Povezani Događaji

  • 39. ŽABARSKA NOĆ - Lokve 25.04.2015.: 25.04.2015

Autor Tema: 39. ŽABARSKA NOĆ - Lokve 25.04.2015.  (Posjeta: 1127 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
39. ŽABARSKA NOĆ - Lokve 25.04.2015.
« u: 11.04.2015., 13:39:02 »
ŽABLJI SKOKOVI U DALJ
25. TRAVNJA BIT ĆE ODRŽANA 39. ŽABARSKA NOĆ

Voditelj nadaleko znanog lokvarskog natjecanja u žabljim skokovima, Žabarske noći, bit će poznati zabavljač Mario Petreković, a dan kasnije, također u Domu kulture Lokve bit će održana i Dječja žabarska, s početkom u 15 sati.
Središnji turistički događaj ovog mjeseca za Lokvarce, ali i Gorski kotar u cjelosti, nedvojbeno će biti tradicionalna, već 39. po redu »Žabarska noć« koja će ovog puta biti održana 25. travnja u Domu kulture Lokve. Voditelj nadaleko znanog lokvarskog natjecanja u žabljim skokovma bit će poznati zabavljač Mario Petreković, a gosti će se moći zabaviti uz glazbeni sastav Divlja ruža, okusiti bogatu ugostiteljsku ponudu autohtonih jela ovog kraja te sudjelovati u tradicionalno bogatoj tomboli i osvoijiti neku od brojnih nagrada. Kao i prethodnih godina, a u želji da još više motiviraju domaće ljude na sudjelovanje u »Žabarskoj noći«, organizatori su ponudili različite cijene ulaznica pa će tako mještani Općine Lokve za ulaznicu trebati izdvojiti 25 kuna, a za ostale je cijena 50 kuna. Naravno, uz »Žabarsku noć« i ovom će prigodom, i to već 22. put za redom, biti održana i »Dječja žabarska« koja će biti upriličena dan kasnije, dakle u nedjelju, 26. travnja u Domu kulture Lokve s početkom u 15 sati.



KAKO SUDJELOVATI U NATJECANJU



Za one koji to još ne znaju treba reći kako je središnji dio »Žabarske noći« natjecanje žabica u skokovima u dalj. Prije natjecanja svaki prijavljeni natjecatelj kupuje svoju žabicu čime se prijavljuje i za natjecanje koje se ostvaruje kroz tri skoka u serijama, a za plasman se računaju dva bolja skoka. Na skok, žabe nije dozvoljeno poticati dodirom već samo glasom. Prijave za natjecanje vrše se kod organizatora, a primaju se najkasnije do jedan sat prije početka natjecanja. Prijava mora sadržavati ime natjecatelja i naziv žabe. Organizatori manifestacije, a to su TZO Lokve i Općina Lokve, daju vrijedne nagrade za prva tri mjesta.

Ekološka akcija

Uz ove dvije priredbe koje će privući stare i mlade žaboljupce i ljubitelje dobre zabave, TZO Lokve priprema i nekoliko dodatnih priredaba, najavljuje direktorica TZO Lokve Đurđa Malnar i pojašnjava:
– Dan prije manifestacije u suradnji s LAG-om Gorski kotar pozvat ćemo članove LAG-a iz cijele Hrvatske te im u subotu ujutro organizirati predavanje na temu Natura 2000, ali ih, naravno, i upoznati s tradicijom »Žabarske noći« i njenim turističkim značajem. A tjedan dana prije »Žabarske«, dakle 18. travnja, u suradnji s OŠ Rudolfa Strohala iz Lokava, Šumarijom Lokve, Općinom Lokve, JU Priroda, KD Lokvarka i gospodinom Borisom Crnkovićem (bratić moje mame, rođene Crnković  :bravo5)  priredit ćemo ekološku edukativnu akciju čišćenja mrjestilišta u predjelu Lazac Lokvarski. Naime, u svrhu održavanja Žabarske noći uputili smo Ministarstvu zaštite okoliša i prirode zahtjev za sakupljanjem ukupno 30 jedinki smeđih šumskih žaba, livadnih smeđih žaba i zelenih žaba. Obvezali smo se da će prilikom skupljanja i ponovnog vraćanja žaba u prirodu biti prisutni predstavnici Javne ustanove Priroda iz Rijeke s kojima smo i prošle godine imali ugodnu suradnju i moram napomenuti da smo uvijek isti broj žabica koje smo ulovili, pustili točno na mjestu ulova, kaže Đurđa Malnar ističući da vjeruje da će i ove godine ta akcija biti uspješno realizirana.
« Zadnja izmjena: 11.04.2015., 14:56:28 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: 39. ŽABARSKA NOĆ - Lokve 25.04.2015.
« Odgovori #1 u: 25.04.2015., 13:47:21 »
Moji u Lokvama su valjda toliko zauzeti ovim događanjem da ne mogu još odgovoriti na upit za naš izlet ... Nikad mi nije bilo jasno gdje ljudi koji su zaposleni u TZ i sličnim firmama gube toliko vremena da ni odgovor za koji treba par sati posla ne mogu dati niti nakon eto sad već dva tjedna od upita! Ako se ne jave idući tjedan mislim da ću ja preuzeti stvar u svoje ruke i u par sati sve izdogovarati. Haug.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: 39. ŽABARSKA NOĆ - Lokve 25.04.2015.
« Odgovori #2 u: 28.04.2015., 17:24:24 »
Žabac Loto donio zgoditak Opatijki Renati Hlanuda



Ako želite pobijediti na lotu, morate igrati loto. Ako želite pobijediti na Žabarskoj noći – nazovite svoju žabicu Loto i pobjeda je vaša!

Mogla je tako u ranim jutarnjim satima nedjelje razmišljati lokvarska Opatijka Renata Hlanuda čiji je žabac Loto skokovima od dva puta po 100 centimetara ostavio iza sebe preostale žapce i žabice, njih 41, osvojivši naslov pobjednika 39. Žabarske noći te vikend za dvoje u poznatom fužinskom hotelu Bitoraj:

   »Na Žabarskoj sam već, čini mi se, četrnaesti put, a ovo mi je prva pobjeda mada je pred dvije godine pobijedio moj suprug, a prije toga i jedna naša radnica. Naravno, presretna sam jer smo se dobro zabavili, a uz to sam i osvojila prvo mjesto pa će se naše društvo u kojem su suprug, kći i prijatelji još itekako veseliti«, rekla nam je Renata Hlanuda, otkrivši kako je podrijetlom Lokvarka iz obitelji Frančišković, a u Opatiju ju je, naravno, odvela ljubav zbog koje je u gradiću pod Učkom već punih 38 godina.
 
Pohani krakovi

Naravno, gospođa Hlanuda i njena ekipa i iduće će godine doći na jubilarnu četrdesetu Žabarsku noć, a vjerojatno će to učiniti i Ljubo Brnčić iz Crikvenice, čija je žabica »Branka« s dva skoka ukupne dužine 170 cm osvojila drugo mjesto i drobilicu za grane poduzeća »Lokve« d.o.o. te Dario Juričić iz Lokava koji je sa žabicom »Micika« i skokovima ukupne dužine 130 cm bio treći i zaslužio vikend za dvije osobe u Uvali Scott koji sponzorira TZ grada Kraljevice.

   Atraktivne zabavne priredbe kojima Lokvarci već gotovo puna četiri desetljeća uspješno skreću pažnju na ovog simpatičnog vodozemca, kao i na tradiciju žabolova u ovom dijelu Gorskog kotara, privukla je u svom 39. izdanju više od četiri stotine posjetitelja i gostiju koji su uz tri serije žabljih skokova (zbrajaju se dva najbolja skoka) mogli uživati i u ponudi pohanih žabljih krakova za što se brinuo pokretni fast food »Njupač«, odnosno povoljnim cijenama pića koje su osigurali Općina Lokve i Komunalno poduzeće »Lokvarka«, koji su uz TZO Lokve bili organizatori ovog uspješnog izdanja »žabarijade«.
 
Idealan uvod u 40. jubilej

Ukupnom pozitivnom ozračju i dojmu svakako je pripomogao i elokventni voditelj Mario Petreković koji je privlačio pažnju mnogih koji su htjeli fotkicu s njime, a odlični su, kao i obično, bili dečki iz mrkopaljsko-ličkog sastva »Divlja ruža« pa je 39. Žabarska noć po svemu bila jedna od zanimljivijih u dugoj povijesti ove priredbe i predstavljala je po mnogočemu idealan uvod za iduću, jubilarnu četrdesetu Žabarsku noć koja će, najavljuju domaćini, biti nešto posebno.

Gosti sa svih strana

Ponajviše posjetitelja stiglo je s goranskog područja, ali je zamjetan bio i broj Lokvarcima već tradicionalno dragih gostiju iz Opatije, Lovrana, Rijeke i Crikvenice. Svoj su doprinos dali i Zagrepčani, a bilo je i gostiju iz Slovenije i Njemačke.

   Zadovoljstvo ostvarenim ističe i Đurđa Malnar, direktorica TZO-a Lokve, koja naglašava kako je odličan odaziv u velikoj mjeri i rezultat dobrog medijskog pristupa najavi same priredbe; »Tekstovi najave bili su u Novom listu, nastupili smo na radijskim programima i TV emisijama Kanala RI i HTV-a, a posebnu emisiju o Žabarskoj noći došli su snimiti i novinari Al Jazeere«, rekla je direktorica Malnar.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/node_1588/Zabac-Loto-donio-zgoditak-Opatijki-Renati-Hlanuda
Don't drive faster than your guardian angel can fly!