Autor Tema: MiK 2013  (Posjeta: 12690 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
MiK 2013
« u: 23.06.2013., 11:30:07 »
Prva večer u Puntu:    (ala nam fali naš Jazbac i njegove insajd stories!!!)   :(

http://www.novilist.hr/Scena/Glazba/MIK-Tamara-Brusic-i-Gina-Picinic-podijelile-prvo-mjesto-u-Puntu



Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MiK 2013
« Odgovori #1 u: 23.06.2013., 11:31:34 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: MiK 2013
« Odgovori #2 u: 23.06.2013., 16:31:18 »








Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MiK 2013
« Odgovori #3 u: 23.06.2013., 16:37:10 »
Ma motam se ja motam... malo manje, pa je i materijala manje, ali ne očajavajte bit će, bit će... :305

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MiK 2013
« Odgovori #4 u: 23.06.2013., 16:39:53 »
Wow wow wow - eto mene u Gina fan club ...   :eek :bravo2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: MiK 2013
« Odgovori #5 u: 23.06.2013., 16:46:12 »
Wow wow wow - eto mene u Gina fan club ...   :eek :bravo2
Kako je rekao sinoć Ivo Dujmić (gradonačelnik) lipa, lipa, lipa ...

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MiK 2013
« Odgovori #6 u: 24.06.2013., 08:48:19 »
Wow wow wow - eto mene u Gina fan club ...   :eek :bravo2
Kako je rekao sinoć Ivo Dujmić (gradonačelnik) lipa, lipa, lipa ...

Dujmić je rekao: divna, divna, divna  :lol2
A što se naše Gine tiče evo malo novosti :djavo: Izgleda da stroga mamica pomalo "gubi kontrolu" nad svojom curicom  :greensmile. Iako je uvijek za nastupe bila besprijekorno elegantna, imiđ joj je bio pomalo retro što je pripisivano njenom američkom okruženju u kojem živi 11 mjeseci u godini. Cura je uzela stilistu (ne znam kojeg, ali ču je pitat) koji je napravio sjajan posao promjenišvi joj frizuru i prilagodivši kompleta styling godinama i pjesmi. Vrlo skromna, pomalo samozatajna i nadasve sramežljiva cura naprosto rastura na pozornici, a da ima "ono nešto" , ima. Na MIK-u je, inače, strogo zabranjeno pozivanje publike tipa "ajmo ruke gore.... a di su ruke i ostale lakoglazbene uzrečice, ali Gina to vrlo uspješno kompenzira svojim scenskim nastupom.
A možda je svemu tome "krivo" još nešto. Konačno je u pratnji dečka  :cool2 . Mislim da se radi o "našem momku", ali i to ćemo provjeriti.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: MiK 2013
« Odgovori #7 u: 24.06.2013., 12:24:23 »
Tamara Brusić








Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MiK 2013
« Odgovori #8 u: 24.06.2013., 15:15:29 »
Tamara nam na MIK-u nastupa jubilarni 10.-ti put za što će u Rijeci primiti i malu nagradu od strane organizatora. Na MIK-u je nasupila po prvi puta pred 15-tak godina što znači da nije nastupala u kontinuitetu. Njen kontinuitet je samo R. Pilepić koji radi (vrlo uspješno) pjesme s kojima se Tamara redovito plasira vrlo visoko, a na "svom" Krku je često i pobjeđivala. Roditelji su joj boduli iz Risike, odrasla je u Rijeci, udala se u Mariniće, Tamara je uvijek gajila i pokazivala veliku ljubav prema zlatnom otoku, a koji joj je to znao i uzvratiti. Vrlo fina i pristojna cura koja pokušava svoju karijeru graditi i gažiranjem po domaćim feštama kako bi vratila sredstva uložena u svoju karijeru.
Svoju pozitivu prenosi kroz pjesme do publike koja to i cijeni. Imala je pokušaj izlaska iz lokalnih okvira, no na žalost, hrvatska estrada je leglo gladnih morskih pasa koji te unište čim podigneš glavu iznad ovih naših lokalnih okvira.  Dobri rezultati na ovogodišnjem MIK-u logična su posljedica starog oprobanog recepta da se pjevaju pjesme po kojima si prepoznatljiv, koje ti leže i koje mikovska publika "puši" bez problema. Bez  aspiracija za nagradu stručnog žirija ili struke, te za interpretaciju Tamara cilja na ono što će uvijek osvojiti, a to je tipična mikovska publika.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MiK 2013
« Odgovori #10 u: 24.06.2013., 19:23:10 »
To vi mene kao ono .... rajcate :305 : Neka, neka: Dakle, vrlo, vrlo zanimljivo! Očekivana pobjeda domaćina jer su muzikanti u rodu sa najmanje 90% publike, kad se uzme u obzir s kim su u svađi rezultat je otprilke realan. Mnogo zanimljivije je da su 2. i 3. mjesto osvojili dva mlada debitanta iz Istre, oba izdanci glazbene radionice vrijednog Alana Poropata koji već godinama radi s mladim istarskim pjevačkim nadama i osobno mislim da će mu se kad tad sreća nasmješit i da će promovirat neku novu zvjezdicu koja ga neće odjebat nakon 1. hita. Momci, što je je, PJEVAJU! Imaju talent, glas, glazbenu podlogu i znaju se držat na pozornici. Imaju i podršku i  pratnju svake večeri (roditelji, bliža rodbina i suradnici) što mladim momcima sigurno puno znači.
Valja znati da koliko got se mi umišljali drgačije, slovenska publika ne poznaje naše izvođače. A pogotovo ove godine kada ni opatijska publika nije pozvala pola izvođača, što znači da su glasali za izvođače, namjerno ne kažem pjesme, koji su ih se dojmili. Već večeras slijedi nova "zmeša" jer će se za pobjedu borit Ivan Botezzar i Nevia Rigutto (sutra me ocjenite ako san dovoljno stručan prognozer :pusiti) tako da će situacija na vrhu malo zakomplicirati, ali nakon Rijeke sve će opet doći u normalu. Može se desit i frka prije finala u slučaju približno istog broja bodova kada će istarski izvođači dati sve od sebe da dovedu svoju publiku. No, to su samo rezultati. Mnogo je važnije koje će se pjesme vrtiti na radio postajama, a Alen Polić će sigurno biti jedan od njih.
Na žalost, mnoge pjesme sa ovogodišnjeg MIK-a čut ćete samo na festivalu i NIKAD više. Časna pionirska! Ali to neka je na duši direktoru i njegovim ljudima koji poslušno potvrđuju njegov izbor pjesama pristiglih na natječaj. To ću i dokazati  sa mojom pjesmom koja nije prošla, a vrtiti će se sigurno. Jbg, to vam je tako.
NA PRIMJER: (ili rubrika "jeste li znali") :
DA TE MOGU PISMOM ZVATI - 3 godine je bezupješno obijala natječaje hrvatskih festivala
TU JE JUBAV MOJA - danas gotovo pa grobniška himna - dvije uzastopne godine odbijana je sa MIK-a da bi 3. godine upala, ali u interpretaciji Džoa Maračića Makija koji je ubačen na festival zbog zasluga u udomljavanju Djejeg MIK-a u Americi
POTRESUJKA (danas himna matujske općine i Halubja) - megahit koji nije primljen na festival jer je "previše lokalanog karaktera"
Oćete još????

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: MiK 2013
« Odgovori #11 u: 24.06.2013., 23:56:44 »
Imala je pokušaj izlaska iz lokalnih okvira, no na žalost, hrvatska estrada je leglo gladnih morskih pasa koji te unište čim podigneš glavu iznad ovih naših lokalnih okvira. 

Sigurno ima i toga, ali ne mogu se sjetiti nitijednog izvođača iz Ča-vala koji mi se bitno sviđa u "hrvatskoj" verziji. Vitasović, Šajeta, Batifiaca, ... svi su mi bili super dok su bili "lokalni", ali kada su krenuli u "svehrvatske" vode ...  nije da su se pokvarili, ali utopili su se u prosjek, dok su kao čakavci bili baš (meni) posebni.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: MiK 2013
« Odgovori #12 u: 25.06.2013., 00:09:06 »
Ja sam opet u Opatiji.








Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MiK 2013
« Odgovori #13 u: 26.06.2013., 23:05:45 »
Četvrta večer u Vižinadi - Jazbac dobar prorok!   :bravo


MIK: Ivan Bottezar slavio u svojoj Vižinadi

Mladi Istrijan sada je u ukupnom poretku drugi s 80 bodova, tri manje od vodeće Gine Picinić. Bod manje od njega ima trećeplasirana Tamara Brusić

http://www.novilist.hr/Scena/Glazba/MIK-Ivan-Bottezar-slavio-u-svojoj-Vizinadi


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MiK 2013
« Odgovori #14 u: 26.06.2013., 23:08:26 »
Peta večer u Novalji - predvidivo!   ::)


MIK: Publika u Novalji odabrala Klapu Sol


Drugo mjesto sa 70 glasova Novaljci su osigurali skladbi “Ma ši te ki ča za me pita”  u izvedbi Gine Picinić, a treće Zadraninu Krešimiru Peroviću i pjesmi  “Na biloj punti”


Punat, Opatija, Kostel, Vižinada i Novalja rekli su svoje, a to što su rekli u prijevodu glasi ovako – prvo mjesto s 105 bodova pripada Gini Picinić i skladbi “Ma ši te ki ča za me pita”. Drugo s 96 bodova Tamari Brusić I pjesmi “Najlipši dani moga života” (R. Pilepić-R. Pilepić-R. Grubišić), a treće i 91 bod pjesmi “Dvi beside” (R. Grbac-D. Kalac/R. Grbac-A. Valenčić) koju izvodi Ivan Bottezar.


http://www.novilist.hr/Scena/Glazba/MIK-Publika-u-Novalji-odabrala-Klapu-Sol



Don't drive faster than your guardian angel can fly!