Autor Tema: Knjige i knjižnice  (Posjeta: 17794 vremena)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #30 u: 08.06.2013., 17:39:13 »
Ali i ova cijena je , po meni, bezobrazna. Tu nešto, kako kaže duskom, smrdi.
Ni sad nisam siguran da ću je kupiti.
Teorija zavjere?  :greensmile :hmm
Dečki, bez drame, knjiga vrijedi suho zlato. Naravno, nama, s tim interesima. Da sam iz Koprivnice (ili...), ne bi mi vrijedila pišljiva boba.
Glupost da samo 400komada,pola tod te cifre će biti poklonjeno,tako da je stvaran broj koji će u prodaju biti daleko manji,mislim da bi se lako ako se u skorije vrijeme proda sva,moglo ići na tiskanje još..
Krivo si me shvatio. Na tržište, dakle u prodaju ide 400 kom, ostatak je Grad otkupio.
Koliko točno, ne znam, a i nigdje u knjizi ne piše točan broj tiskanih primjeraka.
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #31 u: 08.06.2013., 17:46:20 »
Thanks na pojašnjenju

Btw kakve su razlike na prethodno izdanje i novo,barem ti možeš usporediti  :palacgore

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #32 u: 08.06.2013., 18:23:53 »
Koliko vidim o Kali sv.Bernardina, o srušenoj crkvi Presvetog otkupitelja na Mlaci, o Morčiću.. Vidim dosta starih fotografija, dvije do sad nisam nikada vidjela. Sviđa mi se, a najviše posveta na prvoj strani  :coolwink
Brzinski sam ju danas prelistala, jer završavam s čitanjem Vježbanje života, pa dok ne završim, ne diram drugo.
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #33 u: 08.06.2013., 22:15:39 »
koga briga za izdavača,pokloniće grad,tko drugi,a ostalim smrtnicima će ostati mali broj knjiga,o tome govorim,šta je to tako teško za shvatiti  :rollin2

Što je teško shvatiti da je za izdavača bitno to da ima (po tebi) sigurno prodano 50% tiraže. 

Kažeš mali broj knjiga? Koliko tuceta misliš ti kupiti?  :lol1 :lol2

Malo sam pogledao statistike i prodati par tisuća primjeraka neke knjige koja se tek pojavi je feneomenalan uspjeh na hrvatskom tržisštu, a ovdje je riječ o (samo) novom izdanju stare knjige, što znači da je tržište još i manje jer čisto sumnjam da će vlasnici starijih izdanja odmah krenuti po novo.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #34 u: 08.06.2013., 22:24:53 »
Ali i ova cijena je , po meni, bezobrazna. Tu nešto, kako kaže duskom, smrdi.
Ni sad nisam siguran da ću je kupiti.
Teorija zavjere?  :greensmile :hmm
Dečki, bez drame, knjiga vrijedi suho zlato. Naravno, nama, s tim interesima. Da sam iz Koprivnice (ili...), ne bi mi vrijedila pišljiva boba.
Glupost da samo 400komada,pola tod te cifre će biti poklonjeno,tako da je stvaran broj koji će u prodaju biti daleko manji,mislim da bi se lako ako se u skorije vrijeme proda sva,moglo ići na tiskanje još..
Krivo si me shvatio. Na tržište, dakle u prodaju ide 400 kom, ostatak je Grad otkupio.
Koliko točno, ne znam, a i nigdje u knjizi ne piše točan broj tiskanih primjeraka.
Ma ljuti me šta neki  tipovi zvani Butorac  i slični  na tuđoj grbači / pok. Matejčićke/  zarađuju više nego što  ja smatram da bi trebalo / elvis ,unaprijed , muč pliz/.
Knjiga nije roba .  :pop
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #35 u: 08.06.2013., 22:29:49 »

Kažeš mali broj knjiga? Koliko tuceta misliš ti kupiti?  :lol1 :lol2



 :rollin2 i to što kažeš,ionako je neću kupiti  :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #36 u: 08.06.2013., 22:33:16 »
elvis ,unaprijed , muč pliz/.
Knjiga nije roba .  :pop

Samo ću reći da ima u Profilu za kupiti bilježnica (prazne, na crte, na "kvadratiće") u tvrdim kožnim (?) koricama za  ~120kn.

Dakle A5 format, stotinjak  praznih stranica ( i doslovce u primjeru onih "bez crta") za 120kn.   :eek


Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #37 u: 08.06.2013., 22:36:25 »
u današnje je vrijeme sve roba..

A najgluplje su mi one fore da se s novcem ne može kupiti zdravlje,najnetočnija izjava,tko je to izmislio trebao bi se..

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #38 u: 08.06.2013., 22:44:11 »
Uf, dobro sam prošao . Hvala elvis. Mislio sam da ću morati objašnjavati šta ja smatram fer cijenom . Pa o  funkcioniranju tržišta....
Riječanka , kao i obično, u pravu si . Neka stvar vrijedi onoliko koliko je netko u datom momentu voljan ili spreman dati za nju. Sjeti se: "  Dajem kraljevstvo za konja ".
Ja sam knjigu pročitao i puno iz nje zapamtio . Smatram da ne vrijedi toliko koliko Butorac Frane kaže . A ,možda i vrijedi :pojmanemam
A ako mi ustreba koji podatak znam koga mogu pitati. Je tako?  :toyou
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #39 u: 08.06.2013., 22:45:47 »
gorgoroth , nažalost u pravu si.  :palacdole
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #40 u: 09.06.2013., 10:03:04 »
A najgluplje su mi one fore da se s novcem ne može kupiti zdravlje,najnetočnija izjava,tko je to izmislio trebao bi se..

Dvije riječi -  Steve Jobs, ako on nije imao para da plati koje god liječenje je htio ...  :hmm

Novcem možeš kupiti liječenje - ne i zdravlje. Često je to povezano ali ne uvijek.  :301

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #41 u: 09.06.2013., 10:27:52 »
Naravno da se može kupiti,ne bi se stalno radile kakve dobrotvorne akcije za kojekakve potrebe u svrhu liječenje,a samim time i ozdravljenja.
Naravno da se neke bolesti ne mogu izlječiti,ali večina je izlječiva uz puno novaca,naravno na to sam mislio...

madcox

  • Gost
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #42 u: 10.06.2013., 08:40:12 »
Vježbanje života

moja omiljena predstava, gledala ju par puta i citala knjigu, a kad sam Nedeljku Fabriu jednom prilikom rekla da mi je to omiljena predstava, ustao se pred cijelim drustvom i izljubio me, ful je smjesan, ako budes ikad u prilici, treba ga upoznat, prava je ljudina!!!!  :greensmile

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #43 u: 10.06.2013., 10:19:01 »

Dvije riječi -  Steve Jobs, ako on nije imao para da plati koje god liječenje je htio ...  :hmm

Novcem možeš kupiti liječenje - ne i zdravlje. Često je to povezano ali ne uvijek.  :301

...  samo se pitan, a koliko bi "anonimac" sa istom dijagnozom kot Jobs,  zivil. Novcima
u svakom slucaju kupujes kvalitetniji zivot kako va zdravju tako i  narocito va bolesti.

Na stranu da se on prevario u preracunu pa je zgubil dragocjeno vrijeme na alternativnoj
preskupoj medecini, a kada je zagustilo klasicna ni vise nis mogla storit. Iako je to sve
vavek pitanje ca je ca dobro i kemu as cuda se ne desavaju sakemu.
« Zadnja izmjena: 10.06.2013., 15:14:03 od rijeka53 »

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #44 u: 10.06.2013., 10:23:21 »
Vježbanje života

moja omiljena predstava, gledala ju par puta i citala knjigu......

Meni je isto predstava bila super...  Imao sam negdje i muziku iz predstave (davnih dana na kaseti), fenomenalno....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.