Autor Tema: Američke e-priče za Elenu  (Posjeta: 1385 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Američke e-priče za Elenu
« u: 03.07.2015., 18:38:40 »



Autor :                                Slaven Letica
Nakladnik                            Naklada Jesenski i Turk
Urednik:                              Mišo Nejašmić
Godina objave:                     2012, Zagreb
Uvez:                                  meki
Dimenzije i broj stranica:       po sjećanju cca format A5 str cca 200 :pojmanemam

Ovu sam knjigu-zbirku priča pročitao na nagovor moje razrednice iz srednje škole. Opirao sam se zbog meni nemilog pisca. Taj je svugdje.
Ali mogu reći da je knjiga čist ok. Tako za 3+. Da nije to "on" napisao dao bih mu i četvoricu.
Autor je bio u gostima kod sina u Americi i tamo čitao aktualne vijesti te ih komentirao kao trag vremena za svoju, netom rođenu, unučicu Elenu.
Teme su se uglavnom vrtjele oko ekonomije (nisam znao da je autor ekonomist po struci, mislio sam pravnik.) i odnosima u društvu. Autor je osobito osjetljiv, nekoliko priča, na temu homoseksualnosti. To me nije nimalo iznenadilo jer takvi kao on to ne mogu razumjeti. U drugim temama lijepo modelira pitanje. Kao napr. (razmislite i vi) o iznajmljivanju maternice za porođenje dijeteta. Ono, imaš love, ne da ti se zafrkavati godinu i više s monadama kao što je trudnoća i slično. Jako intrigantne teme...
No, sve u svemu, ja nisam zadovoljan sobom jer sam opet previše počeo čitati. A to nije pravi put za spoznavanje istine. To je put viđen tuđim očima, a ne svojim. No, dobro nadajmo se da je to prolazna faza. Nijedna faza ne traje zavavik. :thankyou
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #1 u: 14.07.2015., 22:21:53 »
No, sve u svemu, ja nisam zadovoljan sobom jer sam opet previše počeo čitati. A to nije pravi put za spoznavanje istine. To je put viđen tuđim očima, a ne svojim.

Ako ne koristiš mozak potpuno je svejedno čijim očima gledaš  :knjizevnost

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #2 u: 15.07.2015., 07:14:39 »
A ne, ne! :k050
Hitler, da je rekao, da je sretan jer nije pohađao puno od škole pa ga nisu mogli skrenuti s pravoga puta. (Drugim riječima nije ušao u matricu.) :s065
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #3 u: 15.07.2015., 08:01:58 »
zapravo je bio u pravu, inkodiranje programa kroz razne metode "školovanja", od roditelja(koji su isto tako dresirani) , učitelja, svećenika, pa do represivnog aparata i medija mogu toliko zamagliti doživljaj originalnog JA da živi čovjek uopće ne iskušava željenu realnost, već onu inkodiranu iluzornu.
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #4 u: 15.07.2015., 08:29:05 »
Tako je z355ko!
Ja mislin da smo ti i ja spremni da srušimo ...bukvu. C:-)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #5 u: 15.07.2015., 15:23:29 »
zapravo je bio u pravu, inkodiranje programa kroz razne metode "školovanja", od roditelja(koji su isto tako dresirani)

Jesu li onda npr i medvjedi inkodirani s obzirom da cca prve dvije godine provedu uz roditelja-učitelja, koje su pak dresirali njihovi roditelji?  :hmm

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #6 u: 16.07.2015., 08:05:35 »
ne
divlji medvjedi su u stvarnom životu i žive po svojim instinktima, medvjedi(barem tako kažu) nisu svjesni i ne upravljaju svojom stvarnošću, ne kreiraju je , ne manifestiraju ono što smisle.
problem nije u učenju od roditelja ili učitelja, to bi bilo posve u redu, no problem je u tome da se odmah po rođenju pod svaku cijenu djetetu nameće zaborav svog originalnog ja i inkodiraju se programi, a ti programi u stvari služe za isisavanje energije, energije originalnog ja, te spiritualne valute koja je najvrednija na ovom svijetu.
Znam izgleda nestvarno i nejasno.
Pojasniti ću.
Sve što u našem životu postoji zahtjeva našu pozornost, kamo je pozornost usmjerena to postoji, to je naša stvarnost.Pozornost je naša spiritualna valuta, način na koji manifestiramo realnost. U svijetu se vodi krvavi rat, ne za resurse, ne za teritorije, već za našu pozornost, za tu energiju.
Ako nam već u djetinjstvu inkodiraju programe koji nam zamagle sjećanje na stvarno iliti originalno ja i onemoguće manifestiranje željene realnosti, već (a stalno manifestiramo neku realnost htjeli mi ili ne)  nas usmjere na manifestiranje realnosti prema njihovim željama, mi manifestiramo njihovu kreaciju, prostim davanjem pozornosti:-)
kako
ovaj forum nije stvaran, nije živ, nije se rodio iz biološkog tijela svoje majke, već je nastao nečijom idejom, kreacijom i postoji samo zahvaljujući davanju pozornosti nas koji ga pratimo, mi mu dajemo energiju. Uskratimo li mu tu pozornost, vrlo brzo će prestati rasti, "živjeti" i za neko vrijeme(kad potroši energiju(pozornost) neko će ga izbrisat  i neće ga biti. Ovaj forum je memetički entitet. Misaona tvorevina koja se hrani našom pozornošću. Misaona tvorevina su i države. Institucije, religije itd
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Američke e-priče za Elenu
« Odgovori #7 u: 16.07.2015., 11:00:26 »
Pojasniti ću.

Ovom pojašnjenju nemam prigovora  :palacgore :shake2