Autor Tema: Knjige i knjižnice  (Posjeta: 17778 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #45 u: 12.06.2013., 16:47:59 »
 :knjizevnost

Svima zainteresiranima javljam da svoj primjerak knjige Kako čitati grad R.Matejčić, mogu kupiti isključivo u knjižari EDIT (Korzo 37, ex Bagat).
Podsjećam, ovo je 5. dopunjeno izdanje; prvo izdanje objavljeno je prije 25 godina a od tada pa do danas objavljena je u oko 15000 primjeraka.  :palacgore
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Kazinjo

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Kol 2012
  • Postova: 405
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #46 u: 12.06.2013., 21:15:43 »
Evo mojeg primjerka, 4. izdanj, 2007. Naklada 3000 primjeraka.
« Zadnja izmjena: 13.06.2013., 15:19:39 od Kazinjo »
Nema predaje!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #47 u: 12.06.2013., 21:32:49 »
Imam i ja to četvrto izdanje. Dobio moj sin. A peto neću dobiti, pa ću se morati baciti u trošak  :facepalm

Offline Kazinjo

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Kol 2012
  • Postova: 405
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #48 u: 13.06.2013., 15:29:02 »
Evo u knjige iz 1970. jednostavnog naziva - Rijeka. Obiluje slikama pa ako netko ima interesa da ih skenira za osobnu arhivu i nas forum rado cu je ustupiti, narano uz 400 kuna pologa, cisto za zajam da ce naci svoj put do pravog vlasnika...  :computer1 salim se!







Nema predaje!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #49 u: 13.06.2013., 15:31:04 »
imam je

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #50 u: 23.06.2013., 13:05:40 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #51 u: 25.06.2013., 18:10:35 »
Evo knjige koju je Kobler prošlu subotu spremio u svoju biblioteku ... ja je našao, on uzeo   :facepalm





 :palacgore
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #52 u: 25.06.2013., 18:58:15 »
Evo knjige koju je Kobler prošlu subotu spremio u svoju biblioteku ... ja je našao, on uzeo   :facepalm





 :palacgore
Dobro potrošenih 40 kunelića

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #53 u: 25.06.2013., 20:27:26 »
A ovo vidiš kad joj otvoriš korice:


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline thomcro

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Vel 2015
  • Postova: 48
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #54 u: 20.02.2015., 21:25:06 »
Dobio svojedobno od Labusa ...



[/quote]

Nažalost, još nije došlo na red ni da prelistam  ::)

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #55 u: 09.04.2016., 18:07:52 »
Na Trsatu, u Dvorani mladosti, dakle na Trgu Viktora Bubnja  :p015 otvara se odjel Gradske knjižnice Rijeka. Ja bio malo uslikat. Tete se prestrašile, da što sam ja iz MO Trsat???  :lol1 C:-)

To izgleda dobro, malo prije openinga. (Može li star čovjek biti jezički :lol3 :yes in?)









Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #56 u: 08.06.2016., 09:44:35 »
izašla je jedna zanimljiva knjiga, nadam se da ću uskoro postati ponosnom vlasnicom  :knjizevnost



Tijekom 18. i 19. stoljeća kroz šumovite predjele Gorskog kotara sagrađene su četiri ceste koje su povezale Panonsku nizinu s Hrvatskim primorjem. Izgradnju Karoline, Jozefine, Lujzijane i Rudolfine pokrenuli su austrijski vladari po kojima su dobile svoja imena, no projektirali su ih većinom hrvatski inženjeri i gradile ruke domaćih majstora i težaka te pripadaju hrvatskoj graditeljskoj i kulturnoj baštini.
 


U međuvremenu je ovo postala jedna od mojih najdražih knjiga, a pred par mjeseci pojavio se i logični nastavak i upravo ga čitam  :knjizevnost


Knjiga Starim cestama preko Velebita svojevrsni je nastavak knjige Starim cestama do mora koja se od objavljivanja do danas prodala u gotovo tri tisuće primjeraka. Koncept uspješno primijenjen u prvoj knjizi zadržan je i u ovoj – popularno napisan tekst o povijesnim cestama oko i preko Velebita, obogaćen kvalitetnim fotografijama i preglednim kartama, a sve u formi bedekera koji čitatelju otkriva znanu ali i onu skrivenu kulturnu, povijesnu i prirodnu baštinu velebitskih i podvelebitskih krajeva.
 
Opisane ceste sagrađene su u razdoblju od jednog i pol stoljeća, od sredine 18. stoljeća do kraja habsburške vladavine, i bile su ponajprije namijenjene planskom iskorištavanju velebitskih šuma. Radi se o sedam planinskih prometnica koje vode preko glavnih velebitskih prijevoja – Vratnika, Oltara, Alana, Baških Oštarija, Malog Halana i Prezida te uz gornji tok rijeke Zrmanje. Solidno napravljene ceste omogućile su promet i zaprežnim kolima te time olakšale putovanje, prenošenje pošte i transport robe između Like i podgorskih luka. Osim poprečnih, sagrađene su i tri važne prometnice koje uzdužno prate Velebit: Dalmatinska cesta kroz Liku, obalna cesta od Senja do Karlobaga i cesta koja vodi hrptom planine od Krasna do Štirovače.
 
Nakon izgradnje, ceste su mnogo puta prilagođavane novonastalim potrebama prometa, a njihove trase prelagane su kako bi se izbjegli najteži i najnepovoljniji odsječci. Neke od napuštenih dionica sačuvale su se do danas u gotovo izvornom obliku kao dragocjeni spomenici već zaboravljenog, premda ne tako davno minulog vremena.
 
Izgradnja i brojne rekonstrukcije velebitskih cesta ugrubo se mogu pratiti na starim zemljovidima, no podaci o njihovoj povijesti šturi su i nepotpuni. Stoga su se autori zaputili na teren i sustavno obišli preko sedamsto kilometara tih starih prometnica. Od prikupljene građe satkali su mozaik koji čitaocima dočarava ovaj jedinstveni dio naše kulturne, povijesne i graditeljske baštine. Prolazeći raznolikim i neobično lijepim krajolicima, velebitske ceste odvesti će vas do našeg najvećeg parka prirode, dva nacionalna parka, nekoliko posebno zaštićenih prirodnih rezervata i mnogih nedovoljno poznatih tragova ljudske prisutnosti koja na tim prostorima seže duboko u prošlost.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Knjige i knjižnice
« Odgovori #57 u: 10.06.2016., 18:45:46 »
Eto, vi Trsatlije da znate.
U GKR ogranak Trsat imaju i svakodnevno Novi list, tjednike i sl. (nisam baš pitao koje i što).
Imaju i pristup internetu te nekoliko PC-ja. Ja predlažem, umjesto u kafiće, da pohodite knjižnice.  :wavey

Prošeći se z manun okolo Trsata.