Autor Tema: Opatijska Planinarska Obilaznica  (Posjeta: 11014 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #15 u: 27.05.2015., 19:41:02 »
Odmah pored plinovoda povratak u PGŽ. OPO jednim svojim dijelom od nekih 500- 600 metara prolazi po teritoriju Istarske županije. Granice županija su ujedno i granice lovišta.


Bilo bi lakše i brže cestom nastavit do Poklona, ali što se mora, mora se- skretanje ulijevo i uspon na KT10 Crkveni vrh (1101m), najviši vrh danas.


Strmi šumski put, za 4x4. Sad ćete vidjet i čemu je služio


Sami vrh Crkvenog vrha je ograđen i na njemu se nalazi stara napuštena antena.


Donji dio mi se čini da je nedavno obnovljen i da je u upotrebi :89


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #16 u: 27.05.2015., 19:45:17 »
Oznaka vrha i žig se nalaze na napuštenoj trafostanici.
Btw, ispod Crkvenog vrha (dobro, ne baš točno ispod vrha, nego nekih stotinjak metara prema Poklonu) prolazi tunel Učka.




Prolazim iznad tunela Učka i za desetak minuta stižem na KT 11 Poklon (922m)


Žig se nalazi lijevo od ulaznih vratiju doma Poklon.


Sa Poklona se spuštam u Opatiju, ali o tome nastavak sutra....

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #17 u: 28.05.2015., 05:54:27 »
Kad ste tako nestrpljivi, nastavljamo… :hiker

Kako sam i napisao u prethodnom postu, sa Poklona se spuštam prema Opatiji. Odlučujem “preskočit” KT12 Vojak (1401m), najviši vrh Učke. Srce junačko bi htjelo, :greensmile ali noge ne daju. Ipak je to dodatnih 8 km, 500m elevacije i oko 2 sata hoda, a ionako sam tu dionicu već dosta puta prošao.

Ispod parkirališta na Poklonu se nalazi špina na kojoj nadopunjujem zalihe vode iako mi je ljubazna domaćica u domu mi je ponudila da se mogu poslužit i vodom u domu.. 

Šumskom cestom ispod pansiona Učka prema partizanskoj bolnici, a zatim lijevo nizbrdo prateći  putokaze Ičići, Opatija, Lovran




Slijedeća KT je broj 13- slap Rečina (637m)
Danas ima jako malo vode




Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #18 u: 28.05.2015., 05:57:53 »
Kako je na ovom forumu popularno stavljat mutnoglave portrete, ja ću baš jedan- bezglavi :lol3 :a015


Prema Pećniku, put me vodi uz korito potoka Banina. Potok se u more ulijeva u Iki. To je onaj zbog kojega se ne volim kupat u Iki. :greensmile






Ovdje mora bit veselo skakutat kad potok nabuja :m055


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #19 u: 28.05.2015., 06:04:33 »
Drveni mostić


Za ovaj izvaljeni korijen sam izdaleka pomislio da je medo :229 :skartoc


Stižem do istočnog portala tunela Učka, odakle se vidi Pećnik 14. KT


Ispod A8. Ovuda možete najbrže doći iz Rijeke za Dobreć, a ako je gužva uz more čak i Oprić, Liganj, Lovran. Po A8, se za petnaestak minuta stigne do tunela. Neposredno ispred tunela se skrene desno na sjeverni parking, kroz ovaj podvožnjak na južni parking i sa parkinga cesta vodi nizbrdo ravno u Dobreć. To nemojte radit ako imate kombi ili neko veće vozilo, jer ćete ostavit krov na metalnoj letvi koja koja upravo tome i služi. :greensmile


Put vodi pored starih baraka u kojima su prije gotovo 40 godina bili smješteni radnici koji su gradili tunel.
O ovom naselju se već pisalo na forumu. Postojali su i neki planovi za obilazak... http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=2291.0 :o090





Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #20 u: 28.05.2015., 06:06:36 »
U ovom objektu netko i dan-danas živi


Staza zaobilazi Pećnik sa sjeverne strane, i na jednom mjestu se odvaja puteljak do vrha


KT14 Pećnik (641m)




Na vrhu me dočekala ova klupica. Možda ne djeluje nešto pretjerano udobna, ali nakon punih 8 sati provedenih na nogama (zadnji put sam sjedio- vidi 1. fotografiju u putopisu) zamislit ću da je mekana poput kraljevske fotelje


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #21 u: 28.05.2015., 06:09:08 »
Sad bih najradije ostao ovdje, zvao neznamkogaGSSvaljda i rekao im: ja sam na vrhu Pećnika, dođite po mene. :pusiti Dok oni dođu, ja okupan suncem pasem oči na pogledu na
Ičiće


Iku


Rijeku


Grobničke alpe i Gorski kotar pod kišnim oblacima. Dobro da me put nije odveo na tu stranu :d020


Uz lijevi rub prethodne fotografije se nazire jutros rješena KT2 Veprinac
Pomoć zooma


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #22 u: 28.05.2015., 06:11:08 »
Prema zapadu: KT10 Crkveni vrh


Lako ga je prepoznat po anteni


Što se tiče Pećnika, navodno na južnoj padini postoji jedna pećina. Kasnije sam na GE primjetio nešto što bi možda moglo biti… :89 u crvenom krugu. Plavo je moj GPS trag


Javili su mi da neće doć po mene i da ću se morat sam spustit do Opatije. :smile Put od Pećnika do Poljana je prilično zapušten i zarastao u travu. Čak sam na jednom mjestu, kad je puta skroz nestalo, pomislio da sam zalutao, jer nisam vidio ni markaciju, koja je bila skrivena u zelenilu. Evo kako to izgleda.


3. put danas ispod A8. Ovaj prolaz je najuži, najnepristupačniji od svih…


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #23 u: 28.05.2015., 06:15:18 »
…i  ima svoje stanare


Dok se treći sunča na terasi. Crni gad, odnosno crna poljarica. Neotrovna i korisna zmija.


Dolaskom u Poljane, samo treba pratiti zelene putokaze za Opatiju


Sveti Petar. Na ovom trgu krajem lipnja bude dobra fešta za Petrovu :pivo :beer2


Serpentinasta cesta koja vodi do Ičića. Ja je volim. Moje gume i suputnici u autu baš i ne. :d020
Ovog puta izlijećem sa ceste u prvoj serpentini, na blagi šumski puteljak kroz šumu. Pravi melem za noge nakon svega pretabanoga danas.


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #24 u: 28.05.2015., 06:18:19 »
Na tom putu se nalazi KT 15 Poljane (189m), ali ja sam ga jednostavno previdio. :skartoc Kasnije sam vidio na jednom blogu da se KT nalazi na kamenu ispod putokaza. Što je najgore, sjećam se da sam vidio taj putokaz, ali gledao sam u putokaz, a ne i ispod njega. Pripisat ćemo to umoru.

Ulazim u Opatiju kroz Ulicu Antona Mihića, pored poznate Vile Vranješ. I tu se nekad izlazilo...


Villa Esperia. Djeluje mi malo kičasto, ali za razliku od one katastrofe jutros…


Opatija se u međuvremenu probudia


Probudilo se i more, pa nisam mogao završiti na istom mjestu odakle sam jutros i krenuo. 2 metra više- manje :m055


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #25 u: 28.05.2015., 06:25:17 »
Malo statistike i tehničkih podataka za one koje to zanima. Koga ne zanima i tko misli nešto srat neka zaobiđe ovaj post u širokom luku.

Udaljenost: 40,5 km. Prema GPS-u je 39,6, ali isključio sam ga na ulasku u Opatiju, jer je baterija bila na izdisaju. Moram nabavit bateriju za ultra kategoriju. :lol1

Vrijeme: 9:28h

Prosječna brzina: 4,3 km/h Da mi ne bi rekli kako samo letam po šumi. :greensmile

Elevacija: +/- 2090 metara ili prevedeno: malo više od 2,5 Hahlića

Za lakše snalaženje, karta sa mojim GPS tragom i obilježenim kontrolnim točkama. Crveno je dionica Poklon- Vojak koju sam ovog puta preskočio.


Visinski profil staze


Eto, jedna želja u životu ispunjena; OPO riješena. :bravo5 :yes
Prekrasna staza, puna raznolikosti. Definitivno previše za obilazak u 1 dan. Dvije ili čak tri etape bi bile taman.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #26 u: 28.05.2015., 09:30:49 »
Super. Nema veze što nemaš slika dionice kroz stijene, taman razlog više da što prije i mi krenemo.
Čim vidim kilometražu, jasno mi je da ćemo mi to odraditi u 2 rate  :k045

Pošto je tebi 40km aman taman, preporučam ti Gorsku stazu Branka Lončara, ona je tu negdje sa dužinom a i svi vrhovi su panoramski. Jedino ti tu treba logistička potpora polovice jer nije baš skroz kružni (ili ćeš hodat još nekih 5-6km više po makadamu).

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #27 u: 28.05.2015., 11:01:12 »
Ovo je samo za Elvisa, kretanje s apsolutne nule. :greensmile :a015 Čak i ispod nule, jer mi je noge zapljusnuo val, pa sam na Učku krenuo mokrih nogu, šljapkajući. :ruka

 :palacgore :shake2

Ajme meni, WTF je ovo??? :eek Usred Opatije.. pored svih onih prekrasnih starih vila… :ruka Poserem se arhitektu na smisao za lijepo i obrišem dupe s njegovom diplomom.

Nisam načisto s ovakvim "pojavama".  :help2 S jedne strane se slažem s tobom da se ne uklapa, a s druge strane raditi kopiju starog stila je opet fejk.  :pojmanemam

Villa Esperia. Djeluje mi malo kičasto, ali za razliku od one katastrofe jutros…

Da malo ....  :lol1 :pusiti Upravo dobar primjer za gornju dilemu, kopirati stari kič ili raditi nešto novo?  :pojmanemam :hmm

Sami vrh Crkvenog vrha je ograđen i na njemu se nalazi stara napuštena antena.

Donji dio mi se čini da je nedavno obnovljen i da je u upotrebi :89


Nije napušten, meni je rečeno da je ovo lokacija MUP-ovoskog komunikacijskog sustava.  :hmm

Slijedeća KT je broj 13- slap Rečina (637m)
Danas ima jako malo vode


Je li mi se samo čini ili je ova "mini kapelica" pomaknuta, odnosno zakrenuta? Kao da je prije leđima a ne bokom gledala u slap ... ili me prevario kut snimanja?  :hmm

Malo statistike i tehničkih podataka za one koje to zanima. Koga ne zanima i tko misli nešto srat neka zaobiđe ovaj post u širokom luku.

Udaljenost: 40,5 km. Prema GPS-u je 39,6, ali isključio sam ga na ulasku u Opatiju, jer je baterija bila na izdisaju. Moram nabavit bateriju za ultra kategoriju. :lol1

Vrijeme: 9:28h

Prosječna brzina: 4,3 km/h Da mi ne bi rekli kako samo letam po šumi. :greensmile

Elevacija: +/- 2090 metara ili prevedeno: malo više od 2,5 Hahlića


 :bravo3 :bravo2 :bravo2 :palacgore :congratulations :thankyou

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #28 u: 28.05.2015., 20:20:39 »
Čim vidim kilometražu, jasno mi je da ćemo mi to odraditi u 2 rate  :k045
Svakako 2. ;) Imaš puno mogućnosti: Veprinac, Vedež, LK Brdo, Poklon, Vojak, Ranč Bubač (blizu je slapa), tunel Učka (blizu je Pećnika) i Poljane su sve mjesta na koja možeš lako doći autom i kombinirati. Ne moraš kao ja; parkirat u Opatiji i redom od broja 1 do broja 15. :ruka

Dionicu Brložnik- Orlove stijene svakako nemoj propustit. :cool2


Pošto je tebi 40km aman taman, preporučam ti Gorsku stazu Branka Lončara, ona je tu negdje sa dužinom a i svi vrhovi su panoramski. Jedino ti tu treba logistička potpora polovice jer nije baš skroz kružni (ili ćeš hodat još nekih 5-6km više po makadamu).
Ček, ček malo. :hmm Zar nismo jednom pričali da se ti i polovica spremate obići tu stazu BL!? To je ono: Platak- Snježnik- Mirnjak- Guslica- Planina- Jelenc- Brankov vrh- Gornji Medvejci- Donji Medvejci !?

25 km (uračunato i tih 5-6 km makadama), 1200m elevacije. Ma daj, to obavimo ujutro za doručak i još stignemo doma pogledat Nedjeljom u 2. :greensmile

Ajme meni, WTF je ovo??? :eek Usred Opatije.. pored svih onih prekrasnih starih vila… :ruka Poserem se arhitektu na smisao za lijepo i obrišem dupe s njegovom diplomom.

Nisam načisto s ovakvim "pojavama".  :help2 S jedne strane se slažem s tobom da se ne uklapa, a s druge strane raditi kopiju starog stila je opet fejk.  :pojmanemam

Villa Esperia. Djeluje mi malo kičasto, ali za razliku od one katastrofe jutros…

Da malo ....  :lol1 :pusiti Upravo dobar primjer za gornju dilemu, kopirati stari kič ili raditi nešto novo?  :pojmanemam :hmm

Slažem se da je kopiranje starog stila fejk. Ne treba kopirati kako se nekad gradilo, ali brate mili zna se kako izgleda kuća. ;) Ova šaka u oko nema veze sa kućom.

Je li mi se samo čini ili je ova "mini kapelica" pomaknuta, odnosno zakrenuta? Kao da je prije leđima a ne bokom gledala u slap ... ili me prevario kut snimanja?  :hmm
:89
Uspoređujem neke fotografije pa i onu tvoju sa Panoramia... teško je odredit, ali kao da je prije više leđima gledala prema slapu. :p015

Zapravo, čini mi se da se ovaj kamen na kojem je kapelica može proizvoljno okretati za 360o. :pusiti
Stanje 23.9.2014.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Opatijska Planinarska Obilaznica
« Odgovori #29 u: 29.05.2015., 11:01:55 »
Ček, ček malo. :hmm Zar nismo jednom pričali da se ti i polovica spremate obići tu stazu BL!? To je ono: Platak- Snježnik- Mirnjak- Guslica- Planina- Jelenc- Brankov vrh- Gornji Medvejci- Donji Medvejci !?

25 km (uračunato i tih 5-6 km makadama), 1200m elevacije. Ma daj, to obavimo ujutro za doručak i još stignemo doma pogledat Nedjeljom u 2. :greensmile


ako je 25km, onda možemo i mi  :bravo5