Autor Tema: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac  (Posjeta: 11952 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #15 u: 22.10.2014., 21:37:00 »
Na off road forumu držim vec dosti dugo propagandu nasega kraja pa mi i Sandro preporucio i ovaj forum gdje vidim da ima dosti istomišljenika i entuzijasta što mi je jako drago. Ovo je link na grobnistinu i okolicu pa prošarajte sve postove jer ima dosti toga....Član sam i kamping foruma jer tamo ima dosti savjeta o kampiranju a o izletima da i ne govorim, ne mogu vjerovati kako to sve ljudi fascinaantno isplaniraju....
http://www.schnee-hr.net/forum/viewtopic.php?f=42&t=6802&start=250
ovo je link na taj skalin, u stvari kopija vasega puta malo modificirana, uglavnom prolazim odozdola prema gori tim cestama no po ljeti zbog problema sa pregrijavanjem motora sam počeo korisiti taktiku odozgora nadoli a na off road forumu sam obajsnjavao zasto. No taktika odozgora prema doli je dosti opasna ako se moraš vracat nazad....zato se držim pravila svih trkaca i relista da se najprije prođe staza pjeske da se uoče opasnosti i prepreke pa tek onda ide na sigurno....off road je specifican forum i pokusavam navuci nase ljude na te staze i vidim da ima jako dobru posjecenost pa ga redovito održavam....ima dosti linkova na moje filmove koji se vrte na you tube.....
nadite i onaj uspon jeeppom na vrh Tuhobica...neuspio doduse...pa kamp kucicon na dom Brezovac ispod Dinare ....nisu se mogli nacuditi kako je kamp stigao do gori....
No skrecemo sa teme Bakarac.....

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #16 u: 23.10.2014., 16:30:19 »

nadite i onaj uspon jeeppom na vrh Tuhobica.

ajmo se još malo udaljiti od teme :facepalm :facepalm

kad će u našoj zemlji napokon doći na snagu ovakvi zakoni (a da ne pričam o mentalnom sklopu):

Citat:
please note that offroad driving is stricktly forbidden by law in Iceland. If the road does not have a number do not drive, even if there are tire tracks. It damages nature for decades. Those who drive offroad will be fined by the police. Please do not drive offroad!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #17 u: 23.10.2014., 21:23:18 »
Slazem se da vozila ostecuju neke osjetljive puteve ali kod nas su mnogi putevi toliko zapusteni i neprohodni da sam neki put bas zahvalna kada vidim da je netko "ispeglao" put.

aboriđinka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #18 u: 23.10.2014., 23:55:42 »
je...kisele kiše i sranje z vremenon pofin tri terenci va šume.....

 :bravo5


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #19 u: 24.10.2014., 23:43:03 »
Citat:
please note that offroad driving is stricktly forbidden by law in Iceland. If the road does not have a number do not drive, even if there are tire tracks. It damages nature for decades. Those who drive offroad will be fined by the police. Please do not drive offroad!

Ovo je točno na mekanom terenu ali ne na kršu, a da ne spominjem da su "Grobničke Alpe" dobro iskrižane putevima, tako da je off-road kod nas vožnja po dobrim ili lošim makadamskim putevima. Ne vidim nekog smisla da terenci ne smiju ali smiju traktori.

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #20 u: 25.10.2014., 16:02:55 »
Evo konačno pravi izazov uživo, kad stavin bolje gume posist cu asterixa odozada za kontra-pezu da vidin cu moć na vrh, pa ce brzo prominit misljenje kad se auton poprti na vrh Tuhobića...a morda ......vec i na pol puta.....prije se celi tuhobic kosil i seno vozilo doma po ovome putu kuda san prošal...danas je zapusten ali još vavik prohodan i samo poneki idiot ide razbijat auto po njemu ....ne unistava se put nego auto....

Hvala sabina na pomoći i odlicnom odgovoru svaka ti je na mestu........drago mi je da si na mojoj strani....ko i elvis jer dobro i on govori......

... tube_gdata

Moj prijatelj crikvenican je isto ko i asterix zakleti neprijatelj motori i auti pa san ga provozil po englezovoj cesti tj onuda kuda je sabina pjeske prošla .....danas me pita cuj bimo mogli poc sa onim tvojim autom potražit.....a ja mu recen cuj ti ko prijatelj prirode hodi pjeske a ja cu te cekat na poziciji....ma da vidis kak je prominil pljocu....

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #21 u: 25.10.2014., 22:16:22 »
Asterix je na Tuhobiću bila pješke a tako će i ostati, hvala na ljubaznom pozivu. Mislim da na forumu nije poanta tko drži čiju stranu , nego u slobodi izražavanja svog mišljenja. Ne moramo misliti isto i to je ok. Nema ništa goreg od nekog tko šuti kao pi..a.

Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv prolaska vozilom preko bilo kakvog puta, ma kakav god on bio, ali kad vidim nekog idiota da ide po netaknutoj prirodi, po nečemu gdje vozilu stvarno nije mjesto, e to je onda, po meni, za svaku osudu. 

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #22 u: 25.10.2014., 22:54:52 »
Izgleda da imamo različitu definiciju off-road vožnje , za mene je to (a čini mi se i za RI989RR) u stvari off-asfalt-road vožnja. Takva vožnja nije neko opterećenje za prirodu jer te puteve ionako koriste za "gospodarstvene potrebe" .. ili su ih napravili za nadzor granice  :greensmile

Vožnja preko livada i sl (teškim) vozilima je nešto što me ne interesira, par puta sam prošao po nekim livadama iza/sa strane Hahlića motorom ali iza mene nije ostao trag vrijedan spomena  :palacgore (na jednom mjestu je malo proklizao kotač ali sumnjam da bi to mjesto mogao pronaći ni sutradan a kamoli za par mjeseci.)

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #23 u: 26.10.2014., 00:27:27 »
Nisam htio ozbiljno Asterix samo sam bacio udicu da vidim tvoju reakciju ...  :rose :rose :rose :rose :rose

...u biti ako se divlja po necijoj privatnoj ravnici to je za policiju a ovo sto mi izvodimo je neka kombinacaija svega pomalo....u stvari ponajviše razbijanje auta/motora...kad se  poravnaju računi....no sabina je u pravu ako netko prođe autom nekim starim putom to je samo za dobro a daleko od zla...kako kaže elvis kod nas u stvari i nema off roada jer ako ideš van ceste onda se razbiješ svuda je kamenjar....sve su te ceste zapuštene i prepune grana koje pišu bok auta, samo traktoristi koji izvlace drva su zainteresirane  stranke za korištenje...nekada su se koristile dok su ljudi živjeli od zemlje i moralo se imati prilazne puteve do svoga zemljišta a industrijalizacijom je to zanemareno pa ljudi vise i ne znaju gdje su im parcele po šumi, tj znaju kada rade vikendicu primjerice oko Kalca iznad Grižana (ono je lovačka kuća Kalac) ili Lukova iznad Bribira....ljeti se išlo na košnju pa se mjesto gdje se spavalo zvalo KONAK a neki su radili i kuce (planinski prevoj stojac) jer se vozilo drvo a  i kopalo se u sumi jer je jako dobra zemlja...pogotovo na Maševu (skrenite uz gostionu Vera prema sjeveru pa produžite cestom) Tada se izade na Jozefinu a 100 metri ispod raskrsca je uklesano u kamen Banska Vrata ....šteta sto ne mogu staviti tu sliku....Krasičarci imaju svoju šumu grobnicani svoju ...klanjci svoju.....na zalost sve je to zapusteno kako lipo kaže hirc a danas leglo leglo guštera i zmija....
ona cesta ponad Bribira sam slucajno otkrio jer su mi rekli da je postojao projekt da se te ceste ociste i obnove kao setnice no propalo jer je dosla druga stranka na vlast ......ima dosti tih cesta po vinodolu ostalo mi je jos nekoliko za kompletnu dokumentaciju no fascinira me i dio oko klane....tamo sam tek zapoceo....



Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #24 u: 26.10.2014., 09:33:03 »
Asterix je na Tuhobiću bila pješke a tako će i ostati, hvala na ljubaznom pozivu. Mislim da na forumu nije poanta tko drži čiju stranu , nego u slobodi izražavanja svog mišljenja. Ne moramo misliti isto i to je ok. Nema ništa goreg od nekog tko šuti kao pi..a.

Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv prolaska vozilom preko bilo kakvog puta, ma kakav god on bio, ali kad vidim nekog idiota da ide po netaknutoj prirodi, po nečemu gdje vozilu stvarno nije mjesto, e to je onda, po meni, za svaku osudu.


aaaa, to je drugi par opanak!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #25 u: 17.01.2015., 20:34:08 »
Danas sam se tu našla i slučajno vidjela lokaciju Gradac...nemam pojma kako mi je ranije promaklo.
Uglavnom ništa spektakularno osim lijepih počivališta i novih vidika :)

Odmah od parkinga uz cestu uz brdo:



lijepa stazica:



ostaci:



poučna ploča:



Pogledi:







Onda sam se kroz šumicu spustila do cestice za Kraljevicu i Sansovo:



Čudna mi je kombinacija ovih znakova: nogometno igralište -> "Centar za edukaciju slijepih PGŽ" -> zabranjeno za pse -> a vozila mogu samo od Centra ??? Kakva edukacija za slijepe na nogometnom igralištu a ne obuhvaća pse i kako slijepi voze automobile??? bolje bi bilo da su napisali zabranjeno za pse osim za pse od Centra  8)

Zatim sam došla do tog Sansova, pokušala doći do najisturenijeg rta iznad ulaska u Bakarski zaljev ali to je bilo nemoguće. Jako oštro kamenje i zarašćeno žbunje...došla sam do groblja iznad Kraljevice i malom cesticom iza groblja došla do glavne ceste, preko ceste do mora i uz more ponovno do Bakarca.

Još jedan pogled odozgo:



Ovo je možda i bilo ali ako nije nek stoji:



A jednom bih voljela da s Udrugom uđemo tamo, prekoputa... :greensmile

aboriđinka

Offline Kameleon

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 18
Odg: Bakarac-Križišće-Šmrika-Kraljevica-Bakarac
« Odgovori #26 u: 18.03.2023., 19:23:05 »
Šteta što su nestale fotografije sa početka posta. 
Zanima me da li se može proći starom cestom prema Hreljinu nakon što se prođe ispod ceste A7 i gdje je početak (nastavak) ceste?