Autor Tema: Razno  (Posjeta: 251519 vremena)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

duskom

  • Gost
Odg: Razno
« Odgovori #390 u: 04.05.2013., 22:48:59 »
Zanimljivo policijsko oklopno vozilo u Beču 1934.....


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Razno
« Odgovori #391 u: 04.05.2013., 23:55:59 »
Osim toga, nisam bio u partiji, i nisam se osjećao manje vrijedan, (ni moj otac nije bio u KPJ), ali sam imao sve mogućnost, nadu i šansu. ( za razluku od danas - moja djece su vani). Mladi su se mogli besplatno školovati (svi današnji akademici i dr. mr. - su iz doba Tita), posao nije bio u pitanju, ženili su se i stavarali obitelji (bez straha od banaka ili gubitka posla), starci su imali sigurnu starost (nisu ovisili od djece ili kopanja po kantama), zdravstvo je bilo NARODNO, a suci nisu bili korumporani (kao sada svi na vlasti).

Nemojmo zbog tadašnjeg (relativno) dobrog životnog standarda u Jugoslaviji zatvarati oči pred Titovim zločinima. Mnogima je tada bilo bolje nego im je sada i zato im je Tito drag, jer im je omogućio dobar život. :facepalm Ne mogu vjerovat da netko može imat tako uske poglede i zatvarat oči pred zločinom, jer je njemu taj isti zločinac omogućio dobar život. I za vrijeme Hitlera je bilo Njemaca koji su tada dobro živjeli, ali to ne umanjuje njegove zločine i ne briše žrtve holokausta.

mada ne vidim zašto bi to bio zločin protiv " Hrvatskoga naroda"
A nego protiv kojeg? Eskima možda? Tko je pogubljen u Bleiburgu? Osman aga Hašišćumurović? I tko je radio zločine? Moja baba možda? Da te podsjetim: Hrvatska vojska i civili su se htjeli predati Britancima, a ovi su ih predali titovoj narodnooslobodilačkoj vojsci.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Bleiburgu

A i o brojkama bi se dalo diskutirati. Razni izvori daju jako različite brojke. Točan broj nikad neće biti otkriven.

Jazovka? Jama u koju su po završetku WWII pobjednici partizani, pod titovim patronatom bacali političke i druge protivnike režima, kako vojnike tako i civile. Jama je službeno otkrivena 1990. Znalo se za nju i prije, ali se nije smjelo govorit o tome.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Razno
« Odgovori #392 u: 05.05.2013., 00:06:38 »
Đizus kada ćete više izvaditi guzice iz prošlosti,to mi je najjadnija priča i najdosadnija...sve sami filozofi,a rodili se prije tridesetak godina  :rollin2 a znaju gdje je koji kamen bio 45  :djavo

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Razno
« Odgovori #393 u: 05.05.2013., 09:32:07 »
...  eto, u ovo nedjeljno majsko jutro, razmisljam si, kako smo vicni i brzi u brojanju "tudih" mrtvih i navodenju i iznosenju
raznorazne statistike, gotovo samo i uvijek, na racun proslosti i tude odgovornosti, a koju NISMO zivjeli kao ucesnici
niti nas je direktno dotikavljala na nasoj kozi.
A za SADASNJE brojke i statistike,  za koje smo prisutni i snosimo odgovornost, nekako bas nevoljko, rjetko ili nikako
ne dovodimo u koleraciju i vrlo malo ih se ili i ne navodi, iako i ovaj SISTEM i tekako melje i zanje svoje mrtve.
Sve te krade, lopovluci, neaktivnost sudova, korupcija, gramzivost, nepotizam, neefekasnost sistema globalno receno,
odnosi svakodnevno mnoge, jako puno,  bolje rec, previse zrtava. Bilo zbog loseg, zdravstva, skolstva, cesta, 
losih odluka, aljkavosti, neodgovornosti, nesposobnosti i inih propusta, ali to su sve kolateralne zrtve, tihe zrtve,
njih necmo brojati u zrtve jer za njih znamo krivca. Odgovornost je nasa, svi MI sada, kojima je dobro, relativno dobro,
jer nasa indiferentnost, egoisam, ljenost, strah, kukavicluk, nehumanost,  manjak i potpuno odsustvo altruizma,
empatije i solidarnosti  odnos zrtve jednako efikasno kao i tako draga nam citirana proslost,
ali nema veze, predi brigo na Tita  :skartoc


duskom

  • Gost
Odg: Razno
« Odgovori #394 u: 05.05.2013., 10:21:10 »
...  eto, u ovo nedjeljno majsko jutro, razmisljam si, kako smo vicni i brzi u brojanju "tudih" mrtvih i navodenju i iznosenju
raznorazne statistike, gotovo samo i uvijek, na racun proslosti i tude odgovornosti, a koju NISMO zivjeli kao ucesnici
niti nas je direktno dotikavljala na nasoj kozi.
A za SADASNJE brojke i statistike,  za koje smo prisutni i snosimo odgovornost, nekako bas nevoljko, rjetko ili nikako
ne dovodimo u koleraciju i vrlo malo ih se ili i ne navodi, iako i ovaj SISTEM i tekako melje i zanje svoje mrtve.
Sve te krade, lopovluci, neaktivnost sudova, korupcija, gramzivost, nepotizam, neefekasnost sistema globalno receno,
odnosi svakodnevno mnoge, jako puno,  bolje rec, previse zrtava. Bilo zbog loseg, zdravstva, skolstva, cesta, 
losih odluka, aljkavosti, neodgovornosti, nesposobnosti i inih propusta, ali to su sve kolateralne zrtve, tihe zrtve,
njih necmo brojati u zrtve jer za njih znamo krivca. Odgovornost je nasa, svi MI sada, kojima je dobro, relativno dobro,
jer nasa indiferentnost, egoisam, ljenost, strah, kukavicluk, nehumanost,  manjak i potpuno odsustvo altruizma,
empatije i solidarnosti  odnos zrtve jednako efikasno kao i tako draga nam citirana proslost,
ali nema veze, predi brigo na Tita  :skartoc


Slažem se u potpunosti... :citam2

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #395 u: 05.05.2013., 10:52:27 »
Glede Tita:  http://www.novilist.hr/Vijesti/Zagreb/Prosvjed-protiv-Trga-marsala-Tita-ovo-je-civilizacijska-sramota


Samo obavezno pročitajte komentare! Vrlo su zanimljivi.

Svatko od nas ima svoje mišljenje i nitko mu ga neće promijeniti tako lako. Nekome je važniji lagodan život od pogroma, nekome ovo drugo. Samo da pripomenem da bar 90% ljudi s kojima kontaktiram preferira život osamdesetih i sedamdesetih od ovog danas ... Ostali su političari koji danas žive lagodno i dobro im je ...

Ovime zaključujem o dotičnom.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #396 u: 05.05.2013., 10:52:54 »




Podsjećam da je ovo ipak pic post!   :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #397 u: 05.05.2013., 11:05:08 »
Al će ovima biti veseloooo ...       :eek :bravo5


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Razno
« Odgovori #398 u: 05.05.2013., 11:28:27 »

Svatko od nas ima svoje mišljenje i nitko mu ga neće promijeniti tako lako. Nekome je važniji lagodan život od pogroma, nekome ovo drugo. Samo da pripomenem da bar 90% ljudi s kojima kontaktiram preferira život osamdesetih i sedamdesetih od ovog danas ...

Pa i ja spadam u ovih 90% i tvrdim da se za vrijeme Tita živjelo bolje nego danas, ali to ne znači da ću zatvarat oči pred nekim povijesnim činjenicama i zločinima.
;)

Ovime zaključujem o dotičnom.  :wavey
Eto, zatvorio si mi temu, a ja se baš još htio raspravljati. :lol3
Odoh sad do Trsta pogledat cilj tršćanskog maratona, malo prozujat Trstom, kupit si tenisice..

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Razno
« Odgovori #399 u: 05.05.2013., 11:34:15 »
Daj mi poslikaj par brodića,pa pošalji da stavim na shipspotting,please  :fotka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Razno
« Odgovori #400 u: 05.05.2013., 11:43:13 »
A nego protiv kojeg? Eskima možda? Tko je pogubljen u Bleiburgu? Osman aga Hašišćumurović? I tko je radio zločine? Moja baba možda? Da te podsjetim: Hrvatska vojska i civili su se htjeli predati Britancima, a ovi su ih predali titovoj narodnooslobodilačkoj vojsci.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Bleiburgu

Imam neki osjećaj da misliš da je njemačkim zarobljenicima u američkim rukama teklo med i mlijeko. Rat je trajao 4 godine, mrtvih/nestalih je bilo faktički u svakoj porodici i očekivati da se preko noći počne ponašati u skladu sa boljim civilizacijskim običajima iz 2000 i neke je sasvim iluzorno.


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Razno
« Odgovori #401 u: 05.05.2013., 23:23:35 »
Daj mi poslikaj par brodića,pa pošalji da stavim na shipspotting,please  :fotka
Skužit će ovi sa SS da to nisu tvoje fotke. :lol3
Ono što je bilo na sidru mi je predaleko. Nemam ja top od fotoaparata, kao ti. :pusiti A i uzalud da imam, kad je na moru bila neka sumaglica.

Jedino što sam ulovio- Maersk Kleven, ali njega možeš snimit i na Brajdici. Upravo stigao sa dalekog istoka, pun kutijica.


Danas sam bio više koncentriran na neke druge stvari, a ne brodove. Totalno neobično vidjet prazne tršćanske ulice, bez automobila. :o


Cilj

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Razno
« Odgovori #402 u: 05.05.2013., 23:24:54 »
odlično  :beer2

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #403 u: 07.05.2013., 22:46:46 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #404 u: 07.05.2013., 22:50:03 »
Jedna poučna za Kazinja:






 :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!