Autor Tema: Novi list: Je li bitka za Rijeku '45 bila "besmisleno rasipanje života"?  (Posjeta: 16110 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
sad kad pitaš, ovako nekako bi mi bilo dosta... :greensmile

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
I ja pratin s velikom zainteresiranosti ovu temu i neću se mišat.No, fušer ga je na kraju (ali ni valjda još kraj) baš lipo zafušeriv, ni sama ne znan da li mi se više pijaža ljubičasta ili žuta boja? :posteroops

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
pa ča ja znan...ovo ljučibasto su nekako normalni judi, nisu divi kod žuti...osin dalmacije, tamo se je vlajina z brega kalala :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Najbolje bi bilo da su svo stanovništvo ovog prostora odmah po dolasku Talijana i Njemaca, diglo ruke u zrak, brzinski naučilo talijanski i njemački, dobrovoljno se prijavilo da gradi ceste, šetnice, vojne objekte.

Iz današnje perspektive gledano: kamo sreće da jesu. Danas bi bili dio Njemačke (ili barem Italije), radili bi za €ure, imali bi uređenu državu. Desecima tisuća mladih koji su trbuhom za kruhom otišli iz Hrvatske ništa u životu ne znači što im se država zove Hrvatska, što ne neovisna kad oni u takvoj državi nemaju perspektivu. Boli me tintilinić kako mi se država zove. Neka se zove i Tunguzija, pričat ću mandarinski jezik, samo da ja i moja djeca možemo normalno i pristojno živjet.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
i opet onaj čudni osjećaj, da li još neko primjećuje?
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
baš nemci nebin otel provat, taljani su bili ok, bar ča se ovega kraja kunfina tiče. kastavci su nasrhnjeni na njih aš su provali samo ono va rate.

a ti zeko, taj " osjećaj" to te tita va zahod :rose

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Mogu misliti kakve su im scenarije prije toga ispričali oni koji su ih razoružali.
I onda dođe im neki papak, papak da, i smeće neko, sigurno to nije bio borac i čovjek,
i potaraca ih ko ih pseta.

Taj egzekutor/i je kasnije niz godina uživao sve priviliegije. O njemu/njima smo učili u školi kao o herojima...
Taj i takvi su krcali jame po Kostreni i XXX drugih mjesta, sa nevinima.

Ova fotografija bi trebala prikazivati neutoriziranu egzekuciju SS-ovaca na području Dachau od strane "nekih papaka, papaka da, i smeće neko, sigurno to nisu bili borci i ljudi", izvor je US Army  fotograf.


Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Bi reć da se odašlo od teme :297

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Boli me tintilinić kako mi se država zove. Neka se zove i Tunguzija, pričat ću mandarinski jezik, samo da ja i moja djeca možemo normalno i pristojno živjet.


Mene čekaju nove ljetne gume za kupit, redoviti servis svakih 15.000km, drugi auto je prekjučer dobio novi akumulator, na skuteru propišala pumpa vode... :o090 ma ne živcira me.. dobro.. možda malo.. :97 :fluch :greensmile

Očito je pojam normalnog i pristojnog života poprilično rastezljiv :o090

Osim toga većina nas , pretpostavljam i ti, imamo bar jednu nekretninu u obiteljskom vlasništvu.

Ne znam baš da li se prosječan radnik  Talijan ili Hans može time pohvaliti :pojmanemam

Može definitivno lakše dizati kredite , imati sigurniji posao i otplatiti te kredite.
 Ali prosječan bračni par u EU ne diže 150.000 eur na 35 godina da bi kupio nekretninu u svom vlasništvu

Bi reć da se odašlo od teme :297

To ti je kod nas poslovično. Krenemo od legalizacije kuće a završimo na chemtrailsovima i svjetskom poretku ;D

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Osim toga većina nas , pretpostavljam i ti, imamo bar jednu nekretninu u obiteljskom vlasništvu.
Ne znam baš da li se prosječan radnik  Talijan ili Hans može time pohvaliti :pojmanemam

Nije mu to neophodno jer je dobro regulirano tržište "podstanarstva".

A koliko god je dobro imati svoju nekretninu (ako ništa drugo možeš je prodati  za razilku od unajmljenog stana) s druge strane ti može postati "uteg" jer se teže odlučuješ za promjenu mjesta stanovanja.

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Upravo tako na zapadu je poželjna mobilnost radne snage, mjenjanje mjesta rada..sad dolazimo do korporacija i upravljanja ljudima :popcorn

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
samo ča oni ki niš nima je opasan..nima ča zgubit :vahidrk

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Drugovi, sve ste izmaterijalizirali. A to nije u redu.
Imamo tako svjetlih primjera iz naše revolucije, divnih ljudi koji su puno imali, ali su sve stavili na kocku, pa i ono najvrijednije - život, kako bi ostvarili svoje ideale.  :k050 :k050
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu


Pohvala Vrhovnog komandanta Tita jedinicama IV Armije i jedinicama Mornarice za oslobođenje Rijeke i Pule datirana 03.05.1945. ...
Don't drive faster than your guardian angel can fly!