Autor Tema: Izletišta u okolici Rijeke  (Posjeta: 35459 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Izletišta u okolici Rijeke
« u: 21.04.2014., 09:03:21 »
Na ovu temu me ponukao upis na REF-u gdje netko pita koja izletišta u okolici Rijeke preporučujemo za druženje na livadici uz roštilj, igranje bandmingtona i sl. aktivnosti. Znam da je nekima to možda zastario način zabave ali meni uvijek pobudi lijepa sjećanja.
Pomislila sam se da je uz dobro društvo svako mjesto za druženje ono pravo ... ali onda sam zastala i razmislila koje je uređeno, na kojem je dozvoljeno roštiljanje, donekle pristojan pristup automobilom ali opet ne preblizu da ne sjediš među automobilima.
Izvor Rječine je uvijek bio prvi izbor, uz vodu, livadu, mogućnost roštilja...ali zadnji put kada sam bila (a bilo je to dosta davno) gužva je bila nesnosna. Zamalo su ljudi sjedili na par metara jedni od drugih.
Park Golubinjak...kažu da je dobro ali da se mora platiti upotreba roštilja što mi odmah briše sve ljepote i draži boravka u prirodi.
Voz na Krku je po meni jedno jako lijepo mjesto gdje si dovoljno daleko i gdje te zaista nitko ne dira.
Nekada davno smo često išli na Porozine (izviđačka plaža) i baš se pitam postoji li još uvijek to izletište...koje divne vikende smo provodili tamo ...
Fužine pored jezera mi je lijepo izletište gdje često idemo ljeti kada su vručine u gradu nesnosne.
Ja sam našla i jedno mjestašce pored Draškog potoka gdje postoji roštilj.
....
Ali ako se odmaknemo od roštilja (što meni iskreno i nije nešto...previše zafrkancije za malo užitka) postoji puno mjesta gdje se može napraviti izlet na travi.
Zadnji put sam uočila livadice kod Podkilavca kuda se kreće za Hahlić, niska trava, mnogo hladovine.

PS.sada čitam na REF-u:
Mistraž bara - Zelena oaza grada - Između Pehlina i Škurinja. Obnovljen je zid uokolo bare i napravljena 2 stola na koji će doći roštilj za izletnike. Nalazi se: Kada prođete Romsko naselje na Rujevici prema Pehlinu skrenuti desno i pratiti tu cestu kojih 200m dok ne dođete do raskršća u 2 smjera i skrenete desno. Nakon kojih 50ak metara vas dočeka velika crvena rampa i dalje po makadamu do kraja.!
Nikad čula!


Ajde ako imate još neke prijedloge napišite


aboriđinka

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #1 u: 21.04.2014., 09:35:15 »
Pretpostavljam da je to za one kojima roštilj predstavlja maksimum odlaska u prirodu.

Meni je jako drag Trstenik, ima stolova i izvor. Sigurna sam da će neki forumaš to potkrijepit slikama sa roštiljade.
Cijela cesta od Klane (nakon što počne šumska cesta) pa do Trstenika uvijek obiluje piknik ekipom. Jako je lijepo i kod kućice Rebar, forumaši sigurno imaju slike i sa tog roštilja.

Nama je izlet u prirodu uvijek popraćen kretanjem, a za to su mogućnosti nebrojene. Evo i jedne ideje za ne-šećeriće, to smo baš probali u subotu: hodanje od Porozine pa do Belog i nazad. Jako puno staza je označeno na Tramuntani tako da se lijepo da napraviti kružni đir, prolazi se i kroz krasna stara napuštena sela. Kad ti se odmara, sjedneš/legneš gdje god te volja.  :hiker

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #2 u: 21.04.2014., 09:50:22 »
I ja sam više (u zadnje vrijeme) za aktivan boravak u prirodi. Ali ovo bi bilo za one koji s djecom ili većim društvom prave izlet i stacioniraju se na jednom mjestu.
Dobro je da imamo kao informaciju te podatke...hvala Asterix



a ti bi mogla u putopise staviti tu trasu od Porozine do Belog ako tkogod želi isprobati  :)
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #3 u: 21.04.2014., 10:55:31 »
Mistraž (Mistraš, zavisi kako tko izgovara)







AKo vam treba ribica ili kornjača, možete se ovdje "opskrbiti"  :greensmile




A lokacija, ako sam dobro skopirao je   ovo u sredini do kuda vodi makadam:

https://www.google.hr/maps/@45.3609166,14.4065666,802m/data=!3m1!1e3

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #4 u: 21.04.2014., 18:18:50 »
Izvor Rječine je uvijek bio prvi izbor, uz vodu, livadu, mogućnost roštilja...ali zadnji put kada sam bila (a bilo je to dosta davno) gužva je bila nesnosna. Zamalo su ljudi sjedili na par metara jedni od drugih.
Izvor Rječine izbjegavam upravo zbog ovih gužvi.
Kad već spominjemo Rječinu, ima jedna pozicija između Pašca i jezera Valići.

Park Golubinjak...kažu da je dobro ali da se mora platiti upotreba roštilja što mi odmah briše sve ljepote i draži boravka u prirodi.
Mislim da je najam roštilja 100 kn. Ako vas je desetak u grupi, cijena sitnica. Bio sam tamo pred dosta godina, pa se baš ne sjećam detalja, ali mislim da svaki roštilj ima svoj stol i svoj ograđeni prostor. :help2

Voz na Krku je po meni jedno jako lijepo mjesto gdje si dovoljno daleko i gdje te zaista nitko ne dira.
Kad platiš mostarinu dođe te isto kao Golubinjak. :greensmile OK mjesto.

Fužine pored jezera mi je lijepo izletište gdje često idemo ljeti kada su vručine u gradu nesnosne.
Ne znam na koju točno lokaciju pored jezera misliš. Lani sam sa svojom trkačkom ekipom napravio roštilj na Vrelu. Pozicija je savršenstvo. Sa jedne strane imaš izvor pitke vode (ako niš drugo, za pivu ohladit) :greensmile sa druge strane potok, debela hladovina, izgrađen roštilj, livada za sportske aktivnosti...
Blizu Vrela je i jezero Lepenica. Uz jezero postoje natkriveni stolovi sa klupicama.

Ne znam što je sa ex. Ininim domom na Učki. Ako se ne varam to je sad privatno. :hmm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #5 u: 21.04.2014., 21:52:39 »
Voz na Krku je po meni jedno jako lijepo mjesto gdje si dovoljno daleko i gdje te zaista nitko ne dira.
Kad platiš mostarinu dođe te isto kao Golubinjak. :greensmile OK mjesto.

Koliko je mostarina? Ako ideš do Golubinjaka autocestom i to košta :greensmile

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #6 u: 21.04.2014., 21:56:28 »
Sviđa mi se ovaj Mistraž...ne toliko radi te bare (nekako me strah komaraca predveče ljeti) nego radi toga što je to tako blizu a opet kao u nekoj zabiti. Skoro svakog dana prolazim ili Škurinjskom ili Pehlinskom cestom a nisam imala pojma da postoji.
A za Inino odmaralište ... bila prije jedno 8 godina...valjda postoji i dalje. Znam da ima jog i mjesto za roštiljanje.

Slažem se da je Voz jeftiniji od Golubinjaka....i mirniji...i....ima more :)
aboriđinka

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #7 u: 21.04.2014., 22:03:20 »








A lokacija, ako sam dobro skopirao je   ovo u sredini do kuda vodi makadam:

https://www.google.hr/maps/@45.3609166,14.4065666,802m/data=!3m1!1e3

Može mala priča o Mistražu? preuzeto s REF-a od Edina Ajanovica:

Na Mistraž baru dolazim već 30god....i tih 80-ih god Opčina Viškovo je bila "zadužena" za nju,naravno ni tad opčinu nije bilo briga za svojim prirodnim ljepotama pa se je jedna ekipa okupila i svake god uređivala tu baru...ta ekipa je bila:moj tata,susjed,brat od susjeda,2 slovenca(ne sječam im se imena...od njih smo dobivali ribu) i nas 5 mulaca....svake godine smo iz bare i okolo nje sve putem do agregata kontenjere i kontenjere smeća izvlačili...to je trajalo do iza rata,a tada su Romi toliko smeća,olupina od auta(mislim da su u jednom trenutku 4 olupine bile u bari),otpadnog ulja,akumulatora...itd...pobacali u baru da su jednostavno sav život u njoj ubili,jedino su žabe i zmije preživjele.....a do tada je u bari bilo....zlatnih ribica,somova,šarana,linjaka,babuške...i sve se je to dovlačilo tada iz Slovenije i poribljavalo. Od tada je bara prepuštena sama sebi,8 god je ležala mrtvasve dok se ekipa s Pehlina nije iskupila za ekocid koji su njeni stanovnici napravili....Viškovo se je dog s Pehlinom da oni to preuzmu i zadnjih otprilike 5 god(ispravite me ako griješim) to održavaju pehlinari kojim bih ovim putem zahvalio za sve učinjeno,ali nemojte se bahatiti "da nije bilo vas da niš od tog" jer bara Mistraž ima dublju povijest nego što si i vi i ja možemo zamisliti,ako su točni podaci Rimljani su je u 7-om stoljeću posječivali.

Odite,feštajte ali imajte obraza prema mjestu koje posječujete....čuo sam da se zadnjih dana tamo često viđa slika ljudi koji pecaju ribe?!?!
Žao mi je što nisam sposoban inaće bih otišao dole da vidim te hrabre junake koji tu ljepotu prirode žele uništiti......5 velikih šarana za mrijest je pred 2 god ubačeno,za 2 sam čuo da su ulovljena....još 3 i nema više ribica u bari,prošle god je bilo 17 kornjača,ove da ih je 8 kom najviše viđeno.....najbolje to sve izlovit pa ćemo imati žabokrečinu.

Molim vas i da kad idete feštati dole da NE OSTAVLJATE smeće u vrećicama okačeno na grani i da tako mislite da ste ga pokupili....ćim odete već neka životinja vreba oko pojilišta i osjeti miris a do jutra je ta vaša vrečica razbacana na 10-tke m2......na ulazu kod rampe stoji kontenjer,šta je takav problem ponest vrečicu dve sa sobom i bacit u baju??


Meni zanimljiva pričica
aboriđinka

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #8 u: 21.04.2014., 22:12:26 »
Voz na Krku je po meni jedno jako lijepo mjesto gdje si dovoljno daleko i gdje te zaista nitko ne dira.
Kad platiš mostarinu dođe te isto kao Golubinjak. :greensmile OK mjesto.

Koliko je mostarina? Ako ideš do Golubinjaka autocestom i to košta :greensmile
Mostarina... ček da vidim.... 35kn...!?!? psmtr... kad sam zadnji put bio na Krku, bila je 30...

Do Golubinjaka se ne ide autocestom, nego Lujzijanom. Romantičnije je.  :lol2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #9 u: 21.04.2014., 22:13:41 »
čuo sam da se zadnjih dana tamo često viđa slika ljudi koji pecaju ribe?!?!
Žao mi je što nisam sposoban inaće bih otišao dole da vidim te hrabre junake koji tu ljepotu prirode žele uništiti......5 velikih šarana za mrijest je pred 2 god ubačeno,za 2 sam čuo da su ulovljena....još 3 i nema više ribica u bari,

Ako sam dobro razumio kolegu s posla on je išao tamo pecati ali ne somove nego zlatne ribice ... ne znam da li je baš pecao ili lovio mrežicom.  :hmm

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #10 u: 22.04.2014., 08:38:11 »
samo da znate da je Voz okupiran 28. i 29. 06. od strani oldtimeri kragujevačke provenijencije...fićo, stojadinka, 1300....

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #11 u: 24.04.2014., 21:19:57 »
Bila na Mistražu prošli mjesec. Iskreno, nijesam oduševljena; blizu je, relativno je maleno, a vjerujem ima poprilično posjetitelja kad gledam Elvisove slike, hlad i sl.

Putem do Mistraža





Dolazak



Pogled prema nazad



I to je to  :greensmile




Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #12 u: 11.05.2014., 15:16:07 »
Potpuno sam zaboravio na ovu travnato- betonsku livadicu u blizini Potkilavca. Ima dovoljno hlada, mjesta za društvene igre, pristupačno je za doć autom. Nedostatak je što nema klupica i stolova. I ne zaboravite 40 kn za obiteljski izlet. :greensmile



Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #13 u: 11.05.2014., 21:47:12 »

Da čujem ideje čemu je ovo trebalo služiti?
I ne zaboravite 40 kn za obiteljski izlet. :greensmile
Kod mene je fiskalna kasa za naplatu ulaznica, za članove foruma kojima račun ne teba je jeftinija ulaznica...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Izletišta u okolici Rijeke
« Odgovori #14 u: 11.05.2014., 22:21:21 »
Da čujem ideje čemu je ovo trebalo služiti?

Kada sam to prvi put vidio, pomislio sam da je to bila pozornica za neke proslave tipa 1.maj, Dan Borca, Dan Ustanka i sl...  :help2