Autor Tema: Učka i Ćićarija  (Posjeta: 32293 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #75 u: 27.02.2018., 09:41:09 »
Jbg neko ima i glavu i volju al nema zdravlje.
Il ima nekog kome ta ideja za pentranje makar i po ljepšem vremenu nije ideja za provod vikendom ...
I tako ...
Samo naprijed dok se može ikako.  :bravo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #76 u: 27.02.2018., 10:09:29 »
A ovo glede loše odjeće ... ne bih znao za neku fensi šmensi minus 30 coverprotect bura stopping coveralle, al eto moje kolekcije majica kratkih rukava ... a neke su i na pranju ... hja  :o090
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #77 u: 27.02.2018., 17:27:18 »
Gospode Bože! Koliko drame oko moje šetnje po Učki i toga što sam htio malu fotogaleriju podijeliti sa svima na forumu. :ruka

Može li meni priglupome i neukome netko objasniti kakve veze ima kolekcija kratkih pamučnih majica sa temom i trenutnim vremenskim uvjetima na Učki? I što bih sad ja trebao? Referirati svoju garderobu koju sam nosio? Zar je potrebno u 21. stoljeću objašnjavati da na tržištu postoji cijeli niz sintetičkih materijala koji su za ekstremne vremenske uvjete daleko bolji od, pazi sad ovo- pamučne majice kratkih rukava! :lol3 :a045 Da postoje wind stop materijali. Da je Gore- Tex izumljen još 1969. Da postoje jakne koje su (čitam s etikete na svojoj jakni): waterproof, windproof, breathable. E svašta!

Oprostite što sam stavio fotografije sa Učke. Duboko se ispričavam svima koje je taj moj nepromišljeni čin uvrijedio. Obećajem da neću više. :skartoc Fotografije iz Bakra i Bakarca su moje zadnje na forumu. Nadam se da i one nisu nekoga uvrijedile. Od sada neka Bond i sanjkaši stavljaju fotografije. LLeončina više sigurno neće. :wavey

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #78 u: 27.02.2018., 18:12:12 »
 :popcorn
Ne mogu vjerovat. Nakon svih prepucavanja s tobom da je ovo okidač. A baš sam sam sebi se činio duhovit i nenapadački odgovorio u ime onih koji nisu u mogućnosti ove ljepote pohoditi na minus 20.

Ima nas svakakvih. To stoji.  :pop
« Zadnja izmjena: 28.02.2018., 07:32:19 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Snježnik
« Odgovori #79 u: 23.03.2018., 21:06:39 »
Danas sam ponovio i Učku , po Istrametu , temperatura na vrhu je bila -6C , a za nazad smo otišli sasvim drugim putem.Lleon ti si vjerojatno prošao tim djelom kada si išao sa mora. Ne znam naziv ali prošli smo pored odvojka za Grdo brdo (ili Grdi breg?) iako nismo išli tim putem, spust je bio žestok, toliko žestok da smo odlučili  ponoviti ali u smjeru prema gore, kada prođe snijeg.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #80 u: 24.03.2018., 06:44:48 »
Lleon ti si vjerojatno prošao tim djelom kada si išao sa mora. Ne znam naziv ali prošli smo pored odvojka za Grdo brdo (ili Grdi breg?)

Tako je. Taj dio smo prošli istim putem, ali u suprotnim smjerovima. :palacgore Preklopio sam tvoj jučerašnji track (žuto) i moj od pred 3 godine (plavo) da se bolje vidi.

Ne kužim baš gdje je taj odvojak za Grdi breg!? :89 Zar Grdi breg nije cijela ona jaka strmina (na mapi između izvora vode i Vojaka) koji smo obojica prošli?
« Zadnja izmjena: 24.03.2018., 07:09:02 od LLeon »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #81 u: 24.03.2018., 10:06:11 »
Ne kužim baš gdje je taj odvojak za Grdi breg!? :89 Zar Grdi breg nije cijela ona jaka strmina (na mapi između izvora vode i Vojaka) koji smo obojica prošli?

Pa i meni je bilo malo čudno da postoji još jedan ekstra strmi uspon, ali za dole smo strogo pratili markaciju tako da ste strane mislim da nema greške.
Doduše, na jednom putokazu je pisalo Poklon 40min, a nakon nekih 10-tak minuta smo ponovo naišli na putokaz na kojem je opet pisalo Poklon 40min.  :89

A onda nekih 5-10 minuta smo sa strane puta, vidjeli markaciju koja je pokazivala strmo uz brdo i pisalo je Grdi breg.

A opet trakovi nam se poklapaju.    :hmm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #82 u: 24.03.2018., 10:09:54 »
Ovo je dio spusta po (valjda) Grdi breg dionici - ne tražim tartufe nego se spuštam na sve tri  :lol1

« Zadnja izmjena: 24.03.2018., 19:45:56 od elvis »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #83 u: 24.03.2018., 14:44:17 »
:bravo5

Samo za Lleona: ELVISČINA!!!

 :lol2

 :bravo5 :yes



Odosmo mi sa Snježnika na Učku. :lol1 :lol3

Pa i meni je bilo malo čudno da postoji još jedan ekstra strmi uspon, ali za dole smo strogo pratili markaciju tako da ste strane mislim da nema greške.

A opet trakovi nam se poklapaju.    :hmm

Trackovi nam se poklapaju jer smo pratili iste markacije. :greensmile Drugih markiranih staza na ovoj strmini nema. Jako nepristupačan teren. I još po snijegu... :eek :a075


Kako ja čitam kartu, Grdi breg nije brdo (u klasičnom smislu riječi) odnosno planinski vrh, nego strmina istočno od asfaltne ceste za Vojak. Ti i ja smo prošli ovom crvenom stazom pored koje piše "Vrata" (i dalje Sedlo pa Vojak).

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #84 u: 24.03.2018., 18:28:54 »
Kako ja čitam kartu, Grdi breg nije brdo (u klasičnom smislu riječi) odnosno planinski vrh, nego strmina istočno od asfaltne ceste za Vojak. Ti i ja smo prošli ovom crvenom stazom pored koje piše "Vrata" (i dalje Sedlo pa Vojak).

Sada mi je žao što nisam snimio tu markaciju za Grdi breg, ne radi ljepote nego bi imao lokaciju. Ako se dobro sjećam nalazila se vrlo blizu spomenika partizanskoj bolnici no nešto dalje u smjeru Poklona.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #85 u: 25.03.2018., 22:32:14 »
Ne kužim baš gdje je taj odvojak za Grdi breg!? :89 Zar Grdi breg nije cijela ona jaka strmina (na mapi između izvora vode i Vojaka) koji smo obojica prošli?

Možda je to oznaka za ovaj "poprečni put", označio sam ga žutim krugom

Edit: ma siguran sam da je to u pitanju. Kada sam "zumirao" kartu, vidio sam da ima oznaka za spomenik otprilike kod tog odvojka a to se slaže sa mojim sjećanjem  :palacgore
« Zadnja izmjena: 25.03.2018., 22:34:03 od elvis »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Odg: Snježnik
« Odgovori #86 u: 26.03.2018., 06:38:12 »
To je oznaka za kamenolom, ali dobro si označio. :palacgore Partizanska bolnica se nalazi tu negdje, u žutom krugu ili jako blizu njega. Davno sam bio tamo pa je sjećanje malo izbljedilo.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #87 u: 26.03.2018., 10:11:12 »
Ne sjećam se kamenoloma ali se sjećam da kod oznake za bolnicu počinje makadamski put, a prije toga (kada se dolazi iz smjera Sedla) je planinarski put (ili singić  :D), a to se poklapa sa kartom.  :palacgore

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #88 u: 21.01.2019., 07:05:42 »
Pentranje i nije neka ideja za provod vikendom, ali ajde, kad sam već tu... :lol1 :pusiti






I 360o panorama :wavey
(desna tipka na mišu- view image)
« Zadnja izmjena: 21.01.2019., 07:08:14 od LLeon »

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Učka i Ćićarija
« Odgovori #89 u: 21.01.2019., 08:01:15 »
Kroga...

više puti bil gore...

ja čera bil do vrha ali z auton i posle stali pod vrhon kade je odvojak za poučnu stazu trebišćicu i lepo utabali sanjkalište...
ki more-more...