Autor Tema: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE  (Posjeta: 5546 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Udruženje hrvatskih arhitekata objavilo je nominacije za godišnje nagrade ostvarenja hrvatskih arhitekata u 2014. Ove je godine prijavljeno ukupno 63 autorskih ostvarenja, a radove je valorizirao Stručni savjet UHA-e

Rijeka se prikazala uspješnom sa nominacijama u nekoliko kategorija  :bravo5

Za nagradu „DRAGO GALIĆ“ za najuspješnije ostvarenje na području stambene arhitekture za 2014. godinu nominirani su:

1.OSTVARENJE: obiteljska kuća

Autori: Petar Mišković i Vanja Rister
Suradnici: Irena Bakić, Nikola Brlek, Ana Martinčić Vareško, Paula Žinić; fizika zgrada i detalji: Mateo Biluš; konstrukcija: Zvonimir Sabljak
Fotograf: Robert Leš
Lokacija: Kvarnerska ulica 2D, Rijeka






2. OSTVARENJE: Vila Gumno

Autori: Arhitektonski tim Turato; Idis Turato, Marko Liović
Fotografi: Maja Bosnić, Ivan Dorotić
Lokacija: Risika, Otok Krk





Za nagradu „BERNARDO BERNARDI“ za najuspješnije ostvarenje na području oblikovanja i unutrašnjeg uređenja za 2014. godinu nominirani su:

2.OSTVARENJE: Arheološki park Principij

Autori:  Nenad Fabijanić
Suradnici: : I. faza: Vesna Šoić, Bruno Krunić; II. faza: Željko Pavlović; 3D: Davor Pavlović
Fotograf: Miro Martinić
Lokacija: Stari grad, Rijeka




Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #1 u: 19.11.2014., 18:40:35 »
Udruženje hrvatskih arhitekata objavilo je nominacije za godišnje nagrade ostvarenja hrvatskih arhitekata u 2014. Ove je godine Lokacija: Kvarnerska ulica 2D, Rijeka

Izgled mi se sviđa  :palacgore ali u okoliš se uklapa - NE, a da li ja to dobro vidim, po sredini nema krov nego nekakvu terasu/balkon ... a sa strane je ravni krov/terase sa biljem ... a bo, valjda je tehnologija gradnje napredovala pa neće imati problema s prokišnjavanjem.  :eek :hmm

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #2 u: 19.11.2014., 21:08:03 »
Ravni krov s biljem ... Nekoliko zgrada to ima u Rijeci, a mislim da je najpoznatija kuća Celligoi u Ulici S.V. Čiče a s obzirom na to da tako biva već 112 godina, očito je ok i šteta da nema i više takvih.   :palacgore
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #3 u: 20.11.2014., 09:54:37 »
Ravni krov s biljem ...

Znam da je gomilu zgrada sa ravnim krovom imalo lijepih problema s prokišnjavanjem , ne znam da li je bolja situacija ako se ima i bilje ... ali bilje bi trebalo smanjiti ili potpuno ukloniti probleme s "pregrijavanjima" krova  :palacgore

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #4 u: 20.11.2014., 15:26:51 »
evo, znal san da mi ni ća dat M57

 :ruka

ne prst v'oko, nego noga va prkno! veli problem je z ovemi paleti sami na svete ča vide samo projekt na beloj karte, il maksimalno na parcele. nedaj ti boh malo se obrnut okole i videt daTO STOJI VA OKOLIŠE KO PETEHU SISIĆI! ORKODIJO ĆORAVI!
intanto mi obični ki ne podmažemo moramo imet "primorski stil" i ako arivaš roleti zimust si srećan aš "škure" su primorske...prokjeta barka.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #5 u: 20.11.2014., 20:15:09 »
ne prst v'oko, nego noga va prkno!

Da noga va prkno. Ovo je špic papak posred šupka. :ruka Ovi arhitekti kao da se natječu tko će veću sprdanciju od građevine projektirat. Ništa me ne čudi kad vidim da je Turato na popisu. :vahidrk 


Znam da je gomilu zgrada sa ravnim krovom imalo lijepih problema s prokišnjavanjem , ne znam da li je bolja situacija ako se ima i bilje ... ali bilje bi trebalo smanjiti ili potpuno ukloniti probleme s "pregrijavanjima" krova  :palacgore

Nisam građevinske struke, ali moje laičko mišljenje mi govori da zemlja i biljke na krovu produžuju životni vijek ravnog krova i smanjuju mogućnost prokišnjavanja, jer ublažuju temperaturne razlike od ljetnih zvizdana do zimskih minusa. Materijal puca na tim temperaturnim ekstremina. Ali brate mili, što fali kosom krovu, crijepu i dobroj izolaciji od npr. kamene vune? :pojmanemam Krutejebo, grmlje na krovu.. kome to može bit lijepo.. :ruka dabogda mu stablo baobaba iz ušiju raslo.. volio bih vidit taj pregoreni čip u glavi za estetiku.. :nocomment

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #6 u: 20.11.2014., 20:56:11 »
Ova prva mi se sviđa. Ne znam zašto, jer ne volim oštre kvadratne oblike ali mi se sviđa jer je nekako nenametljiva, možda zbog tog travnatog krova. Kao da je nekoliko kartonskih kutija izvirilo iz gustiša
Druga mi je prefuturistička...ali za neki SF film savršena
Treće mi je bezveze.Previše odskace tematski od arheološkog parka
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #7 u: 20.11.2014., 22:25:57 »
Meni se sviđaju sve tri, samo mi je druga "preavangardna" u smislu da se ne bi usudio tako nešto naručiti (kada bi nekim slučajem imao dovoljno novaca), ali ovako kao tuđa mi ne smeta, pogotovo što je odmaknuta od svega.

Prva je lijepa samo mi je iz čisto praktičnih razloga čudan "krov", ako dobro vidim srednji dio je niži, znam da se može riješiti ali zar nije tako kompliciranija odvodnja vode? Čak ako je tehnologija napredovala dovoljno da se spriječi prokišnjavanje u slijedećih 20-30 godina, čemu si komplicirati život sa cijevima koje moraju prolaziti kroz zgradu kroz koje će se odvoditi oborinske vode - što ako se začepe kada slijedeći put bude palo 100l/m2, kamo će ta voda, hoće li  je bravarija zaustaviti ?  :pojmanemam

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: NAJUSPJEŠNIJA ARHITEKTONSKA OSTVARENJA 2014.GODINE
« Odgovori #8 u: 21.11.2014., 12:12:42 »
evo avangardne i u jutrarnjem danas

http://domidizajn.jutarnji.hr/kuca-gumno/

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
and the winner is:
« Odgovori #9 u: 22.01.2015., 14:11:25 »
Rijeci idu 2 komada  :bravo5

Citat:
Nagradu “Drago Galić” dobili su Petar Mišković i Vanja Rister za Obiteljsku kuću u Rijeci






Citat:
Nagradu “Bernardo Bernardi” dobio je profesor Nenad Fabijanić za Arheološki park Principij u Rijeci, oblikovan na ostacima trsatičkog principija iz sredine 3. stoljeća