Autor Tema: Sablasne lutke Černobila - 28 godina poslije  (Posjeta: 2793 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Sablasne lutke Černobila - 28 godina poslije
« u: 08.02.2015., 12:47:48 »
Sablasne lutke Černobila - 28 godina poslije



Ruski bloger Aleksandar bio je u napuštenom području oko bivše nuklearne centrale Černobil, uključujući i grad Pripjat, do sada devet puta. Kaže da iako i prazne kuće koje propadaju, raslinje koje raste iz njih, napuštene stvari i namještaj djeluju nestvarno, ipak ga se najviše od svega doimaju lutke. Lutke još uvijek leže posvuda, baš onako kako su se zatekle na dan evakuacije, kao sablasni znak prekinutog djetinjstva. Zure u nas svojim lijepim očima i kao da nas preklinju da im vratimo vrijeme unazad i nađemo svrhu u rukama njihovih djevojčica koje sada zasigurno već imaju svoju djecu. Pogledajte ih!

Link na članak - http://www.croinfo.net/zanimljivosti2/8986-sablasne-lutke-cernobila-28-godina-poslije
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Sablasne lutke Černobila - 28 godina poslije
« Odgovori #1 u: 08.02.2015., 16:19:44 »
kad gremo do tamo?
to mi je želja već johoho let...sad još usrali z raton..valda ću do penzije. fascinira me to mesto strašno!

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Sablasne lutke Černobila - 28 godina poslije
« Odgovori #2 u: 08.02.2015., 19:34:35 »
Jako zanimljiva reportaža  :palacgore

Pročitala sam ih jako puno, i nakon toliko godina, to mjesto još uvijek izgleda užasno jezivo.

I ja sam se interesirala kako do Pripjata. Od niskotarifnih, leti Wizzair iz Trevisa za Kijev, karta se nađe za 100-150 eur.  Za Pripjat treba propusnica, pa je najbolje s agencijom, kojih ima dosta. U prosjeku, jednodnevna tura dođe nekih 150usd. Čekam da se malo smiri situacija, viza ionako više ne treba.