Autor Tema: Off-road tura po Grobniškim Alpama, s naglaskom na roštilj, i fortifikacije :)  (Posjeta: 21842 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Evo i ruševina spomenute kasarne, ako se dobro spominjem rekoše ime lokaliteta Vojsko?
Vojak

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Kompletni GPS track ture u dva dijela - do Suhog (čitaj roštilja  :greensmile) i od Suhog preko Guslice do Grobnika.
15 minuta izgubim dumajući zašto mi se neće otvorit GPS track OD Suhog i onda skužim da su oba dijela zapravo ista- DO Suhog.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.  :skartoc

Ispravljeno.

Online LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.  :skartoc

Ispravljeno.


To je to. :palacgore 90 km, dobra tura.

Fusher, ti bi i otukao fascio, pa moram tajnu odnijeti u grob   :greensmile :djavo
Odnesi je u grob, pa makar ti ga ja i Fušer sad odmah počeli kopat. :lol3

Nego, gdje je slika roštilj-majstora? :kuhanje Najvažnijeg čovjeka ekspedicije ste zaboravili.
Sad tek vidim.. roštilj na plinsku bocu.. ajme.. kakvo bogohuljenje.. :facepalm

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Nego, gdje je slika roštilj-majstora? :kuhanje Najvažnijeg čovjeka ekspedicije ste zaboravili.
Evo ga  :wind14 Pinzgauera i glavni :kuhanje

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502

Sad tek vidim.. roštilj na plinsku bocu.. ajme.. kakvo bogohuljenje.. :facepalm
... a kako si mislio da napravimo 90 km sa cca 15-tak stajanja i obilazaka i još k tome da skupljamo drva, palimo, čekamo žar i sl. i sve to u 12 sati
Ovo je sve super ispalo a roštilj-majstor je i savrsen vozač i još k tome je i Elvisu zategnuo lanac na motoru tako da je nakon 3 padanja lanca u početku kasnije odvozio cijeli put bez ijedne greške.

Elvis a šta ne može tura u nekom obliku kao sport-tracker slika?  :-\ Pliz ako imas postavi
aboriđinka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
slab je to bajker ki nezna na svojen motoriće lanac nategnut... :lol3

weekend warrior..iliti vikend vozač...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Elvis a šta ne može tura u nekom obliku kao sport-tracker slika?  :-\ Pliz ako imas postavi

Nemam, ali mogu napraviti   :computer2


Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Elvis a šta ne može tura u nekom obliku kao sport-tracker slika?  :-\ Pliz ako imas postavi

Nemam, ali mogu napraviti   :computer2

ooo hvala  :cool2
ti si bio i na izvoru rijeke Reke...što smo mi preskočili, ali to je to
još ako neko ima snimak kad nas je Pitzgauer natjerao na "tihu vrisku"  :skartoc  :greensmile i slike iz Guslice...meni više nista ne treba  ;)
aboriđinka

Online LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Bravo za roštilj-majstora. :bravo3 Ali ja bi svejedno lopatom po leđima svakoga koji mi roštilj radi na plinu. :greensmile

... a kako si mislio da napravimo 90 km sa cca 15-tak stajanja i obilazaka i još k tome da skupljamo drva, palimo, čekamo žar i sl. i sve to u 12 sati
Ovo je sve super ispalo a roštilj-majstor je i savrsen vozač i još k tome je i Elvisu zategnuo lanac na motoru tako da je nakon 3 padanja lanca u početku kasnije odvozio cijeli put bez ijedne greške.
Što imaš skupljat drva? Umjesto boce uzmeš pripremljena drva, vatra se razgori doslovno za manje od 15 minuta, a žar ne moraš čekat, jer imaš ploču a ne gradele. Ajme ženo, što ga ti zakomplicira.

Elvisa i motor u grabu. Kočničari.. pih.. :lol3

Elvis a šta ne može tura u nekom obliku kao sport-tracker slika?  :-\ Pliz ako imas postavi
A ti nemaš Google Earth? Bolji i detaljniji prikaz nego slika.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Fotografije sa ture još nisam ni prebacio sa fotoparata na PC a kamoli ih obradio pa ću iskoristiti svoje stare fotografije sa prethodnih tura po tim krajevima  :greensmile

Krenuli smo s kraja Podkilavca, mjesta gdje se obično parkiraju auti kada se ide na Grobničke Alpe:



Kao što se vidi na putokazima - (gotovo) svi putevi vode na Hahliće, a svako toliko ćete u krugu od cca 10km oko Hahlića nalaziti na putokaze koji vas upućuju prema domu na Hahliću.

Krenuli smo desno preko mostića pa ravno gore, na desnom putokazu označeni kao putevi Kolci i Pod Planinu. Kako je taj put asfaltirani (ima štećenja ali uz minimum pažnje može se svakim autom) obično sam tuda  i išli autom :



A gdje nema asfalta većinom je odličan makdam



Ovdje , zapravo desetak metara niže je dobro mjesto za ostaviti prijevoz i nastaviti pješke, iako sam vidio Unića koji je došao do kraja makadama. Desni put vodi do planinarskih puteva Kolci i Pod planinu, a lijevi prema Klani/Studeni i tamo ćemo krenuti nakon što se popnemo do iznad kanjona Borovice



Prateći desni put s prošlog raskršća dođe se do novog :



Ako iamte dobre oči ili kliknete na fotografiju za veću verziju možete pročitati da oba puta vode do Doma Hahlić liejvije put "pod planinu" a desni "Kolci" ili Kolčani put. A na donjem putokazu još piše da je lijevi lakši a desni strmiji. Što vam može izgledati lažno jer ako prenete lijevim putem  vidjet ćete da je strm, u lošem stanju i da pješnke nije baš za šečerćiće a desnim možete proći i "običnim" autom (već spomenuti Unić)

Ovaj put nismo išli lijevim, ja ne bi mogao proći a naši terenci ... nemam pojma ali ovako izgleda taj put







Nije cijelom dužinom u tako lošem stanju, uz ovu livadu ima npr gomila medvjeđeg luka :



No mi smo na raskršću skrenuli desno, prema planinarskom putu Kolci ili Kolčani put.

Makdam završava ovdje (i ovo je jedina fotografija koja nije moja)



Ako krenete ovim putem što je označen markacijom, popet ćete se do Hahlića i tu ćete spoznati da onaj putokaz koji je ovaj put nazvao strmim nije pretjerivao  :greensmile Ta dionica je već opisana ovdje i ovdje  :hiker

Kanjon Borovice ili Nadborovice (?) nisam fotografirao s ove strane ali imam par fotografija sa suprotne, do koje se može doći da se ne slijedi markacija uzbrdo nego ravno po brdu (desno u odnosu na Kolčani put)  i dođe se na put Pod Čeku, vidi se da je dobro izgorio u požaru prije nekoliko godina.  :(




Nakon kraćeg zadržavanja okrećeno se nazad i vraćamo do prvog raskršća i krećemo lijevo prema Požarinama. Gdje nas čeka a što ako ne novo raskršće  :greensmile Do krajnjeg cilaj možemo i lijevim i desnim putem ali kako želimo vidjeti vikendicu krećemo nalijevo.



A odavde je i lijep pogled na Podplaninu odnosno na padinu Obruča. Na golom djelu se nazire puteljak koji vodi prema Studeni



Malo dalje mi prvi put pada lanac.







Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu






Jedan uklesani spomenik - lokacija poznata fotografu ... rijedak očuvani fascio u kamenu ...
Moram pogledati u arhivi, mislim da je pred dvije godine kad sam ovo prvi put obišao alpinac lijevo još bio na mjestu, sad ga nema ...  :hmm :popcorn


Jedva sam našao u hrpi fajlova ovu sliku kad smo 29.12.2012. Kuzma, Kigor i ja ovo obilazili ...

Nema neke velike promjene, alpinac je i dalje tu, ali ne lijevo nego desno   :facepalm


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
A kojih kilometar uzbrdo, uz mulatjeru, na stijeni piše i ovo:




71. regg. fanteria
12 comp. Mitraglieri
La Costantissima
11-1936-XV-EF


i dolje

L. Capitano
Costanzo


kao autor rezbarije vjerojatno
« Zadnja izmjena: 29.06.2014., 21:49:53 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Passo del Morte


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Skretanjem kod partizanskog spomenika na lijevo dolazimo do omanje talijanske vojarne, lugarnice ili slično ... i nju smo obišli i iznutra naravno ... neki su uzeli i suvenir od tamo  :bravo5






Cesta dalje od spomenika i ove male građevine vodi dalje ... do prave utvrde. Lijevo se vidi i pojilo ...




Nakon prolaska Passo del Morte cesta odmah desno nakon njega vodi nas na vojarnu koju su Talijani zvali Ponte del Ferro (Željezna vrata po naški), a ima naznaka da je naš naziv lokacije Lovrenjak ... pa sad kako ko voli ...





Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu









Bedemi i stražarnice na uglovima vojarne ... Zub vremena, a možda i pokoji balistički projektil ostavio je traga ...
Don't drive faster than your guardian angel can fly!