Povezani Događaji

  • Tjedan češkog filma: 24.10.2013

Autor Tema: Tjedan češkog filma  (Posjeta: 4228 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Tjedan češkog filma
« u: 19.10.2013., 15:22:13 »
Tjedan češkog filma
24. 10. 2013- 31. 10. 2013. , Art kino Croatia



http://www.art-kino.org/hr/program/ciklusi/tjedan-ceskog-filma-2013


Tjedan češkog filma
Ključ dobre komedije? Češka!

Art-kino je i ove godine domaćin dobrih čeških filmova. No, ono po čemu je ova godina doista posebna jest što će donijeti najbolje od čeških komedija.

Tako će se na repertoaru naći osam komedija nastalih između 1969. (Čehoslovačka) i 1994. (Republika Češka) godine.

Zabavljat će nas izvanredna komedija Briši, konobaru, briši Ladislava Smoljaka o misterioznom gospodinu koji poput fantoma obilazi praške kafiće ne bi li zaradio krunu više, ali i dvije komedije Marie Poledňákove - Kako izvaditi kitu kutnjak o 8-godišnjem Vašeku koji svojoj majci udovici traži muža i sebi oca te S tobom je divan svijet o neobičnom i neočekivanom zbližavanju očeva i sinova. Ovogodišnji Tjedan dodnosi i filmske velikane poput Jiřía Menzela (Svečanost visibaba) te komediju Pučka škola sina i oca Jana Svěráka i Zdeněka Svěráka. Na repertoaru će se naći i Saturnin Jiříja Věrčáka prema istoimenom kultnom humorističnom romanu Zdeněka Jirotke iz 1942. te Ljeto s kaubojem Ive Nováka koji donosi priču mlade psihologinje, njezinog novog dečka i konzervativne obitelji. Najstariji film na repertoaru je Bonvivani iz 1969. godine koji prati trojicu bauštelaca u potrazi za elitnom zabavom u Pragu.

Zahvaljujući Veleposlanstvu Republike Češke u Zagrebu na reperotaru vašeg i našeg kina naći će se ovih 8 izvanrednih komedija, a na svečanom otvorenju će nas počastiti i dobar stari Staropramen.


Dakle, nakon otvaranja izložbe Rubinich u MGRu, odlazak u Art kino, film i Staropramen!!


žMože li bolje???   :bravo5 :beer2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Tjedan češkog filma
« Odgovori #1 u: 31.10.2017., 14:19:14 »
Eto ga opet!! :bravo5 :yes

Tjedan češkog filma otvara se u četvrtak, 2.11. u 20 sati komedijom Dvojnici.

U suradnji s Veleposlanstvom Republike Češke, tradicionalni osmi Tjedan češkog filma ponovno je na programu Art-kina od 2. do 5. studenog


Ciklus započinje u četvrtak, 2. studenog u 20 sati, komedijom „Dvojnici“, u režiji Jiříja Chlumskýog. Priča je to o zamjeni identiteta koja nema dobrih posljedica za sve uključene, a nastavlja u duhovitom tonu filmom „Učiteljica“ koji prikazuje borbu roditelja protiv politički dobro umrežene učiteljice. Za ljubitelje elemenata mistike i narodnog folklora, na repertoaru je i drama „Podnevkinja“, a za povjesničare film „Ja, Olga Hepnarova“ o ženi koja je 1973. kamionom u centru Praga usmrtila osmero ljudi. Nebesku komediju o avanturama anđela i vraga koji postanu nenadani prijatelji pronađite u filmu „Anđeo gospodnji 2“, dok je za najmlađe tu animirani film „Neparožderi“ koji daje sasvim logično objašnjenje o tome zašto uvijek jedna čarapa nedostaje iz para.

Ulaznice se mogu rezervirati elektronskom poštom (ulaznice@art-kino.org) ili telefonskim putem (051/323-261) u radno vrijeme blagajne.

Raspored programa:

Četvrtak, 2.11.2017.

    20:00 DVOJNICI (Dvojníci), režija: Jiří Chlumský, uloge: Ondřej Sokol, Jakub Kohák, Miroslav Etzler; Češka, 2016., 103 min. – komedija   

Petak, 3.11.2017.

    20:00 UČITELJICA (Učitelka), režija: Jan Hřebejk, uloge: Zuzana Mauréry, Csongor Kassai, Zuzana Konečná; Češka, 2016., 102 min. – drama / komedija   

Subota, 4.11.2017.

    16:00 NEPAROŽDERI (Lichožrouti), režija: Galina Miklínová, glasovi: Goran Navojec, Ronald Žlabur, Žarko Potočnjak; Češka / Slovačka / Hrvatska, 2017., 86 min. – animirani / avanturistički / obiteljski

    20:00 PODNEVKINJA (Polednice), režija: Jiří Sádek, uloge: Aňa Geislerová, Daniela Kolářová, Karolína Lipowská; Češka, 2016., 89 min. -  drama / triler   

Nedjelja, 5.11.2017.

    16:00 ANĐEO GOSPODNJI 2 (Anděl Páně 2), režija: Jiří Strach, uloge: Ivan Trojan, Jirí Dvorák, Vica Kerekes; Češka, 2016., 99 min. - komedija  18:00 Tijelo i duša  Tjedan češkog filma

    20:00 JA, OLGA HEPNAROVÁ (Ja, Olga Hepnarová), režija: Tomáš Weinreb, Petr Kazda, uloge: Michalina Olszanska, Martin Pechlát, Klára Melísková; Češka / Poljska / Slovačka / Francuska, 2016., 104 min. – biografski / drama   



Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Tjedan češkog filma
« Odgovori #2 u: 31.10.2017., 16:06:38 »
Jasno da ovo nemere proć prez mene. :s065
Volim češke filmove pa bog.  :beer2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Tjedan češkog filma
« Odgovori #3 u: 31.10.2017., 18:34:47 »
Jasno da ovo nemere proć prez mene. :s065
Volim češke filmove pa bog.  :beer2
češnjakinje isto

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Tjedan češkog filma
« Odgovori #4 u: 31.10.2017., 18:40:25 »
Dada i Češnjovke isto volem.
(Neboge Čehinje kako ih sve zovemo... Ja sam pokupio iz serije Malo misto Češkinje, ali ovo Češnjakinje još nisam čuo. A može i Črišnjevkinje, što nebi moglo. :lol3 )
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Tjedan češkog filma
« Odgovori #5 u: 02.11.2017., 14:09:42 »
Daklem, ova-ko!
Ja kao stari (a mogu li ja uopće biti mlad) član Art kina i to imam pravo na dvije ulaznice za večerašnje otvorenje Tjedna češkog filma. I ja jih jimam. Jedna zame u primarnom redu, a druga u jedanajstom redu pantera.
I kako je moja dosadašnja pratilica na ovakvim manifestacijama opravdano odustala od filma to je ta ulaznica sada vama na volju. Pa ako nekoga interesuje češki film ili Staropramen pivo after party ili, nedajboh, i jedno i drugo neka se obrati namene pa će da mu dadnem kartu za upad. (Kako se zvao onaj najpoznatiji tapkaroš iz sedamdesetih, uvijek je imao povezane članke na rukama?) C:-)
Prošeći se z manun okolo Trsata.