Autor Tema: Botvan-Ponikve-Kukuljanovo-Škrljevo-Botvan  (Posjeta: 1566 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Botvan-Ponikve-Kukuljanovo-Škrljevo-Botvan
« u: 02.03.2014., 08:28:41 »
Jučer smo ja, Lara i Bond odlučili pogledati izbliza ima-ga-nema-ga jezero i pozeljeti Asterix sretnu plovidbu kajakom  :)

Opet sam parkirala odmah iza kamenoloma koji se nalazi iza željezničke stanice na Škrljevu i laganom šetnjom smo krenuli prema Ponikvama



Slatko malecno mjestašce s većinom starim kamenim kućicama i štalicama, malecnom crkvicom i lijepom prirodom.
Jezerce je bilo taman za kajakarenje (jel se tako kaže :P )



Aster je stigla malo prije nas i dok su napumpali kajak i složili se odlučili smo im mahnuti. Imam još dvije lijepe slikice porinuća kajaka ali zbog privatnosti stavljam samo ovu (zamagljenu granjem  :greensmile )



Mi smo krenuli uzbrdo i na drugom velikom zavoju smo pored jedne kuće skrenuli lijevo pa puteljkom uz jezero



(Pogled na jezero i put za ....... do kojeg se nije moglo radi jezera).



dok se nismo spojili s jednim širim putem koji vodi do Kukuljanova.
Put je zaista lijep a pogled na jezero još ljepši:





Pogled unazad i prošlotjedni osvojeni vrh



Još jednom na Ponikve



i nastavljamo dalje.
Put je zaista prostran ali razočaranje kad smo došli na ovo  >:(



Ja zaista ne znam dali se smije tako prepriječiti put samo zato jer je to privatan posjed (doduše nigdje nije pisalo da je privatan posjed ali pretpostavljam). Mislim da se prolaz mora ostaviti otvoren.
Mi smo se malo kobeljali po gustišu i nekako opet došli na istu stazicu koja nas je dovela do ovdje



Nekon toga je put markiran na lijevo prema Kukuljanovu, pa kroz Kukuljanovo do Škrljeva, željezničke stanice, kamenoloma i sveukupno 9 km, tri sata hoda (sa zadržavanjem i pauzom za ručak)






« Zadnja izmjena: 02.03.2014., 08:31:54 od Sabina »
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Botvan-Ponikve-Kukuljanovo-Škrljevo-Botvan
« Odgovori #1 u: 02.03.2014., 12:22:43 »


Put je zaista prostran ali razočaranje kad smo došli na ovo  >:(



Ja zaista ne znam dali se smije tako prepriječiti put samo zato jer je to privatan posjed (doduše nigdje nije pisalo da je privatan posjed ali pretpostavljam). Mislim da se prolaz mora ostaviti otvoren.
Mi smo se malo kobeljali po gustišu i nekako opet došli na istu stazicu koja nas je dovela do ovdje



Dobro da sam ovo vidio, imao sam ideju da prođem tom stranom ali motorom.