Autor Tema: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5  (Posjeta: 28369 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #60 u: 25.08.2015., 16:48:55 »
Evo, prošlo je više od mjesec dana kako nisam ništa napisao ni fotografirao. Uglavnom intenzitet radova je jako slab, ali očito i ne treba bti jači jer je stanje solidno. Njih nekoliko stalno, ako nisu na blagdanima, vikendu, čekanju zbog kiše, nešto radi.
Sve je spremno za (barem se meni tako čini) završno bojanje.
U subotu, 22.8. premazana je sjeverna strana fasade, nekom bijelom emulzijom.
Pretpostavljam da je sljedeće bojanje-nanošenje onim, ja je zovem, špric nanosom. To nanose lopaticama ili valjkom? :pojmanemam
I da, na balkonske prozore stavili su kamene klupice.


Ovo je fotografirano u subotu 22.8. Slabo se vidi zbog sjene koju su napravile mosnice skele, ali to je ta fasada koja je objeljena. :p015
Inače shvatio sam i zašto je intenzitet radova oslabio. Škola je pred dovršetkom. A školski rok je puno važniji, budimo ljudi, od ovog, neboderskog. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #61 u: 28.08.2015., 21:33:48 »
Nekako, čini mi se u utorak,  2015-08-25 počeli su s nanošenjem završnog sloja.
Sjeverna fasada je gotova i evo kako izgleda boja.



Kažu da je ova svijetla-boja bijele kave, a ova druga meni baca na narančastu. Meni se sviđa. Izgleda da je ista boja kao i susjedni neboder, ranije dovršen od strane istih izvođača.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #62 u: 29.08.2015., 07:40:48 »
su gotovi? 24 08 je bil pred 5 dan

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #63 u: 29.08.2015., 11:14:03 »
Ma vraga su gotovi. Imaju još dela vražjega.
Još dve strane moraju finiširat, a kada će ne zna se.
Ni danas ne delaju. Dosta to ležerno gre.
Imeli su i par dan loše vreme. Bila je i bura jaka, moguće da su još unutar roka. :pojmanemam
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #64 u: 03.09.2015., 09:13:37 »
Sjeverna strana snimljena jučer, 2015-09-02



Vidim da su i klime vraćene. Moja je na strani prema istoku. Tu je dnevni boravak i ja klimatizieam dnevni, a ne kuhinju koja je na ovoj, sjevernoj strani.
(demontaža i kasnija montaža vanjskih jedinica klima uređaja nije bila uključena u cijenu ukupnih radova obnove fasade. Pa je odlučeno da se taj rad naplati iz pričuve zgrade. To nije radila firma Jukić.)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #65 u: 05.09.2015., 17:56:56 »
Jučer su rušili skelu na sjevernoj strani.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #66 u: 09.09.2015., 20:02:56 »
Kod mene jučer stavili zadnji, onaj crveo-narančasti sloj na balkonu.
Danas došli, skinuli zaštitnu foliju i sve počistili. Obojali su i željezne rešetke na balkonu i limene odljevnike. Ja sam zadovoljan kako su sve to izveli.
Još imaju dovršiti južnu fasadu, da im škripe rokovi to bi bilo za dva dana gotovo. Jasno i demontirati skelu.
Dat ću završni komentar nakon završetka svih radova. Naslućujete, sigurno kakav će biti. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #67 u: 15.09.2015., 18:48:07 »
Slikano u nedjelju, 2015-09-13. Primjetio sam da mi se ovaj ormar, kojeg sam uspio spasiti, ističe u svoj svojoj bjelini. Zamolit ću ih da ga premažu s ovim narančasto-crvenim premazom. Ali nema ih od petka. Valjda jer je vrijeme stalno oko kiše.



Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #68 u: 16.09.2015., 06:46:30 »
Kako se iz ovog kuta padanja zraka sunca vide sve neravnine, makar i milimetarske! A klime daju zebrasti uzorak svojim sjenama  :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #69 u: 30.09.2015., 16:50:33 »
Dakle da rezimiram.
Jučer, u utorak 2015-09-29 skinuta je posljednja skela što je neki znak završetka radova.
Ja sam radovima zadovoljan. Malo mi se učinilo da je dulje trajalo nego što je moglo, ali vjerujem da su čak unutar rokova. (ne znam koliko se od onih ugovorenih 100 dana može opravdati nekim lošim, nemogućim uvjetima rada)
Cijena koja je ponuđena od izvođača i prihvaćena od  strane stanara je bila najbolja, pa se o njoj i nema što dodati.
Radnici su bili korektni. Ne vidim nekih nedostataka.
Stanari su zamoljeni da do 29. o.m. dostave primjedbe. Ja sam zamolio da ako mogu opituraju ormar u črjeno. :)

-----------------
Ja i nadalje mislim da je radi uštede energije bilo bolje zamijeniti stolariju nego ići u obnovu fasade. Jasno da je najbolje i jedno i drugo, ali čini mi se da mnogi (kao i ja uostalom, djelomično) imaju stolariju od useljenja u zgradu. Moja je još solidna, ali vidio sam dramatične. :facepalm
Ovo je lijepo vidjeti, ali Energo će se pobrinuti da i dalje računi budu kao da se ništa promijenilo nije. :o090 :p015
No, živi bili pa vidjeli!

Pogled na obnovljenu fasadu, južna i zapadna strana.




Pogled na obnovljenu fasadu, sjeverna i istočna strana.


Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #70 u: 10.11.2015., 14:30:57 »
Htio sam zaključati ovu temu, ali još je nešto važno za napisati da drugi eventualno izbjegnu to.
Ja sam imao tendu koju sam prije radova demontirao i odložio. Ustvari demontirao ju je jedan dečko dok je demontirao i klimu. Nešto malo novčića sam mu tutnuo za tu uslugu jer ista nije bila predviđena troškovnikom zgrade.
Mislio sam da će i montaža proći tako jednostavno. Fasaderi su prekrili stare rupe. Dečko koji je došao natrag postaviti klimu, bio je neki drugi, nije htio to učiniti jer da mu je to puno gubljenja vremena. Rekao sam mu da kod mene nema ništa džabe, ali nije htio pa bog. Poslije sam čuo da je nekima vratio tende ali su mu se samo zahvalili-riječima. :lol3
Stoga, da se drugima nebi dogodio povećani trošak predlažem da zaštite postojeće rupe u koje se pritegnu vijci. Fasaderi će ih lako zaobići.
(sad sam dogovorio s jednim tendašem da mi dođe to montirati. Raći ću vam koliki je to dodatni trošak.)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #71 u: 10.11.2015., 14:39:34 »
jak ti taj monter...nima duge tipli z distanceri, to ti je..nego tele bi zavidal direktno na stiropor, zato neće aš sigurno negdere je tako pa je bil pozvan nazad na raport..
težina klimi, tendi itd, nebitno, nemore ležat na fasade nego se stavlja distanca mej zida i nosača da težina legne  preko distanci na zid a ne na stiropor. to ti more bit običan kus tuba od pol coli odrezan na debljinu stiropora.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #72 u: 10.11.2015., 14:56:36 »
Ma nisi shvatil.
Tenda se zavida spod gornjega balkona. a balkoni nisu izolirani, leh popiturani, jasno z pripremu. Novi sloj je debel morda 5 mm. Ni mu se dalo aš je mislel: Neću se zajebavat aš mi ni ov neće niš dat .
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #73 u: 10.11.2015., 15:13:59 »
kakov telac, zavidaš i rečeš 100 kun. ako reču da nete platit odvidaš nazad i vidi hitiš prek balkona

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Obnova fasade zgrade u ul. Draga Šćitara 5
« Odgovori #74 u: 10.11.2015., 17:26:09 »
 :m055 Ki zna, zna!
Prošeći se z manun okolo Trsata.