Autor Tema: Šetnja područjem bivšeg Vulkana  (Posjeta: 5636 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Eugen

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Kol 2013
  • Postova: 181
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #15 u: 29.01.2014., 08:42:35 »
Joj, ja sam puno vremena ko klinac proveo u vulkanu...nije da sada nisam klinac...al kako je već bio zatvoren a živio sam blizu...stalno smo kroz onaj lijepi tunel dolazili tamo..pa preko ograde unutra...tamo bi skakali po dizalicama i ostalima strojevima i tako satima svaki dan...dok nas nisu nakon nekoliko tjedana ulovili pa su nam roditelje zvali :) bili smo negdje četvrti ili peti razred osnovne ja mislim, zanči pred nekih 15 godina :)

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #16 u: 30.01.2014., 00:11:56 »



Par željezničkih naprava za koje sam siguran da ću dobiti objašnjenje što predstavljaju ... Sumnjam da su nekakvi mjerači brzine nailaska vlaka koji ako vlak ide prebrzo uključuju sigurnosni sustav na stanici Pećine i odvode vlak na krajnji desni kolosjek koji završava bikom, u cilju izbjegavanja većih nesreća na spustu ka stanici Rijeka

Brojač osovina.
Broji osovine koje su ušle/ izašle sa određenog dijela pruge i prema tome daje informacije da li je određen pružni odsjek slobodan ili zauzet.

Ova druga kutija crveno- žuta ne znam čemu služi. Ima takvih kutija u raznim crveno- žutim kombinacijama. Vjerojatno kakva razvodna kutija vezana za brojač osovina ili možda pružnu balizu. :pojmanemam

na ten komade metala fale koloture za sajle...te sajli san prokjel aš kad san ih preskakal san se brageše zamazal z nekakovun mastun..

To si se onda sigurno zasral oko Matulji i dalje prema Šapjanama.  Po dvije sajle u paru, na cca pola metra visine. Služe za upravljanje likovnim signalima.
Signalizacija na ovom dijelu pruge je ipak malo modernija pa nema tih sajli, jer se koriste svjetlosni signali.


Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #17 u: 30.01.2014., 01:18:47 »
pul matuj...pred 20 i više let kad san va osnovnu hodil, kratilo se je put preko štriki, ne poć kot beli judi preko na štacjone nego kroz škuju na betonskoj ograde, škuja nisko, sajli visoko. :lol3

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #18 u: 09.02.2014., 22:56:27 »
Razmjeri destrukcije: Park, drvored i fontana u Vulkanu


U krugu bivše riječke industrijske perjanice Vulkana ... Riječi su suvišne.




Podivljali drvored ... kao u džungli, potrebna je mačeta za proboj kroz granje ...







Nekad uredno održavan parkić, poluraspadnute klupe, trava u bujanju, krug od tucanika u nestajanju, fontana ... koja fontana ... a da, ova u sredini ...   :facepalm




Fontana ...   :facepalm







Ostaci ... nečega? Ankeri za nešto? (Vidljivo je da su odrezani ... hja)


 :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #19 u: 09.02.2014., 22:57:56 »
Preko puta tehničkog pregleda na Vežici, u prostorima bivšeg Vulkana, blizu Tower centra Rijeka, a u biti ispod Lidla, nalazi se ovo sklonište za koje još nisam pronašao originalne planove i nacrte, pa stoga prilažem samo svoju skicu. No zato ima povelika fotogalerija, pa pogledajte ...


http://www.croinfo.net/bunkeri-i-utvrde/8790-rijecka-sklonista-skloniste-u-ex-vulkanu-susak







ala sam ušljapao u ovo blato ...   :facepalm
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #20 u: 10.02.2014., 12:32:30 »
Pol ure sam izgubio tražeći svoju posljednju kartelu. I nisam je našao. Ja sam inače pedantan pa ne vjerujem da sam je zametnuo negdje, već prije bacio u fazi čišćenja "suvišnih" stvari. Tako da ne mogu elvisu poslati ni sliku moje kartele. :facepalm


Evo, ipak je nisam bacio. Bila je u jednoj drugoj fascikli, a ne u onoj u kojoj sam mislio da je. Koliko se sjećam službeno su je zvali "kartica za registraciju vremena prisustva na poslu", ili tomu slično. Jasno da je nitko nije tako zvao.
Ovo je kartela iz lipnja 1996. Tad su me potjerali iz "3.maj"-a zbog tehnološki uvjetovanih razloga. A, koje su to jezične konstrukcije. Slično kako i ovo za kartelu tj. karticu za...
Radni odnos mi je prestao s 15. lipnja, ali, u dogovoru s odvjetnicom, sam radio do kraja tog mjeseca. I u tih petnaest dana sam uvidio "3.MAJ" i s druge, nedrugarske strane.


.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #21 u: 10.02.2014., 16:15:46 »

Ovo je kartela iz lipnja 1996. Tad su me potjerali iz "3.maj"-a zbog tehnološki uvjetovanih razloga. A

Nažalost danas smo svi mi (odnosno nas 99%) samo budući tehnološki višak, naravno, oni koji još imaju sreće da imaju posao.  :palacdole

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Šetnja područjem bivšeg Vulkana
« Odgovori #22 u: 06.10.2016., 13:05:57 »
Velika industerijska poduzeća Rijeke - Vulkan
(članak u Riječkom listu 1950)
Don't drive faster than your guardian angel can fly!