Autor Tema: Park heroja - Trsatski park  (Posjeta: 124710 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #225 u: 10.01.2016., 17:04:09 »
Jutros prije kave u Falconu.

Tisa, ona bubana.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #226 u: 10.01.2016., 17:05:31 »
Lipe u vrsti, bez perike.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #227 u: 10.01.2016., 17:08:52 »
Radovi unatoč kiši, lošem vremenu ...stoje. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #228 u: 10.01.2016., 17:21:38 »
Gledam ovo  :m055 poslije kiše,
puna je kapi pa ih njiše.
I blješti nečim obasjana
puna raskoš njenih grana.

(Pa nisam puno ni falio, Cesarić se neće naljutiti)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #229 u: 06.03.2016., 15:46:51 »
I danas, kao i prije  8 nedelja, prije kave u Falconu, reko sebi ajd malo kroz park. Jerbo  sam jučer primijo drugarsku kritiku da sam zapustijo park. Ma nisam druže nego me put drugdje odnijo.
Evo, naprimer, se iko od vas živih jošte sjeća one snažne bure od prije dosta vremena? E, ni ja se nebi setio da se nisam setio onoga tobogana na koga je palo ono drvo i satrlo ga, makar i nije tako jako nego onako, malo. E i ja sam reko da neće ni doć nazad, mislim na tobogan. I volim priznat da sam zasad u pravu bijo. Nema više tobogana i neće ga ni biti. Tako mi reko jedan bijeli golub koji, poznato je to, nose ljubavne oporuke hhii.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #230 u: 06.03.2016., 15:51:16 »
I dalje sam išao pješke, nogu pred nogu...Nisam napravijo ni sto koraka a ono vidim de je ona, e sad vrag zna kako se zove, a znao sam, ali opet ko će sve to popamtit, kako se ovo cvatuće i rastuće čudo zove. Je li veprina, leprina ma tako nekako. E, ali ona je čudo zato jerbo ona cvate po zimi, to smo lani još saznali. Ma vraga bi saznali da ja nisan uslikava.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #231 u: 06.03.2016., 15:55:46 »
Al mi ova slika veprovine il kako već se zove. Prova ja nju sredit, ali mi nestala u Pikasi a drugud neznam kako.
Nego opet ja gledam onu našu Tisu. Kako bi reko onaj moj pokojni prijatelj - će neće. Će ostat živa il  neće. Sopće, sopće al evo nje jošte tute. Ukrasio je i bršljan pa ne pušta jer di taj dođe taj sve popase. Ajd Tisa nedaj se, navijam zate.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #232 u: 06.03.2016., 16:04:53 »
I lovor, ha ja moram tu razmislit kako se to zove. Naučen sam na lovor, al moj čakavski ne prihvaća lovor nego javorika, e a to je kao javor pa me to zajebaje kad brzo mislim. Tako i ruža i ruža trs i Trst i ruža i tako mene puno toga zajebaje a sve više me to dira jerbo mi je mozak oša u ostiku pa moram sve to dobro produmat prije nego shvatim šta je lovor a što javorika ili lovorika.
E, gledam i ne znam jel je javorika ocvala ili će da cvate. Meni se čini da je ona ocvala pa će sad da se... ne znam što biljka radi kad ocvate. A da, valjad će imati plod. Da,da to je ono najprije zelene kuglice pa onda crne. To da je sve dobro za biljnu apoteku samo ne znam što lječi. A valjda da nešto, valjda narod zna. Pogotovo oni stari koji su umrli (jerbo su pili ljek od ocvale javorike ili lovorike).
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #233 u: 06.03.2016., 16:15:59 »
Aha, sad sam na dvadset koraka od platoja gdje je spomenik koji ima meni tako drage stihe. Ja mislij,o do pred malo, da to neko osnovče iz OŠ Trsat napisalo, a ono zaklani bard IGK. Koji mrak, pardon jama u tim stihovima. Kažu da neki ljudi predvide način kako će da mreju pa mi se čini da je Ive med takima. Ili je to još učiteljica rekla kad sam to morao napamet naučit i nakon toga odmah zaboravit.
Dakle, malo pre platoja vidi se (sam sebe) drvored od lipa. One su sad ćelave i bit će još neko (koje?) vreme ćelave ali to nije tako strašno. I ja sam oćelavio, ali me to ne brine dok ne sjedne kraj mene Eugen i onda se slike dijele na fb i okolo a mene ono sram brate ko da sam ...ćelav. A i nisam tako jako nego mi se kosa diže non stop jerbo čim otvorim fb pa kad čitam one napise kako su ustaše bolje od partizana meni sve nešto žao. Zašto mi i dandanas moramo pisati o tome jerbo kao da se ne zna ko je bolji a ko je gori ili doli.
Dakle lIpe koje su nekad bile pare.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #234 u: 06.03.2016., 16:28:02 »
Tute na platoju s one strane prama moru ili ne znam vam kako to opisat, tamo kod one Sabinine limunske biljke. E tu se nalazi bodlja dosta ali ploda tojeste limuna malo. Rekli smo da je to divlji limun. Valjda je divlji jerbo su ga cjepali pa je onda nasto pravi limun koji mi tamo neki i limuncin zovemo a limuncini se djele kad se na poluvremenu nogometnom daju vitaminski napitnici pravim igračima a meni i ovakima ko ja se onda pusti da igramo i na gol nabijamo. E to se kaže po sušačku:
- On je igral kad su se limuncini delili.
Znači taj igrač je, da ne kažem grubo al ću reć, za klinac. Niš ne valja valjda.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #235 u: 06.03.2016., 16:54:57 »
Sad sam se setio da nisam ništa od radova vidijo tamo kod izlaza odnosno ulaza za onoga koji tu uđe, a ne, ko ja, koji tu obično izajde. E tamo su, šta se i vidi ako nekoga baš zanima, a ne veruje meni sada što pišem to jest govorim u slova, da je tamo rađeno nešto što je meni ličilo na one male pregradice između parkovne nasade i asvalta i tako nekako ako ste me razumjeli. Ako ne, mislim da vam ne mogu bolje objasnit. Sad je tamo postavljen taj zidić od betona koji radi gp Krk a oni rade sve u Rijeci. Pa sam već ljut na njih, ali kad malo bolje razmislim i nema drugih od strane građevinara nego njih. A nekad je bilo puno građevinsakih firmi u Ri i okolo nje. Ja se najprije sjetim Jadrana jerbo je radijo na Vežici kuću di sam stanovo, a i o ovu u kojoj sad stanujem je isto radijo Jadran. Onu tamo vežičku 65. a ovu tu 67. Jaka  je to firma bila, a bilo je još i Kvarner, Rječina, Zidar dobro on je bijo iz Kočevja ali je isto riječka firma jer su i Rječani i Rječanka radili u njoj, pa je bio još Primorje pa je ma bilo je još toga, aha Zanatlija Matulji, dobro ni on nije Rijeka ali je Matulji, a  Matulji= jazbac, a jazbac je dobar muzičar. Sad ima svog pulena pa ga riva i ja se nadam da će Mali Antonijo puno postić u budućem vremenu.
Znači nisam vidijo zidić ali drugi put ću pa ću stavit tu slike.
I kostanji su point of interest ovaj puta a kako su oni sada u stanju mira to jest vegetacijskog zastoja to je sad najbolje za sjeći ih. Ma ne mislim na ove kestene nego inače kad je drvo u zastoju s vegetacijom onda ga treba sjeći ili kako je to jedan moj prijatelj trećemajac iz Dubravice ob Krki rekao da triba to sasić. E taj prijatelj je volijo pjevat a pjevo je ljepo ko recimo reć Oliver Dragojević, onaj stari koji kad popije dvi tri litre crnoga padne u more i smoči se. E i taj moj koji je volio reć da to triba sve sasić on je ličijo na Olivera pa je i oćale kupijo kao Oliver i probao je pjevat ali nije baš tako dobro pjevo ko Oliver. Ma nikako ko Oliver, a  ni Oliver baš nije neki pjevač ali meni je drag jerbo je drag.
Evo tako sad kad smo i kestene obašli možemo poć mirno na kavu u Falcon, a ustvari ja sam već i bijo tamo jerbo ovo pišem nakon što sam tamo bijo i popijo kavu i još nešto ali to nema veze s ovim pisanjem nego treniram kako bi ja izradijo svoj vlastiti stil pisanja nešto ko Tanja Torbarina ili Vedrana Ridan ili...Pazi sve samo ženske kao primjer pa ako ovako nastavim mislim da ću popiz... :wavey :toyou
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #236 u: 06.03.2016., 17:31:51 »
 :greensmile :palacgore

Milić nam u elementu! Da ne rečem to samo Iliriji!  :djavo :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #237 u: 06.03.2016., 17:47:47 »
Šapni mu, šapni na sav glas.
Neka zna da nije jedini... koji piše. :beer2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #238 u: 06.03.2016., 22:07:32 »
Već kvarat ure išpćen kako se ovo rascvalo zove. I evo za one koje to ne zanima: :k055
                          lemprika

A, vidijo ja postole od prije, javorika tek propupala. Rascvast će se nekako u tranvaju ;)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Park heroja - Trsatski park
« Odgovori #239 u: 26.03.2016., 17:19:17 »
Čitam svoj tekst od 06.03. i smijem se. Dobar pokušaj osmišljanja novog načina pisanja. Bum-tres ili kako ga već nazvati. Možda Što na umu to na tipkovnici.  :k055
--------------------------
Danas nisam bio u parku ali sam prošao pored njega. I vidim ovo - polomljen zid. Moram vidjeti je li ''pao'' namjerno ili...

Prošeći se z manun okolo Trsata.