Autor Tema: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)  (Posjeta: 14005 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« u: 09.11.2013., 15:09:17 »
Danas ujutro sam se ustala prije 7 i kad sam vidjela da ništa ne pada (suprotno najavljenoj prognozi) odlučila sam izići negdje npr.od željelničke stanice Škrljevo u smijeru Podole ili Ponikva. Uzela sam ruksak i stavila unutra stvari koje uvijek nosim + kabanicu i kišobran jer nebo nije bilo obečavajuće ... i svog vjernog pratioca četveronožnog člana Croinfo Foruma  :greensmile
Ali kad sam došla autom do Svetog Kuzma iznad otoka Krka se ukazalo sunce i nije mi trebalo više od par trenutaka da promjenim smjer kretanja i na raskrižu umjesto pravo skrenem desno na zaobilaznicu. Od kada je napravljen taj dio zaobilaznice autom sam na Krčkom mostu za punih 11 minuta  :bravo4
Pakirala sam se ispod mosta i odlučila krenuti od luke Črišnjevo uz more pa kud stignem...
Puteljak je sasvim pristojan (kasnije sam doznala da je nedavno uređena šetnica od jedne uvale (poslije ćemo čuti njeno ime) do Črišnjeva)

Nakon nekog vremena sam vidjela ovo ...


i ja bih voljela baš TO dobiti za rođendan  :)

Nakon toga smo naišli na neku trafostanicu a mislim da je taj dio nekda bila kao neka lučica koja to više nije...


Nakon toga sam naišla na nešto što me je oduševilo i uljepšalo mi dan. Prekrasna mala uvala koja ima i svoje ime Uvala Dumboka




Prekrasna mala uvalica u kojoj su izgleda svi izletnici jako uredni i radišni. Trenutno je bilo bez žive duše ali kod svake kućice je sagrađen mali roštilj, poljski WC, postoje i špine s vodom, malene terasice, klupice i stolovi, kod jedne kućice je čak naslikan prava mala freska sa jatom riba a na jednoj kućici čak imaju čak i fotočelije za proizvodnju struje.




Da mogu rado bih si tu sklepala jednu malu vikendicu.
Nakon toga smo prošli još jedno dvije male uvalice koje me se nisu posebno dojmile


I nakon jednog većeg uspona došli u civilizaciju.
U početku lučicu za koju, iskreno, nikada nisam čula: Lučica Neriz

I na kraju u Jadranovo...



Naravno ne bih ja bila ja da ne zavirim u sve moguće kutke koji mi se čine zanimljivi...a poslije mi možda bude i krivo jer vidim ono što nikako nisam htjela vidjeti.
Sa same obale Jadranova sam zapazila ogromnu zgradurinu nalik nekoj školi ali neobično na njoj je bilo to što su ama baš svi prozori i roletne bili razbijeni.


Odlučila sam pogledati izbliza i pročitati dali postoji kakva pločica da znam o kakvoj se vrsti zgrade radi. Popela sam se uzbdo glavnom cestom i brzo se pojavio odvojak za tu zgradu. Ispred zgrade je bilo puno smeća: staklenke, stare kase, namještaj, deke...vidjelo se da zgrada ima i malo dječije igralište. Prvo sam pomislila da se radi o razrušenom vrtiću ali kad sam ušla unutra (jer je sve bilo otvoreno) shvatila sam da se radi o napuštenom i razrušenom dječijem odmaralištu. Našla sam karton zaposlenika koji je to i potvrdio  :(


A najtužnije od svega je to što se sa tog objekta još uvijek pruža prekrasan pogled u kojem niti jedno hrvatsko, niti neko drugo dijete, ne može uživati......


Malo utučena sam krenula dalje. Pošto se ne volim vraćati istim putem odlučila sam doći do glavne ceste pa Jadranskom magistralom natrag do odvojka za Krk. Uspon je bio dosta naporan a put uz glavnu cestu dosadan....i tada naravno ja kao ja ne mogu ko svi normalni ljudi cestom nego ajd da istrazim neki "kraći put". I skrenem malo prije skretanja šumskim putem i naravno kao sto se uvjek zeznem skrenem lijevo umjesto desno ... nikada od mene desničara  :greensmile i naravno zalutam među grmlje. Mislim sigurna sam da je to nekada bio jako prohodan put ali vremenom je zarastao i nije se moglo dalje.
A kako sam poučena prijašnjim iskustvom više ne idem glavom kroz zid pa sam se lijepo vratila i uzalud izgubila pola sata hoda. Vratila se do raskrižja i skrenem desno (ovaj put ispravno :P) ... zatim velikom nizbrdicom i stignem u centar Črišnjeva. Onda do ispod mosta do auta pa kući.
Sreća nije me pogodila niti jedna jedina kap kiše,vrijeme je bilo savršeno, poluoblačno i toplo. Ravno 4 sata hoda mi je trebalo da napravim ovaj krug i zabilježim sve zanimljivo. Pa ko voli...nek izvoli.
« Zadnja izmjena: 09.11.2013., 15:19:27 od Sabina »
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #1 u: 09.11.2013., 15:43:00 »
 :bravo


Glavno da je croinfo.team izdržao napore ...   :greensmile

Morala si negdje proći i kraj ili ispod onog bunkera prije Jadranova, šteta da i to nisi fotkala ...   :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #2 u: 09.11.2013., 15:58:56 »
za foru sam slikala ovo




ali nisam bila sigurna dali je to bunker ili samo neki poljski WC  :greensmile

E da i pivica je dobro sjela tek sada nakon ručka  ;) odoh...dosta je za danas
aboriđinka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #3 u: 09.11.2013., 16:02:28 »
 :popcorn

Neka stražarnica, po izgledu ...   :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #4 u: 09.11.2013., 16:09:47 »
Hvala Sabina :bravo3
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #5 u: 09.11.2013., 16:25:52 »
super izletić, Sabina!

malo nakon one prve vikendice na koju si nabasala se mi dolazimo kupati ... ima jako lijepih plaža

Negdje sam načula da su ove kućice uglavnom vikendice od Šmričana

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #6 u: 09.11.2013., 17:32:35 »
Mislio sam da neću, ali moram jer nebih ja bio ja / ča ne Sabina? /. Naime ja sam kao mladi psić, svugdje moram ostaviti trag . :lol1
Kad se već spominje  Črišnjeva imam jednu pričicu.
Ja sam ovuda, po Trsatu, izjadao se da sam rođen uz more, radni vijek proveo u brodogradilištu, volim more etc. Ali nikada, do tada, nisam jedrio morem. I sad slijedi priča koja mnoge nježnije može i rasplakati.
Imam  prijatelja koji je trenutno u Abu Dhabiju, odnosno tamo nekom otočiću, gdje, malo prije penzije, uči Arape kako pretvarati naftu u ...novac.
I tako on dođe doma na odmor i vrag zna kojim kanalima, viš, viš pitat ću ga ko mu je rekao, sazna da se ja žalim kako ću umrijeti, a jedrit neću. I on telefon . Dogovor brzo pada. I eto milića i B. kako odvezuju jedrilicu u Črišnjevi i ubrzo jedre oko Svetog Marka . Meni je to bio veliki gušt i baš sam se obradovao. Koliko samom jedrenju još i više tom B.ovom potezu.
Ali tu priča ne završava. Ne, ne dragi ćitač/ice/u. Sad se tek vidi veličina tog poziva. Taman kad smo završili s jedrenjem, privezali jedrilicu - jurilicu pojavi se još jedan naš prijatelj. Otkuda sad on ovdje? Šta li će se izleći iz ovoga? No dok sam ja tako dumao taj treći / čovjek, može a? / kaže B.ju:
- Evo došal san kot ča smo se dogovorili.
- Dobro, zami milića, popijte tu va oštarije pijaču na moj račun , a ja gren, kot ča san ti i rekal, ono odbavit.
Uz piće saznao sam da B. ima neodloživu obvezu u Križišću / sud, grunat i to / i da je pozvao ovog našeg prijatelja ovamo samo da mene vrati na Trsat. Pa jednostavnije je bilo otkazati izlet, zar ne? Ali tako nije mislio moj dragi prijatelj B. jer , kako mi reče jednom zgodom, ki bi nas opet poštival kad se ni za kafe ne moremo dogovorit.
Evo to je priča o jedrenju i prijateljstvu.  :bath
« Zadnja izmjena: 09.11.2013., 17:35:10 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #7 u: 09.11.2013., 17:36:28 »
Lijepa šetnja! :bravo

malo nakon one prve vikendice na koju si nabasala se mi dolazimo kupati ..
"na našoj plaži" :greensmile

Ima na tom potezu nekoliko lijepih, osamljenih plažica. :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #8 u: 09.11.2013., 21:44:25 »
Nakon toga smo prošli još jedno dvije male uvalice koje me se nisu posebno dojmile



Svaka čast na šetnji, nisam imao pojma da se i tuda može proći  :palacgore

A pred koji dan si pitala za bunkere a sada prošla pored jednog kapitalca a da ga nisi ni primjetila  :greensmile



No što je to iznad  :eek - možda neki fortifikacijski objekt




Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #9 u: 10.11.2013., 07:45:14 »
malo nakon one prve vikendice na koju si nabasala se mi dolazimo kupati ...
Asterix, da ja imam kajak kao ti svaki put bih se kupala na drugom mjestu i svaka plaža bi bila moja. Idući put obavezno doveslajte do Uvale Dumboka,vjeruj mi, nećete se razočarati.
aboriđinka

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #10 u: 10.11.2013., 07:55:05 »
Mislio sam da neću, ali moram...
I neka ste...rado ponjuškam svaki vaš trag :greensmile 
A ja i vi, gospodine Milić,  kao da imamo iste asocijacije za iste stvari! Imam i ja pričicu vezanu za Črišnjevo i jedrenje!
Kada sam bila dijete jedrila sam u jedriličarskom klubu "3.maj" prvo u klasi Optimist a kasnije u klasi 420. I jednom smo mi bili na regati u Črišnjevu i bila je nevjerojatna bonaca. Sjedili smo u onim svojim malim kadicama, pržili se i čekali dašak vjetra. Međutim od vjetra nije bilo ni V pa je regata na kraju otkazana. Došli smo u lučicu (bolje rečeno doteglili su nas) i ja onako nestrpljiva i pregrijana jedva sam čekala da skočim u more. Međutim zaboravila sam da imam naočale (koje imam od kad znam za sebe) i tako sam ih tim skokom izgubila. Uzalud su lokalni ronioci pokušali izroniti ali ništa od toga. Tako da najvjerojatnije i dan danas na dnu lučice Črišnjevo leže moje cvike...
aboriđinka

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #11 u: 10.11.2013., 07:57:48 »
... a sada prošla pored jednog kapitalca a da ga nisi ni primjetila  :greensmile
Eh da sam znala da kapitalac tu leži išla bih ga obići...šteta. Daj izdajte neku kartu gdje su ucrtani svi važniji bunkeri našeg kraja pa da prije izleta samo pitam točnu lokaciju
aboriđinka

madcox

  • Gost
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #12 u: 13.11.2013., 17:22:58 »







Prekrasna mala uvalica u kojoj su izgleda svi izletnici jako uredni i radišni. Trenutno je bilo bez žive duše ali kod svake kućice je sagrađen mali roštilj, poljski WC, postoje i špine s vodom, malene terasice, klupice i stolovi, kod jedne kućice je čak naslikan prava mala freska sa jatom riba a na jednoj kućici čak imaju čak i fotočelije za proizvodnju struje.


Da mogu rado bih si tu sklepala jednu malu vikendicu.


tu ti šmričani uglavnom imaju vikendice, i vezove i barke, i koliko znam, uglavnom su nelegalne................bili mi pred par godina na jednoj roštiljadi tamo u jednoj od kućica, došli s barkom, ma baš je bilo super........ :palacgore

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #13 u: 18.01.2015., 17:31:25 »
Danas sam sa +1 obišao ovu turu gotovo u stopu. Odličan izlet, na kraju naravno uz pivo kod Prdele. Kako nas put vodi uz bunker koji mi +1 nije dala posjetiti uz prijetnje koje neću iz pristojnosti izreći  :facepalm ovo će da bude jedna od tura udrugara, ali mislim da ćemo je malo produžiti da potraje, samo moram smisliti da li na Sv. Marko ili prema uvali Scott. Uglavnom, lijepo iskorišten dan!





Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Črišnjevo-Jadranovo (uz more)
« Odgovori #14 u: 20.01.2015., 19:39:19 »
Evo i moje fotoreportaže 4x4 (cipele + noge) ture ovom rutom ...





Početak je u nekadašnjoj trajektnoj luci za Krk - Črišnjevu ... prekrasan pogled na most




Staza je ono ... baš staza ... Bolje izgleda put za Hahlić ... naročito džipom ...   :djavo




Vidite li vjesnike proljeća? Hrpa šafrana, a našao sam i dvije mirisave ciklame.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!