Autor Tema: "Doba Italije"  (Posjeta: 1777 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
"Doba Italije"
« u: 10.06.2015., 15:25:20 »
Studenti politologije napravili dokumentarac o fašističkoj okupaciji otoka

Benito Mussolini na balkonu iznad mase frenetičnih ljudi u zanosu kliče: "Italija, proleterska i fašistička, treći put je na nogama, jaka, ponosna i kompaktna kao nikad do sad! Ključna je riječ samo jedna. Kategorična i zahtjevna za sve. Ona već lebdi i pali srca od Alpa do Indijskog oceana – POBIJEDITI!!!" Masa oduševljeno odzdravlja: "Duce! Duce!" U crno-bijeli pucketavi film montirane su sekvence današnjeg doba – portreti izboranih lica snimljeni negdje na moru. I dim cigarete. Sjećanja.

Prvi su to kadrovi dokumentarnog filma "Nikome zla nisu učinili" o sjećanjima na talijansku okupaciju na hrvatskim otocima nastalog u produkciji Televizije Student i Centra za europske studije zagrebačkog Fakulteta političkih znanosti (FPZ). Dio je projekta Europske unije pod nazivom Europski kozmopolitizam i mjesta sjećanja kroz generacije – ECOSMeG (program Europa za građane).

Na dokumentarcu je radilo osmero studenata politologije i novinarstva zagrebačkog FPZ-a. Tijekom prošlog ljeta razgovarali su sa svjedocima i žrtvama talijanskog fašizma na Rabu, Molatu, Visu i Hvaru. Danas osobe u poznim godinama, prisjećali su se kako im je bilo kao djeci živjeti pod talijanskom čizmom, kako su se morali odreći svoga jezika, gledati crne uniforme, nasilje i smrt. Neki od njih  prošli su i talijanske fašističke logore na Rabu i Molatu, ali i u samoj Italiji.

- See more at: http://www.forum.tm/vijesti/studenti-politologije-napravili-dokumentarac-o-fasistickoj-okupaciji-otoka-1603#sthash.0ThmlV2C.dpuf

[...]

http://www.forum.tm/vijesti/studenti-politologije-napravili-dokumentarac-o-fasistickoj-okupaciji-otoka-1603


Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #1 u: 10.06.2015., 16:29:42 »
Svaka čast mladima jer mi se čini, sudeći po mojoj okolini, da malo koga još zanima II. svjetski rat i patnje koje je izazvao. Kao i svi ratovi, uostalom.
Treba te ljude, mislim na logoraše, brzo saslušati i snimiti rečeno, jer ih je malo još.  :computer2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #2 u: 10.06.2015., 22:32:53 »
Svaka čast mladima jer mi se čini, sudeći po mojoj okolini, da malo koga još zanima II. svjetski rat i patnje koje je izazvao. Kao i svi ratovi, uostalom.
Treba te ljude, mislim na logoraše, brzo saslušati i snimiti rečeno, jer ih je malo još.  :computer2

vidin ja da ti slabo na index.hr, jutarnjen, dnevno hr, i dr forumeh visiš..pa tamo samo rasprava od tega...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #3 u: 11.06.2015., 07:11:58 »
Haha, pročital si me.
Stvarno ni ne znan kade su si ti portali.
A moren i mislet ča se tamo piše.
Bolje bit neinformiran lego se nerfozirat. :bravo5
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #4 u: 11.06.2015., 14:53:46 »
a ča bi pisalo :greensmile..evo ovi dani vodi se bitka na kozare, ustaše i četnici protiv partizani, al kad jin partizani reču da skupa napadaju onda se pokolju mejsobun a partizani se zivuču. nakon tega se opet pokolju ki je veći antifašista i ka strana je više zločini storila itd. :citam2
evo neki dan san zbrojil (broji ča hitaju neoustaše i čedoti) da je mej 40' i cca 60' okole 20,000,000  zginulo ča na blajburge, ča va jesenovce, va drugeh logoreh, va ratneh djelovanji, pokla rata od titota...još pribroji okole 1,500,000 (samo hr, srbjanci još nisu hitili broj) ča ih se je iselilo...pa jbt po temi "službenemi" brojkami da ni rata i titiota bilo sad bi nas baren 6 miljardi po balkane bilo rasuto... :facepalm :facepalm

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #5 u: 11.06.2015., 15:58:43 »
pa jbt po temi "službenemi" brojkami da ni rata i titiota bilo sad bi nas baren 6 miljardi po balkane bilo rasuto... :facepalm :facepalm
Kot prvo JBT se vavek piše z velikemi slovi i duboken naklonon.
Va ov broj od 6 milijardi nisi ubrojil i Hercegbosanci, pretpostavljan. Aš njih ima i ima. :lol1
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: "Doba Italije"
« Odgovori #6 u: 11.06.2015., 16:24:47 »
bosanci su sad na mešalicah pa ih ni po internete, po zime će i oni hitat broji....