Autor Tema: Lukovo Šugarje - povijest, ex ljetnikovac SIV-a, njegovo sklonište ...  (Posjeta: 1208 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Lukovo Šugarje - povijest, ex ljetnikovac SIV-a, njegovo sklonište, JNA skladište, fotoreportaža

Danas Vas vodim u malo mjesto Lukovo Šugarje, smješteno uz Velebitski kanal, 20-ak km od Karlobaga u pravcu Zadra. Obići ćemo oko velikog kompleksa ex JNA pod bodljikavom žicom ispod i iznad magistrale, zatim omanji podzemni tunel - u drugom svjetskom ratu kao i u Domovinskom bolnicu Šišku, te završiti obilazak u bivšem ljetnikovcu Saveznog izvršnog vijeća bivše Jugoslavije i njegovom podzemnom skloništu.

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.277
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Nisu krive postavke - "Zbog prejakog sunca i vjerojatno pogrešne postavke za fotografiranje u automatskom načinu rada fotke su malo "pregorjele"", krivo je sunce.  Fotoaparat je mogao birati da li će brdo biti dobro eksponirano ili prednji plan, odabrao je prednji plan.

A za reportažu  :bravo2 :bravo3 :bravo :bravo2 :palacgore

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.140
Fantastična gajba i fantastična reportaža!

Upalo mi je ovo u oko: što bi sirena radila usred skloništa? Ne znam, ali znam što bi ručno pogonjeni cincilator za tjeranje/filtriranje zraka radio usred hermetički zatvorenog podzemnog prostora. Upravo kao i usred talijanskih novih/starih bunkera. Da smo na Katarini, u toj prostoriji/niši bi stajao natpis "I filtri si montano co la dicitura capovolta".

Tako da mislim da ono nije sirena, nego ventilator.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
E da. I meni je ovo o sireni bilo čudno, i još gledam one tube ventilacije, i nikako da mi sine ... Samo sam ponovio ono što mi je bilo rečeno u obilasku  :facepalm
Budem popravio kasnije opis na portalu.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
 :bravo2
MIle Šikić je bio motorista na 3.majskoj barkasi RON-17.
Drag čovjek. Inače poeta, pisnik. Napisao je puno pjesama a jednu mi je uvijek volio recitirati. Hrast. Opisao je život hrasta.
Jasno, zato i pišem ovo, da je bio iz L. Šugarja, a nisam ga već dugo vidio. Kad sam ga viđao govorio je da se misli vratiti u Šugarje. Bit će da je tako i učinio jer ga nisam ni u NL, na facebooku (kako kaže Sabina) vidio.
Pitaj malo za njega kad opet svratiš u Šugarje. Stanovao je na Vežici, čini mi se u onoj prvoj peterokatnici kad skreneš prema pok. Šimi.
--------------
A Blaževićeva sestra je stanovala na Pehlinu pa je oko 1960. znao kćerke dovesti kod tetke.  Mutno se sjećam da smo se i igrali, ali, ej, godine su prošle...
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Zox, odlična reportaža  :palacgore