Autor Tema: strava u ulici prava  (Posjeta: 9702 vremena)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #15 u: 17.07.2015., 10:37:48 »
ali cipit dite proti ospican, je čista bedastoća, preporuča se da ih dite preboli čin prije i onda je bezbrige za cili život, pa si smo ih prebolili, ke ti nisi.
Ospice

Najčešće komplikacije bolesti su upala srednjeg uha i pluća, a najteže upala srčanog mišica (miokarditis) i središnjeg živčanog sustava (najčešće encefalitis - upala mozga). Komplikacije bolesti češće se javljaju u osoba mlađih od pet i starijih od 20 godina. Upala pluća može biti uzrokovana samim virusom ospica, kad se očituje već u kataralnom stadiju ili, što je češće, bakterijom kad se očituje u fazi osipa.
Miokarditis je rijetka, ali katkad fatalna komplikacija. Neurološke komplikacije češće su kod ospica nego kod drugih bolesti s osipom, a učestalost encefalitisa je jedan-dva na 1000 bolesnika. Bolest može biti izrazito teška, katkad ostavlja i trajna neurološka oštećenja, a prema statističkim podacima, gotovo 15 posto bolesnika umire. Sve pojedinosti nastanka i razvoja upale mozga nisu u cijelosti razjašnjene.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #16 u: 17.07.2015., 10:43:20 »
Tu nije riječ o zakonima koji su pisani na hrvatskom jeziku, već na jeziku koji samo sličan hrvatskom i počesto nemaju riječi isto značenje kao u hrvatskom jeziku.

Si siguran da ne pričaš o "informatičkom jeziku" ili "građevinarskom jeziku" ili "automehaničarskom jeziku" ili "doktorskom jeziku" ili ... o bilo kojem "strukovnom jeziku" koji je za ljude koji nisu te struke gotovo pa strani jezik?

Koliko pravnika bi razumijelo slijedeći paragraf?  :pusiti

IPv4 adresa je u osnovi 32-bitni binarni broj. Kako je u pravilu vrlo teško pamtiti niz od 32 znaka '0' ili '1', češće se koriste druge notacije, a najčešće od svih decimalna notacija. Decimalnu notaciju se od 32-bitnog binarnog broja dobije na sljedeći način: 32-bitni broj se odvoji u četiri 8-bitne grupe, svaka grupa se zapiše u dekadskom obliku, te zatim u zapisu prikažu odvojene točkama. Prmjer

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #17 u: 17.07.2015., 12:00:36 »
Tu nije riječ o zakonima koji su pisani na hrvatskom jeziku, već na jeziku koji samo sličan hrvatskom i počesto nemaju riječi isto značenje kao u hrvatskom jeziku.

Si siguran da ne pričaš o "informatičkom jeziku" ili "građevinarskom jeziku" ili "automehaničarskom jeziku" ili "doktorskom jeziku" ili ... o bilo kojem "strukovnom jeziku" koji je za ljude koji nisu te struke gotovo pa strani jezik?

Koliko pravnika bi razumijelo slijedeći paragraf?  :pusiti

IPv4 adresa je u osnovi 32-bitni binarni broj. Kako je u pravilu vrlo teško pamtiti niz od 32 znaka '0' ili '1', češće se koriste druge notacije, a najčešće od svih decimalna notacija. Decimalnu notaciju se od 32-bitnog binarnog broja dobije na sljedeći način: 32-bitni broj se odvoji u četiri 8-bitne grupe, svaka grupa se zapiše u dekadskom obliku, te zatim u zapisu prikažu odvojene točkama. Prmjer
izvrsno , upravo je tako
pa onda kada dobiješ poziv za sud trebaš informatičara da ti prevede binarno decimalni sustav u hrvatski jezik, te da tvoju obranu ponovo prevede na taj binarni jezik i svi sretni, no to je tako ukoliko nema virusa,  a o tome upravo i govori ova knjiga , naš je pravni sustav HAKIRAN, IMA SISTEMSKU POGREŠKU. Tu pogrešku ne mogu ni najbolji informatičari popraviti potrebno je ponovno instaliranje cijelog operativnog sustava, a možda i zamjena sa novo boljom verzijom , bez sigurnosnih zakrpa. U anglo saksonskom pravnom sustavu zakrpa se zove običajno pravo ili common law, ili presedan.
Dakle postoji pješački prijelaz nasred ravnice od 500 m , na inače dosta pustoj cesti u popodnevnim satima , upravo u popodnevnim satima trebaš preći preko te ceste , ali ne na sredini već sto metara dalje, pogledaš lijevo , pogledaš desno, nema auta na vidiku i prijeđeš cestu, no sa druge strane te čeka drumski razbojnik u  plavoj odori i kaže , stani, osobnu molim. Nakon što ti uzme osobnu u ruke i pročita ime tvoje osobe, kaže ti Gospodine Elvis počinili ste prekršaj zakona o sigurnosti prometa članak taj i taj, stavak taj i taj , za što je propisana kazna od 300 kn, ako platite odmah 150.
U stvarnosti ti nisi nikoga ugrozio jer je cesta nedvojbeno bila pusta. No prekršio si zakon i moraš platiti. U pravilu nadzor na takvim mjestima nije ni potreban u to doba jer nema realne opasnosti, no oko prvog je i policiji nedostaje novaca za plaće i načelnik kaže svojim podređenima, izađite na teren i uberite za isplatu plaća.
I poslušnici odu i onda zaustavljaju gdje treba i ne treba, pritom se možemo složiti s time da negdje i treba jer to spašava živote, no u slučajevima ubiranja harača to su uobičajno mjesta gdje nema opasnosti kao gora navedeni primjer.
Jesi li kada čuo u novinama vijest, policajac je spasio život pješaku napisavši mu kaznu za prelazak potpuno puste ceste?
ja ne
ali sam čuo(ili čitao)
Pilicajci u Istri imali razgranatu mrežu dilera drogom
Pilicajac pijan izazvao prometnu nesreću(http://www.zadarskilist.hr/clanci/05012013/policajci-u-smrt-pod-teskim-maliganima)
itd

U takovim slučajevima može se primijeniti običajno pravo ili pravo zdravog razuma. A zdrav razum kaže da nije bilo opasnosti za prelazak, pa je i kazna besmislena.
To su bezazleni primjeri.
Strašan primjer je:
Uzmeš si pretplatu na tele2  i uz to jedan dobar mobitel, nekakav smartfon, pod ugovor 24 mjeseca.
već nakon 4 mjeseca dobiješ poziv za brod, platformu, neznam što ali moraš hitno van, očekivao si to ali ne tako naglo i ti odeš. Živio si sam.
nakon 2 mjeseca stiže ti opomena za neplaćanje pretplate na mob.
nakon 3 mjeseca stiže ti opomena za neplaćanje pretplate na mob.
nakon 4 mjeseca stiže ti prijedlog za ovrhu koji uključuje zaostale pretplate i potpunu vrijednost mobitela+ još troškovi odvjetnika, javnog bilježnika, ukupno
8 000 kn, no ti si još uvijek vani i nemaš pojma o tome
vraćaš se i čeka te sudsko rješenje o ovrhi nad stanom koji je tvoje jedino vlasništvo(zapravo možda je već prodan na dražbi i tebe čeka deložacija), slažeš se da si dužan platiti pretplatu za 5 mjeseci+ kamate, no usluge odvjetnika, javnog bilježnika, suda, nisi tražio, a mobitel si trebao plaćati u 24 rate. Tu shvatiš da je nešto zbilja krivo, da je sustav hakiran, jer se to ne može popraviti, ne možeš napraviti dopis sa isprikom operatoru izloživši mu svoju situaciju i reći mu da si spreman platiti eventualnu štetu(koje zapravo nije ni bilo).
Vrlo slično je sa bankama, sa zemljištam, sa mnogim aspektima života. P adođemo do onog , steašno je kad te iz kuće izbaci ISSIL, no nije manje strašno kad te iz kuće izbaci policija RH, a ako se buniš upotrijebe sredstva prisile(premlate te) i ti tu ništa ne možeš, ništa.
http://vijesti.hrt.hr/291642/nova-delozacija-obitelji-cvjetkovic
meni to izgleda stravično, strava u ulici prava
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #18 u: 17.07.2015., 14:24:04 »
pazi ja san za to da se ki neće nemora cepit al kad banu takovi roditelji na kantridu z bolnen otrokon od neke boli tipa tetanus da mi se ih prosljedi na ćepanje! :a045

daj malo bolje razmisli, ko dite se cepi proti tetanusa? i zač, anti tetanus se dobi kad se ča dogodi, ma to je druga stvar
ali cipit dite proti ospican, je čista bedastoća, preporuča se da ih dite preboli čin prije i onda je bezbrige za cili život, pa si smo ih prebolili, ke ti nisi.
za još nike druge bolesti je slično, bi rekli oni otamo izbosne, skuplja pita neg tepsija, više škode more storit to cipljenje nego bolest proti ke se cipiš i to je dobar razlog da se ne sili dicu cipit. Ko je otrok pravo , dobro , iz zdrave familije ako se do njega drži kako "bogzapovida" takovih mu bedastoć ni ne rabi. Ko je otrok boljehav , a onda je za razmislit. Moja kćer je bila vavik zdrava se dokljer je nis morav peljat cipit, potljer i je bilo vavik nič, se do puberteta.

vidin da znaš razliku mej ospic i kozic...mislin da ćemo se teško mi sporazumet kad ne barataš z tako osnovnemi stvarami :a045

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #19 u: 17.07.2015., 23:42:34 »
znan razliku med ospicami i kozicami, preboliv san i eno i drugo, i isto tako skoro si ke poznan iz moje generacije i si su još živi, no dobro ne baš si, nike je udriv avto pa nisu više živi..
razumit ćemo se lahko.
No postavimo stvari ovako: jas kot odgovoran roditelj gren duhtoru z otrokon i on mi reče da moran cipit otroka, aš je tako po zakonu, e sad jast rečen njemu, dobro, more, samo mi potpišite da Vi OSOBNO odgovarate ako pride kakova škoda od tiga cipljenja, moj otrok je sada zdrav, bude li poslije bolan , ki će bit kriv? I ki će snosit trošak liječenja. Ako se ne cipi ja san kriv i snosin posljedice. A ako se cipi? Zač nijedan duhtor neće potpisat takov dokumenat? Da snosi potpunu odgovornost za štetu nastalu od posljedica cijepljenja?
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #20 u: 17.07.2015., 23:59:18 »
 a i o tetanuse malo znaš.... :a045

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #21 u: 18.07.2015., 07:24:27 »
Zač nijedan duhtor neće potpisat takov dokumenat? Da snosi potpunu odgovornost za štetu nastalu od posljedica cijepljenja?
Zato aš i oni morju dilat prema zakonu. Nisu ni oni svete krave pa da su van zakona.
A zač je niki nikad rekav da to mora tako (cipljenje) to je priča beskonačna. Ko ona ča je prvo koka ili jaje.
A kako se zakoni donose je jasno. Pravedni ili nepravedni ovisi od kuta gledanja.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #22 u: 18.07.2015., 22:57:10 »
znan razliku med ospicami i kozicami, preboliv san i eno i drugo, i isto tako skoro si ke poznan iz moje generacije i si su još živi,

Sumnjam da poznaš baš 1000 ljudi iz svoje generacije  :hmm

Miokarditis je rijetka, ali katkad fatalna komplikacija. Neurološke komplikacije češće su kod ospica nego kod drugih bolesti s osipom, a učestalost encefalitisa je jedan-dva na 1000 bolesnika

BTW a zašto se blago (ok prvenstveno psi) cijepi protiv bjesnoće? Većina ionako nikada neće ni doći u doticaj s virusom a kamoli oboljeti.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #23 u: 18.07.2015., 23:26:42 »
a i o tetanuse malo znaš.... :a045
"ti š me naučit ša je tetanus?"
no naravno nije uopće riječ o ospicama , tetanusu , tuberkulozi ili nečemu, već je riječ o koktelima cjepiva koje nije testirano, a i o još nečemu, a to je pitanje čija su djeca, svojih roditelja ili države? tko odlučuje o tome što je za neko dijete dobro? Pa nisu valjda svi roditelji maloumni pa da im je država skrbnik djeci.Pa još kad se oglase i insajderi u redovim liječnika......
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #24 u: 19.07.2015., 18:10:44 »
a to je pitanje čija su djeca, svojih roditelja ili države? tko odlučuje o tome što je za neko dijete dobro? Pa nisu valjda svi roditelji maloumni pa da im je država skrbnik djeci.

Da se roditelje pitalo većina muške i gotovo sva ženska djeca ne bi škole vidjeli ....

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #25 u: 19.07.2015., 21:42:12 »
da maloumni?? malo za reć!  :97

pasaš  kunfin (onisti kega ja računan) ko da si šal 300 let nazad! spe malomanj z prasci a mane bi kulturu podavali, opančari da opančari! ča se mane pita ja bin rado da se ne cepe, dajboh koleri i kugi!

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #26 u: 19.07.2015., 22:56:10 »
a daj molin te
kako moreš tako reć, pa saki čovik je jedinstven, nezamjenjiv, savršen, si smo mi jedno, dio kreacije, a u kreaciji nema greške, otpada, suvišnosti.
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #27 u: 20.07.2015., 08:39:58 »
ne pizdi! 4 meseci san imel radnici va apartmane, slavonci. 4 meseci lancuni nisu oprali ni šugamana, potloh blata da san z lopatun čistil, lancuni va smeti hitil (ovo ne seren, nego zaspraven) bitno da su jin puna usta rvacke domovine, rvacke kulture, boga, isusa, marije....i sad da ja i oni budemo va isten kulturološken i inetelektualnen range? nebin se rado baš toliko kalevat na ljestvice

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #28 u: 20.07.2015., 11:18:08 »
Fusheru, fusheru... Ne tako.  :k050
Titoist bi rekao:
- Korak unazad nije uzmak nego zalet za novi uzlet! :lol1

Moraš imati razumijevanja za Slavonce. Oni su bili u ratu dok smo mi šetali lungomarem
To su sada ljudi puni stresa i trauma. PTSP se to zove, čini mi se.
I sad bi ti da oni čiste tvoj apartman koji su preskupo platili. :lol3
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: strava u ulici prava
« Odgovori #29 u: 20.07.2015., 11:53:52 »
ne pizdi! 4 meseci san imel radnici va apartmane, slavonci. 4 meseci lancuni nisu oprali ni šugamana, potloh blata da san z lopatun čistil, lancuni va smeti hitil (ovo ne seren, nego zaspraven) bitno da su jin puna usta rvacke domovine, rvacke kulture, boga, isusa, marije....i sad da ja i oni budemo va isten kulturološken i inetelektualnen range? nebin se rado baš toliko kalevat na ljestvice
a ča da ti rečen
ki zna zač je to dobro
ti si s tin dobiv tako dobru školu da jin tribaš bit zahvalan
kada ti drugi put pridu sigurno ćeš znat kako se postavit, češ li jin dat sobu ali ne, kako bi oni izbosne rekli da ne"bude skuplja pita neg tepsija"
mi smo svi prolaznici kroz ovi život, na putu, kretanju i učenju, prihvatiš li to kot školu , zapravo ćeš jin bit zahvalan na sin kaj su te navadili
bolje biti vjetar nego list