Autor Tema: strava u ulici prava  (Posjeta: 9686 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #45 u: 22.07.2015., 12:45:30 »
Još u ono vrijeme mraka plovimo s kolegom mimo Pećina, a on veli "Do 1945. ovo je se bilo naše..."

A ja ću kao, "A onda komunisti...?"

A on će "Ne, karte..."  :pusiti
to me je podsjetilo na jednu nedovoljno poznatu činjenicu:
ne možeš posjedovati zemlju
ne možeš je ponjeti sa sobom
ne možeš je prodati
ne možeš je uništiti
pa kako možeš reći da si vlasnik neke zemlje
ali možeš :
posjedovati papir na kojem piše da posjeduješ zemlju
posjedovati papir na kojem piše da posjediješ zemlju i možeš ga nositi sa sobom
možeš taj papir i prodati
možeš ga i uništiti, no isto to možeš učiniti i sa bilo kojim uvjerenjem ili vjerovanjem

pridi va moj umejak kleštrit i pilit pak ću ti na primjere objasnit ča znači vlasništvo. apropo, kad već tako misliš daj broji particel ke po tvojen nisu tvoje...

alaaa...dreva prodavan za 250kun metar..alaaaa
fušeru , premudri, mala napomena: po zakonu RH korisnička su prava veće nego vlasnička
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #46 u: 22.07.2015., 12:48:51 »
papir koji ti dokazuje da si vlasnik možeš recimo zapaliti i otići će u dim ili pepeo.
[...]
Zašto, pa zato jer je posjedovanje zemlje zapravo trust , a ne vlasništvo.Kad si uknjižio neku parcelu , ti si je dao državi na upravljanje, a država ju je dala tebi na korištenje.

Ne vidim u čemu je problem, u grob ionako ništa ne možeš odnijeti, sve što postoji (materijalno) možeš koristiti samo privremeno.
tako je u pravu si
i sve bi bilo u redu da nisu hakirali sustav
pa
sada šačica korumpiranih političara prodaje sve vrijedno na ovom području uključivo i robove koji tu žive, zajedno sa njihovim korisničkim pravima
a sve po zakonu koji su sami napisali upravo radi toga da bi to mogli ostvariti.
bolje biti vjetar nego list

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #47 u: 22.07.2015., 13:11:33 »
Kako vam se da.... :facepalm
Vi niste normalni...a ja još manje, jer sve čitam. Ljudi, hote delat neč pametno! I ležat ke bolje delo od ovega. :ruka
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #48 u: 22.07.2015., 13:24:17 »
 :lol3
Kako vam se da.... :facepalm
Vi niste normalni...a ja još manje, jer sve čitam. Ljudi, hote delat neč pametno! I ležat ke bolje delo od ovega. :ruka
:lol1 :lol2
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #49 u: 22.07.2015., 21:38:21 »
sada šačica korumpiranih političara prodaje sve vrijedno na ovom području uključivo i robove koji tu žive, zajedno sa njihovim korisničkim pravima
a sve po zakonu koji su sami napisali upravo radi toga da bi to mogli ostvariti.

Ja tu i dalje ne vidim nikakav hack. Oduvijek je bilo i bit će - Tko je jači taj i kvači.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #50 u: 22.07.2015., 22:39:28 »

[/quote]
fušeru , premudri, mala napomena: po zakonu RH korisnička su prava veće nego vlasnička
[/quote]

ti stvarno misliš da ja poštujen i cjenin RH?? :ruka

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #51 u: 23.07.2015., 08:45:40 »
sada šačica korumpiranih političara prodaje sve vrijedno na ovom području uključivo i robove koji tu žive, zajedno sa njihovim korisničkim pravima
a sve po zakonu koji su sami napisali upravo radi toga da bi to mogli ostvariti.

Ja tu i dalje ne vidim nikakav hack. Oduvijek je bilo i bit će - Tko je jači taj i kvači.
pa hack je u tome da mi nismo rođeni kao robovi, već kao slobodni ljudi, a oni nisu rođeni kao robovlasnici već su to pravo jednostavno izmislili
kako inače objasniti da neko pravo, koje sami nemaju, prenose na druge da bi ti drugi, poslušno , njime vladali nad nama , koji im to pravo nismo nikada dali
kako mogu političari pljačkati ljude i dati pravo policiji da nasilno provode zakone, te u ime njih imaju pravo i ubiti ukoliko se pobunimo protiv njihove pljačke ,  a da im nikad nismo dali pravo da to čine, te da plodove našeg rada pljačkaju i daju u ruke gospodarima koji to nisu.
Da se razumijemo ne govorim tu o razbojnicima , delikventima svih vrsta i stilova kojih u svakom društvu ima i zbog kojih bi policija i trebala postojati. Već o eliti bankstera i s njima povezanih političara. Pritom ih često uspoređuju s mafijom, no treba znati da mafija, on prava, sicilijanska , voli svoju zemlju , dok ovoj "našoj" nije ništa sveto.
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #52 u: 23.07.2015., 19:33:20 »
kako mogu političari pljačkati ljude i dati pravo policiji da nasilno provode zakone, te u ime njih imaju pravo i ubiti ukoliko se pobunimo protiv njihove pljačke ,  a da im nikad nismo dali pravo da to čine, te da plodove našeg rada pljačkaju i daju u ruke gospodarima koji to nisu.

Tko je jači taj i kvači.

no treba znati da mafija, on prava, sicilijanska , voli svoju zemlju , dok ovoj "našoj" nije ništa sveto.

A pod Hitlerom je sve funcioniralo  :pusiti

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #53 u: 23.07.2015., 19:40:50 »
no treba znati da mafija, on prava, sicilijanska , voli svoju zemlju , dok ovoj "našoj" nije ništa sveto.
Zato su i otišli u Ameriku, raditi monade.  :lol1
Prošeći se z manun okolo Trsata.