Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26256 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #15 u: 26.05.2013., 22:27:25 »
I da mi ne odgovara (a odgovara mi) novi ulaz/izlaz sa zaobilaznice svejedno me ne bi bilo briga za pokušaj proizvođača smrti (oružje koje je možda od svih modernih nenuklearnih pobilo najviše civila u relativnom odnosu na broj ispaljenih) da "prevari" smrt i osigura si "vječnost" u kojem, na kraju krajeva, niti nije pokopan.
Taj mauzolej mi je tek nešto bolji, u sadržajnom smislu, arhitektonski je ipak puno bolji, od  zgrade u Ogulinu koja se nalazi na mjestu gdje je nekada (po)stojala rodna kuća Ivane Brlić Mažuranić.

A što se tiče volte iz 1800-i neke, uvijek sam se/smo se smijali Američanima kada proglašavaju  spomenikom štagalj iz 1800 i neke, kao eto i oni imaju povijet.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #16 u: 27.05.2013., 22:25:26 »
kmnm

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #17 u: 01.08.2013., 23:53:43 »
Ovdje se sukobljava sadasnjost sa prosloscu. Pitanje je koja je struja momentalno jaca.
Prisjecam se gradnje ceste posred anticke Salone, i njenih rusevina starih dva tisucljeca. I tada su se u Splitu vodile slicne polemike, samo s tom razlikom da ovdje cesta ipak ne ide kroz groblje nego van njega. I pobijedila je potreba za brzom cestom i rjesavanjem prometnih guzvi. Antika je poslikana, izmjerena i zatrpana. Cesta je prosla. Predvidjam isti scenario i na Kozali.
Po meni uopce nije problem da ta cesta prodje tuda, ako netko imenom i prezimenom preuzme odgovornost za troskove i stete ako ih eventualno bude pri izgradnji i eksploataciji ove ceste. A tu je kvaka 22. Jer su grobnice privatno vlasnistvo. Po meni trebalo bi one koje su povijesno i arhitektonski vazne, a ne odrzavaju se, da preuzme grad. I brine o njima dalje.
Sa ili bez ceste.
Jer da se u pojedinim trenucima ponesto staro nije srusilo, bilo bi puno vise nereda u Rijeci.
« Zadnja izmjena: 02.08.2013., 00:10:46 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #18 u: 02.08.2013., 10:09:17 »
Jer da se u pojedinim trenucima ponesto staro nije srusilo, bilo bi puno vise nereda u Rijeci.

 :palacgore

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #19 u: 02.08.2013., 11:16:18 »
Velikoj većini sugrađana je važniji komoditet u cetovnom prometu,nego dvije grobnice koje nikada nisu niti će vidjeti,a vjerovatno niti ne znaju za njih,ali znaju za svakodnevne gužve...toliko od mene

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #20 u: 02.08.2013., 11:56:18 »
ma mi smo uqurcu...neznamo niš prodat turiston, a i stara grobja se daju lepo prodat! magari premešćena

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #21 u: 02.08.2013., 12:08:16 »
je,još i ulaz na groblja početi naplaćivati  :rollin2

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #22 u: 02.08.2013., 22:02:51 »
Mogu ga ići gledati, ali pješke.....

Da mi ne rade gužvu na cesti  ;)
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #23 u: 14.08.2013., 16:32:22 »


radi se.  :pop

još da mi netko objasni KOJE SU TO GUŽVE točno koje BI ovo rješenje rješilo...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Groblju-Kozala-prijeti-devastacija-Cvor-Kozala-je-na-samo-10-metara-od-zasticenih-mauzoleja
« Zadnja izmjena: 14.08.2013., 17:58:12 od Vedrana »
kmnm

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #24 u: 14.08.2013., 16:49:20 »
mislim da stanovnici Kozale i okolnog područja s nestrpljenjem isčekuju taj čvor,briga iz za groblje,ljudi misle na svakodnevne probleme,i da se stavi kakva anketa,devedeset posto bi izabralo čvor,a i nije da će uništiti ...

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #25 u: 14.08.2013., 18:00:48 »
žao mi je Gorg. moje zgražanje ne prestaje  :skartoc  Od Ljudi koji posvete toliko vremena temi Rijeka, a tako reagiraju jednostavno očekujem više.

da ne ponavljam svoje poglede, evo 1 koristan od 1 stanovnika Kozale (s REFa):

"Evo par informacija što se tiče prometa na Kozali. Gužva je samo ujutro i to oko 08:00, traje nekih 15 - 20 minuta i to samo prema gradu, kada ljudi idu na posao. Gužva nastane na Belvederu na križanju i tu priključak na zaobilaznicu ne može ništa pomoći. Gužva zbog dolaska na groblje nastaje samo za Svi svete i to traje 2-3 dana. Mislim da i za tih 1% u godini priključak nije isplativ. Loša strana koja bi se dogodila kada i ako se izgradi priključak, jeste da će se povećati promet u grad i iz grada po ulicama Kozale i Belvedera i nastati će puno veće zakrčenje prometa. Živim na Kozali i znam o čemu pričam."
kmnm

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #26 u: 14.08.2013., 19:16:30 »
Koliko sam shvatio prometno rješenje čvora Kozala, cesta ide PORED mrtvih, a ne PREKO mrtvih, kako stoji u naslovu teme.
Umjesto da se bave vizurama života u Rijeci, oni se bave vizurama groblja. :facepalm

Može li se išta u ovom gradu izgradit, modernizirat, poboljšat, a da se ne nađe šačica kvazi stručnjaka i kvazi povjesničara koji bi svaki kamen sačuvali na svom mjestu, jer eto, tu stoji već 200 godina i tu je Bogom dan. Da je takve slušat, još bi imali mrežu prometnica iz 19. stoljeća, sa kamenim kockama umjesto asfalta. Najbolje da napravimo šator-koloniju na Grobničkom polju, a Rijeku konzerviramo i samo povremeno (ne prečesto, da se u tom metežu ne pomakne koji kamen koji tu stoji već 200 godina) se spustimo u Rijeku i sa mnogobrojnim turistima se divimo veličanstvenim kulturnim i povijesnim znamenitostima Rijeke.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #27 u: 14.08.2013., 19:31:59 »
groblju se oduzima 1,52 hektara. Preko mrtvih će doslovno ići na dijelu gdje je Groblje Kozala počelo graditi niše, a uz Whitehead mauzolej BI TREBAO ići nosač stupa na kojem će cesta prolaziti na par metara (cca 7-8) od jednog (od ukupno 7, od čega 3 na Kozali) objekata pod zaštitom Ministarstva kulture.


i zbog čega??? niš se ne rješava tom cestom, a prilazna je već na 2-3 km. Blazi nami na takvim ljubiteljima gradskih vrijednosti.

PS VIZURA je najmanji problem, ali eto, upada u oči.
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #28 u: 14.08.2013., 21:16:53 »
još da mi netko objasni KOJE SU TO GUŽVE točno koje BI ovo rješenje rješilo...

Bez brojki mogu samo nagađati, no kako ni protivnici rješenja također nemaju konkretne brojke * ... ,  čini mi se da određeni broj ljudi koji izlaze na čvoru Škurinje, u stvari idu ili prema Kozali ili bi im čvor Kozala skratio put, npr prema Drenovi.

To što "nema" gužvi na Kozali, ne znači da se negdje drugdje, npr na čvoru Škurinje ne bi mogle smanjiti gužve u "žurbosatu" izgradnjom ovog izlaza,a bez da se povećaju na Kozali jer jedan broj ljudi koji se sada spuštaju niz Belveder će sigurno iskoristiti novi ulaz i skratiti si put do svoje destinacije u zapadnom dijelu grada.


* osim ako računamo ovaj statistički značajan podatak/brojku  :pusiti
evo 1 koristan od 1 stanovnika Kozale (s REFa):




« Zadnja izmjena: 14.08.2013., 21:20:44 od elvis »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #29 u: 14.08.2013., 21:23:11 »
Može li se išta u ovom gradu izgradit, modernizirat, poboljšat, a da se ne nađe šačica kvazi stručnjaka i kvazi povjesničara koji bi svaki kamen sačuvali na svom mjestu, jer eto, tu stoji već 200 godina i tu je Bogom dan. Da je takve slušat, još bi imali mrežu prometnica iz 19. stoljeća, sa kamenim kockama umjesto asfalta. Najbolje da napravimo šator-koloniju na Grobničkom polju, a Rijeku konzerviramo i samo povremeno (ne prečesto, da se u tom metežu ne pomakne koji kamen koji tu stoji već 200 godina) se spustimo u Rijeku i sa mnogobrojnim turistima se divimo veličanstvenim kulturnim i povijesnim znamenitostima Rijeke.

 :bravo2 :bravo3 :bravo