Autor Tema: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta  (Posjeta: 34768 vremena)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #105 u: 08.03.2015., 07:30:34 »
Nagradu ne tražim niti bih vam je dao!  :lol2
Nego, onaj dan kad sam pisao o šišci, nisam se mogao sjetiti kako se žir imenuje u Studeni. Želud je odgovor. :k055
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #106 u: 08.03.2015., 08:41:41 »
Ja sam jučer počeo pisati post za želud, i onda ga obrisao
I kod mene par njih govori želud,

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #107 u: 09.03.2015., 21:01:15 »
<<i kod nas se govori želud...

neki skriveni puteljak


krije bivši prilazni put


lipi pogled na lujzu


sada smo iznad mosta


miris trsata


neka stazica


kadi san zišal nemam pojma




mislim si neču po cesti nego po ovome puteljku



kadi san naišal na dokazni materijal bolje reć otpadni materijal zaostal od XXX aktivnosti pa slijedi nagradno pitanje Dali ovakova boja ima i kakov okus recimo na jagodu-malinu-marelicu???


nešto mi ovako na sliki podugačak izgleda bit će xxx size....maxi veličina....'????????

oglavnom nemam pojma kadi san izašal ali se ide dalje jer to se i tražilo - adrenalizirana situacija....put u nepoznat kraj....

« Zadnja izmjena: 09.03.2015., 21:09:50 od RI898RR »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #109 u: 10.03.2015., 20:29:17 »
Pada odluka da se ide na Svetu Anu ali ovuda popreko. doduše i ovaj putić me privukal zbog 4x4


vodosprema


na livo dvorišće


na desno zid i ograda


nešto alpinizma i evo nas po zidu i ogradi na nepoznatome terenu


prema brdu


prolaznici interesantno ne znaju ča im se nalazi iza kuće pa se moramo orjentirat na sricu




Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #110 u: 11.03.2015., 12:43:46 »
Skriveno parkiralište oldtimera, Lanchia delta, Autobianchi A112 te Z 750 tj Figuar...


ovuda se vracemo nazad prema Orehovici


no nas zanima ipak St Ana


stari čovik popravlja krov od salonitki na kući.....na pitanje daje jednostavan odgovor Mali samo ravno pa ceš nać put za Anu markirano ti je, za razliku od većine ovih novokomponiranih Čobani ča su ovdi izgradili kuće i ča ne znaju ni dobar dan reć jer su dojučer komunicirali samo sa ovcami....i vuki....na žalost ...nemojte me lovit za jezik ali samo konstantiran činjenice...


da bimo dobili odgovor i na ime autora ovih žutih markacij


E pa ive ajde da se družimo....da vidimo ćemo doć do Rebra...

interesantan putić kojim nastavljamo sa asfalta dalje


Evo Sabina rekal san ti da šćeto pratiš onu žutu markaciju, evo je opet smo se spravili skupa...


nešto lokalnog znamenja


pa još jedna


nastavak



Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #111 u: 12.03.2015., 13:37:10 »
Vjerujen da su mlikarice koje su hodile na Sušak morale nekuda ovuda prolazit jer je to najkraće....stoga san produžil po ovome putu da vidim kamo će me dopeljat. I Hirc tvrdi da je postojal put od Cernika na trsat odnosno na Dragu pa svetu Anu....
Zanimljivo da su i PD ovo markirali


nailazimo na asfalt koji vodi do ove kuće e sada da li ide dalje va dragu ili Orehovicu nisam provjeraval...


padela sa vodom vjerojatno pojilište za blago ili tići....


ovdi san presikal cestu i jasno Lokalci su odrizali drvo sa markacijom da im se nepozvani gosti ne motaju oko kuće pa sam produžil po putiću koji su napravile životinje


ovo je kasarna mislim


morda je i ovo kakov ostatak od Limesa...

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #112 u: 16.03.2015., 19:34:47 »
Napravio sam pauzu jer je plan bio ovaj vikend poc od Orehovice Lujzijanom  do Kontinenetala tj, Popovske Brajde koju je Bernardin Frankopan darovao Pavlinskom samostanu na Trsatu i koji se danas zove Brajdica. Povratak je trebao biti trsatskim stubama pa onda uz dvoranu mladosti na ovo staro orjentovo igralište pa dalje nazad na Cernik no puti božji su me odnesli na živlljenski put...




dakle interesantno ali je pal i mit o življenskome putu....i eventualnoj cestovnoj vezi sa Kripnjem.....no sunce i Učka su se počeli zvalit međusobno pa me ulovila noć.....slika malo .....dosal na grobnišćinu na 7 i pol .....po življenskome.....ali mit je pal, izlaz je kod kasarne uz žicu....


idemo nazad na temu o kojoj pišemo...
nije mi se više dalo tulumarit po ovimi hrustami do svete ane pa sam odlućil onako po lovački presić i direkt se poprtit na Rebar pa nazada na Buzdohanj...
dakle spust na cestu orehovica sveta ana ....


onda prema A7 proboj kroz ovo..


onda šok na A7 jer ni san ocekical zicanu ogradu


sada san ko i medvid proucaval kako svladat novonastalu prepreku....po ovoj kosoj se poprtite i preskocite...


ovo su držaci za koje se ulovite---pa preskocite


A7 obrnite kompjuter za bolju sliku .....pokazalo se dosta problematićno prec cestu....voze ko šašavi pa su morali dobit srednji prst va znak pozdrava jer sviraju....da im se ja maknem.....uh da je barem koji stal da ga okljepušan .....




doduse most je nedugo ,,,ali...pravac pelje na ovaj kolac od struje na Rebru i sva ca smeta mora se preskocit....


sada imate drugu žicu....


tu me napal jedan mali pasić i skoro ugrizal za nogu pa san onako isprovociran na A7 moral mu dat vritnjak da ga umirin...tj da mi nogavica ostane ćitava....



na žalost ovo su privatni posjedi no mislim si valjda ima neki putic kroz njih....sada pa jos i konji na vidiku....


ovuda se ne more....


dosti muke no ipak san prosal a kuda vidit cemo jutra a da je moglo i bez svih ovih događaji moglo je no i ja san jare po znaku koje je zacrtalo pravac na Rebar....pa ča bude....





« Zadnja izmjena: 16.03.2015., 19:38:49 od RI898RR »

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #113 u: 16.03.2015., 21:09:03 »
Ti ćeš nastradat il va autu il od auta! :wind14
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #114 u: 17.03.2015., 08:39:54 »
dakle interesantno ali je pal i mit o življenskome putu....i eventualnoj cestovnoj vezi sa Kripnjem.....no sunce i Učka su se počeli zvalit međusobno pa me ulovila noć.....slika malo .....dosal na grobnišćinu na 7 i pol .....po življenskome.....ali mit je pal, izlaz je kod kasarne uz žicu....



Kakav mit?  :popcorn

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #115 u: 17.03.2015., 19:18:33 »
Miliću, va pravu ste triba se pričuvat ali....kod mene je vavik čaša adrenalina puna....
Hvala elvise na onome postu o alpama morat cu gradivo ponavljat....za sada makar znam kuda po življenskome putu gori ...

ali idemo mi na našu temu da je dokrajčimo....
Bio je to krizni trenutak kada se odlučilo pravo ptema gori.....a i velika pogreška..

..naime sve te ceste imaju vijadukte-propuste i ne triba riskirat glavu da vas neki pogodi....

kroz konje se ne more pa onda uz žicu prema Vojskome i prugi...


pa san naletel i na Prči....


Ovo je istina - va Kraljevici točnije Banju vezal čovik kozu za grm da pase travu...i prosal doma...kad je došal po nju gleda on a ono neki lik mu guzi kozu......ja dobro ste pročitali guzi mu kozu....naime va škveru je bilo puno mladih ljudi iz Bosne koji nisu imeli prikladno žensko čeljade za takove radnje pa se je mladić pomogal na pomoćni način.....govorilo se da vlasnik nije otel jist jarce kada su se izlegli premda je Prč bil otac.....ki ne veruje moren ga uputit na dotičnoga čovik....
pa kada vidin prča vavik mi to proleti kroz glavu.....

ne rece se za badav zavuć ga pod rep ili digla je rep.....na žalost takovi čakavski izrazi su nestali ko i koze iz primorskoga krša....


dolazimo na prve kuce kadi postoji mogucnost prelaza


a ovo je put kojim smo trebali doć sa St Ane i ne rizikat onoliko....dolazi sa strane pružnog nasipa prema orehovici


i ide lipo zgorun prema Rebru


ovo mi je nešto poznato ča san zgubil na onome asfaltiranome putu...ponekad se treba pomucit oko markacija...


dakle opet smo se spojili na Ivanovu cestu....


morete zamislit koji glupi osjećaj....kroz onu prašumu priko A7 među auti pa onda pas, prči....i onda lipo cesta i to kakova još.....e Ivane  Ivane.....


Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #116 u: 18.03.2015., 10:49:51 »

...

da bimo dobili odgovor i na ime autora ovih žutih markacij


E pa ive ajde da se družimo....da vidimo ćemo doć do Rebra...

interesantan putić kojim nastavljamo sa asfalta dalje


...


Ovaj sam put najnormalnije koristio kad sam živio na Strmici, za doći do Gornje Vežice. Noću je možda bilo malo problematično, ali se moglo...

 :D

Mulatjeru su inače, naravno, izgradili Talijani kao predradnju za gradnju utvrda na Strmici (dvije, jedna je djelomično pretvorena u sklonište s kojim se dio nas dubinski zbližio, a druga je ova na slikama od RI898RR).

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #117 u: 18.03.2015., 20:26:21 »
Hvala lappino baš mi je drago da me nadopunjavate i pažljivo pratite izlaganje jer tada dobijen volju za daljnji rad....
ono ko financijska injekcija
Na žalost danas je put dosta obrasal travom i granjem.....meni je osobno ovo najlipši dio grada....va šumi si a grad je tako blizu...

situacija je pozitivna jer smo na dobrome putu a kako su ove oznake identične onima na vrhu Rebra ako ih pratimo moremo doć do gori i ostvarit zacrtani plan....ali....nije zlato sve što sjaji su govoreli pokojni...

evo ovdi se lipo vidi ja san dosal do same kuće na trsatskome brigu i onda se spustil doli a Ivanov put ide sa druge strane kuće po ovome putu doli dakle promašaj je bil za oko pedesetak metri....
.

jasno cilj je rebar i onaj prije opisani put


intersantno područje ali se ipak nešto kopa i sadi...


ivan je dosti nepouzdan jer igra na savjest vlasnika nekretnina


kako ga je samo ovamo uspjel dovuć....žalosno jer nekada je bil mažen i pažen, opran svake nedilje ponos i dika kuće a danas....


detalji ljudskoga truda,  ti boga ovdi i bi kanabis rodil


ovo je ono ča ja stalno govorin, kotlina počinje od Orehovice, zatim se diže na Kuzam pa spušta na bakar, potopljena je va Bakarskome zaljevu zatim izlazi na bakarcu i diže se na križišće i onda ide do novog vinodolskoga....sve je to jedna te ista kotlina....


ivan stvarno koristi svaki slobodni lutak za označavanje




vidi ti vraga pa mi sa Ivanim stvarno idemo na Rebar i ostvarenju plana ...pa i pruga je tu.....
sjećate se onoga ****ne koristiti toalet dok je vlak u stanici ****jer je škulja za kakat bila direkt sa vagona na prugu....pa se moralo ....


ala nagradno pitanje na ča vas ovo podsjeća????? ki pogodi ima Velebitsku (ovo je Solin)


ala ču van dat Kviska - ovo raslinje je ključ....nas ovome brdu.....dakle raslinje i brdo ....







« Zadnja izmjena: 18.03.2015., 20:31:36 od RI898RR »

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #118 u: 19.03.2015., 20:20:42 »
Sada se već nadebelo družimo sa prugom


a vec počinju i psihičke pripreme za uspon

ovdi[

 srećemo istomišljenika i zaljubljenika u prirodu koji mi je u detalje objasnil situaciju...


more se ovdi presić no mi gremo po putu po propisu





slijedimo ivana




i evo nas na onoj gornjoj Draškoj cesti tj njezinom završetku




ne moren odolit a da ne posjetin ovakovu starinu








šteta ča se ovakovi zadnji spomenici primorske kulture ne mogu sačuvat...



vražji Ivan ovdi si dal oduška pa je lipo opitural zid


livo prema gori


pa po ovome putu kadi se več osječa miris  grobnišćine (a bogami i obeda jer već naveliko kruli želudac)

« Zadnja izmjena: 19.03.2015., 20:22:43 od RI898RR »

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« Odgovori #119 u: 19.03.2015., 20:27:17 »
Ne kuzim ono na Solinu? ... mislis na borovu sumu?

To si došao u Dragu Gušć...sad samo uzbrdo pored dalekovoda i opet si na putu Rebar...RI-xxxRR ti si cijeli ovaj dopust posvetio brdu Rebar i Mlikaričinu putu...mogao si u nedjelju s nama na Krk
aboriđinka