Autor Tema: Plaže u Rijeci i okolici  (Posjeta: 25036 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #45 u: 28.03.2012., 19:42:36 »
U trećem mjesecu plaža na Kantridi se doimlje gotovo idilično (uz školski primjer izobličenja objektiva...)


Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #46 u: 28.03.2012., 23:43:33 »
...ahhhhhhhhhh samo ovo mi mami ....  :greensmile





madcox

  • Gost
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #47 u: 29.03.2012., 14:57:18 »
U trećem mjesecu plaža na Kantridi se doimlje gotovo idilično (uz školski primjer izobličenja objektiva...)

bile smo mala i ja u subotu, uživala je u pijesku, valjala se i divljala (ne moram govorit da je pijeska kasnije bilo do grla  :greensmile ).......bilo je jako puno roditelja s klincima i baš odlična razonoda za treći mjesec, ljudi su bili u kratkim rukavima, more je zvalo na kupanje, a bilo je i mjesta za parking...... :palacgore

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #48 u: 29.03.2012., 15:54:00 »
U trećem mjesecu plaža na Kantridi se doimlje gotovo idilično (uz školski primjer izobličenja objektiva...)



Na koje izobličenje misliš? Ako se ne varam nemaš širokutni objektiv, a ne uspijevam primjetiti  neko posebno izraženo izobličenje.  :pojmanemam

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #49 u: 29.03.2012., 15:58:28 »
niti ja  :pojmanemam

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #50 u: 29.03.2012., 16:01:55 »
niti ja  :pojmanemam

Sad mi je lakše, osjećao sam se kao da sam dio Careva novog ruha, tj mora da nešto ne valja samnom kada ne vidim to izobličenje.   :)

Ali nisam izdržao i morao sam pitati jer bolje ispasti glup nego iz vlaka  :rollin2

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #51 u: 29.03.2012., 16:07:14 »
Tako je,a možda naše oči nisu dovoljno naštimane,pa usput da vidimo gdje griješimo,tj da vidimo što drugi vide a mi ne

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #52 u: 29.03.2012., 16:16:32 »
Jedino što mi pada na pamet odnosno u oko je malo nagnuti ili blago "zaobljen" horizont, je li to izobličenje o kojem priča Lappino? :help2

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #53 u: 29.03.2012., 16:19:21 »
može biti,kao da je i dizalica 3maja malo nakošena,tj zaobljena

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #54 u: 29.03.2012., 17:55:19 »
Da, blago zaobljeni horizont...

Sada vidim da je horizont zaobljavao i G9, a ova s plaže je bila slikana sa generičkim 18-55 objektivom (a to po meni jest širokokutni)...

Enivej, budući da uglavnom slikam beton svakojaki, nisam navikao na snimke s neravnim horizontom. Cjepidlaka sam, što ćeš...

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #55 u: 30.03.2012., 22:01:34 »
"gdje se kupaš?" je bilo 2. naj pitanje iz "leksikona" koji su kružili u školi :-P, a bome se mijenjalo plaže, ovisno o ekipi. Počelo se sa Grčevom, što je nekad bilo tradicionalno kupalište Trsaćana i Gromičana, onda Kantrida (nekadašnja super šljunčana di je sad pomoćno igralište :( ... ), pa Johnson na Biviju, Glavanovo, Park hotel... a sad je to uglavnom Svežanj (kad se sinhroniziram s prijateljicom) U 7-8 ujutru naj - ako stignemo prije od lika koji izvodi yogu, kog od milja zovemo "Pozdrav Suncu"...

Foto: Marin Lučić, prije nego su stavili mrežu ... Ima i tuš, a u 10h stiže baywatch  :fotka
kmnm

Offline webplayer

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 254
  • In a world without fences, who needs Gates anyway
    • Moj blog
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #56 u: 31.05.2012., 23:21:59 »
Vjerujem da su se svi riječani barem jednom okupali na ovoj plaži,ja doduše dok sam bio mali,Kantrida pored stadiona,tko nađe mjesto osvojio bingo  :rollin2





Meni je ovo praktički ispod kuće... Svako ljeto do početka 90-ih sam provodio na toj plaži!

Offline Jean

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 266
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #57 u: 31.05.2012., 23:58:09 »
Jelenšćica, između M.Drage i Brseča

Bio tamo par puta... Iskreno - nisam oduševljen. Parkiranje praktično na cesti (improvizirano ugibalište ima mjesta tek za 4-5 auta, ostali parkiraju gdje stignu), izrazito strma kozja staza bez viših stabala za koja bi se čovjek mogao uloviti dok se spušta, na plaži izvor zbog kojega je ulazak u more posebna vrsta traume (sve je još koliko-toliko ok, dok voda ne dođe do gaća i onoga u njima što u tom trenutku smanji volumen za cca 90%), hlada jako malo, a i to malo su borovi s kojih konstantno kaplje smola... A onda još nakon cjelodnevnog kupanja ona kozja nizbrdica postaje uzbrdica...

Moja prva asocijacija na Jelenšćicu je događaj koji se zbio pred 7-8 godina, kada je starija generacija susjeda (moja mama, susjed iznad i susjeda pored) dogovorila "susjedski piknik negdje uz more", a moj prijatelj (sin od ovog "susjeda iznad") predložio Jelenšćicu. Svatko je trebao nešto donijeti, a mene je, između ostalog, zapala mineralna voda. Kako sam radio u istoj zgradi gdje se nalazilo skladište "Studenca", uspio sam sa skladištarom dogovoriti dvije gajbe mineralne besplatno, ali čovjek mi je mogao dati samo "Studenac" u staklenim bocama od litre, s tim da mu vratim ambalažu kad se mineralna popije.
I konačno je došao taj dan. Budući da sam prije odlaska na samu plažu morao ići u grad po mineralnu, stigao sam posljednji i parkirao kako sam već našao mjesta. Sestra je nosila prijenosni hladnjak sa hranom, a ja te dvije gajbe mineralne. Kozjom stazom nizbrdo. U natikačama. Prokleo sam i piknik i Gorana koji je predložio mjesto i mineralnu i gajbe... No dobro, nakon deset minuta "bremzanja" nekako smo stigli do plaže. U izvoru se već hladilo pivo koje me donekle vratilo u život. Mineralna se od grada do Jelenšćice prilično zagrijala, a budući da je piva bilo sasvim dovoljno, nitko nije niti iskazao nekakav poseban interes za mineralnom. Čitav dan smo se kupali, lagano mezili i pijuckali do nekih 5-6 popodne (velika mana kupališta pod Učkom je da već oko 3 zađe sunce) i valjalo je krenuti doma. Svi su skupili svoje vrećice, netko ručnike, netko smeće, netko prazan prijenosni hladnjak, samo je mene zapalo - nositi mineralnu natrag! Skladištar iz "Studenca" je rekao "vrati ambalažu",a mama i susjed iznad su rekli "nemoj prolijevati mineralnu, bit će za gemišt doma", tako da sam onom istom kozjom stazom, uzbrdo teglio nazad 24 staklene boce pune mineralne koje na plaži nitko nije ni taknuo. Jedva sam se popeo do auta...  >:(

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #58 u: 01.06.2012., 00:49:14 »
...tako da sam onom istom kozjom stazom, uzbrdo teglio nazad 24 staklene boce pune mineralne koje na plaži nitko nije ni taknuo. Jedva sam se popeo do auta...  >:(

Čovječe, što ti mene nasmija. :lol1 :lol2 :lol3

Jelenšćica, nisam nešto oduševljen. Upravo zbog tih izvora i hladnog mora. Nije mi problem ni parkiranje- uvijek se ubode neko mjesto, ni kozja staza- znam ja prolazit i po goremu, ni nedostatak hlada- zato postoje one tende i šatorići, ali brate, što sam ja zimogrozan. Ledeno ne podosim.
Ali kako ja većinu vremena provodim ispod površine mora, brzo odperajam u toplije krajeve.

madcox

  • Gost
Odg: Plaže u Rijeci i okolici
« Odgovori #59 u: 06.06.2012., 17:29:07 »
ZNAK KVALITETE • PLAŽA PLOČE DOBILA EKOLOŠKO PRIZNANJE

Plava zastava jamac kupanja u čistom moru
Plava zastava jamči svaki oblik sigurnosti te ukazuje kupačima na činjenicu da je riječ o lokalitetu bogatom biljnim i životinjskim svijetom

RIJEKA  Jučer se na plaži Ploče na Kantridi zavijorila plava zastava, koju su podigli učenici OŠ Kantrida David Grlaš i Ana Bašić. Druga je to godina za redom da prestižni plavi ukras krasi ovu riječku plažu, ukazujući njezinim korisnicima na jedan vrlo važni detalj – da kupalište ispod bazena na Kantridi promiče ekološke standarde i standarde kvalitete življenja.
   
Biološka raznolikost

Danas će plavu zastavu dobiti i plaža Kostanj – i time se broj kupališta s istaknutom ekozastavom u Rijeci zaključuje.
    – Ovim činom Rijeka se pridružuje svim ostalim plažama na međunarodnoj razini koje na ovaj dan podižu plavu zastavu, rekao je tom prilikom u svom pozdravnom govoru pročelnik gradskog Odjela za razvoj Srđan Škunca. Plava zastava na ovoj plaži jamči svaki oblik sigurnosti prilikom kupanja, ukazujući kupačima na još jednu vrlo važnu činjenicu – da je riječ o lokalitetu bogatom biljnim i životinjskim svijetom i da ulazeći u more kupači zapravo ulaze u lanac svojevrsne biološke raznolikosti koju moraju čuvati kako bi to bogatstvo ostalo u naslijeđe i sljedećim pokoljenjima, rekao je Srđan Škunca.
    Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel naglasio je da je iznimno zadovoljan što Grad Rijeka nastavlja s projektom podizanja i isticanja plave zastave. Ukazao je i na to da, osim što mora zadovoljavati određene kriterije da bi dobila zastavu, plaža mora unapređivati svoju ponudu te provoditi određene programe kako bi taj »plavi« status i zadržala.

Zaboravili na hlad
   
    Plaža Ploče uistinu je prekrasno kupalište, no mora se naglasiti da joj nedostaje još nešto da bi na njoj kupanje bilo upotpunosti bezbrižno, a to je – hlad. Grad Rijeka pokušat će riješiti ovaj problem na jesen, sadnjom stabala. No, pravo je pitanje kako se prilikom uređenja ovog kupališta, inače bogato ukrašenog zelenilom, zaboravilo na taj »detaljčić«?

   
Istraživanje podmorja

– Za sljedeću godinu morat ćemo se potruditi da i istočni dio grada dobije plažu s plavom zastavom kako se kupači tog dijela grada ne bi osjećali zakinutima, rekao je Obersnel.
    U sklopu svečanosti upriličen je program u sklopu kojeg je nastupila dječja klapa OŠ Kantrida »Jedro«, a uoči podizanja zastave održan je Projektni dan – radionica Prirodoslovnog muzeja Rijeka pod nazivom »Plavi svijet pod plavom zastavom« u kojoj su sudjelovali mališani nižih razreda OŠ Kantrida. Cilj ove radionice, kako je naglasio tom prilikom ravnatelj Prirodoslovnog muzeja Marin Kirinčić, jest da se ukaže na bioraznolikost lokacije Ploče, ali i demostrira tehnika istraživanja podmorja.
    – Na dubini do deset metara za sada smo pronašli dvadesetak vrsta, i to školjke, alge, trpove, zvjezdače, spužve. Ovo područje bogato je i ribama, a vrste koje smo izvadili iz mora dokazuju da je riječ o nasipanom dnu, rekao je Marin Kirinčić. Svi pronađeni organizmi vraćeni su kasnije u more.

Izvor


I ovo je u današnjem NL-u.
« Zadnja izmjena: 06.06.2012., 17:33:13 od madcox »