Autor Tema: Foto reminiscencija  (Posjeta: 118841 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #360 u: 25.04.2015., 22:26:43 »
Uz ex Stoleta smjestila se ova kuća - viša nego šira. A u njoj ima sadržaja. Jedaćih i pijaćih, a do pred malo i voćnih. Naime, tu je pekarnica Vojak gdje ja često kruh kupujem, a nisam zadovoljan. A što ćeš, kad je čovjek komotan pa mu se ne da stajati u redu. Imade tu i jedan kafić, dosta dobar i novouređen, za kojega i neki članovi s ovog foruma jako dobro znaju. Osobito je dobra i velika terasa sad, u toplije doba godine. iCaffe ga nazivaju oni koji znaju kako mu je naziv. Ja ga zovem Iznad Šiptara. Zašto? Pa eto, tako ćeif me. A taj kafić ima i zgodnu lozinku za priključenje na wi-fi ( se to tako kaže) - Pitaj konobara.
Nekad je na dnu bila i voćarna i volio sam kupovati u njoj. Ali izgleda da drugi nisu bili moga mišljenja.
Inače kuća je vlasništvo tate Damira Badurine, kompozitora himne grada Rijeke Najdraža Rijeko ili tako nekako.



Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #361 u: 25.04.2015., 22:37:03 »
Ima tu i jedan market Brodokomerca koji je tu negdje od 1970. Znam da ga nije bilo kad sam krenuo u ovu školu 1968. Tu se opskrbljujem raznoraznim živežnim namirnicama, kako su nekad nazivali prehrambene proizvode. Štos je u tome što je ovaj prostor bio jedan od  prvih, kojih se ja sjećam, a da je klimatiziran. Pa uz market, koji i nije tako zanimljiv, postoji od početka dejstva ovog objekta i kafić koji se sad zove Light. Pa ono, kad sam znao iz one lude topline trećemajske odlaziti doma s mojim kolegama nebi rijetko zastali ovdje, pa u hlad klimatizatora na miru popiti pivu ili dvije. Ili trije, ako je trebalo, tr ni pisat, kako bi fusher rekal.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #362 u: 25.04.2015., 22:49:46 »
Ima tu, uz market i jedan Tiskov, nekad Vjesnikov, kiosk.



A u njem već dugo radi gospođa Meri. No, taj kiosk i nije tu od početka djelovanja marketa već unazad, opet vrag zna koliko godina, pet, šes, deset. Prije je bio na raskrsnici Šćitarove i Marohnićeve (ex  Desetorice streljanih). E i još na toj staroj lokaciji dogodio se jedan gnjusan čin. Netko je pljačkao kiosk i nožem ubo gospođu Meri. Načuo sam jednom da je od onda zovu Bloody Mary, ali sam to zabranio izgovarati u mojemu prisustvu. Ta mularija! Ništa im nije sveto. Na tuđoj nesreći se zabavljaju.
Evo, za danas bi to bilo to. Od mene vama. Laganu noćicu vam želim i lijep san. Možda odsanjate ljepši sanak nego ja sinoć. Možda ćete voziti na pr. tenk. Ili možda avijon.  :thankyou :d035
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.216
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #363 u: 25.04.2015., 23:02:20 »
Miliću  :bravo2

Od sasvim običnih slika preko ovih tvojih tekstova koji udahnu dušu i sasvim promijene perspektivu. Bravo!  :beer2 :bravo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #364 u: 29.04.2015., 20:59:33 »
Danas sam se zaželio mora. Iz bliza. I krenuo k njemu. Ali nisam išao uobičajenim smjerom (Preko Vežice na Tower pa dolje) nego niz Krimeju na pećinsku želj. stanicu pa dolje    .
I prošao kroz ovaj meni odbojan i nesimpatičan park. Park s ništa zelenila, par klupa…Prije bih ga nazvao odmorištem. Nisam, dok zokxy nije stavio na forum, ni zznao da ovdje stoji onaj kameni grb s natpisom Crinea. Kaže pokojni Fučić da je Krimeja dobila ime po Krimskom ratu. Pa eto tajne krimejskog imena.





Nažalost zaboravio sam ga uslikati an gro. Valjda zato jer sam mislio kuda dalje.
___________________________________________
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #365 u: 29.04.2015., 21:01:04 »

Opet sam se vratio na glavnu ulicu, a to je Kumičićeva, i polako se otkotrljao prema dolje, ma zamisli. I skrenuo nenadano u ovu slijepu uličicu.

https://www.google.hr/maps/@45.322533,14.463031,3a,75y,70.63h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1slA6B9Gjn7-SmuDSGE4Dk6w!2e0

Vidim da ne piše kako joj je ime pa pretpostavljam da je dio Kumičićeve. No, pisac je ustvari htio reći da je ovdje drugi put. Nevjerojatno! Ništa me tu nikad nije imteresiralo, a i nije mi usput. Stoga sam skrenuo ne bih li provjerio moju sumnju da je tu Mjesni odbor, zajednica kako se nekad zvalo.
Ali nije.  Kuća u kojoj je to moglo biti je dosta zapuštena, puno je dvorište suhoga lišća…


Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #366 u: 29.04.2015., 21:02:24 »
Vratio sam se i sjetio da je ova crvena kućica nekad bila prodavaona BK, onako klasična, štand i prodavač s jedne strane, kupac s druge. Funkcionirala je i devedesetih, ali do kada, nebi znao. Ali znam da u njoj nikad nisam ništa kupio.


Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #367 u: 29.04.2015., 21:03:40 »
Korak, dva unazad nalazi se kemijska čistiona Zora. E, tu sam stalna mušterija. Svake godine, nakon sezone nošenja obavezno odnesem moj montgomery kaput by RIO. Poneke hlače, jaknu… Uglavnom družimo se počesto.



Kad sam išao prema kući umišljenog MO bio je parkiran uz čistionicu jedan njihov kombi  na kojemu je pisao simpatičan slogan :
-   Peremo sve osim novca
Nisam ga uslikao jer su se neki motali oko njega, a kasnije ga više ne bješe tamo.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #368 u: 29.04.2015., 21:04:19 »
I tako se ja preko Kumičićeve i vrha Žerveove spustih ovim skalama



prema željezničkoj postaji Pećine.  No, niti ne spazih je. Tunelom sam skrenuo i došao na ul. J.P.Kamova.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #369 u: 29.04.2015., 21:06:40 »
Pa po skalama uz Tenis došao do ul. XIII. divizije. Produljio uz Jadran hotel i bacio oko  na Sablićevo.



Tu se toćan zadnjih par godina.

Mislio sam da neće biti nikoga na plaži, ali ipak sam se prevario. Bilo ih je. Jesu li se sunčali, kupali…? Ne znam, jer me uhvatila neka slabina, glad pa sam hitrovito počeo misliti gdje bih si kupio kakav kolačić za prigristi. I sjetih se da ima na zadnjoj stanici busa neki kiosk – pekarnica. A valjda ću stići do tamo…

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #370 u: 29.04.2015., 21:09:59 »

Ali moj riporterski nerv ipak nije mogao proći pored ovakvih ljepota, a da ne zastanem, bar na tren. Glicinije



 i podsjetnik na Rijeka 53 (kad će bit opet trawa party?). To je snimljeno u ul. 13. divizije na numeru 56. Tada sam zaboravio na glad i nasnifan mirisom proljeća krenuo dalje.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #371 u: 29.04.2015., 21:11:04 »
Jog BK Pećina gdje rado popijem pivo kad sam s prijateljem Kićom. Najljepše ga pozdravljam, jer znam da me čita, ko otvorenu knjigu   :m055  .




Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #372 u: 29.04.2015., 21:12:23 »

Sad malo gledam i mislim što li sam slikao ove garaže?



Brzo sam se podsjetio da sam tu, na krovu ovih garaža, igrao poker s Vladom i Miškom, a bili smo djeca, i tako ih opelješio da i dandanas, eto, pamtim. Hm, možda sam trebao biti kockar. Nisam puno kockao osim to, kao mulac, ali išlo me. Valjda sam na vrijeme prestao kockati, haaha. Ma sigurno je to posrijedi. A i po petku.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #373 u: 29.04.2015., 21:13:43 »

Rekao sam da me miomiris glicinije raspametio pa sam počeo uslikavati cvijeće umjesto da, po zamišljenom zadatku, uslikavam plaže. Htio sam se uz Borik spustiti na Ružićevo, ali me ovaj cvjetnjak irisa zaveo i odveo dalje od Ružićeve plaže.



Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #374 u: 29.04.2015., 21:14:35 »
Ima ovdje i neki apartman, EDMEA ga prozvali.



Prošeći se z manun okolo Trsata.