Autor Tema: Najfotka lipanj 2013.  (Posjeta: 5396 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 406
Najfotka lipanj 2013.
« u: 02.06.2013., 17:13:42 »
Krenimo  :palacgore

Offline pp1972

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 81
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #1 u: 05.06.2013., 16:56:21 »
Kraljica mora

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #2 u: 06.06.2013., 17:16:29 »
Starfucker    :rollin2
 


Offline Kazinjo

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Kol 2012
  • Postova: 405
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #3 u: 06.06.2013., 19:51:20 »
Cvijet
Nema predaje!

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.247
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #4 u: 07.06.2013., 08:41:30 »
Evo i moj doprinos za ovaj mjesec:

Galeb na stupu



Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.247
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #5 u: 07.06.2013., 12:57:39 »
E, da, zaboravih pa da se raspitam malo (kopao sam, ali nisam našao):

  • Kod mene je na mom forumu bilo ograničenje po posteru (samo jedna slika), kako mi se čini ovdje to nije?
  • Da li je moguće da se stavljaju neretuširane fotografije (bez HDR-a i inih filtera), razlog je vrlo jednostavan, ima puno ljudi koji su vični obradi fotografija (ne mislim na nikoga konkretno, da se netko ne nađe slučajno uvrijeđen, već mislim općenito) , od ničega napraviti nešto... Volio bih (barem ja...) vidjeti "sirovu" fotografiju, a ne nečije umijeće u Photoshopu i fotku s aparata od nekoliko KK (kilokuna...). Kako se kaže, da budu svi jednaki pred povjerenstvom ;-)

A za sada toliko, ako nekome nije problem da me malo uputi u proceduru ;-)
Fala i uživajte  :citam1
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #6 u: 07.06.2013., 13:55:29 »
i ja mislim da bi trebala biti iz aparata slika  :palacgore

Ali kada vidiš neke slike dođe mi da promjenim mišljenje  :lol1

duskom

  • Gost
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #7 u: 07.06.2013., 14:07:16 »
do sad smo bili potpuno slobodan forum, glede fotki - ali držim da su smo dorasli da uvedemo propizicije slične gore spomenutima.  :citam2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #8 u: 07.06.2013., 15:27:46 »
   
  • Da li je moguće da se stavljaju neretuširane fotografije (bez HDR-a i inih filtera), razlog je vrlo jednostavan, ima puno ljudi koji su vični obradi fotografija (ne mislim na nikoga konkretno, da se netko ne nađe slučajno uvrijeđen, već mislim općenito) , od ničega napraviti nešto... Volio bih (barem ja...) vidjeti "sirovu" fotografiju, a ne nečije umijeće u Photoshopu i fotku s aparata od nekoliko KK (kilokuna...). Kako se kaže, da budu svi jednaki pred povjerenstvom ;-)

Ovo je nemoguće i međusobno isključivo , samo fotoaprati od "nekoliko KK" daju mogućnost da dobiješ sirovu fotografiju (RAW format). Ali naravno da bi se RAW mogao vidjeti treba ga propustiti kroz neki  RAW konvertor i  - više nije sirova. Kompakti pak odmah u aparatu propuste fotografiju kroz svoje algoritme s kojima mijenjaju oštrinu, zasićenje boja, balans bijele boje, kontrast ,...  dakle "sirove" fotografije tu nema ni u tragovima.

Možemo se samo dogovoriti koliko ćemo obrade dozvoliti, ali potpuno je ne možemo izbjeći.






Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #9 u: 07.06.2013., 15:39:28 »
ma najbolje kakvu tko pošalje i gotovo,nekada su obrađene super,zašto limitirati

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.247
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #10 u: 07.06.2013., 16:36:50 »

Ovo je nemoguće i međusobno isključivo , samo fotoaprati od "nekoliko KK" daju mogućnost da dobiješ sirovu fotografiju (RAW format). Ali naravno da bi se RAW mogao vidjeti treba ga propustiti kroz neki  RAW konvertor i  - više nije sirova. Kompakti pak odmah u aparatu propuste fotografiju kroz svoje algoritme s kojima mijenjaju oštrinu, zasićenje boja, balans bijele boje, kontrast ,...  dakle "sirove" fotografije tu nema ni u tragovima.

Možemo se samo dogovoriti koliko ćemo obrade dozvoliti, ali potpuno je ne možemo izbjeći.


Sve 5.. Ja sam samo iskazao mišljenje.

A što se tiče doslovnosti RAW formata, uopće mi nije palo na pamet da će netko ići za time i to povezati. Htio sam reći sirov u smislu bez dodatne obrade, a ne bez autoamtske obrade aparata.... KK je bilo zbog korištenja dodatnih mogućnosti aparata....

Nisam toliko konzervativan :-)

Mislim da sam sada objasnio što mi je bili na pameti... Ali, kako sam već naveo, sve 5, samo moje mišljenje, nisam se htio raditi pametan.... 

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #11 u: 07.06.2013., 16:39:27 »
 :palacgore sve pet za prijedlog  :beer2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #12 u: 07.06.2013., 23:55:23 »
A što se tiče doslovnosti RAW formata, uopće mi nije palo na pamet da će netko ići za time i to povezati. Htio sam reći sirov u smislu bez dodatne obrade, a ne bez autoamtske obrade aparata.... KK je bilo zbog korištenja dodatnih mogućnosti aparata....

Dakle smjeli bi priložiti samo fotografije nastale u fotoaparatu cijene manje od par KK , postavljenom na automatske postavke?  :eek

"Dodatne mogućnosti aparata" ?!?!  :help2 Aparati od nekoliko KK su dobri po tome što imaju dobre senzore, visoke osjetljivosti, dobre/odlične razlučivosti (ne mješati sa rezolucijom) i (možda najvažnije) većim dinamičkim rasponom  :palacgore  te mogućnosti stavljanja različitih objektiva, koji onda mogu biti optimalno prilagođeni jednoj zadaći a ne rezultat kompromisa kao kod (ultra)zoom kompakta.
To je ono što oni sami po sebi, to nisu dodatne mogućnosti  takvih fotoaprata, osim ako ne misliš na dodatne objektive.  :greensmile

Pretpostavljam da pod dodatne mogućnosti u stvari misliš na efekte tipa HDR unutar aprata, panorama unutar aprata, raznorazni "umjetnički" filtri  koji se ionako bolje odrade u posebnom softveru.

Ljudi  i dalje misle da će dobar/skup fotoaprat odmah raditi odlične fotografije sam od sebe  :lol1


Mislim da sam sada objasnio što mi je bili na pameti... Ali, kako sam već naveo, sve 5, samo moje mišljenje, nisam se htio raditi pametan....

Što se mene tiče sve može samo ne možemo čisto tehnički potpuno izbaciti obradu. Možemo se samo dogovoriti koliko ćemo obrade dozvoliti.  :palacgore





Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.247
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #13 u: 08.06.2013., 00:01:25 »
A dobro je, znaš na šta sam mislio....

Idemo dalje po planu i programu....

 :citam1
« Zadnja izmjena: 08.06.2013., 00:05:12 od magnum.cro »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Najfotka lipanj 2013.
« Odgovori #14 u: 08.06.2013., 13:06:05 »
Aparati od nekoliko KK su dobri po tome što imaju dobre senzore, visoke osjetljivosti, dobre/odlične razlučivosti (ne mješati sa rezolucijom) i (možda najvažnije) većim dinamičkim rasponom  :palacgore  te mogućnosti stavljanja različitih objektiva, koji onda mogu biti optimalno prilagođeni jednoj zadaći a ne rezultat kompromisa kao kod (ultra)zoom kompakta.
To je ono što oni sami po sebi, to nisu dodatne mogućnosti  takvih fotoaprata, osim ako ne misliš na dodatne objektive.  :greensmile

Pretpostavljam da pod dodatne mogućnosti u stvari misliš na efekte tipa HDR unutar aprata, panorama unutar aprata, raznorazni "umjetnički" filtri  koji se ionako bolje odrade u posebnom softveru.

Ljudi  i dalje misle da će dobar/skup fotoaprat odmah raditi odlične fotografije sam od sebe  :lol1

... mane, onako laicki receno, su ova dva navoda u kontradiktornosti, tj normalno mi je da bolji aparat,
bas zbog svega gore navedenog, samo od sebe dela boje slike.

... ma san otela rec, da ovdeka va oven liberalnom forumsu, saki neka dale ca ce, i kladi sliku ku ce,
a mi vavek vidimo i ocjenimo ako nan je nec prevec fintoga, ju ne glasamo, ma kako lipa bila  :greensmile

« Zadnja izmjena: 08.06.2013., 13:08:58 od rijeka53 »