Autor Tema: Fenomen jezera kojeg »sad ima, sad nema« - Jezero Ponikve kraj Škrljeva  (Posjeta: 23926 vremena)

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
jezero je sada joś veće, podiglo se za 1 metar!

Bogumi jest. Rekao bih da ga ima i 3-4 metra više od prošlog vikenda.






Pored jezera, u jednom dolcu nastalo je manje jezerce, veličine cca 50x50 m




Btw, pronašao sam liburnijsku gradinu. :yes Ne može se ni vidjet na GE, jer je zapravo ni nema. :lol3 Ako se 3 zidića mogu nazvat gradinom. Slike uskoro.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
ajme to jezero je sve veće i veće ... još 7 dana i eto me   :connie

LLeone, ja sam i pretpostavljala da će to bit tako neka hrpica .. .u svakom slučaju, s nestrpljenjem očekujem tvoju priču  :wavey

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
s nestrpljenjem očekujem tvoju priču  :wavey

Evo, onda ću požurit. ;)

Krenuo sam od Elvisove markacije



po onom šta je nacrtano na markaciji, trebao si odmah skrenuti lijevo .... nema veze što se nije nazirao put, bitno je naići na sljedeću markaciju

Baš kao što je Asterix rekla, od markacije se skreće lijevo, a slijedeće markacije su vrlo dobro vidljive




Nakon 5 minuta hoda (na početnoj markaciji piše 15 minuta) došao sam do grote na kojoj piše LIB. GRAĐ. , a dalje su se žuto- crvene markacije izgubile.  :pojmanemam


Napravio sam krug tražeći daljnje markacije... i onda shvatio: pa to je to :skartoc








3 zidića i gotovo. Moram priznat da sam očekivao više, bez obzira što je ovaj "objekt" star oko 4000 godina.

Kao da sam u Puzzlewoodu. :greensmile


Penjem se do obližnjeg vrha. Pogled je  :palacgore






GPS trag prenesen na Google Earth


I približen dio od markacije do cilja


Sad smo moderatorima dali posla da razdvoje teme o jezeru i gradini. :greensmile
 :wavey

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
jupiiiii pronađena je i gradina, baš sam zadovoljna  :bravo3

U biti, šteta što nije više valorizirana, da barem piše o njoj pokoja riječ ... ovo su, koliko vidim, planinari napisali o kakvom se vrijednom "objektu" radi.
Super mi je ova čarobna šuma s mahovinom, o vrhu da ne pričam.

Sabina, ako sutra ideš, bit će ti super :)


PS ... možda da ne razdvajamo temu u dva dijela, već da samo malo modificiramo naslov  :help2
« Zadnja izmjena: 22.02.2014., 20:09:15 od Asterix »

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Leone, puno ti hvala sto si istrazio misteriju Gradina...da ne moram to traziti :P To je isto ko kad sam ja na Soplju trazila Bedem kulu a ono obican zidic i dva rova  :greensmile
Idem sutra onda u ovaj obilazak do Suhog vrha pa ukrug.
16 km to mi je oko 4 i pol sati hoda...pa ko ziv ko mrtav. Ako se sutra uvecer ne javim znate gdje cete me traziti.
Ako tko zeli sa mnom moze doci u 10 sati na zeljeznicku stanicu Skrljevo...bit ce mu ko meni.
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Zbog obaveza propuštam.  :wavey
Samo da nam negdje ne zalutaš!   :hiker :hiker
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
samo da se javim da sam se vratila: ziva, zdrava i .... rikavela 
15,5 km, 5 sati hoda. od toga dva i po sata bez markacije. Otkrila sam da uz ovo ima jos dva "ima ih-nema ih" jezera a od ta dva jedno me dobro namucilo.
Sutra uvece slijedi putopisčić.

P.S. jedno pitanje za Leona ili nekog tko zna. Dali se putanja hoda moze sherati sa Sports trackera (ili prebaciti u neki slikovni format) ako nisi registriran kod njih?

Pozz :)
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Jedno bi moglo biti Čičave   :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
15,5 km, 5 sati hoda. od toga dva i po sata bez markacije.
:bravo3 :cool2


P.S. jedno pitanje za Leona ili nekog tko zna. Dali se putanja hoda moze sherati sa Sports trackera (ili prebaciti u neki slikovni format) ako nisi registriran kod njih?
Ne mogu 100% tvrdit, ali vrlo sam siguran da ne može. Registracija na ST ti je 2 minute posla. Imaš sve svoje šetnje i treninge arhivirane na jednom mjestu, a ne košta te ništa. I ljepše i preglednije ti je vidjet detalje šetnje na ekranu računala, nego mobitela. Svoje GPS tragove možeš spremit samo za sebe (znači samo ti ih vidiš), možeš ih podijelit među svojim ST prijateljima (kao i vidjet i komentirat njihove), možeš ih objavit javno. Možeš ih objavit na svom Facebook i Twitter profilu. Imaš mogućnost prebacivanja u GPX file, a iz tog oblika dalje na Google Earth, Everytrail... Masu mogućnosti.. :palacgore

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Sabina, kojim programom si snimila svoj trag?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
nadajmo se da će ovako i ostat  :pusiti


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Evo, onda ću požurit. ;)
Krenuo sam od Elvisove markacije


Kada sam stavio svoju fotografiju, nije mi bilo jasno zašto zbilja nisam odmah skrenuo lijevo kod putokaza  :hmm ali na tvojoj fotografiji se bolje vidi, a to sam i ja vidio uživo. Putokaz/markacija prvo kaže Gradina 15min, a onda na slijedećom kamenu kaže VRH lijevo .

Iz toga sam ja zaključio , za Gradinu 15 minuta prema naprijed  a za Vrh odmah lijevo. Ravno nije bilo nikakve Gradine (nisam probao ići 15 minuta) a Vrh me nije interesirao.  :greensmile

BTW bio sam danas, voda je došla do kablova za struju na električnim stupovima!  :eek

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Aster, vrijeme možda bude i ok, iako je okoli 6 i pol i paduckalo  :wavey
Očekujem atraktivne fotke tipa ti na vrhu krošnje stabla koje jedva viri iz vode, držiš se za tanku granu, mašeš za spas ... A voda nadire i penje se  :popcorn :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Dok Asterix ne stavi svoje kajakaške fotke, ja ću svoje dvije staro-nove usporedbe. Tjedan dana razlike 22.02.- 01.03.





Ovu nisam mogao sa 100% iste pozicije, jer bih morao u vodu do koljena. Nije da ne mogu, ali.. :greensmile



Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
LOL, usnimili smo točno iste motive  :palacgore