Autor Tema: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta  (Posjeta: 34778 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Sveti Kuzam-Rebar-Plodine-do Mlikaričina puta
« u: 05.01.2015., 21:29:10 »
Ovako, po toj cesti se više uz Plodine nemože proći, napravljen je plato i više nema ceste
Na Sv kuzmu ima početak te ceste i može se izaći van na Hrastenici (Čavle, kraj boćarskog doma)
Koliko sam ja probao u Mavrincima se nemože izaći ....

Danas sam provjerila ovu dionicu...putem preko Rebar se može doći do Plodina



Danas sam krenula ponovno u obilazak ove ture...usput da vidim sta je to s izlaskom do Plodina. Doduše ja sam krenula iz Tijani direkt od autobusne stanice uzbrdo preko urbaniziranog bunkera.

Usput sam se iznenadila jer je staza uređena i označena kao šetnica. Evo tu oznake za skretanje u "selo moje malo" :greensmile



Postoji i oznaka za skretanje u "Sv.Anu":



 i putokaz za one koji dolaze iz smijera Plodina za "Sv.Kuzam"...majkomila al smo sveti  8)



Ali danas mi je privuklo pažnju nešto sasvim drugo. kad sam došla nadomak samih Plodina primjetila sam na jednom brdašcu čudne nakupine kamenja. Nije onako kao obično kamenje naslagano već kao neke polukružne formacije sa dubokim ulegnućem u središtu slova U:



Prvo sam pomislila da se radi o nekom skloništu za životinje kada pasu da se sklone od bure  :ruka ali onda sam shvatila da tih formacija ima malo previse i da nisu jako veliki...a koja bi budala radila skloniste za jednu kozu ili kravu  :greensmile





Tako da sam poučena Croinfo team-ovskim načinom razmišljanja shvatila da su to sigurno neke vojne formacije za skrivanje jer je pogled na obe ceste savršen (i onu prema Kukuljanovu i onu s druge strane prema Rijeci i prema moru).
Popela sam se do vrha tog brdašca i naišla na ovo (mislim da piše 378 valjda m/nm)



ali još zanimljivije je da je ispod te hrpe kamenja ogromna rupetina...ako tko zna sta je to eto može me malo prosvijetliti.



Uglavnom osim s ovim pogledima na hrpe kamenja isplatilo se prošetati jer je dan bio fantastičan



 :wavey
« Zadnja izmjena: 14.02.2015., 09:27:18 od Sabina »
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #1 u: 05.01.2015., 21:49:45 »
Prije nego što ti militaristi objasne kakvi su to položaji ja te želim pohvaliti za lijepu repoprtažu.
I želim da vas sutra bude više nego danas u šetnji tvojim krajem. :thankyou
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #2 u: 05.01.2015., 23:29:03 »
Danas sam provjerila ovu dionicu...putem preko Rebar se može doći do Plodina




Najprije sam pomislio da si mi maznula fotku, a onda se sjetim da je još nisam ni "izvadio" iz fotoaparata. :greensmile Slikano prije desetak dana; ista pozicija, isti smjer, isto doba dana... :cool2




Ovako, po toj cesti se više uz Plodine nemože proći, napravljen je plato i više nema ceste

Sad se opet može proći. Između Plodina i Lesnine je rampa, ali je samo kamen drži. Cesta se vidi na prethodnoj fotografiji.

Dalje se izađe na ovu cestu koja vodi prema sv. Kuzmu. Slikano sa vrha onog brdašca na kojemu piše 378 ili tako nešto.


Da malo zaoftopičarim temu. :greensmile  Sa te pozicije se pruža prekrasan pogled na grobničke alpe. :kiss2


I na 4x4 cestu za Hahlić (nisam mislio ništa loše) :greensmile :djavo


Cernik, desno su već Mavrinci. Skroz lijevo je Obruč, najdesnije čini mi se Klek.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #3 u: 05.01.2015., 23:57:31 »
Danas sam provjerila ovu dionicu...putem preko Rebar se može doći do Plodina

Dobro je da si provjerila, možda sateliti pokazuju krivo  :greensmile





I na 4x4 cestu za Hahlić (nisam mislio ništa loše) :greensmile :djavo


Gle, skoro da si i ti meni "ukrao" fotografiju  :greensmile


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #4 u: 06.01.2015., 00:13:47 »
Dobro je da si provjerila, možda sateliti pokazuju krivo  :greensmile
A čime? Na 4 kotača- čisto sumnjam. :greensmile Na Google Earthu ni dan danas nema ove cestice koja prolazi pored platoa.
BTW, zar nije u tom zavoju gdje sad počinje cestica netko poginuo prije par godina? Ili dvojica čak? Zaletili se autom, valjda se nešto ludirali... :help2

Gle, skoro da si i ti meni "ukrao" fotografiju  :greensmile
:cool2

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #5 u: 06.01.2015., 01:40:49 »
Prošao sam i ja danas tuda sa 4x4, napravljen je prolaz uz plato, prije ga nije bilo, cesta je išla direkt na plato

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #6 u: 06.01.2015., 12:40:51 »
Ali danas mi je privuklo pažnju nešto sasvim drugo. kad sam došla nadomak samih Plodina primjetila sam na jednom brdašcu čudne nakupine kamenja. Nije onako kao obično kamenje naslagano već kao neke polukružne formacije sa dubokim ulegnućem u središtu slova U:
Da nije to možda od zadnjeg rata, po tvom opisu to se nalazi iznad ex Benčića, šta se radilo u Benčiću za vrijeme domovinskog rata?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #7 u: 06.01.2015., 16:58:50 »
]Da nije to možda od zadnjeg rata, po tvom opisu to se nalazi iznad ex Benčića, šta se radilo u Benčiću za vrijeme domovinskog rata?

I ja bi volio znati od kada su ti "Položaji" ali nisu samo tamo, idu sve do kraja, skoro do Mlikaričinog puta a nešto ih ima i s druge strane na Kljunu.  :hmm

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #8 u: 06.01.2015., 17:55:28 »
kako od zadnjega?
ča bi neki z ak47 i papovkami pucal na topovnjaču jna ka praši po benčiće?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #9 u: 06.01.2015., 20:53:58 »
Sa brda Rebar je čisto neloš pogled, da ne kažem pregled, ex kasarne na Trsatu  :palacgore

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #10 u: 07.01.2015., 07:29:38 »
Drago mi je da se i Fušer javil već san mislel da je kadi na skijanju...., for njegove uši only, inače jedini auto ki mi je stal i pustil me na cesti va Lovrane kod ortopedske bolnice je bil GOLF I. Drugi je bil Polo ali točno sprid butige sa rezervnimi deli va Crikvenici je krepal na parkingu akumulator....

Što je, gdje je i kuda ide #Mlikaričin put# , ako meže koja slika i trak...???

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #11 u: 07.01.2015., 07:57:52 »
Sa brda Rebar je čisto neloš pogled, da ne kažem pregled, ex kasarne na Trsatu  :palacgore

razumel bin zada brega minobacači i kakovi topići, ne kontan ča bi storili i z čen z ovakovemi položaji. ča su misleli da će neki na nje jurišat dokle je ča va grade rušit?
jedino morda vojna obuka kopanja poljskega zaklona a da to vide z trsata i kao maju osjećaj "sad smo u okruženju, bre" :89

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #12 u: 07.01.2015., 13:25:08 »
Nemam pojma kada su napravljeni ti položaji ali ako su napravljeni 90-tih imaju smisla utoliko što je za nadziranje kasarne iz koje mogu zapucati na tebe puno bolje imati i ovakav zaklon nego nikakav. A i u slučaju da misliš zapucati po kasarni i opet je bolje iz ovako nečega nego stajti ili ležati na ravni bez ikakvog zaklona osim nade da Bog čuva otroki i budale.  :greensmile

Naravno, sasvim je moguće da su iz 45-te , svi se sjećamo fotografija strijeljanja na Sv.Ani a koja je upravo ispod ovih "položaja".

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #13 u: 07.01.2015., 14:54:06 »
gerilski rat je majka...pripucaš i briši naljevo :m055

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Sveti Kuzam-Rebar-Plodine
« Odgovori #14 u: 07.01.2015., 20:18:10 »
Sa brda Rebar je čisto neloš pogled, da ne kažem pregled, ex kasarne na Trsatu  :palacgore

razumel bin zada brega minobacači i kakovi topići, ne kontan ča bi storili i z čen z ovakovemi položaji. ča su misleli da će neki na nje jurišat dokle je ča va grade rušit?
jedino morda vojna obuka kopanja poljskega zaklona a da to vide z trsata i kao maju osjećaj "sad smo u okruženju, bre" :89
Ovo će znati samo stariji forumaši koji su bili u JNA
Da li se išlo kamo iz kasarne na Trsatu na kakve vježbe ili nešto slično?
Kod mene u Podkilavcu bilo je na kraju sela šatorsko naselje i puno vojske, u Dubini je bio poligon za tenkove
Kad se država promjenila i HV je bio tu par puta, jedna vojna klasa poslije mene (ja sam bio 40ta) je trebala imati tu tabor, ali su na kraju završili u Lindaru