Autor Tema: Dvorci u Novigradu na Dobri, Bosiljevu i Severinu na Kupi te Vražji prolaz  (Posjeta: 18484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123






"njastariji most rvacke mostogradnje"

 :a045

nas i hasburgovaca 300 miljuna..

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Ja sam se malo pogubio. Ma ne što se tiče teksta, znam gdje sam stao, nego tamo, u stvarnosti, kraj dvorca u Severinu na Kupi. Ja se zanio fotografijom, a ostatak ekipe ode. I tako ja još ovo pa ono i vidim njih par malo niže dvorca, a ostali su, pomislim, pokraj auta. I odem ja do auta, a tamo ni psa, pardon Bonda. Mislim si, što sad ovako sam, ćorav, gluh u nepoznatom svijetu. A mobitel kod mušice u autu.
I sjetih se stare navade za takve slučajeve. Doći tamo gdje si zadnji put viđen/nekog vidio.
Tako i bi. Moj Anđeo čuvar u liku zokxyja već je svojim kratkim koracima hitao isgubljenoj dušici u susret.
I protegnusmo mi nožice prema rijeci.
Po novoasfaltiranom putu spuštamo se uz pitoreskni kraj pogodan za svašta. Može se ležati u hladu, može se toćati noge u vodi. Može se i pivo hladiti u vodi, a neki mogu i, kako to napismeno kaže Sabina,  meditirati i izučavati Bibliju.

« Zadnja izmjena: 31.08.2020., 09:34:40 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
A sve to - rijeka, stari mlin u meni je probudio onu poznatu knjižicu o Peri i njegovoj družbi. Pa sam se vrtio okolo  mlina ne bih li našao kakvo milo dijete ili šilo ili možda medu. Ne vidjeh ništa od toga već zid obrasao mahovinom



urušene grede



i mjesto gdje je nekad bio mlinski kotač.


I tako razočaran što ne vidjeh traženo, jer nisam vidio ni Danicu ni Maricu ni moga Đoke Slavicu, vratismo se u dvorište dvora gdje su bili parkirani automobili. Tu izjesmo još ono malo provijanta i krenusmo u nove pohode. Pravac =>
« Zadnja izmjena: 31.08.2020., 09:43:35 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
=> Vražji prolaz. Pazi, baš ovako se piše. A ne, ko oni Istrijanci, koji obično napišu Vrajži. Si su ponopak, pa bog. I ni grojze nego grozje, pa bog!
Dakle Vražji prolaz i Zeleni vir.
Na samom ulazu, koji se naplaćuje, ponosno se drži Ludara, pardon Munjara Zeleni vir.



« Zadnja izmjena: 31.08.2020., 09:47:37 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Međutim Drago i ja smo, zbog zasluga za narod jer smo uprkos svemu i svima poživjeli ohohohohoh godinica, jednoglasno od Sabine dobili uhod gratis. Tako da smo ušparali 20 kunasa.
I penjali se i pentrali po nekad dobrim, nekad labavim stubama.



« Zadnja izmjena: 31.08.2020., 09:52:28 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595

Pa smo došli i do nekakve drvene nadstrešnice. Tu smo mi umorniji rekli odlučno dosta! Ne gremo dalje! I tako i bi. Oni naprijed, a mi stali, čekali, pričali i dočekali ih. Pričali su nam o nekakvoj špilji - Muževoj hiži, o nekakvoj ribi, čini mi se čovječjoj i ostalo što mi nismo vidjeli.
Polako smo se spuštali, razmišljajući što i gdje pojesti.
Sabina se prisjetila da je negdje, na papirnatom podlošku, vidjela da dolje, pri ulazu ima fažola, ćevapa i još štošta.
Ali ćorak! Nije bilo. Kamo sad, pitanje je bilo.
I krenusmo mi put Delnica u restoran Tron. Tamo smo pojeli dobro i rastali se s zagrebačkim dijelom ekipe.
I za kraj još jedan pogled na Munjaru, koju je već polako hvatao mrak.



Mašem do slijedeće epizode! :wavey
« Zadnja izmjena: 31.08.2020., 09:55:49 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Miliću, čitati vaše putopise je prava milina :) :) :)

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Drago mi je to pročitati, Asterix. :wavey
I Sabina nešto slično govori. :p015
A ja, najozbiljnije, razmišljam da napustim ovaj stil pisanja.
Ali, ne mogu odoljeti. Riječi me zavedu i odvedu na put kojim nisam uopće namjeravao.  :pojmanemam
Čini mi se  da od svega napravim sprdačinu, a nebih htio. :shame
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Međutim Drago i ja smo, zbog zasluga za narod jer smo uprkos svemu i svima poživjeli ohohohohoh godinica, jednoglasno od Sabine dobili uhod gratis.

Da mi je te zasluge vidit. :popcorn

Ja sam u Vražji prolaz dobio gratis ulaz jer sam zalutao. :lol3 :skartoc Idemo ja i babaroga u Zeleni vir i skrenem ja sa glavne ceste parsto metara prerano, prema željezničkom kolodvoru Skrad. Prođemo kraj kolodvora, uđemo u šumu, makadam sve gori i gori, na nekim dijelovima bi i 4x4 dobro došlo. Dalje se više nije dalo vozit, ali skužimo mi da je to to i krenemo dalje pješke. Nigdje ni jednog auta, a ljudi na stazici sve više i više. :297 Dok nismo došli do ulaza, sa krive strane. :lol3

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Ja sam u Vražji prolaz dobio gratis ulaz jer sam zalutao

Mi smo došli s prave strane ali nas nitko nije ništa pitao pa nismo ništa ni platili. :lol1

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Međutim Drago i ja smo, zbog zasluga za narod jer smo uprkos svemu i svima poživjeli ohohohohoh godinica, jednoglasno od Sabine dobili uhod gratis.

Da mi je te zasluge vidit. :popcorn


Valjda si već naučio toliko o životu da se najbolje stvari ne mogu vidjeti. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120

 od Sabine dobili uhod gratis. .

Milić , Milić, ko bi rekao za tebe c c c
bolje biti vjetar nego list

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Međutim Drago i ja smo, zbog zasluga za narod jer smo uprkos svemu i svima poživjeli ohohohohoh godinica, jednoglasno od Sabine dobili uhod gratis.

Da mi je te zasluge vidit. :popcorn

Da ne bude zablude hahahaha nisam ja nikome ništa dala  :greensmile

Ovako je to bilo:

Dođemo mi na kućicu di se prodaju karte i teta nas pita koliko vas je: mi kažemo 16, dvoje ne ide znači 14. Kaže ona za 14 članova imate dvije gratis karte znači 12x20,00 kn=240,00 kn i sada mi dajemo pare a ona kaže: još nije dosta, još, još, ko nije platio, još i tako su svi platili a ona dvojica (milić i Drago) koji su bili zadnji i najsporiji zasluženo su dobili gratis karte  :bravo5

... Ja se zanio fotografijom, a ostatak ekipe ode. I tako ja još ovo pa ono i vidim njih par malo niže dvorca, a ostali su, pomislim, pokraj auta. I odem ja do auta, a tamo ni psa, pardon Bonda. Mislim si, što sad ovako sam, ćorav, gluh u nepoznatom svijetu. A mobitel kod mušice u autu.
I sjetih se stare navade za takve slučajeve. Doći tamo gdje si zadnji put viđen/nekog vidio.
Tako i bi. ...

Hahahaha milicu, niste vi bili zadnji, zadnji je bio Bond. Došla ja po svoj dio ekipe s autom i prvo pokupim miki i Adu, zatim naiđem na Kigora i Laru i vec se svi potrpasmo u auto i zamalo da krenemo kad vidim ja da mi netko fali  :89 a ono nema Bonda, pitam gdje ste ostavili psa, nitko ne zna...i vozimo mi po natrag a Bond je valjda isto tako čuo ovu miilićevu:  Doći tamo gdje si zadnji put viđen/nekog vidio. i upravo tamo nas je čekao, tamo di sam ga ostavila kada sam se pozurila po auto. Pametan pas  :grouphug2
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
i upravo tamo nas je čekao, tamo di sam ga ostavila kada sam se pozurila po auto. Pametan pas  :grouphug2

BTW upravo je to preporuka što napraviti akda izgubite psa, doći na mjesto gdje se zadnji put bili skupa, a ako ga nema i ne možete ostati ostaviti neki poznati predmet sa poznatim mirisom i onda navraćati na to mjesto što češće.  :palacgore

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Iz Bosiljeva, fotkano dok smo čekali dio ekipe koja je zastala u Beču, a prije Rima  :bravo5



Don't drive faster than your guardian angel can fly!