Autor Tema: Obilazak kote 760 (Vrh Suho) - mjesta najžešćih borbi u travnju 1945 iznad Klane  (Posjeta: 19674 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
I što ste s tim? Uzeli doma?  :297
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
I konačno - čitav plijen koji je nađen toga dana posložen na inventuri ...  :wavey

Tu ima možda 5 kg gvožđa, po 0,8 kn/kg =  :89 Niste ni za sol zaslužili. :lol1

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
I konačno - čitav plijen koji je nađen toga dana posložen na inventuri ...  :wavey

Tu ima možda 5 kg gvožđa, po 0,8 kn/kg =  :89 Niste ni za sol zaslužili. :lol1
kako ne?
a doživljaj penjanja putem kojim su jurišali jadnici koji su napadali utvrdu, osmatranje s vrha kote? Odnosno općenito gledano sunčani dan proveden u prirodi i šetnji, sa pogledom koji još nije ograničen zelenilom, misliš da to ništa ne vrijedi, koja to spiritualna valuta može platiti?
bolje biti vjetar nego list

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D

a doživljaj penjanja putem kojim su jurišali jadnici koji su napadali utvrdu, osmatranje s vrha kote? Odnosno općenito gledano sunčani dan proveden u prirodi i šetnji, sa pogledom koji još nije ograničen zelenilom, misliš da to ništa ne vrijedi, koja to spiritualna valuta može platiti?

Sudeći prema priloženim slikama, nekako sam stekla dojam da je ovom izletu boravak u prirodi i uživanje u pogledu bilo na zadnjem mjestu prioriteta  :d035



Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Griješiš, vidi se i iz par mojih fotki kako se uživalo u pogledu, a moj fotoaparat nije neki da može to predočiti, pa takve panorame ili kolaže po TNFovski ni ne fotkam. A nisi vidjela šuplju bukvu? 
:wavey Prekrasan primjer borbe za život u prirodi.
Iako je prvenstveni cilj bio militarija, ne znači da nismo uživali u prizorima. Možda ti Elvis pokaže koju bolju fotku. Ali, čemu taj ton kontra militarije, kad nas ima dosta koje to zanima? Koga zanima, ide. A i nije bila kratka niti horizontalna šetnja po krasnom danu! I usput smo očistili prirodu od par kila metala.  :greensmile
No hard feelings!  :thankyou
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
A čupanje krpuši navečer?

neprocjenjivo...

bome-4 uri kampananja va prirode,malega san pošteno promrdal...

će ki prijavit na policiju da počiste ono ča se našlo,da ne pride va krive ruki?
ki more-more...

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Ne znam, ali Fusher se ne bi bunio da ih on pokupi.  :popcorn
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Krpuši al mine? :greensmile
ki more-more...

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Asterix je rekla da joj se čini, a bogme i ja sam istog dojma, da ste više ličili na čopor pasa tartufara; nos u pod, repić u zraku i.. ŠNJOF.. ŠNJOF.. :lol1 :lol3 Da ste gledali okolo i uživali u pogledu ne bi toliko ruzinave gvožđurije iskopali.
A što se tiče militarije, nas promet-freakova na forumu je jednako, ako ne i više nego military-freakova, samo što mi ne gnjavimo toliko ovaj napaćeni narod sa svojim hobijem. Ja osobno bih se osjećao glupo vodat ljude po pruzi i objašnjavat im dijelove pružnog ustroja i pružnih vozila ili po grmlju tražit napuštene tračnice, a znam da ljude boli uvo za to, nego su ovdje zato jer su željni druženja i boravka na suncu i svježem zraku. :skartoc Možda jedan- dva izleta bi ih i zanimalo kurioziteta radi (govorim iz vlastitog iskustva i zanimanja za militariju), ali kasnije- sjaši brate mili.
Btw, jesam li nešto propustio ili 007 nije bio sa vama? Srce ti isusovo.. bježi.. skrivaj se.. krampovi će padat.  :eek

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Asterix je rekla da joj se čini, a bogme i ja sam istog dojma, da ste više ličili na čopor pasa tartufara; nos u pod, repić u

I u čemu je problem?  :help2  Po čemu je "tartufarenje" gore od beskorisnog trčanja po asfaltu?  :greensmile

BTW samo je jedan pronalazio "ručno" i svaka mu čast  :bravo3  :a075 ostali predmeti su pronađeni (osim par izuzetaka tipa 2x90mm minobacačkih mina i još ponešto) uz upotrebu metal detektora.

Ja nisam našao apsolutno ništa ... osim lijepo provedene polovice dana u dobrom društvu.  :palacgore  :hiker ali mi je bilo gušt biti na mjestu žestokih borbi gotovo  točno 60 godina nakon a poseban mi je gušt što nisam bio u ono vrijeme  :pusiti

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
kako bi političari reki-"ispravak netočnog navoda"

ni 60 let nego 70 :301

provat ću stavit sliku jene klanfe ku je navodno našal moj mali-skužil san od kud je
« Zadnja izmjena: 21.04.2015., 21:40:05 od ja moren »
ki more-more...

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
serete da ste dinamit pustili leh tako?? :229

ako ste niste normalni, pazite da nebi bilo za ki dan da je neš shitilo dokle su se deca igrala po šume. zovite policiju neka gredu to mineri pobrat

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
ako ste niste normalni, pazite da nebi bilo za ki dan da je neš shitilo dokle su se deca igrala po šume. zovite policiju neka gredu to mineri pobrat

Ma ka deca tamo .. ionako im je puno veća opasnost medvedica sa dvoje mladunčadi koja ima brlog malo ispod Kote 760 :eek