Autor Tema: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva  (Posjeta: 2018 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« u: 29.04.2014., 18:39:17 »
U četvrtak, 24.4. t.g. bio sam s dvojicom prijatelja u Grižanama s namjerom da se uspnemo na jedan vidikovac - Pridvu. Jasno, popeli smo se pomoću pametne izmišljotine zvane automobil. Ali nije bilo lako. Suvozač nije ništa popio pa je panično gledao u provalije koje su promicale uz njega. Kaže da ga je bilo strah jer je cesta asfaltirana, ali strma i uska tako da može proći samo jedan automobil. Oko toga smo se posvađali u autu tumačeći tko se, po pravilu, mora maknuti ukoliko se ne mogu mimoići dva automobila. Da li onaj koji ide uzbrdo ili nizbrdo. Zna li netko??? Cijelo vrijeme je rominjala kiša tako da je vidik bio loš. Ali ipak smo bili veseli što smo bili gore i vidjeli panoramu Vinodola i otoka.
Evo par fotkica.







...
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #1 u: 29.04.2014., 18:48:14 »
Ima jedna reportaža iz 2011. - http://www.croinfo.net/vijesti-iz-regije/6551-oi-vinodola-vidikovac-sviba

A obišao sam ih 5 od 6, al sad bih morao razmišljati koji nisam ... Tražim fotke koje sam stavljao pred cca tri godine ... 

Ako se sretnu dva osobna - vraća se onaj koji silazi, jer je rikverc jači od prve brzine. Ako ide autobus ili teretnjak (iako tom cestom ne smije  :greensmile) vraća se osobni bez obzira u kojem smjeru ide.
Polagao sam pismeni za vozački ispit tri puta - prvi put za "B", drugi put za "C", a bogami i treći put za "E" kategoriju, ako se još tako zovu.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #2 u: 29.04.2014., 18:54:53 »
A evo i par sa vidikovca Gradine ...


Vidikovac Gradina iznad Ledenica, tko zna zašto li se tako zove













Parsto metara od vidikovca Gradina su ruševine starog frankopanskog kaštela Ledenice. Još ga nisam posjetio   :facepalm

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #3 u: 29.04.2014., 19:04:48 »
...Jasno da nisam zaboravio ufatit poneku biljku. Pa još ako je cvijet...




U povratku, jasno nazdolu, ovoga više nije bilo strah. Neki njegov barba je u Baretićima na kamenu uklesao nešto. Dao sam šoferu da to fotka, a on je prekovoljno kliknuo jednom iz auta i odvozio dalje. Međutim, ima još teksta na kamenu, ali na drugim stranama. :facepalm Ma ćemo lahko drugi put to poslikat.


Zaustavili smo se u Driveniku na kavi pa smo išli pogledati crkvu, gradinu  i unutrašnjost iste. Ali vrata su bila zaključana. Pa je spretni fotograf turio svoju Narančastu zvijer u rupu i okinuo par puta. Vjerujem da je ispalo ok.




...
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #4 u: 29.04.2014., 19:24:06 »
...Evo i gro  fotke gradine. Ova vrata su ta, zaključana.



Na jednoj kamenoj ploči ima neki tekst na latinici. Ne znam latinski pa ako netko zna neka pročita i napiše. Bit ću jako zahvalan.




Malo smo prošvrljali i po groblju jer kažu da se tu mnogoštošta može saznati.



I pri kraju jedna šarmantna poruka sa ulaza u groblje. Već viđena na više mjesta, ali aktualna.



Radoznali putnici vas srdačno pozdravljaju do druge prigode.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #5 u: 29.04.2014., 21:54:19 »
Lijepa reportažica...u Driveniku sam bila



...a baš bih mogla i ovom cesticom od Triblja do Grižana. Znaš li miliću koliko ima kilometara?

aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #6 u: 29.04.2014., 22:17:43 »
Pojma nemam.
Ali amo tamo svegačega izgubili smo 4 sata s ručkom u Pomorcu va Cerniku. Jednom prijatelju bilo loše. Zato nismo bili ni u Klovićevoj kući, a planirali smo kao 2. točka dnevnog reda.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jedno, od šest, oko Vinodola - Pridva
« Odgovori #7 u: 01.06.2014., 20:33:08 »
U četvrtak, 24.4. t.g. bio sam s dvojicom prijatelja u Grižanama s namjerom da se uspnemo na jedan vidikovac - Pridvu. Jasno, popeli smo se pomoću pametne izmišljotine zvane automobil. Ali nije bilo lako. Suvozač nije ništa popio pa je panično gledao u provalije koje su promicale uz njega. Kaže da ga je bilo strah jer je cesta asfaltirana, ali strma i uska tako da može proći samo jedan automobil.

Još je nekoga bila prpa dok se vozio na vidikovac Pridva.

...Put nas je naveo na vidikovac Pridva. I to kakav put Surprised. Na početku cestice za vidikovac stoji oznaka kako je riječ o opasnoj cesti. Optimističan zaključak bio je – opasnost je u mogućim odronima kamenja. Poslije smo zašutili, uz knedlu u grlu. Cesta je asfaltirana, no izrazito uska tako da je nemoguće da se mimoiđu dva auta. Tu i tamo, no uz veće razdaljine, postoji malo proširenje. Srećom nismo trebali proširenja za mimoilaženje auta. U čemu je problem? Cesta je uska i bez zaštite, a ispod je strmina, otprilike 90 stupnjeva. Bilo me je strah uopće gledati igdje osim na cestu.

Sama Pridva je na nadmorskoj visini od 573 metara. Priroda je nedirnuta, a pogled je predivan; more, brda, Učka, Krčki most, .... Preporučila bih vidikovac, ali ne za odlazak automobilom već onim više sportskim tipovima za odlazak pješice, biciklima ili kako god...


--------------------

Više puta sam već naletio na ove stranice.
http://swirl.bloger.index.hr/default.aspx?date=1.5.2014.

Očito imamo neke dodirne točke.
Prošeći se z manun okolo Trsata.