Autor Tema: Platak- Snježnik- Guslica  (Posjeta: 16890 vremena)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #60 u: 31.10.2014., 10:43:58 »

Guštam te čitati jer tako podrobno radiš svoj posao, guštaš u svom hobiju, na način da budiš želju ostalim kandidatima koji su tek u pripremi  :pusiti
Samo tako naprvo! RI898RR  :palacgore :thankyou

Ne obaziri se. To se ona samo grebe za vožnju u džipu. :o090


Zar se mi svi koji nemamo džipa također ne grebemo (isključujem našu hard-core pješadiju i motorcikliste)?? Ja da.  :greensmile :bravo5
 Iako mislim da ovdje s Riječankine strane nije bilo riječi o grebanju.
 
Ajmo više svi skupa o prirodi i tako tome, a manje podbadanja. Zaista je super čitati RI894578rra sa opisima, i jedva čekam da se vrati i bude u mogućnosti postavljati slike, jer nema smisla sada kad čovjek za svaki Mb prometa plaća iz svog džepa ... I samo naprijed dalje!  :wavey

Greb greb ...   :bravo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #61 u: 31.10.2014., 18:07:45 »
ja sutra odoh u još jedno hard core pješačenje po Učki  :hiker

oko Snježnika se, ko fol, nešto miče, ali i dalje se od riječi nismo pomakli

http://www2.pgz.hr/doc/kolegij-zupana/2013-2017/063/ZAPISNIK.pdf

Sabina i LLeon, kad ćemo u inspekciju? Naravno, svi su pozvani. Kad je hodanje u pitanju, očekujem poveći feedback  :connie

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #62 u: 31.10.2014., 19:32:52 »

Zar se mi svi koji nemamo džipa također ne grebemo (isključujem našu hard-core pješadiju i motorcikliste)?? Ja da.  :greensmile :bravo5


Greb greb ...   :bravo
A što sam sad krivo rekao? :skartoc

Grebat se da te netko vozi džipom po šumi!? Aj dobro.. 100 ljudi- 100 čudi. :297
Meni to i nije neki gušt. Da ne bi bilo zabune, da nisam probao i da ne znam što je to. Stari mi ima Ladu Nivu (čovjek u penziji, živi na selu, pa malo drva, malo gljive i tako to, uzeo ju je za svoj gušt....) i mogu uzet Nivu i ić na off road vožnju kad god hoću, ali nikad mi to nije napeto. Daleko veći gušt je osvojit neki vrh svojim nogama.


nisam planinar ali volim osvajati vrhove uz uvjet da ima najvise 1000 m od auta do vrha ......
na sreću za prirodu, dosta ih je koji ostaju neosvojivi s motorizacijom

Da ima helikopter, njime bi osvajao planinske vrhove. :ruka I bio bi jako ponosan na osvojene vrhove, i još bi to nazvao uživanjem u prirodi. Bogmesačuvaj. :nocomment

ja sutra odoh u još jedno hard core pješačenje po Učki  :hiker

I ja, ali jedan lagani trail sa 1000+ elevacije. :greensmile

Kad je hodanje u pitanju, očekujem poveći feedback  :connie
Aha. :a045
« Zadnja izmjena: 31.10.2014., 19:35:30 od LLeon »

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #63 u: 01.11.2014., 15:37:46 »
Asterix hvala na drugoj slici
usputno se bavim i kartografijom pa sam bacio nešto reklame na off road forumu za ovu stvar koju nazivam Dobra Šumska Vila koja me nebrojeno puta do sada spasila od besciljnog lutanja. Svaki put (track) je obilježen i svaka raskrsnica poslikana sa tocnom lokacijom...(a baš ove dvije nisu jer nam se zurilo doma...) evo link

http://www.schnee-hr.net/forum/viewtopic.php?f=23&t=7095

Glede one raskrsnice sa gornje slike ja sam isao odozgora ali kamera snima samo ravno napred a ne i bocno a tvoja je slika snimljena odozola ali mislim da je to ta cesta jer i kod mene je  bukva na donju stranu i nesto se crveni na njoj....a velicina i boja  kamena na makadamu odgovara...

Žao mi je doma na Snježniku jer mogu si samo mislit koliko je konjskog i ljudskoga truda u ono vrijeme uloženo da se izgradi dom i koliki su entuzijasti ti ljudi nekada bili....nije im ništa bilo teško..jer su bili nauceni na rad...

tribalo bi poc gori zimi ono kad se va zraku osjeti onaj karakterisitcni miris sniga...onako pomalo škropi na sitno tempretura oko nule a njezino velicanstvo pali reflektori na pozornici....i onda onaj prvi udar tj šum vetra priko krošnje drveća...Senjska ...ona prava...zimska....zagrijava se...temperatura pada...onda počnu škripat grane ...led.....mora da je krasno biti u nutra zimi kada  bura (Njezino Velicanstvo) ima svoj koncert  i nosi snijeg....onako ispod samog vrha a zasticen od nevremana....poneštra zamagljena...kamin pomalo prži ..pa onda ujutro kad se sve stiša i zavlada ona šumska snježna bjelina okupana jutarnjim škrtim suncem koje ugrije tek oko 10-te ure uz onaj mrtvački mir koji para uši....znali su stari kadi i kako napravit dom samo mi ne znamo gospodarit sa njihovim idejama....baš šteta ....ča se atraktivnosti tiče dom M. Albaharija bi dal najlipši ugođaj od sva 4 doma koliko ih je na grobnickimi alpami...

.onako lipo ispod hruste sidis na balkonu po leti i slušaš filharmoniju ducatijevog seidici valvole na grobničkoj oronuloj ljepotici koja pamti slavu danas zaboravljenih K. Robertsa, F. Spencera  R. Mamole, E. Lawsona, W. Gardnera, K. Schwanza, W. Raineya, M. Doohana.....C. Lavada .........celo san zapolne provel gori uzivajuc va ducatiju preokrećuć uspomene i suncu na balkonu....za mene je ovo najlipši dom....popravit ce ga jer kad postoji želja doć će i realizacija...

Slični ugođaj pruža dom na Zavižanu....no

ljepotu velebita je teško opisati jer triba to doživjeti, da ne skrećem sa teme....

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #64 u: 02.11.2014., 20:23:29 »
Prvo da kažem da još nemam nikakav službeni odgovor na moje pitanje vezano za Dom na Snježniku...poslala sam na tri e-mail adrese županije i nitko da makac...vjerojatno zato sto sam se pozvala na vec poslat odgovor nemaju šta reći niti imaju neko rješenje


Sabina i LLeon, kad ćemo u inspekciju? Naravno, svi su pozvani. Kad je hodanje u pitanju, očekujem poveći feedback  :connie

Hvala na pozivu Asterix naravno da ću se odazvati ako idete (samo da nije idući vikend koji je već isplaniran)...

Ovaj vikend smo se ja, Lara i Bond odlučili malo tumarati po Risnjaku i tražiti Schlosserov dom....i naravno, po starom, dobrom običaju izgubili se  :skartoc . Pokušali smo krenuti preko G.Jelenja i Vilja ali skroz smo izgubili kompas i tumarali u prazno  :facepalm  tj. bilo bi dobro da je u prazno...tumarali po ovakvom terenu:





Srećom na kraju smo našli pravi put ali je bilo već kasno da odradimo rutu do kraja...drugom zgodom hoćemo, sada kada znamo od kuda krenuti  :P

Ovaj put nam je Sport Tracker zaista spasio glavu i doveo nas do auta  :greensmile
aboriđinka

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #65 u: 02.11.2014., 23:58:14 »
Probaj si instalirati aplikaciju wikiloc. To je baza jako velikog broja tragova. Nađeš koji te zanima i pratiš ga u stopu. U slučaju da zalutaš, zvučnim te signalom upozorava da si skrenula s traga. Jako korisna stvar.

Ovo je link na tvoju nesuđenu stazu od jučer http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3180295, autor je stavio čak i neke slike sa staze, što je vrlo korisno.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #66 u: 06.11.2014., 13:00:17 »
Probaj si instalirati aplikaciju wikiloc. To je baza jako velikog broja tragova. Nađeš koji te zanima i pratiš ga u stopu. U slučaju da zalutaš, zvučnim te signalom upozorava da si skrenula s traga. Jako korisna stvar.

Izgleda zgodno. :cool2

Ja koristim GPX viewer a koristim tragove koje uglavnom skinem OVDJE ili si sam napravim trag na Google Earthu (Add-Path). Kreirani trag prebacim u mob. otvorim ga u GPX vieweru (bilo da je u GPX ili KML formatu) i ne možeš se izgubit i da hoćeš. Orjentiram se pomoću markacija i karte, a GPS samo povremeno škicnem kao kontrolu jesam li na dobrom putu.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #67 u: 06.11.2014., 13:08:42 »
GPX viewer je isto jako dobar, koristim i njega.

Ne znam ako znaš za add-on Arkod preglednika za Google Earth, tako da možeš u Earthu imati satelitski prikaz ili topo kartu RH.
Strašna stvar i radi ko urica. Ja sam se isto navukla na crtanje vlastitih tragova.

Ako se ne varam ti imaš Android, probaj onda obavezno i Oruxmaps .. istu ih možeš naštimat da je Arkodova karta izvor.

Pošaljem ti na mail detalje, da sad ne kvarim temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #68 u: 06.11.2014., 21:34:08 »
Svakako vjerujem da su ti programi vrlo korisni...ali orijentacija po suncu, mahovini, mjesecu ima svoje draži  :greensmile

Meni je problem sto kad sam skršila novi mob ovaj novi stari mi ne prima vise downloade...ali i sport tracker jer velika pomoć
aboriđinka

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #69 u: 09.11.2014., 21:50:35 »
Koji ste vi šečerčići!  :lol1 :lol3

Ja pogledam na Google Earthu gdje će mi biti početak, kamo želim doći i eventualno gdje želim izaći iz šume .. i vozi ...  :greensmile

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #70 u: 04.07.2016., 14:12:28 »
da malo osvježim temu sa obnovom doma na Snježniku

dom izgleda sve bolje i bolje i sve nam je bliži dan kad će biti napokon završen (čitaj, sravnjen sa zemljom od nebrige) :(


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #71 u: 20.07.2016., 18:51:02 »
U skladu s temom:

Don't drive faster than your guardian angel can fly!