Autor Tema: Izbjeglička kriza  (Posjeta: 35089 vremena)

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #15 u: 18.09.2015., 14:36:10 »
kad su bosanci, vukovarci, posavci, krajišnici itd bežali
pridu na granicu, polome granicu, neće dat dokumenti nanke otisak prsta, beže od policije i vlasti te zemlje, razbijaju smještaj ako ih arivaju spejat do nekega , se usvinje, seru kamo arivaju, tuču se, alahekbare za saki kurac da mi se čini da nanke drugo govorit neznaju

Mješaš kruške i jabuke.  Ovi naši su bježali svojima. Ovi današnji bježe u zemlje u kojima se dobro živi, barem materijalno ako već ne i duhovno, što može bolje elaborirati z355ko  :)
Naravno da ne žele dati dokumente i ostalo kada ih to vezuje na državu u kojoj ih registriraju a oni ne žele biti tu nego Njemačkoj, Norveškoj,. .. Kažeš razbijaju namještaj, da stvarno čudno ponašanje kada te zatvore i ne puste da ideš dalje. Seru kamo arivaju kažeš, pa primi ispriku u njihovo ime što se nisu sjetili vući sa sobom prijenosne zahode, te što nisu ugovorili da ih po putu čeka ovlaštena služba za održavanje istih  :facepalm A posebna isprika, što ne znaju jezik svake države koju trebaju proći na putu do cilja.  :facepalm

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #16 u: 18.09.2015., 18:32:19 »
Kao prvo, naslov teme je promašen, jer ovo nisu izbjeglice (ima i njih nešto) nego ekonomski emigranti. Ako si izbjeglica, znači da bježiš od ratnih razaranja i sretan si bilo koje zemlje se dočepaš, samo da je glava na sigurnom, ali neeee.. gospoda bi u Njemačku, Švedsku...




Hoćemo li malo o kršenju zakona?
Citat: "ZAKON O NADZORU DRŽAVNE GRANICE (NN 34/95")
Članak 5.

Prelazak državne granice dozvoljen je samo na graničnom prijelazu s valjanom putnom ispravom i u vrijeme koje je za to određeno.

Prelazak državne granice izvan graničnog prijelaza dozvoljen je samo na temelju međudržavnog sporazuma i u slučaju više sile.

Članak 55.

Novčanom kaznom u iznosu od 800,00 do 8.000,00 kuna kaznit će se:

1) tko se ne pridržava naredbi granične policije ili odbije dati obavještenja važne za prelaženje državne granice ili se ne pridržava uputstva granične policije

2) tko prijeđe ili pokuša prijeći državnu granicu izvan graničnog prijelaza ili izvan vremena određenoga za prijelaz državne granice ili bez valjane putne isprave

4) tko ne poštuje zabranu ulaska u zemlju

12) tko pokuša izbjeći graničnu kontrolu


Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #17 u: 18.09.2015., 21:57:15 »
 :a075Za cijenim se vaše  komentare na ovu temu, koja je ušla u naše živote, a bit će sigurno i duže tu,  no najprihvatljivija i  najobjektivnija su mi  razmišljanja i komentari od Lleona:d035

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #18 u: 18.09.2015., 21:57:50 »
Kao prvo, naslov teme je promašen, jer ovo nisu izbjeglice (ima i njih nešto) nego ekonomski emigranti. Ako si izbjeglica, znači da bježiš od ratnih razaranja i sretan si bilo koje zemlje se dočepaš, samo da je glava na sigurnom, ali neeee.. gospoda bi u Njemačku, Švedsku...

Sram ih bilo, umjesto da si rezerviraju mjesto u izbjegličkom logoru na nekih 30-40 godina negdje uz granicu sa Sirijom on bi, zamisli bezobrazluka, htjeli nekamo gdje ima budućnosti.

Rekao sam za 50-100 godina? :89 Evo, u Švedskoj već za 30.


Ne znam kakva je situacija sa natalitetom u Švedskoj, ali svako toliko pišu o tome kako će Hrvati izumrijeti , odnosno za 30-50 godina biti nacija pred izumiranjem. Ne vidim neku veliku razliku da  izumremo ali cijelo vrijeme budemo "većina" ili da možda izumremo a možda se spasimo kao manjina. Uostalom, želim da netko radi za moju penziju.  :greensmile

Imaš li i za ove obitelji sa malom djecom neko razumno objašnjenje? :pusiti Ili ćemo ipak ostat pri mojem terminu: horda divljaka.

Kad pogledam kako se ljudi ponašaju u npr Farmi, ne vidim po čemu su ovi, koji su u puno goroj situaciji, zaslužuju naziv horde. Vidio bi ti što je horda da ti navrati Džings kan, ne bi ti palo na pamet ove šećerčiće svrstavati u tu ekipu  :greensmile

Hoćemo li malo o kršenju zakona?

Npr kada su Švicarci , sve po zakonu, vraćali nacistima židove koji su uspjeli prebjeći preko granice.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #19 u: 18.09.2015., 22:01:22 »
:a075Za cijenim se vaše  komentare na ovu temu, koja je ušla u naše živote, a bit će sigurno i duže tu,  no najprihvatljivija i  najobjektivnija su mi  razmišljanja i komentari od Lleona:d035

LLeon ima potpuno pravo na svoje mišljenje, ali ne bi se usudio ga optužiti da je (u ovom slučaju) objektivan  :greensmile

Njegovi komentari i razmišljanja se svode na "što bi oni to htjeli, ma sami su si zaslužili, ma oni ni ne trebaju biti ovdje, ma oni ... " uglavnom izgovori zbog kojih ne bi trebalo ništa napraviti u korist tih ljudi. Sasvim legitimno subjektivno mišljenje  :pusiti

Offline romyo

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Vel 2015
  • Postova: 67
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #20 u: 18.09.2015., 23:02:53 »
Tko je imao (ne)priliku sa njima raditi...
Pazi, ne samo raditi, nego i živjeti, nego i sjediti za istim stolom...
A ruku na srce, ja sam imao prilike sa njima, upravo sa ovim ljudima,
i služiti se istim zahodom i istim tušem...

Taj jako brzo shvati da parola 'svi smo mi ljudi od krvi i mesa...' je obična glupost.

To su divljaci.
« Zadnja izmjena: 18.09.2015., 23:05:23 od romyo »

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #21 u: 19.09.2015., 00:03:04 »
kad su bosanci, vukovarci, posavci, krajišnici itd bežali
pridu na granicu, polome granicu, neće dat dokumenti nanke otisak prsta, beže od policije i vlasti te zemlje, razbijaju smještaj ako ih arivaju spejat do nekega , se usvinje, seru kamo arivaju, tuču se, alahekbare za saki kurac da mi se čini da nanke drugo govorit neznaju

Mješaš kruške i jabuke.  Ovi naši su bježali svojima. Ovi današnji bježe u zemlje u kojima se dobro živi, barem materijalno ako već ne i duhovno, što može bolje elaborirati z355ko  :)
Naravno da ne žele dati dokumente i ostalo kada ih to vezuje na državu u kojoj ih registriraju a oni ne žele biti tu nego Njemačkoj, Norveškoj,. .. Kažeš razbijaju namještaj, da stvarno čudno ponašanje kada te zatvore i ne puste da ideš dalje. Seru kamo arivaju kažeš, pa primi ispriku u njihovo ime što se nisu sjetili vući sa sobom prijenosne zahode, te što nisu ugovorili da ih po putu čeka ovlaštena služba za održavanje istih  :facepalm A posebna isprika, što ne znaju jezik svake države koju trebaju proći na putu do cilja.  :facepalm

znači nisu izbjeglice.
srat va zelenilo a ne na cestu je minimalno kulturološko dostignuće.
govoriš ne oteju dat dokumenti aš ih to veže..pa ti stvarno misliš da to poludivo (nisu diveji od mane sreća) bi se pridržavalo reguli da ih popišu?? Pa ti si zmućen koliko i zeko z onemi urotami

i za kraj, ča nebiš jenu famjeu sirijci zel doma. nami ki smo šovinisti za primjer... :a015

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #22 u: 19.09.2015., 05:55:28 »
Kažeš razbijaju namještaj, da stvarno čudno ponašanje kada te zatvore i ne puste da ideš dalje.
Mnogi zagrebački beskućnici bi bili vrlo zadovoljni sa smještajem u hotelu Porin (ili nekom sličnom objektu) i ne bi svoju "zahvalnost" izražavali bacanjem namještaja kroz prozor (što sam ono rekao? divljaci? ma neee..) Ako ih je policija zadržala, vjerujem da je imala dobar razlog za to (intencija je da "izbjeglice" čim brže prođu kroz Hrvatsku) a pretpostavljam da je razlog zatvorena slovenska granica i sigurnosna procjena da ih je bolje držat pod kontrolom na jednom mjestu nego ih pustit da se razmile prema Sloveniji.


no najprihvatljivija i  najobjektivnija su mi  razmišljanja i komentari od Lleona

 :-* :toyou ;)

Ne vidim neku veliku razliku da  izumremo ali cijelo vrijeme budemo "većina" ili da možda izumremo a možda se spasimo kao manjina.
Ako moram birat između "izumiranja" i toga da mi unuci žive po šerijatskom zakonu... :297 Nekako sam skloniji ovoj prvoj varijanti. :greensmile


Izdajnička vlada je pustila desetak tisuća stranaca da nekontrolirano uđu u Hrvatsku i time izravno ugrozili sigurnost vlastitih građana (leteće kamenje po Belom Manastiru nije ugroza javne sigurnosti?). Pitam se da li bi promjenio mišljenje da ti se ti divni "ljudi sa malom djecom" slobodno prošetavaju kroz dvorište. Već se po raznim portalima i fb grupama pojavljuju svjedočanstva ljudi (ne mogu tvrdit jesu li autentična ili su izmišljena) kojima ovi žohari ulaze u dvorišta, njive i kradu. I po Zagrebu da je bilo pokušaja razbojstva. Ništa od toga nećeš vidjet na javnoj televiziji. I koga god od domaćih intervjuiraju svi su spremni pomoć, nose im hranu, samo što ih u vlastitu kuću ne odvedu. I Bandić svoju (pošteno zarađenu) vikendicu nudi za smještaj. :pusiti :lol1
Kad je počela školska godina, opet je bilo priče o siromašnoj djeci koja idu gladna u školu i kako ministarstno osigurava 1 mliječni (ili voćni) :help2 obrok tjedno za mlađe razrede, jer se za više nema novca, a onda.. hop.. za ove žohare se ima novaca. Otvaraju se robne rezerve i vozika ih se po državi, a naši ljudi i dalje po kontejnerima za smeće kopaju. :palacdole

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #23 u: 19.09.2015., 08:38:30 »
Tko je imao (ne)priliku sa njima raditi...
Pazi, ne samo raditi, nego i živjeti, nego i sjediti za istim stolom...
To su divljaci.

A naši predci su se od stoljeća sedmog služili viljuškom i nožem te imali wc u kući :smile

govoriš ne oteju dat dokumenti aš ih to veže..pa ti stvarno misliš da to poludivo (nisu diveji od mane sreća) bi se pridržavalo reguli da ih popišu?? Pa ti si zmućen koliko i zeko z onemi urotami

Hrvati su posebno poznati po pridržavanju potpisanog .. npr ćirilica u Vukovaru :greensmile .. i opet si fulao, ni poanta da bi se oni pridržavali nego da bi se drugi, npr Njemačka mogla uloviti za za njihovo registriranje u npr Hrvatskoj (ili Grčkoj ili Mađarskoj,..) i odbiti ih.

Mnogi zagrebački beskućnici bi bili vrlo zadovoljni sa smještajem u hotelu Porin (ili nekom sličnom objektu) i ne bi svoju "zahvalnost"

Opet ja u kope a ti u špade ... koliko zagrebačkih beskućnika bi krenulo pješke za Njemačku?

Ako ih je policija zadržala, vjerujem da je imala dobar razlog za to (intencija je da "izbjeglice" čim brže prođu kroz Hrvatsku) a pretpostavljam da je razlog zatvorena slovenska granica i sigurnosna procjena da ih je bolje držat pod kontrolom na jednom mjestu nego ih pustit da se razmile prema Sloveniji.

Ne znam što su procjenjivali ali IMHO "omašili su ceo fudbal"  :facepalm, koiko ja vidim naše budale su mislile da će ova ekipa biti presretna da ih se smjesti u izbjeglički smještaj kao da nisu pokazali čvrstu namjeru, prolazeći kroz Grčku, Makedoniju, Srbiju, Mađarsku što i kamo žele. Tako da u ovome podržavam Milanovića - pustiti ih dalje i neka se oni na kraju brinu o njima.

Ako moram birat između "izumiranja" i toga da mi unuci žive po šerijatskom zakonu... :297 Nekako sam skloniji ovoj prvoj varijanti. :greensmile[/quote]

Nekako sam stekao utiska, da kako se standard života a posebno nivo obrazovanja podiže da se proporcionalno time smanjuje poštivanje religijskih zakona  :pusiti Naravno, uvijek ima izuzetaka, ali ništa što kapitalizam ne bi mogao podčiniti  :kap

Izdajnička vlada je pustila desetak tisuća stranaca da nekontrolirano uđu u Hrvatsku i time izravno ugrozili sigurnost vlastitih građana
[/quote]

A što su trebali napraviti? Pucati po ljudima? Čekatiti da se spuste do BiH pa krenu odozdola?  :help2

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #24 u: 19.09.2015., 18:40:38 »
Kad smo već neki ušli u ovu temu i analizu uzroka i posljedica  ove velike "izbjegličke" krize, evo još jednog viđenja situacije koje mi se čini da je sve bliže istini:

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/provela-sam-dan-s-izbjeglicama-evo-sto-vam-moram-reci-da-drugi-presucuju-831425

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #25 u: 19.09.2015., 19:42:49 »
dnevno.hr  :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #26 u: 19.09.2015., 19:51:14 »
elvis, treba od raznih strana i medija prikupiti informacije, a ne samo ono što nam pojedini dirigirani mediji plasiraju :s050

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #27 u: 19.09.2015., 20:18:13 »
dnevnp hrje takov drek da je to čudo sakramensko, a zrinka k. je....ma zeko je amater za nju. (znaju oni ki čitaju njeni članki) :e040

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #28 u: 20.09.2015., 08:40:32 »
Saznao sam zašto izbjeglice ne idu u bogate arapske zemlje: Sirijci su suniti. S. Arabija je većinom vehabistička, a suniti i vehabije se međusobno ne podnose. Iračani su većinom šijiti, a oni se ne podnose sa sunitima i vehabijama. Oman je ibadistički, nisam skužio sa kime su oni u konfliktu, Bahrein je šijitski. Da bi sirijci došli Kuvajta, Katara i Emirata, koji su kao i oni, većinski sunitski, moraju proći kroz S. Arabiju ili preko Islamske države. Za prolazak kroz S. Arabiju im treba viza, ( ma vidi qrca, tamo neće bez vize, a kod nas može i kroz kukuruze) :o090 koju Arapi uglavnom ne daju. Ustalom, zašto bi i išli u S.Arabiju koja podupire pobunjenike protiv Assadovog režima i koja im je uz glavne mutikaše SAD (žele proširiti svoj utjecaj na Bliskom istoku, a Sirija je bila prilično zatvorena prema Zapadu) i židovski lobi (posebna vrsta ljudskog šljama) i zakuhala ovaj rat. 
Ukratko: oni jedni druge međusobno ne trpe, a očekuju od mene da ih sve skupa trpim!!!   :e040 :e040 :e040


Moj konačni odgovor: :pop

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #29 u: 20.09.2015., 09:54:50 »
Lleone,  :fluch nadam se da sve to nisi pročitao u omraženom dnevno.hr, aš onda ne valja tvoja tvrdnja.Zezan se, ja i dalje potpisujem sve što si napisao, samo što smo usamljeni jahači na ovoj temi :k045 :shake2