Autor Tema: net.hr  (Posjeta: 23297 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: net.hr
« Odgovori #15 u: 14.12.2014., 08:53:41 »
Drug Fušer je u pravu! :301
Yebali vas Brodokomerci, Dione i mali kvartovski. Ove male butige, pogotovo po selima gdje nemaju konkurenciju nabili cijene ka' da u selu žive sve sami arapski šeici. Ja da ću sbog svog komoditeta plaćat nešto 20, 30, 40 % skuplje... pa ne piše mi mona na čelu.
Velika špeža se radi jednom mjesečno u Trstu ili Bistrici, a ovo usputno, kad nešto prifali po većim trg. centrima. Imam tu, nazovi, sreću da su mi skoro svi veći centri na 3 km udaljenosti, ali uglavnom skoro nikad ne idem ciljano u neki centar, nego kad idem doma odnekud, pa usput stanem po ono što mi treba, ili samo napravim đir po dućanu vidit ima li što na akciji (uglavnom voće, jer ga puno trošim, to mi je skoro 50% prehrane).

rivendita sociale opicina iliti da Gigi
A je Gigi još živ?  :eek Tamo sam zadnji put bio, a valjda negdje krajem devedesetih. Onaj mini žgabucin, mini parking, sve natrpano, ali ima neku draž. :cool2 :kiss2 Baš ću drugi put svratit tamo, pa makar ništa ne kupit, samo se podsjetit.


kad se se zbroji i oduzme nekako je najnaredneje poć va hofer (20 minuti si tamo), kasa je na atomski pogon, nema onega kravljenja pol uri da otkuca, parking vaveki mesta, blizu je baby centar za oneh ki imaju decu (kolia, sjedalice, igrački, peleni, roba itd)

ja više volin obać seh trih plus autootpad va trste, kon kalma, neki reču ča si prišparal kad storiš skoro 150 kilometar...ja ma ja vozin na plin :greensmile
Kaže babaroga da su pelene jeftinije u Hoferu. Jako su dobre i da nam se isplati ić do Bistrice zbog 2 paketa (logično, neću ić u Bistricu samo zbog 2 paketa pelena, ali za više stvari se isplati).
Isplati se i do Trsta za gajbu pive. U Lidlu je Finkbrau 0,66l- 0,69€. 12 boca u gajbi, još dobiš HR povratnu naknadu :greensmile Pola litre pive ispadne 3,62kn (tko ne vjeruje neka računa) :a015 Jučer sam imao neku posjetu i kako je sve bilo navrat nanos, odoh ja u svoj kvartovski Brodokomerc, tu mi je na 20 metara, usrana karlovačka- 7,25kn. 7 puta im uvalim materi i još glavić za onih 25 lipa. :fluch Razlika 3,63kn za 0,5l pive, pa puta 20 komada u gajbi= 72,6kn. Do Trsta i natrag potrošim 15 litara plina * 4,35= 65kn. :a015 Kad u tih 160 km uračunam redovni servis svakih 15000km, gume, kočnice...... tu sam negdje li-la. Za gajbu pive u Trst, a oni meni o Brodokomercu... :ruka :a045

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: net.hr
« Odgovori #16 u: 14.12.2014., 10:00:41 »
Ove male butige, pogotovo po selima gdje nemaju konkurenciju nabili cijene ka' da u selu žive sve sami arapski šeici. Ja da ću sbog svog komoditeta plaćat nešto 20, 30, 40 % skuplje... pa ne piše mi mona na čelu.

Ovo si 125% u pravu...

O onda još zatvori trgovinu nakon par mjeseci jer nema zarade u tome....

A ja ga svojim očima gledam kako kupuje robu za dućan u Konzumu u maloprodaji.

Ali se to koristi kad ti zatreba mlijeko ujutro za kavu pa izletiš u papučama (skoro i u gaćama) po tu litru mlijeka za 9.99  :facepalm
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: net.hr
« Odgovori #17 u: 14.12.2014., 12:49:35 »
A ja ga svojim očima gledam kako kupuje robu za dućan u Konzumu u maloprodaji.
A gdje da kupi robu kad klasične veleprodaje nema već godinama, sve su to uprave velikih marketa uništile
Robu mogu uzeti u Konzumu ili Metrou, za direktno kupovanje kod proizvođača su preslabi i dobiju lošije cijene
Ostalo je par firmi koje se bave veleprodajom, ali su se preorijentirale na gradske firme (vrtići, škole, bolnice)
Jedna firma se bavi samo sa pizerijama

Stara mi radi u bolnici i govori da su imali natječaj za kruh, došla je ponuda za kruh po smiješnoj cijeni, nitko nije mogao vjerovati koliko nisku cijenu su dali

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: net.hr
« Odgovori #18 u: 14.12.2014., 13:24:43 »
Ma pazi, znam ja da moraju platiti najam, plaću, davanja državi, sve to treba nadoknadit iz cijene.

Ali to nije friška pojava, trgovine su se zatvarale i prije, dok je postojala veleprodaja kao takva.

Na Belvedeu ima par malih trgovinica i funkcioniraju. Ne znam kako, ne kupujem kod njih jer su skupi.

Znači, neki mogu, a neki ne. Da li je manji najam, rade sami bez plaće ili ne izdaju račune, nemam blage veze.

Bit igre he da mi se isplati ići autom na Škurinje po kruh, mlijeko i sok od jabuke. E to je problem. Čak i s ovom cijenom benzina i potrošnjom mog auta.

A da je malo jeftinije u lokalnoj trgovini,  mogao bi prošetati 250 metara i kupiti samo što mi treba i tako i uštediti ;)

Sent from my HTC One max using Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: net.hr
« Odgovori #19 u: 14.12.2014., 13:55:52 »
živ je, umro nije...milin Gigi

uža sedet na direktorskoj katride kraj vrati, pa krači kad je fila na kase :lol3
dosta onemoćal

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: net.hr
« Odgovori #20 u: 14.12.2014., 14:02:42 »
a, ja...pozabil san reć

si vi ki trošite soldi zasluženi va krasnoj 'rvckoj po slovenije, italije, austrije mađarskoj, bosne...vi ste antidržavni elementi, rušitelji ekonomije, podrivatelji sistema i treba vas streljat!


 :kiss1

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: net.hr
« Odgovori #21 u: 14.12.2014., 14:12:13 »
Ma pazi,...
Dok sam radio u ex firmi vidio sam cijene i rabate prema xy marketu...
Rabat je bio i do 25 posto Metrou...i robe je moralo biti za njih jer plaćaju 30ti dan, dok je prema Konzumu bilo obrnuto, kad ima robe za njih, dobiju, kad nema, nema, jer ne plaćaju
Sad u novoj firmi sam vidio i druge stvari, npr Metro je radio neke stvari sa 1 posto marže i namjerno rušio cijene...
Ti kad nudiš neku robu trg. lancu moraš imati cijenu i količinu
Samo se treba sjetiti cijene  gaude iz Argentine i Brazila, purećeg i pilećeg filea iz Brazila...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: net.hr
« Odgovori #22 u: 14.12.2014., 17:31:23 »
karta za rit otrt(nema boje, a to govorin ko veli seronja pa znan ča govorin)

Kvaliteta tariguza je bitna samo ako nimaš zahod va kupaone  :greensmile

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: net.hr
« Odgovori #23 u: 14.12.2014., 17:37:37 »
Ja ni ne taren rit after party. Zamen bocu vodi i polevan šnjun po ritice. Vavek čista rit, a zasrani prsti. Ali i to se da oprat, ča ne. :treeswing
----------------------
Ja vas guštan čitat. Kamo ste zašli??? :lol3
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: net.hr
« Odgovori #24 u: 14.12.2014., 17:46:54 »
 :popcorn

Valjda ih se dojmila Riječankina štorija o WCima u prošlosti, spužvica itd ...  >:D
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: net.hr
« Odgovori #25 u: 14.12.2014., 18:23:21 »
da imaš rit ko ja bi ti karta zanju bila najvažneja!! najjače su mi one socjalne od konzuma, otareš rit a prst kroz kartu do pol čreva

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: net.hr
« Odgovori #26 u: 14.12.2014., 18:30:40 »
Ako mi je zahod va kupaone ni me briga ni da li karte ima a kamoli kakova je ... a sasvim druga priča je van kuće ali tamo ionako ne moren utjecat na kvalitetu karte .. osim da je ko va JNA nosin va džepu  :greensmile

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: net.hr
« Odgovori #27 u: 14.12.2014., 18:34:15 »
ja san ateista odgojen va kršćansken duhe! ča znači da se rit tare z kartun, prvo nasuho, onda na mokro! :301
a bide niman, da iman nogi bin va njin pral a ne rit!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: net.hr
« Odgovori #28 u: 14.12.2014., 22:12:57 »
Ote spat! Samo san otel malićo pošpijat aš mi je pun kufer kompa.
Kad smo već va broskve zašli evo pričice.
1972. je godina meturalno na Hvaru. Smješteni smo u privatnim kućama. U sobama po dva, tri dečka. I pregledavamo smještaj kad u kupaoni neka čudna naprava. Preniska da bi bio umivaonik, a špinu ima, odvod ima...Ča je to. I kolegij brodograđevnih stručnjaka zasjeda  uz kubike vinjaka. I nakon dugo raspravljanja donijeli smo odluku, na moj prijedlog, da tu spravu nazovemo "spedijalna sprava za noge prat". Jedino jedan mudrijan iz ekipe (Minjo za Fushera) je odmahivao glavcom i znao da to nije za noge prati, već za nešto drugo. Ali nije točno znao za što. Pogađate, to je bio, kasnije smo to doznali, bide. Godina je bila 1972. ako niste zapamtili. Mjesc rujan i tamo smo išli , a i nazad s brodom koji ni onda nije bio mlad.... :lol3 Ime broda ste već zapamtili, je li? :bath
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: net.hr
« Odgovori #29 u: 15.12.2014., 09:17:06 »
da imaš rit ko ja bi ti karta zanju bila najvažneja!! najjače su mi one socjalne od konzuma, otareš rit a prst kroz kartu do pol čreva

 :lol1
Živa istina, zato se zame zewa, koju ne moraš ni preslagivat u više slojeva prije upotrebe, dovoljan je jedan layer ako si nježan ili dva ako si sivonja...