Autor Tema: Javni gradski prijevoz u Rijeci (stanje i mogućnosti za budućnost)  (Posjeta: 2810 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu


Ovaj zanimljiv rad Nenada Labusa s čijim dopuštenjem ga i objavljujemo nema ambiciju pronaći točan vid javnog prijevoza koji je najprikladniji za Rijeku, već kako sam autor kaže "osvještenje činjenice da je što se tiče zagušenosti prometom u Rijeci ne 5 do 12 već duboko u noć, tj. doba kad je Rijeka imala sredstava da nešto sama poduzme već davno prošlo, mada mora nešto učiniti, bez obzira na nepovoljno doba i siromaštvo u koje smo već pali. Ove stranice su pokušaj nabrajanja mogućnosti koje stoje pred Rijekom, kako bi radikalnije pokušala izaći na kraj s prometom koji tako očito ne odgovara i koji tako očito troši besmisleno puno energije, a opstaje samo stoga jer je već i prije postojao, a nitko nema snage trgnuti se iz letargije ".

« Zadnja izmjena: 13.12.2015., 21:16:41 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Iako je tekst pisan u listopadu prošle godine, malo se toga promijenilo. Pročitajte na linku:

http://www.croinfo.net/rijeka-danas/9003-javni-gradski-prijevoz-u-rijeci-stanje-i-mogucnosti-za-buducnost
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.599
Vidim da su i moje bičiklete našle svoje mjesto

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Tek sada sam pročitao ovaj članak.

Kao analiza stanja je odličan. A što se tiče predloženih rješenja  :hmm

Trenutno me dođe skoro isto, gledano financijski, išao autobusom ili autom, a komoditet je neusporediv.
Čak ni sada kada imam klizno radno vrijeme pa nemam više problem da mi autobusi za doma idu u 15:50 i nakon toga u  17:10, a radim do 16:00. Ironično, sada vidim da po novom redu vožnje imam autobus i u 16:20.

A pretvoriti kanjon Rečine u novo središte je financijski toliko skupo da će se ostvariti nikada.