Autor Tema: Most taj nepoznati  (Posjeta: 4574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #15 u: 04.12.2013., 14:42:13 »
To je palin od tranvaja, a tranvaj ni ovuda paseval nego po ceste zgora. Je moguće da je ovo pul Bergera??? :hmm
A da ja va Photoshope pobrišen ta palin pa da nas više ne buni? :pusiti

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #16 u: 04.12.2013., 21:50:07 »
poć ću videt ki ta dan aš će me pojist znutri!!

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #17 u: 05.12.2013., 10:35:12 »
Ja idem u nedjelju ako netko uspije prije bilo bi zlatno pa da vidimo stanje na terenu i sve moguce lukove od Preluka prema Volosku.

No dobio sam i jedan zanimljiv komentar na Facebooku:
" Ima priča neka, da postoji sklonište između dvije ceste. Čak je i priča da se radi o vojnom objektu. Područje su stari nazivali Akademija, kad se prođe Riječka ravnica i prvi zavoj s desne strane na brdu je kuća čiji vlasnik je koliko se sjećam ubijen ili pronađen mrtav u kući, a sin mu je poginuo u saobraćajnoj nesreći. Imate li kakvih saznanja?"

Akademija je i ime uvale na kraju lungomarea i prije pocetka samog Preluka. Da postoji i neki vojni objekt, meni je prvi glas. A kuca koja spominje izgleda odavno napustena i povezivana od Sindicica preko Udbe...

Zna netko nesto vise o svemu ovome?

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #18 u: 08.12.2013., 20:02:51 »
Prosetao sam se od Preluka prema Voloskom, no jednostavno ovog polumosta nema nigdje. Ima jedino ovaj koji je stavio Jazbac ali je taj premali. Postoji mogucnost da je to sam opatiski zavoj. Tamo je napravljena mala rekostrukcija pa se ne moze nista s ceste viditi, jedino s mora


Sending from Tapatalk

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #19 u: 09.12.2013., 07:54:31 »
Trebalo bi vodit računa o slijedećem: cesta od Preluka do Opatijskog zavoja je komad koji je zapravao bio tangenta (skraćenica) postojeće ceste, a koja je išla od velike kuće kojoj još nismo otkrili porijeklo pa uzbrdo prema Bergeru gdje se vezivala na postojeću cestu po koj je vozio tranvaj. Prema lijevo spuštalo se do opatijskog zavoja. A sad! Ono što ja nisam 100% siguran, ali mi se tako čini po nekim starim fotografijama prilikom izgradnje ceste uz more o kojoj Kigor piše u veloj je mjeri rekonstruiran, pa čak i premješten komad ceste od opatijskog zavoja do raskršća za Volosko. Trasa stare ceste čini se da je malo bliže moru. No, tamo tog vijadukta sigurno nema.
Zato ja mislim da se ipak radi o mjestu kojeg sam objavio, a ne znam po ćemu ti se to Kigore čini da je premalo :help2

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #20 u: 09.12.2013., 14:38:39 »
Ajmo gledat ovako. Neka je radnik visok 2 metra a tesko da je i toliko. Onda od donje "skele" do vrha ovaj viadukt ima barem 6 metra visine i jos vise od toliko sirine/duzine. Ovaj s novije fotke mi se cini manji. Mozda je samo kut snimanja, neznam. Drugog polukuta sigurno nema barem do opatiskog zavoja ali nema ni na staroj cesti, okvirno Preluk-Berger-Opatiski zavoj.
Ako zanemarimo zelenje sa stare fotke ta fotka bi mogla biti na Opatiskom zavoju cak bi onda i stup za tranvaj biti na pravom mjestu

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #21 u: 09.12.2013., 19:26:47 »
Meni na staroj fotografiji nedostaju ova dva detalja zaokružena zelenim - stijena ispod i jedan veći kamen u samom zidu. Moguće je da se ne vide zbog različitih  kuteva ovih dvaju fotografaija ali ni visina od luka do ceste ne odgovara.


Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #22 u: 09.12.2013., 21:46:44 »
lepo pul bergera preko va prašće i pomalo zdolu pratit cestu. ja bin šal ma mi aparatu zablesirala blenda, samo bele sliki dela...a mobitel je delavski od 100 kn. i ča ako najden polumost i niman z čen slikat? :hmm :greensmile

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #23 u: 09.12.2013., 21:49:46 »
Od Bergera do Opatiskog zavoja nema ovog polumosta. I to sam provjerio, iz serije nikad se nezna. Jedino sam nasao u zavoju od Bergera u dubini jednu betosku plocu i to povecu. Upitno kako i stici do nje


Sending from Tapatalk

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #24 u: 09.12.2013., 23:15:24 »
e, ja ne verujen dokle sam negren videt! :301
ako me ni par dan, zovite GSS i dajte jin kordinati... :yes

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #25 u: 14.12.2013., 14:20:04 »


Današnja expedicija uspješno je okončana pronalaskom točne lokacije vijadukta sa ove slike. Njegova pozicija je točno na opatijskom zavoju tako da je sad jasno zašto stup od tranvaja i onaj gornji zid. Na žalost, pristup je vrlo otežan pa smo par kakvih-takvih fotki uspjeli napravit zahvaljujući Fusherovoj požrtvovnosti. :bravo4



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #26 u: 14.12.2013., 14:37:00 »
 :bravo :bravo3 :fotka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #27 u: 14.12.2013., 14:54:27 »
viš, viš...ne otejuć skoro pravu poziciju san pogodil odkuda je stari fotograf slikal :greensmile
a zapravo to je jedina moguća pozicija za slikat odozdola, korak daje i "boh mat, soldi su pod bačvun" (gre fusher na cimiter) :pop

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #28 u: 14.12.2013., 15:16:31 »
 :bravo :bravo3

Jedino mi je žao da nisam mogao s vama, graja i šipražje su mi middle name ...   :facepalm :facepalm :facepalm

Kad se sjetim u koju sam upao na Martinkovcu pri traženju graničnih kamenova ... ima i slikovni dokaz ...

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Most taj nepoznati
« Odgovori #29 u: 14.12.2013., 16:46:49 »
Bravo naši deški!!! :bravo2




korak daje i "boh mat, soldi su pod bačvun" (gre fusher na cimiter):pop
A kade si ovo pobral? Pijaža mi se.

A kade je reportaža? Ja očekujen onaj klasični početak:
- Dana... negdje oko.... sati okupila se grupa od .... članova te .... nečlana croinfo.net vijaduktinvestigateteam sa silnom voljom da svekolikom čitateljstvu predstave...itakodajeibliže. :citam2
« Zadnja izmjena: 14.12.2013., 16:54:54 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.