Autor Tema: Izbjeglička kriza  (Posjeta: 35027 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #90 u: 11.10.2015., 11:36:43 »
LLeon uočen u kukuruzištima istočne Slavonije spreman za klanje Sirijske djece u obrani katoličke Europe i načela Božjih zapovijedi.

Mislim da sam u svom drugom postu u ovoj temi bio dovoljno jasan:
Žene, djecu i starce prihvatit i zbrinut dok se rat ne smiri, a ostali-gonjaj natrag.

Glumit nekog dobrotvora i humanista na način da mene proglašavaš decoubicom. :nocomment Mušice, sram te može bit. :palacdole Zaboravio sam da za osjećaj srama ipak treba imat OBRAZ, kojeg očito nemaš.

Gomila ljudi je iz ovih krajeva odlazila u Njemačku i ostale razvijenije krajeve iako su i ovdje imali kuće a nije bilo ni rata.
Kako su išli? Legalno, preko graničnih prijelaza, sa svim potrebnim dokumentima ili kroz kukuruze, bez dokumenata? Je li zbog njih nastala kakva diplomatska i humanitarna kriza, bilo potrebno slat policiju i vojsku na granice, osnivani prihvatni centri..? Jesu li nasilno otvarali šlepere i trpali se unutra da bi prešli granicu? (Calais) Jesu li graničnu policiju gađali kamenjem ako bi im ovi kojim slučajem zabranili ulazak u zemlju? Jesu li zemlje domaćini morali trošit milijune, pa čak i milijarde eura za zaštitu granica, za njihov prijevoz, prihvat pa čak i za smještaj u Turskoj da ih zadrže čim dalje od svog teritorija?

Kada se ideje rasne, nacionalne i vjerske superiornosti presele iz političkog mraka u vladajuće elite onda ponekad imamo smiješno-žalosne rezultate. Češka je glasala protiv kvota koje je odredila Europska komisija jer je tom odlukom Češka trebala u naredne dvije godine primiti 4853 izbjeglice, a od 2007. do 2013. u Češku je uselilo 320.000 imigranata. Slovenija je u istom razdoblju primila 166.000 useljenika bez obzira na recesiju i krizu, a sada održava izvanrednu zatvorenu sjednicu parlamenta zbog nekoliko tisuća izbjeglica koje su putovale nekoliko sati između Brežica i Šentilja. U tri godine 904.000 Rumunja emigriralo je u druge države OECD-a, a rumunjska vlada glasa protiv kvote od 6351 izbjeglice koje treba primiti u sljedeće dvije godine.


A što misliš zbog čega Češka, Slovenija, Mađarska i ostale zemlje primaju stotine tisuća useljenika, a neće par tisuća ovih žohara? Pa vide ljudi što se sprema i kamo to vodi.

A sprema se upravo ovo:
Saudijska Arabija kao muslimanska i neopisivo bogata zemlja ne želi primiti izbjeglice iz Sirije ili drugih zemalja, niti jednog!
Ironija: ta ista zemlja je ponudila njemačkoj izgradnju 200 džamija za 500.000 izbjeglica koji se očekuju ove godine.


Možemo, ako to želimo, reći da mi želimo tu budućnost samo za sebe i da je ne želimo dijeliti. Ne bi bili prvi, a sigurno ni zadnji koji bi prihvatili latinsku izreku "mors tua vita mea" ali onda ne lažimo da smo katolici i/ili humanisti, ili išta drugo što bi značilo da smo bolji od običnih životinja koje štite svoj teritorij.

Što je loše u "životinjskom" štićenju vlastitog teritorija? Štitit vlastiti teritorij da bi sutra naša djeca i unuci imali kakvu sigurnu budućnost, koliko je to moguće u ova luda vremena. O tome ja cijelo vrijeme govorim. Neće postat većina za godinu-dvije, ali ovim tempom za 30-50 godina, krasno nam se piše  :liz


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #91 u: 11.10.2015., 12:09:18 »
Jes, što je je, Mušica je pretjerao s onom izjavom. Vjerujem da je bio pod "utjecajem" kad je to pisao.  :help2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #92 u: 11.10.2015., 17:39:58 »
Što je loše u "životinjskom" štićenju vlastitog teritorija?

Zavisi s koje si strane žice ...  :301

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #93 u: 11.10.2015., 19:44:48 »
Jes, što je je, Mušica je pretjerao s onom izjavom. Vjerujem da je bio pod "utjecajem" kad je to pisao.  :help2

Da bio sam po utjecajem LLeonovih pizdarija koje piše.

Što je LLeon..si se malo ufendio pa sad ja nemam obraz. :smile

Da ne vadim tvoje citate to su za tebe sve žohari, horda divljaka i bla..truć
Najprije bi želio imati barem 7. 62, smatraš da je Orban u pravu i da i mi trebamo naoružanu vojsku na granice pa da opletu po hordi divljaka i onda si upravo ti veliki humanista pa ćeš odjednom  izdvojiti žene i djecu, pa opleti po ostalim dezerterima...ma daj molim te.

Što ne okupiš ekipu istomišljenika, namažite se maskirnim bojama po ćelavim glavama i odite u kukuruzište kod Tovarnika lovit Aboridžine..jel ti tko to brani kad si tako zabrinut za opsojnost Europe, Hrvata i ostalih vrijednosti zapadne civilizacije.

Poznajem jednog Sirijca koji živi u Zagrebu već 5- 6 godina ima firmu u HR, bavi se trgovinom i vrlo je korektan u plaćanju obaveza prema dobavljačima za razliku od mnogih mojih Rvatina sa kojima se i dan danas natežem oko plaćanja za posao koji sam obavio prije pet šest godina. Taj Sirijac mi je ispričao o otvaranju Sirije prema zapadu zadnjih 10 godina Asadove vladavine, o načinu života, obrazovanosti, bogatsvu i siromaštvu itd.

Slažem se da među tom " hordom divljaka " ima mnogih sa lošim namjerama ali ima masu ljudi koji nisu ekonomski emigraniti, bježe od sranja u svojoj zemlji i žele se dalje školovati i raditi na zapadu tako da je poanta mog pisanja da se stvari ne mogu generalizirati ali ti to nisi naučio niti ćeš očito ikada.

Što se tiče "klanja djece"...nisi čuo za šalu i sarkazam?...pa mogao si skužit po karikaturi Ramba...mogao sam stavit i pravog Ramba u akciji zar ne :o090

Jasno je tko je ovo sranje u Siriji zakuhao a mi smo kao država pripadnici alinase za rušenje Asada, pomoć pobunjenicima i uvođenje demokracije pa ćemo  sad i i ispaštati.

Na kraju priče ja, pored sve krize u lijepoj našoj i potrebe za masovnom bježanijom u dojčland, imam tri sina i kćer..pridonio sam  opsojnosti Hrvata pa  ajde u akciju..ne truć..trać po forumima nego se pobrinut da nas divljaci brojčano ne nadjačaju :beer2 :kiss1 :kiss2
« Zadnja izmjena: 11.10.2015., 19:47:20 od mušica »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #94 u: 12.10.2015., 19:33:30 »
Što se tiče "klanja djece"...nisi čuo za šalu i sarkazam?...pa mogao si skužit po karikaturi Ramba...mogao sam stavit i pravog Ramba u akciji zar ne :o090
Možda nisi primjetio, ali nakon tvog posta, tog istog Ramba sam 2 dana imao kao avatar. Toliko o mojoj ufenđenosti. :greensmile Btw, nitko nije primjetio da i u mojim postovima ima dosta zajebancije i sarkazma? :pusiti
Sad sam stavio Putina, jer mi je on trenutno najdraži političar. :d020 Zanemarimo ono što radi u Ukrajini i zanemarimo da ovo što radi ne radi radi svjetskog mira, nego radi zbog sirijske nafte i ruskog izlaza na Sredozemlje.


Na kraju priče ja, pored sve krize u lijepoj našoj i potrebe za masovnom bježanijom u dojčland, imam tri sina i kćer..pridonio sam  opsojnosti Hrvata pa  ajde u akciju..ne truć..trać po forumima nego se pobrinut da nas divljaci brojčano ne nadjačaju :beer2 :kiss1 :kiss2
Po tom pitanju i ja sam iznad hrvatskog prosjeka. Ne kao ti, :a075 ali iznad prosjeka. :a015

Jučer je predsjednica Grabar Kitarović odlično rekla (ne mogu sad napamet točno citirat ali otprilike): Kad pitate "izbjeglice" gdje idu, kažu: u Njemačku. Zašto? Zato jer se tamo dobro živi. To nisu izbjeglice, nego ekonomski migranti (to je ono što ja otpočetka govorim i odmah na početku sam rekao da je ova tema ima promašen naslov) Ne može Europa primit svu sirotinju i bijedu ovog svijeta.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #95 u: 12.10.2015., 19:50:45 »
"JA SAM DECOUBICA I VOLIM BOCU IZ KOJE PIVO TEČE!"

 :lol3

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #96 u: 12.10.2015., 20:53:19 »

Možda nisi primjetio, ali nakon tvog posta, tog istog Ramba sam 2 dana imao kao avatar. Toliko o mojoj ufenđenosti. :greensmile Btw, nitko nije primjetio da i u mojim postovima ima dosta zajebancije i sarkazma? :pusiti


Zaista nisam primjetio, nisam bio na forumu par dana :-[

Da ne doživljavam dosta tvog pisanja kao zajebanciju i sarkazam ne bih ni komunicirao sa tobom jer bi te onda definitivno smatrao zrelim za psihijatriju :vahidrk :a015 :beer2

Al priznaj dobru ideju sam ti dao za potpis  decoubica :facepalm :smile


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #97 u: 12.10.2015., 22:26:39 »
Jučer je predsjednica Grabar Kitarović odlično rekla (ne mogu sad napamet točno citirat ali otprilike): Kad pitate "izbjeglice" gdje idu, kažu: u Njemačku. Zašto? Zato jer se tamo dobro živi. To nisu izbjeglice, nego ekonomski migranti (to je ono što ja otpočetka govorim i odmah na početku sam rekao da je ova tema ima promašen naslov)

A zašto idu baš sada  a ne prije npr 5 ili 10 ili 20 godina? Možda zato što su im ratovi poharali domovine?  :hmm

Ne može Europa primit svu sirotinju i bijedu ovog svijeta.

Solidnu količinu te sirotinje i bijede je Evropa i proizvela ... npr Indija, odnosno područje koje danas zauzima (manje više) Indija je do dolaska Britanaca bilo jedno od najbogatijih ako ne i najbogatije na svijetu. Libiju neću ni spominjati  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #98 u: 18.10.2015., 15:43:32 »

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.132
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #99 u: 21.10.2015., 02:21:30 »
Sad smo mjesec dana od početka ove teme. Želim samo pitati: uza sve one puste teroriste koji su se prošvercali kao izbjeglice, je li itko čuo ma i za jedan stvaran slučaj raskrinkavanja terorista? Ili su sve evropske policijsko-obavještajne snage jednostavno nesposobne!?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #100 u: 21.10.2015., 12:20:34 »
Zovi me i lončić, samo me nemoj razbiti – tako bismo mogli sažeti uglavnom jalovu raspravu o tome kako shvatiti prirodu tekućih događaja u kojima se mase ljudi sele iz jednih država u druge. Jesu li oni primarno politički tražitelji azila, izbjeglice iz ratom zahvaćenih područja ili ‘samo’ ekonomski migranti? Samo ovo razlikovanje nameće se iz logike funkcioniranja pravnih sistema pojedinih država i međunarodnog prava, jer različiti ‘status’ ljudi povlači za sobom i različito tretiranje od strane vladajućih poredaka raznih zemalja.
U logici burnih događaja kojima smo svjedoci ova razlikovanja očito slabo, ako ikako, funkcioniraju. Primjerice, mase ljudi koje prolaze kroz Hrvatsku najprije su bile ‘nepopisane’, a sada ih se ‘popisuje’. No što to uopće znači? Držimo li se pravnih okvira, tražitelj azila očito je osoba koja je zatražila politički azil i čeka na odluku vlasti hoće li ga dobiti. Izbjeglica bi, s druge strane, bio netko tko je već dobio pozitivno rješenje da zaslužuje azil, tj. utočište u nekoj zemlji. Držeći se dakle zakona kao pijan plota (a vidjeli smo da u izvanrednim situacijama ovdje zaživljava sjećanje na logiku snađi se druže, kao većini prihvatljivu, što je pozitivno, ali za vlast neodrživo) morali bismo reći kako su ljudi koji prolaze kroz Hrvatsku migranti, a (još) nisu ni izbjeglice ni tražitelji azila.
Većina evropskih zemalja potpisala je Ženevsku konvenciju o statusu izbjeglica iz 1951. godine. Ona je još uvijek, zajedno s Protokolom iz 1967. koji je uklonio sve vremenske i prostorne restrikcije u njezinom važenju, glavni pravni dokument kojim se definira status izbjeglice. Koga štiti Konvencija iz 1951? Ona kao izbjeglice definira osobe koje su izvan svoje zemlje, a u opravdanom su strahu da će biti progonjeni zbog svoje rase, vjere, nacionalnosti, pripadnosti nekoj posebnoj društvenoj grupi ili političkoj orijentaciji. Te osobe nisu u mogućnosti ili ne žele da se vrate u svoju zemlju, opravdano se bojeći progona. Izbjeglica je dakle, primjerice za tijela UN-a poput UNHCR-a, svatko tko odgovara ovome opisu. Još jednom, koja je razlika između izbjeglice i migranta? Izbjeglice su prisiljene pobjeći zbog opasnosti progona i zbog izostanka zaštite u vlastitoj zemlji. Za razliku od njih, migranti mogu napustiti svoju zemlju iz različitih razloga, koji ne moraju biti povezani s progonom, na primjer zbog zaposlenja, spajanja obitelji ili studija. Migrant i dalje uživa zaštitu vlastite zemlje, pa i kada je u inozemstvu. Zaštita nekoga kao izbjeglice ne traje vječno. Ona prestaje ako prestanu razlozi zbog kojih je izbjeglički status dobiven. Tako baš sada, e da bi se ‘napravilo mjesta’ za nove izbjeglice primjerice u Njemačkoj, taj status masovno gube ljudi s Balkana, na kojemu su sve zemlje proglašene s ove točke gledišta sigurnima za život. I dok novopridošlice bauljaju kroz polja prema svom željenom cilju, za staropridošlice nađe se novca i za avionske karte, samo da ih se što brže i efikasnije izbaci iz istog toga cilja. Ali status izbjeglice može prestati i drugačije. Recimo tako da se dojučerašnji izbjeglica toliko uspješno reintegrirao i naturalizirao u novo društvo da u njemu može trajno ostati. I dok ovo zadnje uglavnom vrijedi za postjugoslavensku intelektualnu ili barem visokokvalificiranu ‘dijasporu’ u EU-u, mase Roma, radnika i drugačije deprivilegiranih ispunjavaju uvjete za spomenuti ekspresni i prisilni povratak, sve po zakonu.
Držimo li se slova Konvencije, osobe neće zaslužiti izbjeglički status u slučaju da su počinile zločine protiv mira, ratne zločine, zločine protiv čovječnosti ili samo ‘obična’ teža krivična djela izvan zemlje utočišta. Nekada moćan UN zapisao je u Konvenciju i da protivljenje svrhama i principima te organizacije predstavlja dovoljan razlog da vam bude uskraćeno pravo na status izbjeglice. ‘Glavno pravo’ kojim ova Konvencija štiti izbjeglice jest princip po kojemu one ne mogu biti vraćene u zemlju u kojoj im prijeti ugroza života i slobode. No i to pravilo ne vrijedi ocjeni li se da su neke izbjeglice ozbiljna prijetnja sigurnosti zemlje koja ih je primila ili predstavljaju neku opasnost za društvo. Naravno, sve mijenja i počinjenje krivičnog djela u zemlji-domaćinu. Što to konkretno znači uopće nije jasno, a zloupotreba se može naslutiti iz primjera izjave jednog Šveđanina da su novopridošlice u njegovo mjesto sklone ići sredinom ceste i da uopće ne znaju voziti bicikl. Ipak, zaključio je da će se to s vremenom nekako srediti. Još neka od važnih prava koja daje Konvencija jesu da izbjeglice ne mogu biti kažnjene zbog ilegalnog ulaska u zemlju izbjeglištva, da imaju pravo na sudovanje, osobnu ispravu, slobodu kretanja itd. i sl. Tome su dodana i prava koja štiti socijalna država, poput onoga na zaposlenje, socijalnu skrb, školovanje. No na tome testu danas ne padaju izbjeglice već države same.
Pitanje je na kraju tko uopće ima pravo određivati je li netko izbjeglica ili ne. Štititi izbjeglice primarna je odgovornost država. Iako Konvencijom iz 1951. nije propisana neka posebna procedura za način utvrđivanja je li netko izbjeglica ili ne, takva procedura mora biti poštenom (fair) i efikasnom. Svi koraci u proceduri dobivanja statusa moraju biti podložni žalbama. A ako neka država ima problema da sama odredi proceduru, tu je UNHCR koji će joj pomoći.
Za razliku od opisanog statusa, biti ‘ekonomski migrant’ uglavnom nije legalna klasifikacija! To je, kako se danas voli reći, krovni pojam za svu silu situacija u kojima neki ljudi dolaze u nadi da će popraviti svoj ekonomski ili profesionalni položaj. Nekada smo takve zvali gastarbajterima. Cinični komentator u jednom britanskom novinskom članku kaže da pod tu kategoriju spadaju jednako guverner Bank of England koji je stranac i Senegalac koji pokušava uskočiti u kamion i ući u Britaniju preko Calaisa. No u prijašnjoj novinarskoj praksi Zapada, a sada i u nas, uobičajilo se da ekonomskim migrantima nazivamo neobrazovane ili priučene osobe iz siromašnih zemalja globalnog juga. Takvima se zahtjev za azilom u svim zemljama EU-a sada masovno odbija.
Vratimo li se zaključno na početnu narodnu mudrost, onu o lončiću, očito je da su sve ove kategorizacije ljudi smišljene, uz ostalo, zato da bi se njima politički manipuliralo! One se različito shvaćaju, a još različitije primjenjuju, s obzirom na poziciju konkretne države u svjetskom sistemu moći. Te na kraju krajeva političke, a ne puko pravne kategorije političkih statusa, kategorije su drugosti. Kao takve, one ne govore samo o politikama državne moći prema van, već i o načinima kako neka društva neke ljude marginaliziraju ili čak ekskomuniciraju prema unutra. U Hrvatskoj su, kao pravoj članici EU-a, oba ova ružna procesa na djelu. Oni koji su u situaciji da vladaju mogu manipulirati ovim procesima i već kroz sam način njihovog imenovanja. I to se u nas već događa. Manipuliranje pravnim kategorijama podređuje se njihovim interesima i agendama. A pošto su naši vlastodršci u stanju potpune ovisnosti od EU-centra (iako je reakcija u prvih nekoliko dana tzv. izbjegličke krize govorila suprotno), o tome što će se s izbjeglicama i migrantima dalje događati odredit će se između Berlina, Pariza i Bruxellesa, a ne u Saboru. Za radikalnu lijevu misao rješenje je političko i jednostavno. Ono glasi: Tko je ovdje, taj je odavde!

http://www.portalnovosti.com/politicke-izbjeglice-i-ekonomski-migranti

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #101 u: 21.10.2015., 16:49:32 »
http://www.liveleak.com/view?i=424_1445274114

PORTAL Fort Russ objavio je snimke agencije Russiaworks, snimljene dronom u Damasku, gdje ruske snage sudjeluju u borbi protiv Islamske države.
 
 Snimke prikazuju razrušeni Damask, ali i borbe na terenu, poput one u Jobaru, četvrti Damaska.
« Zadnja izmjena: 21.10.2015., 16:54:04 od magnum.cro »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #102 u: 21.10.2015., 19:15:36 »
Sad smo mjesec dana od početka ove teme. Želim samo pitati: uza sve one puste teroriste koji su se prošvercali kao izbjeglice, je li itko čuo ma i za jedan stvaran slučaj raskrinkavanja terorista? Ili su sve evropske policijsko-obavještajne snage jednostavno nesposobne!?

Raskrinkavat će ih lopatom po asfaltu kad krenu sa samoubilačkim napadima. :d020

 :lol1 :lol3

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #103 u: 22.10.2015., 15:02:08 »
http://www.autograf.hr/zasto-sam-u-opatovcu-bila-kao-doma/

Duž tog puta mnogo je izgubljeno. Ponekad bi krijumčari u more pobacali dokumente, a ponekad bi ljudi pobacali svoje stvari da smanje težinu u čamcu. Sretnici su sačuvali mobilne telefone kao nešto najvrednije – ponekad vrednije možda i od samih dokumenata. Nisu to statusni simboli bogatstva, nego znak postojanja i sredstvo preživljavanja. Poput konopa koji planinari drže jedni drugima, to je veza s obiteljima koje su ostale kod kuće i izvor informacija o onome što vreba na putu koji je još pred njima.
Oko tri ujutro stajala sam ispred kuharskog šatora. Uz zvuke muzike Boba Marleyja i Tracy Chapman slušam kuhare koji govore o ljubavi dok miješaju hranu u velikim kazanima zagrijanim na plinskim plamenicima. Ta hrana, ljubavlju začinjena, uskoro će biti servirana u plastične posude i podijeljena grupama izbjeglica koji pješice prelaze granicu Srbije i Hrvatske

Mnogi pitaju za internetsku vezu ili struju da napune baterije na svom mobitelu. Na ovom mjestu mi imamo samo hranu, odjeću i cipele… dok i njih nije ponestalo.

Volonter iz Švedske skida svoje cipele i daje ih bosonogom izbjeglici izranjenih nogu. Nedugo poslije hrvatski policajac nekamo žuri, vraća se s nekim čizmama i daje ih sada bosonogom volonteru. Nacionalnost ili vjera izbjeglice nisu bitni volonteru. Porijeklo ili organizacija za koju volonter radi nisu bili bitni policajcu. Uniforma, država i čin policajca više nisu bili važni.

....

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Izbjeglička kriza
« Odgovori #104 u: 22.10.2015., 22:36:00 »
dobar večer...san van falel? dobra van je tema...

samo da pročitan od početka pa ću van reć dve besedi.... :greensmile