Autor Tema: Platak- Snježnik- Guslica  (Posjeta: 16899 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #15 u: 03.11.2013., 09:25:18 »
nema frke, endomondo

probaj njega i sports tracker ... rade istu stvar ... koji ti je bolji je stvar osobnog izbora

ajme tek sad vidim da se pošemerila i visinska koju smo napravili  :facepalm

Thanks  :palacgore

Btw je li lagano za instalirati,nisam neki stručnjak za pametne telefone

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #16 u: 03.11.2013., 11:08:19 »
je, ful je jednostavno

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #17 u: 03.11.2013., 11:43:07 »
Sabina, to o psu kao članu croinfo teama je jedna izjava koje porijeklo možeš vidjeti u temi Metalne pločice na zidovima u threadu Komentari članaka croinfo.net. Sad mi nezgodno stavit link, potraži, pri vrhu je ili čak prva.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #18 u: 03.11.2013., 11:46:00 »
Jedino što me čudi što piše da je vjetar 0,0 km/h...a imam osječaj da je gore dosta puhalo.

Prepostavljam da aplikacija podržava i senzor vjetra, pa ako ga nemaš stavi 0  :palacgore
« Zadnja izmjena: 03.11.2013., 11:51:02 od elvis »

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #19 u: 03.11.2013., 11:55:11 »
je, ful je jednostavno
Sve si mi objasnila  :lol1 :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #20 u: 03.11.2013., 12:27:12 »
je, ful je jednostavno
Sve si mi objasnila  :lol1 :palacgore

Kako je iPhone šampion jednostavnosti , i uzima ga se kao referencu onda tamo može biti samo ili isto ili jednostavnije nego na Androidu a tamo se svodi da pronađeš aplikaciju na Google Playu i dodirneš "Install", i još jednom da potvrdiš prava aplikaciji - jednostavnije od toga stvarno ne može.  :palacgore


Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #21 u: 03.11.2013., 15:00:45 »
evo i statistike
vremenski podatak zanemarite, jer ne valja (efektivno je 2.45, sa stajanjima i do 4 sata) ... zahvaljujem na strpljenju onima bržeg koraka  :skartoc


Kad ste se raspisali o parametrima... Meni nije jasna brzina. Pretpostavljam da je djelomice uzeta u obzir i vožnja automobilom jer je nemoguće da je prosječna brzina 9.7 km/h. Obrazloženje molim. :help2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #22 u: 03.11.2013., 15:12:03 »
Kad ste se raspisali o parametrima... Meni nije jasna brzina. Pretpostavljam da je djelomice uzeta u obzir i vožnja automobilom jer je nemoguće da je prosječna brzina 9.7 km/h. Obrazloženje molim. :help2

Dobro si to uočio  :palacgore, a time i mene ponukao da pogledam malostatistiku i gle ima se kadenca (Cadence) 123 rpm - pa nisam znao da ste išli biciklom, a da ne spominjem da je kadenca 123 fenomenalna i za po ravnom asfaltu  :lol1

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #23 u: 03.11.2013., 16:30:54 »
je, ful je jednostavno
Sve si mi objasnila  :lol1 :palacgore

Kako je iPhone šampion jednostavnosti , i uzima ga se kao referencu onda tamo može biti samo ili isto ili jednostavnije nego na Androidu a tamo se svodi da pronađeš aplikaciju na Google Playu i dodirneš "Install", i još jednom da potvrdiš prava aplikaciji - jednostavnije od toga stvarno ne može.  :palacgore

ok,thanks  :palacgore

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #24 u: 13.11.2013., 14:30:21 »
Evo danas sam dobila odgovor od Primorsko-goranske županije na pitanje šta je sa planinarskim domom na Snježniku i dali će ga netko obnoviti....
pa kaže, citiram:

Poštovana,
Dom na Snježniku je u ovom trenutku u vlasništvu Republike Hrvatske. Pošto se Dom nalazi u području NP Risnjak, ta ustanova ima volju voditi obnovu Doma, ali želi dobiti suglasnost nadležnog Ministarstva za zaštitu okoliša da u to može ući, odnosno nekoga koji će projekt financijski pratiti. Novi detalj je u tome da je Riječki planinarski savez donio odluku da se uključi u obnovu Doma.

NP Risnjak stalno je želio da se u taj posao kao partner uključi i planinarska organizacija, jer je to primarno ipak planinarski objekt. Županija već 6 godina u Proračunu osigurava novce za početak radova (od 500.000 kuna do 300.000 ove godine), ali ih nema tko iskoristiti i novci se nisu trošili (osim što je prije 4-5 godina plaćena izrada projektne dokumentacije i prvi dio pristupnog puta).

I za 2014. u Proračunu PGŽ planirano je inicijalnih 300 tisuća kuna. Prema dokumentaciji iz 2009. tada su radovi procijenjeni na oko 1,5 (s PDV-om 1,9 milijuna kuna), ali od tada je dom puno više stradao i danas ne znamo koliko bi to koštalo.

Možemo samo očekivati da će tijekom ove zime i proljeća NP Risnjak i formalno ući u vlasništvo Doma na Snježniku, da će se postići konačni dogovor između Ministarstva zaštite prirode i okoliša – NP Risnjak – PGŽ i Riječkog planinarskog saveza kako bi se u lipnju/srpnju slijedeće godine krenulo s radovima I. faze na sanaciji Doma. Time bi se za početak zaustavilo daljnje propadanje doma."

Pozdrav,

   
Slaven Hrvatin
Visi strucni suradnik za web stranice i promociju

Primorsko-goranska zupanija
Ured Zupanije
Adamiceva 10/V, HR-51000 Rijeka
T ++385 51 351 726
F ++385 51 351 613
E slaven.hrvatin@pgz.hr
W www.pgz.hr


Hm...nadam se da će tako i biti...ako ne možda se možemo mi javiti da upravljamo tim parama i obnovimo dom...ako moze Nadan Vidošević što ne bismo i mi jedan domčić za Croinfo forum  :greensmile
aboriđinka

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #25 u: 13.11.2013., 15:49:03 »
Sabina, svaka čast na ovom  :bravo3

Znala sam za ovu zavrzlamu oko vlasništa, ali drago mi je napokon pročitati da se i planinarski savez uključuje u to.

Nadam se da će se stvarno stvari pomaknuti s mjesta sljedeće godine  :popcorn

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #26 u: 13.11.2013., 16:04:40 »
taman uređujem fotke sa tog izleta (link uskoro i ovdje) ... pa ću navesti ovaj odgovor, ako nemaš ništa protiv ..neka i šira javnost bude informirana

madcox

  • Gost
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #27 u: 13.11.2013., 17:16:33 »
Sabina, svaka čast na ovom  :bravo3


potpisujem  :palacgore

vidiš ti kako taj dom (i pitanje koliko još sličnih objekata) propada dok oni lopticu prebacuju jedni na druge....... :palacdole

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #28 u: 13.11.2013., 19:42:40 »
... pa ću navesti ovaj odgovor, ako nemaš ništa protiv ...
Naravno da nemam ništa protiv, dapače, u interesu svih nas je da se nešto pokrene. Ja ću gospodinu odgovoriti da mu hvala na odgovoru i da ćemo svakako provjeriti krajem ljeta 2014. dali se sta pomaknulo s mrtve točke

aboriđinka

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Platak- Snježnik- Guslica
« Odgovori #29 u: 13.11.2013., 20:08:14 »