Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26223 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #75 u: 18.08.2013., 12:39:39 »
Rasteretit će se Osječka, Prvomajska, Laginjina...
Moja greška. :skartoc Osječka i Prvomajska će se rasteretit, jer će čvor Kozala preuzet dio prometa sa čvora Škurinje, ali Laginjina baš suprotno. Cijeli ovaj čvor nema baš smisla (smjer zaobilaznica- centar grada i obrnuto) ako se ne riješi protočnost Laginjine i spoja sa Pomeriom i Ž. fašizma. Uzalud da ti je spoj sa zaobilaznicom tako blizu centra, kad zapneš u koloni kod groblja, ili u suprotnom smjeru kod Viarome.
I još jedan detalj koji bi trebalo riješit, kad su se već ulovili tih čvorova; čvor Orehovica. Od moguća 2 ulaza i 2 izlaza u funkciji je samo onaj jedan izlaz iz smjera Zagreba. Čvor Draga je dovoljno blizu, a ipak predaleko.

duskom

  • Gost
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #76 u: 18.08.2013., 14:10:52 »
Da se riješi čvor Orehovica, sve stalo bi bilo sporedno, ali su ga na startu sje... pa je sad teško... :pop

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #77 u: 18.08.2013., 15:36:21 »
Ali, ako se gradi puni čvor, s dijelom s gornje strane zaobilaznice, netko će se fakat zapitati zašto se nije išlo s preslikavanjem varijante s Podmurvica?

(A valjda zbog para. Ali, kad se bude izgradio puni čvor, za n godina, volio bih vidjeti troškove varijante "groblje" vs. varijante "vrtovi".)

Odgovornima za čvor Podmurvice bi trebalo malo provjeriti diplome, IMHO - s brze ceste se "nalijeće" na semafore, skretanje za 90 stupnjeva ...

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #78 u: 23.08.2013., 21:21:35 »
Rasteretit će se Osječka, Prvomajska, Laginjina...
Moja greška. :skartoc Osječka i Prvomajska će se rasteretit, jer će čvor Kozala preuzet dio prometa sa čvora Škurinje, ali Laginjina baš suprotno. Cijeli ovaj čvor nema baš smisla (smjer zaobilaznica- centar grada i obrnuto) ako se ne riješi protočnost Laginjine i spoja sa Pomeriom i Ž. fašizma. Uzalud da ti je spoj sa zaobilaznicom tako blizu centra, kad zapneš u koloni kod groblja, ili u suprotnom smjeru kod Viarome.
I još jedan detalj koji bi trebalo riješit, kad su se već ulovili tih čvorova; čvor Orehovica. Od moguća 2 ulaza i 2 izlaza u funkciji je samo onaj jedan izlaz iz smjera Zagreba. Čvor Draga je dovoljno blizu, a ipak predaleko.

 :999  ima nade. :)
mislimo.  :rose
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #79 u: 23.08.2013., 22:46:09 »
 In modern industrial society only minimal effort is necessary to
   satisfy one's physical needs. It is enough to go through a training
   program to acquire some petty technical skill, then come to work on
   time and exert very modest effort needed to hold a job. The only
   requirements are a moderate amount of intelligence, and most of all,
   simple OBEDIENCE. If one has those, society takes care of one from
   cradle to grave. (Yes, there is an underclass that cannot take
   physical necessities for granted, but we are speaking here of
   mainstream society.) Thus it is not surprising that modern society is
   full of surrogate activities. These include scientific work, athletic
   achievement, humanitarian work, artistic and literary creation,
   climbing the corporate ladder, acquisition of money and material goods
   far beyond the point at which they cease to give any additional
   physical satisfaction, and social activism when it addresses issues
   that are not important for the activist personally, as in the case of
   white activists who work for the rights of nonwhite minorities.

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #80 u: 24.08.2013., 17:02:05 »
... po oven mi jos nismo dostigli stupanj modernog industriajliziranog drustva, jerbo

"...acquisition of money and material goods far beyond the point at which they cease to give any
additional    physical satisfaction,"

vidin da niki NE prestaje GOMILATI lovicu do beskonacnosti, as prevec i mnoge "gladi" za novcem su nepotrebne,
suvisne, nonsens da bi se dalo u nedogled raspricati. Mislim da znanstvenici jos nisu otkrili tu rak ranu modernog
drustva; kada stati gomilati bogatsvo i prestati krasti. Jerbo gomilanje bogatsva je zakonom legaliziran lopovluk,
dovoljno je vidjeti minimalce sirom svijeta.  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #81 u: 24.08.2013., 18:46:24 »
To je iz jednog većeg teksta, s kojim se ne slažem u većini ali ovom dijelu ne nalazim veće mane.

Mislim da će se rijetko vidjeti nekoga tko radi (za njega) ispunjavajući posao da se bavi "surogatnim aktivnostima", no većina nas ima posao u kojem je najbitnije da "ne talasamo" (OBEDIENCE) a solidan broj nas i posao koji će biti zamijenjiv od strane "robota" u ne predalekoj budućnosti.

U takvom okruženju ljudi se počnu baviti stvarima koje im daju "smisao života" ili barem osjećaj ispunjenja - i to je potpuno u redu.

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #82 u: 24.08.2013., 20:14:02 »
... to znaci da ce ljudi postati humani tek i samo onada kada ce se dosadivati na svom poslu,
a koji ce biti u rukama robota. Zalosna i jako tuzna sam, ako je tvoja konststacija nasa buducnost.
Nadam se da ce prije robotizacije ipak doci do osvjescenja, da se bez etike i morala nikamo ne stize,
povijest docet.  :knjizevnost
 
« Zadnja izmjena: 24.08.2013., 20:20:11 od rijeka53 »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #83 u: 25.08.2013., 09:21:01 »
... to znaci da ce ljudi postati humani tek i samo onada kada ce se dosadivati na svom poslu,

Ja sam to shvatio gotovo pa obrnuto, tj kada ljudi nemaju ispunjavajući posao, a to vrijedi za 90% nas, ne postaju humani, nego u potrazi za "smislom" počnu raditi "svašta", neki se počnu boriti za prava potlačenih a neki se odaju "dekadentnim užicima", treći sportu i hobijima, ... ali uglavnom "surogatnim" aktivnostima kojim samo ispunjuju prazninu u svojim životima.

a koji ce biti u rukama robota. Zalosna i jako tuzna sam, ako je tvoja konststacija nasa buducnost.
Nadam se da ce prije robotizacije ipak doci do osvjescenja, da se bez etike i morala nikamo ne stize,
povijest docet.  :knjizevnost

Problem je što onima koju budu zamijenjeni "robotima" problem neće biti dosada - nego preživljavanje.

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #84 u: 25.08.2013., 10:39:29 »
... summasummarum, jadnici ostaju jadnici samo se mjenjaju sredsva rada, kulminacija zloce  :skartoc

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #85 u: 25.08.2013., 10:48:24 »
kakve veze ovo trabunjanje ima s temom  :rollin2

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #86 u: 25.08.2013., 11:31:43 »
... paaaaaaaaaa, da stitimo mrtve na racun ziFih  :greensmile

duskom

  • Gost
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #87 u: 25.08.2013., 14:45:27 »
... paaaaaaaaaa, da stitimo mrtve na racun ziFih  :greensmile
Bavimo se grobljima, a nismo u stanju osigurati minimum digniteta starijim ljudima koji kopaju po kantama .... fuj .. koja demagogija.  :facepalm :facepalm :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #88 u: 25.08.2013., 14:54:02 »
Bavimo se grobljima, a nismo u stanju osigurati minimum digniteta starijim ljudima koji kopaju po kantama .... fuj .. koja demagogija.  :facepalm :facepalm :facepalm

Zato sam stavio onaj tekst - čista surogatna aktivnost, "spasiti" groblje (ili neku voltu) je puno lakše i ostvarivo u relativno kratkom vremenu .

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #89 u: 25.08.2013., 17:00:27 »
Nije mi vrag dao mira i pred koji dan sam otišao do groblja Kozala vidjet taj Whiteheadov mauzolej o kome te toliko priča i koji je tako "ugrožen". Moram priznat da na tom dijelu groblja nisam nikad bio, a i na samom groblju Kozala nisam bio valjda dobrih 7-8 godina. :skartoc

Imamo tako vrijedan spomenik, a ovako se brinemo o njemu..!?!? :facepalm :palacdole Ono koliko sam unutra vidio, stanje je blaga katastrofa. A izvana- pogledajte sami:


Ako se nema novca za neko temeljitije uređenje, a barem se može trava i grmlje oko mauzoleja očistit. To ne zahtjeva neka ekstra dodatna financijska sredstva.




Puna su im usta mauzoleja i njegove zaštite, a na mauzoleju, između kamenih ploča trava raste. Toliko o silnoj brizi.
Evo REF-ići, uvatite se posla, kad vam je toliko stalo do mauzoleja. Alat u ruke i radna akcija. Ne treba nikakav novac, samo malo vremena i dobre volje.. ili je lakše po Kastafskoj šumi šetuckat. :hiker


Zaobilaznica i sada prolazi 30 metara od mauzoleja, i od silnog raslinja se sa groblja uopće ne vidi. Taj novi čvor Kozala bi se također zbog raslinja vidio i "narušavao vizuru" na možda 20% prostora groblja.


Kad smo već kod vizure, i zgrada T-coma (ilikakosetovećzoveelvisćemeispravit) narušava vizuru.