Autor Tema: Riva del Garda  (Posjeta: 21134 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #60 u: 01.09.2015., 09:04:20 »
Kad smo se provlačili kroz stado ovaca, zastali smo da napravimo nekoliko slika , to je trajalo pet, šest minuta, gore su dotrčala dva pastira , valjda su mislili da im otimamo ovce, pa smo porazgovarali s njima. Ispostavilo se da su iz Rumunjske i da tu samo rade.

nakon planinarenja još smo jednom prošetali uz obalu prije sutrašnjeg povratka kući:


Da bilo je zanimljivo posjetiti Rivu. Zamjeram joj jedino skupoću i naravno obilje komaraca . Žao mi je što nisam posjetio i crkvu santa Barbare koja je smještena iznad Rive u strmim stjenama, oko 1,5 sati hoda strmom stazom, a izgradili su je mineri nakon što su  izbušili planinu spajajući tako Lago di Garda i Lago di Ledro kako bi doveli iz gornjeg jezera vodu za hidrocentralu. pri posjetu brdu Brioni slikao sam je uz veliko povećanje:


na ovoj slici je jedva uočljiva, nalazi se na sredini uspona, tu iznad kraja jezera:


Dogovorio sam sa domaćinima ponovni susret sa namjerom , uspeti se do crkvice, a možda i nakon nje feratama do vrha tog "brda" :shake2
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #61 u: 01.09.2015., 17:28:14 »
Lijep izlet, lijepa reportaža. Nema što.  :bravo
I nisu cijene visoke, samo ti imaš malu plaću. :lol1
Nigo, ki si nabaviv novi aparat? :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #62 u: 01.09.2015., 22:45:50 »
Citat:
Nigo, ki si nabaviv novi aparat?
tu postavljene slike su kompilacija mog mobitela(tj kamere na nokiji lumiji) i marijinog novog fotoaparata no kako Mare ima svoj neki svijet i pogled na fotkanje, većinom su slike iz telefona. Tek neke slikane po mojoj želji stavljene su tu. Naravno stavio sam i ove njezine panoramske a i jednu njezinu na početku reportaže kad je čitavih 10 minuta slikala leptire na jednom cvijetu(dok sam čekao dobio sam ospice , ponovo  iako sam ih prebolio kao klinac), šteta da se ne prijavi za fotku mjeseca. :p015
bolje biti vjetar nego list

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #63 u: 01.09.2015., 23:38:54 »
Krasan kraj i reportaža  :palacgore  :cool2
Sorry ako mi je promaknuo podatak, ali koliko dugo ste tamo boravili? Jako je sadržajno, pa nikako da skužim da li se radi o jednom ili nekoliko dana.

Ako ćete ići na ferrate, javite se, tu smo odmah za  :beer2

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #64 u: 02.09.2015., 00:15:47 »
bili smo tamo 6 dana, odnosno 8 ukoliko računam i put, od toga je jedan dan padala kiša pa smo išli samo u kineski restoran, degustirali japansko pivo, saki, i još neke vrste rakije i onda prespavali ostatak dana :skartoc
ja bi volio ići na ferate, bar onaj dio iznad santa Barbare, no Mare se boji visine
razmišljao sam i o tome da se tamo organizira nekakav izlet, pa ako uspijem povezati sve konce......... :shake2
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #65 u: 02.09.2015., 07:17:10 »
Naravno stavio sam i ove njezine panoramske a i jednu njezinu na početku reportaže kad je čitavih 10 minuta slikala leptire na jednom cvijetu(dok sam čekao dobio sam ospice , ponovo  iako sam ih prebolio kao klinac), šteta da se ne prijavi za fotku mjeseca. :p015
Haha, još je meni čudno da ti slikaš leptiriće, ali san si misliv-popiv si ča grdiga pa te smutilo.
A znači tako. :wavey
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #66 u: 02.09.2015., 10:16:24 »
ja bi volio ići na ferate, bar onaj dio iznad santa Barbare, no Mare se boji visine
razmišljao sam i o tome da se tamo organizira nekakav izlet, pa ako uspijem povezati sve konce......... :shake2

ideja ti je ok, jer mi se čini da bi svatko našao nešto za sebe, od bunkeraša do ljubitelja leptirića  :k045

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #67 u: 02.09.2015., 14:24:48 »
da sve se da dogovoriti, jedino što me brine je noćenje, jer je sam grad Riva del Garda papreno skupa te bi trebalo naći možda negdje izvan kakav planinarski objekt
inače sam put ne dođe toliko puno ako se ide organizirano u grupi. Mi smo išli vlakom i koristili sve moguće popuste, II klasu i ispalo je tamo vamo nekih 60€(120€ OBOJE)+ još nešto za benzin , što smo dali za relaciju Rijeka Trst i tamo nas je dočekala Sanja i vozila iz Rovereta do Rive, što bi značilo još nekih stotinjak kuna za oboje. Hranu bi trebalo nositi sa sobom ili pak kupovati u lidlu, jer kao što sam rekao u planinarskom domu palenta s gulašom je bila 13€, a najeftiniji je obrok bila nekakva pašta za 6,5€, Put dosta traje , pa se zapravo gubi jedan dan za tamo i jedan za nazad(kad bi se išlo s nekim autobusom ili nečim tako možda manje)
svakako bolje vrijeme za tamo otići je jesen ili pak ranije u proljeće.
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #68 u: 15.11.2019., 10:05:49 »
Riva del Garda
Opet
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #69 u: 15.11.2019., 10:07:25 »
pa evo par slikica
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #70 u: 15.11.2019., 11:16:33 »
panorama cijelog mjesta
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #71 u: 15.11.2019., 11:24:23 »
u sredini slike nalazi se brdo Brioni, izbušeno podzemnim utvrdama i nadzemnim bunkerima iz vremena prije prvog svjetskog rata
no ovaj put išao sam malo dalje u povijest, doduše i posjet Rivi je bio kratak pa nije bilo vremena za detaljnije istraživanje
za početak pitanje
što znači riječ stoka na talijanskom?
hm?
ili je to neko naš otvorio tamo bar?
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #72 u: 15.11.2019., 11:27:26 »
par slikica iz samog centra grada, dodir povjesti sa današnjim vremenom
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #73 u: 15.11.2019., 11:31:09 »
i još
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Riva del Garda
« Odgovori #74 u: 15.11.2019., 11:39:23 »
sa zapadne strane Rive nalazi se kula pa nekoliko slikica o njoj:
bolje biti vjetar nego list