Autor Tema: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt  (Posjeta: 4799 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« u: 28.02.2014., 21:00:22 »
Jeste li čuli za Urbane vrtove? Šta mislite o njima?



Radi se o obradivoj površini u gradu koju grad daje na korištenje ljudima koji žive u neboderima i nemaju prilike obrađivati vrt ili uživati u njima.
Ljudi se udružuju, dobiju svoju parcelicu. U nekim gradovima može se dobiti i mala barakica za čuvanje alata, koristi se zajednička voda koja se ili skuplja od kišnice ili članovi plaćaju po nekoj potrošnji. Ljudi se druže, izmjenjuju iskustva, sjeme povrća i sadnice, zajedno obrađuju vrt i uživaju u društvu i prirodi.

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/rijeka-dobiva-svoj-prvi-zajednicki-urbani-vrt/44302/
« Zadnja izmjena: 28.02.2014., 21:02:52 od Sabina »
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« Odgovori #1 u: 28.02.2014., 21:07:10 »
Jeste li čuli za Urbane vrtove? Šta mislite o njima?

Ne mislim ništa jer živim na selu te imam i previše vrta za obrađivati  :greensmile

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« Odgovori #2 u: 28.02.2014., 21:13:16 »
Jeste li čuli za Urbane vrtove? Šta mislite o njima?

Ne mislim ništa jer živim na selu te imam i previše vrta za obrađivati  :greensmile

I ja živim u prigradu i imam vrt. Znam i da ima jako puno neobrađenih površina koje se ljudima ne da obrađivati ali isto tako znam da ljudi u gradu i betonu čeznu imati mali komadić prirode za sebe.
Sjećam se na Podmurvicama kako su svi obrađivali vrtove koji su nekada bili od crkve u krugu đačkog doma ili na brdu. To je bilo druženje i zabava.
Ljudi postave zasjenu, klupice, stol ...

Kad sam putovala Češkom i Slovačkom jako je puno malih vrtova u djelovima oko grada sa mini vikendicama i sve je lijepo obrađeno.

I gradska djeca moraju saznati da salata ne raste u Plodinama  ;)
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« Odgovori #3 u: 01.03.2014., 08:55:30 »
To je u redu za neke koji ne znaju što bi sa svojim slobodnim vremenom, najviše penziće koji su u Rijeku došli sa sela i fali im malo vrta za ubit vrijeme.
Ja i dalje volim ubrat salatu u marketu, iako ću je rađe kupit negdje na selu kad navratim. Problem je u kičmi, koja ne trpi previše sagibanja koje ovo zahtijeva, zbog toga sam i svoj vrt u Lokvama prekinuo saditi. Ne vrijedi toliko da me boli kičma svaki dan.  :wavey :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« Odgovori #4 u: 01.03.2014., 09:00:49 »
kicma te boli bas zato sto se ne sagibas svaki dan. aktivnost pomaze boljoj fizickoj kondiciji a ne slazem se ni u tomd da je to samo za penzice. gledala sam urbani vrt u Sloveniji i najcesce dolaze ljudi sa malom djecom
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Rijeka dobiva svoj prvi zajednički Urbani vrt
« Odgovori #5 u: 01.03.2014., 09:03:31 »
 :greensmile

Demokracija znači da svatko ima svoje mišljenje! Ja sam za, al neka to drugima koji to žele! (A kad te zaboli kičma, nema aktivnosti nikakve tjednima, kolko god ti bio treniran)   :301 :rose :rose
Don't drive faster than your guardian angel can fly!