Autor Tema: Brajdica....pruga i skladišta  (Posjeta: 3031 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Brajdica....pruga i skladišta
« u: 06.09.2015., 20:35:42 »
Jutros sam se uputio na Pulac da osvježim pamćenje gdje je ulaz u Katarinu B, jer sam obećao nekoj ekipi da ću ih sutra voditi gore. Uz Zoxijevu asistenciju (makar sam više puta bio gore :facepalm) pronašao sam ulaz, malo se provozao autom po Pulcu i Katarini i na kraju završio na Brajdici. :posteroops

Ni nedjeljom ne mogu bez pogleda na moj omiljeni terminal.

Krenuo sam prateći odavno neupotrebljavan kolosjek koji s jedne strane završava u nasipu nove D 404 a sa druge se spaja sa prugom prema tunelu Brajdica





I šine su se izvitoperile od dosade kad ih nitko više ne šljivi pet posto


« Zadnja izmjena: 06.09.2015., 21:30:49 od mušica »

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #1 u: 06.09.2015., 20:56:51 »
Prema sjeveru nižu se skladišta

EX Crveni križ, nekada 80-tih tu je bila Coca Cola gdje sam se nateglio kašeta i napio ledeno hladne Cole koja je naravno bila bolja i manje slađa nego danas :pivo



Lučka skladišta drva



Skladište Podravke





Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #2 u: 06.09.2015., 21:00:33 »
Čini mi se da više tu nema Podravke, mesni program im vozi netko drugi,

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #3 u: 06.09.2015., 21:05:30 »
Boo.. još je tabela Podravka - Danica no ajmo dalje

Napuštena skladišta









Pored skladišta drva nekakva preša koja je odavno van funkcije



Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #4 u: 06.09.2015., 21:10:57 »
Vratimo se napuštenom kolosjeku
Između dva kolosjeka dvije kućice, prva je malo proširena nakon prestanka korištenja kolosjeka ili?





Druga mi je baš fora. Oaza između kolosjeka okružena asfaltom i betonom nove D 404




Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #5 u: 06.09.2015., 21:21:33 »
Sad mi treba pomoć "željezničara"..LLeon, Jean, Damir obratite pažnju.

Naime kontejnerski mostovi  za utovar vagona na AGCT-u  nisu u funkciji , od kada su nabavaljeni 2013, jer nisu napravljene šine po kojoj bi se oni kretali iznad dva kolosjeka na kontejnerskom terminalu.

Nije napravljeno jer HŽ navodno ionako ne može izvlačiti dugačke kompozicije sa KT i prebacit ih u kolosjeke stanice Sušak dok ne probiju novi slijepi tunel pored postojećeg tunela Brajdica, koji će služiti za izvlačenje.

Ovo je pogled prema KT
Tri kolosjeka od kojih dva idu pod kontejnerske mostove a jedan na otvoreni teren sa bikom na kraju koji se koristi za utovar vagona na klasični način (autodizalicom tzv. Bellotijem)

Koliko je promet na ova dva koji idu pod dizalice vidi se po visini trave oko njih, glavno da smo se mi dali u opasni lov za Koprom kako nam piše Novi List :skartoc



Ta tri kolosjeka spajaju se u jedan






« Zadnja izmjena: 06.09.2015., 21:32:42 od mušica »

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #6 u: 06.09.2015., 21:30:03 »
Nakon toga iz tog jednog kolosjeka možemo ići prema slijepom kolosjeku desno ili prema tunelu lijevo.



malo dalje



Ako pogledamo unatrag iz tunela možemo gdje hoćemo od kolosjeka stanice Sušak - Brajdica



Ne kužim u čemu je kvaka.
Zbog čega postojeći tunel nije dobar za izvlačenje dugačkih kompozicija, da li zbog velikog uspona  :pojmanemam

Uglavnom zar se ne mogu izvlačiti manje kompozicije i spajati u samoj stanici i onda komplet kroz tunel Brajdica odvući ih na stanicu Sušak - Pećine?
« Zadnja izmjena: 06.09.2015., 21:33:39 od mušica »

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #7 u: 06.09.2015., 21:40:24 »
Google earth je uhvatio malo pojačani promet na AGCT-u pa vidimo kontejnerske vlakove i na utovaru i u stanici
Uglavnom poanta je da se ove naračaste dizalice do dana danšnjeg nisu pomakle lijevo ili desno >:(


Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #8 u: 07.09.2015., 09:36:57 »
Prema sjeveru nižu se skladišta
EX Crveni križ, nekada 80-tih tu je bila Coca Cola gdje sam se nateglio kašeta i napio ledeno hladne Cole koja je naravno bila bolja i manje slađa nego danas :pivo

U ovoj zgradi nalazi se veleprodaja firme zanimljivog naziva "Jeruzalem"

Tu se nalazi jedan od rijetkih Riječkih besplatnih parkinga :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #9 u: 07.09.2015., 10:30:04 »
Ne kužim u čemu je kvaka.
Zbog čega postojeći tunel nije dobar za izvlačenje dugačkih kompozicija, da li zbog velikog uspona  :pojmanemam
Prilično sam siguran da da. Uspon u tunelu je preko 20 promila, da sad ne tražim točno. Novi izvlačnjak bi bio u razini.
Kao drugo, dok manevriraš preko ulaznog kolosijeka (sadašnji tunel), cijeli kolodvor ti je zatvoren za promet (što i nije neki problem za sadašnju količinu prometa). :greensmile


Uglavnom zar se ne mogu izvlačiti manje kompozicije i spajati u samoj stanici i onda komplet kroz tunel Brajdica odvući ih na stanicu Sušak - Pećine?
Mogu, ali vjerojatno im je to prevelika gnjavaža. Neki insider bi to bolje znao.

Google earth je uhvatio malo pojačani promet na AGCT-u pa vidimo kontejnerske vlakove i na utovaru i u stanici
Prije će bit da je pruga kroz GK bila zatvorena zbog remonta. :greensmile

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Brajdica....pruga i skladišta
« Odgovori #10 u: 07.09.2015., 10:41:09 »

Prilično sam siguran da da. Uspon u tunelu je preko 20 promila, da sad ne tražim točno. Novi izvlačnjak bi bio u razini.
Kao drugo, dok manevriraš preko ulaznog kolosijeka (sadašnji tunel), cijeli kolodvor ti je zatvoren za promet (što i nije neki problem za sadašnju količinu prometa). :greensmile

I to što kažeš, na kolodvoru Brajdica uglavnom su kontejnerski vlakovi, ne znam što bi još drugo tu tovarili. Kontejnerske vlakove često prevlače na glavni kolodvor preko Rive a ne kroz tunel pa na Pećine.

Nešto je još malo drva u ovim skladištima ali većina drva na brod ide preko luke Bakar ili sa Škrljeva  spuštaju kamionima u kontejnerima na AGCT