Autor Tema: Razno iz područja muzike ...  (Posjeta: 16884 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Razno iz područja muzike ...
« u: 08.09.2013., 10:55:27 »
Gustafe je u ožujku napustila dugogodišnja članica Barbara Munjas i počela samostalnu karijeru ... U lipnju su bili na Danima ovlaštenih inženjera građevinarstva u Opatiji, pa evo jedne fotke tadašnjeg sastava ... najviše me oduševila kovrčava tamnoputa članica - i stas i glas ... al ko sluša? Izgleda da se zove Sara Queiroz Popović!   :greensmile :bravo5







Životopis Gustafa:


Grupa Gustafi nastala je krajem 1980. u malom gradicu Vodnjanu u Istri iz jedne amaterske scenske skupine sklonoj performansima i pod nazivom Gustaph y njegovi dobri duhovi odrzala prvi nastup koji je imao za biti i jedini, no eto nedokucivi su putevi gospodnji – band postoji jos i danas i funkcionira besprijekorno. Clanovi Cedomir Mosnja, Edi Maruzin 33 godina sviraju zajedno, iza sebe imaju deset albuma, uskoro i jedanaestog i preko 2.500 nastupa. Vlado Maružin bend napušta 2012., nakon 32 godine i posvećuje se profesorskom pozivu, a dvojica preostalih pocetnih clanova Livio Morosin i Igor Arih napustaju band, Igor ostaje vanjski suradnik, a kroz grupu je odonda prodefiliralo mnostvo glazbenika. U pocetku eksperimentalni punk rock kasnije zamjenjuju utjecaji istarske etno glazbe, kao i ostale svjetske etno scene iz cega se stvorio osebujni zvuk Gustafa po kojem su i sada poznati. Mjesavinom svega sto su slusali i culi (od bluesa, countryja, texmexa, cajuna, keltske glazbe, balkanske tradicionalne glazbe, ruskoukrajinskih veselica sve do ortodoksne istarske kante) stvorili su jedan zarazni sublimat koji osvaja ljude gdje god dodju, od Portugal, Spanjolske, Svicarske do Izraela i Brazila. Puni ritma, emocija i pozitive stvorili su si prijatelje i ljubitelje svugdje. Svirali su i sviraju gdje ih pozovu, od svadbi i konoba, ostarija, barova, klubova, do velikih koncertnih i sportskih dvorana i festivala po cijeloj Hrvatskoj, a sve vise i po Europi. Obljubljeni koliko kod kritike, toliko i kod publike, album „FF“ izdali su 2006. za kojeg su dobili i Porina za najbolji rock album. 2009. godine izdaju novi studijski album "Chupacabra", na kojemu čine veći zaokret prema korijenima, sa puno eksperimentalnih zvukova, found sounda, kompjutera. 2012/13. izdali su najnoviji album "Kanibalkanska" koji je pobrao sve pohvale kritičara i smatra se jednim od njihovih najboljih albuma već sada. a ove godine svjetlo dana će ugledati i jedanaesti album, CD i DVD uzivo.
Sadasnju postavu koja nikad nije fiksna cine Edi Maruzin, autor tekstova i glazbe, pjevac i gitarista, Cedomir Mosnja – bubanj, Martin Šikman – bas i udaraljke, Gianluca Antonini - trombon, Edin Pecman - harmonika i klavijature, Boris Mohoric – truba i vokal, Jimi Grgić – gitara, Sara Queiroz-vocal, percussion, Ana Antolović - vokal, Emmanoel da Silva - percussion, Romano Hantih – tuba, i još dosta prijatelja koji se povremeno pridružuju. S veseljem krecu u nove pohode, u nove svirke popularno zvane „Štala“ (sa njihove LiceKnjiga stranice)




A više o Sari na linku:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/282017/Istrijani-su-pokvareni-i-veliki-materijalisti.html
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #1 u: 08.09.2013., 11:00:12 »
Iz serijala Ulični svirači kojeg otvaram ... upravo sada:


Lik ispod gradske ure:


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #2 u: 26.09.2013., 19:42:42 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #3 u: 26.09.2013., 19:47:10 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #4 u: 29.10.2013., 21:51:08 »
27.10.2013. je umro Lou Reed. Najpoznatiji po svom radu u 60-ima kao gitarist, pjevač i tekstopisac za grupu Velvet Underground nakon čijeg je raspada 1970. nastavio solo karijeru. Reed je imao veliki utjecaj na američku kulturu uvodeći avangardni rock, pop-art i pjesme o životu na ulici, drogi, otuđenju i nasilju u mainstream glazbu.
Njegova suradnja s ocem pop-arta Andyjem Warholom smatra se jednom od najvažnijih kolaboracija u suvremenoj kulturi. Uzrok smrti još nije otkriven, a Rolling Stone je izvijestio da je Reed umro danas  i to 5 mjeseci nakon transplantacije jetre.
Iako Velvet Underground nisu imali komercijalni uspjeh u 60-ima, njihova popularnost i utjecaj znatno su porasli u idućim desetljećima, ostavivši trajan trag na glam, punk i alternativni rock. Grupa je 1996. primljena u Kuću slavnih rock'n'rolla.
Lou Reed je rođen u Brooklynu 1942., a većinu djetinjstva proveo je na Long Islandu. Deklarirao se kao biseksualac, a kao tinejdžer bio je podvrgnut terapiji elektrošokovima.
Reed se 2008. oženio umjetnicom Laurie Anderson. U svibnju ove godine transplantirana mu je jetra nakon što mu je dijagnosticirano kroničnoj zatajenje jetre.
Reed je otvoreno govorio o svojoj ovisnosti o drogama i alkoholu u svojoj glazbi, a jedna od njegovih najpoznatijih pjesama zove se Heroin. (Uzeto iz dnevnik.hr)
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #5 u: 17.12.2013., 19:20:22 »
Zove me prijatelj da poslušam ovu stvar. Meni se čini dobro. Ali znam da ovdje ima i pravih znalaca , muzičkih .
Pa šta vi mislite o ovome?
Nažalost samo je audio prikaz. Momak nema novaca za video.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #6 u: 17.12.2013., 19:50:00 »
 :palacgore

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #7 u: 18.12.2013., 20:44:46 »
Zove me prijatelj da poslušam ovu stvar. Meni se čini dobro. Ali znam da ovdje ima i pravih znalaca , muzičkih .
Pa šta vi mislite o ovome?
Nažalost samo je audio prikaz. Momak nema novaca za video.
Sviđa mi se. Ljubavna balada, dobra gitara i dobar ritam u starom stilu. A kakav je problem sa videom? :) Video napravim bez po problema. Nek mi se slobodno javi, ne naplaćujem ništa samo da me ne tuži za kršenje autorskih prava :P
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #8 u: 18.12.2013., 22:09:22 »
Zove me prijatelj da poslušam ovu stvar. Meni se čini dobro. Ali znam da ovdje ima i pravih znalaca , muzičkih .
Pa šta vi mislite o ovome?
Nažalost samo je audio prikaz. Momak nema novaca za video.
Sviđa mi se. Ljubavna balada, dobra gitara i dobar ritam u starom stilu. A kakav je problem sa videom? :) Video napravim bez po problema. Nek mi se slobodno javi, ne naplaćujem ništa samo da me ne tuži za kršenje autorskih prava :P
Ne znam skoro ništa o tom dečku.
Smješkam se jer je vezano za priču o konjima. :lol1
Trenutno je u Njemačkoj , kod brata koji je kupio konjušnicu. Ima još neke stvari.
A , ja stvarno to nisam znao, ti možeš snimiti video? Pa ako bude trebalo znam koga će Majk potražiti.
Evo tu još par njegovih uradaka.  :wavey
http://www.youtube.com/results?search_query=majk%20stakleni%20romeo&sm=12
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #9 u: 22.12.2013., 20:50:53 »
hahahaha miliću ma ne snimam  :lol1 ali mogu napraviti solidan video za youtube...
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #10 u: 22.12.2013., 21:35:56 »
Aha, ako sam dobro shvatio, ti bi napravila video na temu njegove muzike, tako da ubaciš koji filmić, sliku... :palacgore
Poslat ću mu upit / preko goluba pismonoše / pa ako odobri napravit ćeš, kad budeš mogla. Baš me zanima kako bi to izgledalo.
Evo za tebe, jerbo si dobra, uslužna, jedan buketić ciklama s mog stola.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #11 u: 22.12.2013., 22:20:47 »
Ciklamice makni sa stola van na hladno.. na prozor  ;)  :wavey
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #12 u: 23.12.2013., 10:20:24 »
Ma šta se ti javljaš. Nisam ih poklonio tebi nego Sabini. :lol3
A šta se tiče ciklama, već sam postao ciklamolog. I u pravu si. Više vole prohladno mjesto. I dosta vode.
Tu su se našle za uslikavanje. I kad ručamo ih stavim. Inače - out!.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #13 u: 25.12.2013., 09:15:52 »
o hvala milicu...ali isplata ide nakon obavljena posla  :P

vidi se da znate sve o ciklamama...pored pakujca i đurđica to mi je najdraži cvijet  :wavey
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno iz područja muzike ...
« Odgovori #14 u: 28.12.2013., 11:32:40 »
Evo mene opet. Muzička neznalica.
Naime, ča. Već desetak, hm bit će i više, godina povremeno susrećem jednog čovjeka. Najprije preko mojih nogometaša na Orijentu, zatim na Trsatu, kafićima... I nekoliko puta smo bili u istom društvu. Nekad se pozdravimo, nekad ne. Ma znate kako to ide.
I 13.12.t.g. bila je predstava u Trsatskoj čitaonici. Vodila je žena mog pokojnog prijatelja Ružica Ažman u ime Kluba prijatelja Grada Trsata, ili tako nekako se udruga zove.
I na toj predstavi, između ostaloga, i taj povremenopozdravljeni čovjek. Prima nagradu za životno djelo. Poeta, pisnik...Bruno Kovačić. Između ostalog napisao je tekst za ovu pjesmu. A izvodi je Danijel Načinović. Čudna koincidencija, je li, Sabina?

Prošeći se z manun okolo Trsata.