Autor Tema: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj  (Posjeta: 6848 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« u: 06.01.2014., 17:53:25 »
Danas sam odlučila obici ovu planinarsku stazu.
Došla sam u Jadranovo i parkirala se kod same crkve. Imala sam papirić gdje moram ići ali na žalost meni ni jedan izlet ne može proći da pogodim stazu iz prve tako da sam u početku pobrkala lončiće ali na kraju sam se ipak vratila pravim putem pa ću ja pisati kako je trebalo ići a slike postavljati ustvari od kraja prema početku  :greensmile
Jednostavno se od crkve treba(lo) spustitu do obale Uvala Perčin i od obale ima stazica koja je lijepo označena cijelim putem



Stazica vodi kroz borovu šumu i prateći markaciju i putokaze:



stižemo do uvale Lokvišće



poznate po ljekovitom blatu a koja je ujedno i arheološko nalazište. Nevjerojatno je da mi nitko nikada nije skrenuo pažnju da takvo nešto u blizini postoji  :help2




Uvala je prelijepa a ima čak i mali svjetionik i jedna prelijepa kućica na samoj obali.



Dalje prateći markaciju stiže se do uvale Havišće koja je ujedno i prekrasna plaža. Simpa mi je to što markacija postoji i na samoj plaži  :) mislim da nema puno mjesta gdje se planinarska staza nalazi na 0 m/nm.



Ide se po plaži a onda strmim stepenicama do naseljenog dijela gdje nakon prolaska kroz naselje Perhati stižemo do vjerojatno nedavno asfaltiranog puta koji je s obje strane zatvoren rampom. Ta staza je duga jedno 3 km i savrsena je za bicikliranje. Čak se može doći i s klincima jer nema opasnosti od prometa. Pitala sam neke mještane dali je ljeti otvorena rekli su da ne jer su ljudi počeli odlagati otpad pa su zato zatvorili  :palacgore (pametno)
Nakon ugodne šetnje tim asfaltiranim putem došli smo do Kačjaka.



Razmišljam se o tome da što više idem otkrivati neke puteve našeg kraja sve više mi je žao i sram me što ranije nisam za njih saznala.  :skartoc Kačjak je tako predivno mjesto. Da sam stranac sigurno bih došla tu ljetovati a kako je tek strancu teško naći Kačjak kad sam ga i ja tek danas pronašla  ???





Zatim se ide još neko vrijeme asfaltnim putem i stiže se u Dramalj.



Nakon 4 sata i 20 minuta prošla sam ravno 17,9 km  (kaže Sports Tracker) :greensmile ... naravno, da se nisam gubila u početku i istraživala to bi trajalo svega 3 sata ali nije svako zlo za zlo...istražila sam, naučila i sada ko god želi može ići provjerenom i dobro utabanom stazom  :wavey

E da i na kraju gledam a u daljini RikaVela



a i ja sam rikavela  :bath
 :greensmile
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #1 u: 06.01.2014., 18:48:22 »

Uvala je prelijepa a ima čak i mali svjetionik i jedna prelijepa kućica na samoj obali.

Tu se kupamo već par godina .. ako smo sami, a ako idemo s malom onda idemo nekamo gdje ima tobogana i sličnih zanimacija  :greensmile

Ide se po plaži a onda strmim stepenicama do naseljenog dijela gdje nakon prolaska kroz naselje Perhati stižemo do vjerojatno nedavno asfaltiranog puta koji je s obje strane zatvoren rampom. Ta staza je duga jedno 3 km i savrsena je za bicikliranje. Čak se može doći i s klincima jer nema opasnosti od prometa. Pitala sam neke mještane dali je ljeti otvorena rekli su da ne jer su ljudi počeli odlagati otpad pa su zato zatvorili  :palacgore (pametno)

Čemu im onda služi ta cesta, tj zašto su išli asfaltirati cestu ako je ne misle koristiti za promet motornim vozilima?  :help2

Razmišljam se o tome da što više idem otkrivati neke puteve našeg kraja sve više mi je žao i sram me što ranije nisam za njih saznala.  :skartoc Kačjak je tako predivno mjesto. Da sam stranac sigurno bih došla tu ljetovati a kako je tek strancu teško naći Kačjak kad sam ga i ja tek danas pronašla  ???

Iznenadila bi se, stranci to prije pronađu nego domaći a na ovoj konkretnoj lokacije je ljeti teško naći mjesto za parkirati od gužve. Na sreću kako je parking relativno mali tako se plaža nikada ne stigne napuniti do "vrha"  :greensmile

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #2 u: 06.01.2014., 19:11:37 »
Hvala na prikazu. Ma baš sam se lipo prošetal z tobun i Bondon.
Ali nisi spomenula kamp. Postoji li to još u Kačjaku. Nekad , ajme kad je to bilo, sam dolazio tu na ples.
A možda i nije bilo kampa nego neki bungalovi. :hmm
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #3 u: 06.01.2014., 20:26:05 »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #4 u: 06.01.2014., 20:53:08 »
Zgodna šetnja. :cool2
Na grotama između Havišća i Lokvišća smo se par puta bili kupat, pa sam usput obišao i ovo antičko nalazište.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #5 u: 07.01.2014., 19:45:46 »

Čemu im onda služi ta cesta, tj zašto su išli asfaltirati cestu ako je ne misle koristiti za promet motornim vozilima?  :help2
------
Iznenadila bi se, stranci to prije pronađu nego domaći a na ovoj konkretnoj lokacije je ljeti teško naći mjesto za parkirati od gužve. Na sreću kako je parking relativno mali tako se plaža nikada ne stigne napuniti do "vrha"  :greensmile

Pa vjerojatno je cesta zamišljena da spaja Jadranovo i Kačjak a kad su ljudi počeli izvoditi svoje balkanske vratolomije oni su je zatvorili...sada vjerojatno služi kao biciklistička i šetačka staza.
Meni je palo na pamet da ljeti dođem autom pa ako je otvorena cesta da se na njoj parkiram bliže Kačjaku pa pomalo pješke...ali izgleda da ništa od toga  ::)


Hvala na prikazu. Ma baš sam se lipo prošetal z tobun i Bondon.
Ali nisi spomenula kamp. Postoji li to još u Kačjaku. Nekad , ajme kad je to bilo, sam dolazio tu na ples.
A možda i nije bilo kampa nego neki bungalovi. :hmm

Eto vidite da mozete prošećat i sjedečki  :greensmile
Pa ne znam za kamp ali piše da je to na tom poluotočiću "Sportski centar Kačjak" i postoje paviljoni određeni brojevima. Po ovako pogledu iz vana čine mi se očuvani i kao da su ljeti u funkciji. Plaža je uređena, klupice su isto sve u funkciji. Doći ću jednom ljeti pa makar parkirala u Jadranovu  ;)
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #6 u: 07.01.2014., 20:38:47 »
Pa ne znam za kamp ali piše da je to na tom poluotočiću "Sportski centar Kačjak" i postoje paviljoni određeni brojevima. Po ovako pogledu iz vana čine mi se očuvani i kao da su ljeti u funkciji. Plaža je uređena, klupice su isto sve u funkciji. Doći ću jednom ljeti pa makar parkirala u Jadranovu  ;)

Bijah tamo na kupanju zadnji (i prvi put) kada mi mala još nije išla u školu ... a sada ide u 7 razred, ali onda je kamp uredno radio.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #7 u: 07.01.2014., 20:45:59 »
Sad sam potražila na netu i našla ovo
http://www.jadran-crikvenica.hr/turisticko-naselje-kacjak.aspx

samo gledam ko je vlasnik: Tvrtka: Jadran dioničko društvo za hotelijerstvo i turizam u stečaju
                                                        Skraćena tvrtka: Jadran d.d. u stečaju

ima li nesto da kod nas nije u stečaju  :(
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Jadranovo-Lokvišće-Havišće-Kačjak-Dramalj
« Odgovori #8 u: 07.01.2014., 21:46:54 »
Ma da !!!
Sad sam se sjetio da je cijeli cirkus oko tog kampa. Nekoja Uprava ga je htjela odvojiti iz Jadrana i, vjerojatno, prodati. Pobuna radnika. Pa je to ostalo u masi. Čini mi se da se polako izvlače.
Ili kako ide onaj vic.
Prošli su nas doveli do ruba provalije, a mi smo sad napravili energičan korak naprijed... :lol3
Prošeći se z manun okolo Trsata.