Autor Tema: Plaže u Rijeci i okolici  (Posjeta: 25044 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

madcox

  • Gost
Plaže u Rijeci i okolici
« u: 20.03.2012., 15:49:15 »
Ovo baš neće bit neki putopis ili reportaža, ali nisam znala  :pojmanemam di da temu smjestim pa sam ju stavila ovdje, a Admin ili modovi mogu selit po potrebi na neko adekvatnije mjesto.

Napišite gdje se kupate po ljeti, koje plaže volite, koje ne, koje bi preporučili i zašto?    A isto tako bilo bi super kad bi stavili koju fotku, ja trenutno nemam niti jednu, ali zato sam nabavila prospekt koji se zove "Riječke plaže" pa sam ga skenirala i evo da se malo podsjetite naših riječkih plaža, a vjerujem da ste, kao i ja, na većini njih bili i kupali se :
























madcox

  • Gost
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #1 u: 20.03.2012., 15:59:20 »
Da ja krenem prva  :greensmile 

1) Moja najdraža plaža je Peharovo u Lovranu, mala, slatka, krasan ulaz u more, odlična je za moju četverogodišnjakinju, međutim,dosta je krcata po ljeti i slabo ima parkinga blizu.

2) Prošlo ljeto smo se često kupali na novoj plaži Ploče ispod bazena, uglavnom je tamo gužva ali mjesta se nađe na onom djelu na početku gdje su grote prema moru, a ima i parkinga.

3) Plaža ispod "Anića" u Kostreni, neznam kako se zove točno, nikad ne idem za tim, tamo mi je isto super, jedino šta je plaža mala i uglavnom krcata jer dolaze roditelji s djecom ugalvnom, osim ranije ujutro dok još nema sunca.

Prije smo recimo često znali otići u Kostrenu na kupanje, ali to sad izbjegavamo jer bude zbilja krcato kad počne sezona kupanja, ne volim ručnik na ručniku i slušat tuđe razgovore i šnjofat tuđe miomirise ili hranu koju su si dopeljali sobom na plažu, a i parking se bezobrazno naplaćuje, tako da nam je to neka zadnja varijanta. Toliko za sada, kad se budem sjetila još koje zanimljive plaže ću dopisat i uslikat....  :fotka

 

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #2 u: 20.03.2012., 16:37:53 »
Pošto se tema obuhvaća i plaže u okolici, stavit ću dvije meni drage (a manje poznate) plaže na Krku. Nalaze se između Punta i Stare Baške.

Zlatna plaža


uvala Drenova

madcox

  • Gost
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #3 u: 20.03.2012., 17:03:37 »
Pošto se tema obuhvaća i plaže u okolici

pa da, ja sam temu zamislila da obuhvati sve plaže na našem području, a i šire.....tko zna kome od nas će dobro doć ideja za jednodnevni izlet ili za brčkanje baš na toj plaži.......kao recimo ove tvoje Krka, odmah sam ih poželila poć vidit...... :palacgore

Offline Alen_Rijeka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 243
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #4 u: 20.03.2012., 17:10:07 »
Ja najviše volim plaže u Crikvenici  :happydancing

Nešto najljepše  :greensmile

Problem je parking auta koji nekad znam ostaviti i par kilometara dalje  :popcorn

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #5 u: 20.03.2012., 17:11:58 »
Ja se najbolje odmorim na "naplatnoj" plaži u Crikvenici - flat rate tobogan za 50kn i mogu se izvaliti u hlad borova do cca 18h  8)

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #6 u: 20.03.2012., 17:23:24 »
Bivio zakon,za pet minuta sam s autom dolje,uvjek nađem parking,tuš,kafana i šta ćeš više.
Nakon kupanja opet za pet minuta kući i super,na kraju kao cigo smeđe boje  :rollin2

 tko to more platit  :bravo5

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #7 u: 20.03.2012., 18:23:54 »






Moščenićka draga-meni osobno najljepša

...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #8 u: 20.03.2012., 19:14:51 »
Ova zadnja nije M.Draga nego Brseč  :)

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #9 u: 21.03.2012., 08:36:03 »
nije, nije...to je zadnja plaža poslije Sv.Ivana, inače su ju zaposjeli nudisti....
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #10 u: 21.03.2012., 08:43:00 »
Matuljci su se oduvijek kupali u Preluku. Nekad (prije nego je otvoren kamp) je bila zanimljiva tradicija da su 3 šljunčane plaže bile strogo podijeljena po naseljima: na najzapadnijoj kod restorana kupali su se Matuljci, u plaži u kampu kupali su se Kastavci, a na plaži ispod vile Rubeši. Kako spolne žljezde čine svoje tako su i mladi pastusi imali potrebu pokazivanja svojih atributa na susjedskim plažama. To je često završavalo sa barufom budući da su alfa mužjaci štitili svoj teritorij i pravo na ženske. Sedamdesetih godina počela je moda kupovanja barki tako da se i Kastvaci, Rubeši i Matuljci sele u sadašnju lučicu i uglavnom u prijateljstvu nastavljaju suživot zajednički nastojeći da iz lučice potjeraju sve koji tamo ne spadaju. Malo smiješno zvuči u današnje vrijeme, ali tamo se možete kupati bez da vas neko ne gleda poprijeko samo ako ste autohtoni domaći, ako ste gost kod nekog od domaćeh, ako nemate psa (posebno je to strogo) ili ako niste domaći, ali imate tu barku i svojim ste se ponašanjem uspijeli etablirati u društvu, a što podrazumjeva čašćenje gemištima i mrzlom birom.



Dobrovoljnim radom Matuljci su izgradili lučicu i ribarske kućice! I sad da se tu kupaju neki stranci. Ne može! Vek!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #11 u: 21.03.2012., 08:44:38 »
nije, nije...to je zadnja plaža poslije Sv.Ivana, inače su ju zaposjeli nudisti....

I bunkeristi koliko  vidim  :happydancing

Znam na koju plažu misliš ali na fotografiji je plaža ispod pa malo u stranu od Brseča. Plaža uz M.Dragu ima malu morsku pećinu, a plaža uz Brseč bunker, zapravo dva komada ali drugi gleda na lučicu   :D



« Zadnja izmjena: 21.03.2012., 08:46:47 od elvis »

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #12 u: 21.03.2012., 08:45:13 »
nije, nije...to je zadnja plaža poslije Sv.Ivana, inače su ju zaposjeli nudisti....

Elvis je u pravu! S lijeve strane se vidi bunker, a koliko je meni poznato, a poznato mi je, jedinu u Brseču je bunker uz plažu.

Offline Bazilisk

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 447
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #13 u: 21.03.2012., 08:56:03 »
nije, nije...to je zadnja plaža poslije Sv.Ivana, inače su ju zaposjeli nudisti....
Smo je zaposjeli ...
Sitnice čine savršenstvo, a savršenstvo nije sitnica!
Michelangelo Buonarroti

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #14 u: 21.03.2012., 11:50:14 »
Vjerujem da su se svi riječani barem jednom okupali na ovoj plaži,ja doduše dok sam bio mali,Kantrida pored stadiona,tko nađe mjesto osvojio bingo  :rollin2