Autor Tema: Razno  (Posjeta: 247066 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #990 u: 04.01.2016., 09:52:14 »
 :bravo5
Treća, naravno. Piješ ... kavu, i uživaš u pogledu na Milićevih pet. One su iza objektiva fotografa, naravno.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #991 u: 10.01.2016., 14:22:16 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #992 u: 10.01.2016., 14:26:27 »
A i B = ista nijansa sive?



 :eek :o090

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #993 u: 10.01.2016., 15:43:24 »
Bog i bogme jesu! :palacgore
Prošeći se z manun okolo Trsata.


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #995 u: 12.01.2016., 12:43:27 »
mislim da je riječ o kopriviću - Celtis australis ( http://www.mbm.hr/pojmovnik/celtis-australis-obicni-koprivic-46.html ) dosta česta vrsta u Rijeci
bolje biti vjetar nego list

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Razno
« Odgovori #996 u: 12.01.2016., 13:19:00 »
mislim da je riječ o kopriviću - Celtis australis ( http://www.mbm.hr/pojmovnik/celtis-australis-obicni-koprivic-46.html ) dosta česta vrsta u Rijeci
Ma znam za koprivić. A šta je ono iza. Ono u žici. Na to sam mislio

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #997 u: 13.03.2016., 15:47:23 »
Kako je Deutsche Reich prije Hitlera tresla inflacija može se vidjeti i na porastu vrijednosti na poštanskim markama ...  :reading

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Razno
« Odgovori #998 u: 30.03.2016., 23:20:21 »
Sveta alijansa sklopljena je 26. IX. 1815. u Parizu. Dakle, sad već teče treće stoljeće od sklapanja.
Zgodno je ovo: nastaje na inicijativu ruskog cara Aleksandra I. uz njegovu prigodnu spiku: poziva sve vladare da se u "upravljanju narodima drže nauka Svete Vjere našega Spasitelja". Sporazum još potpisiju Franjo I. austrijski car i Fridrik Vilim III. pruski kralj. Mada je pozvan tadašnji papa Pio VII. (svjetovno: Barnaba Chiaramonti) nije se pridružio Alijansi stoga što nikako nije mogao provariti savez koji udružuje pravoslavce i protestante s katolicima!
Sveta alijansa izgubila je značenje nakon 1830. 15 godina je potrajala, a onda su izgubili dah.

To je, ovako, crtica za blagu utjehu: današnji papa vjerujem da ne bi imao problema s udruživanjem i inovjercima. Prije bi bio upitan sam smisao Alijanse. Eppur si mouve.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Razno
« Odgovori #999 u: 30.03.2016., 23:28:33 »
A kad sam krenuo pisati imao sam nešto sasvim drugo na umu.
Naime, sad smo nekako u dvjestogodišnjici jednog drugog događaja. Jer, u ovo doba 1816. u Kölnskom „Dnevniku“ (Kölnischer Zeitung) objavljeno je:
Sedam najozbiljnih razloga
PROTIV JAVNE RASVJETE ULICA

  • S teološkog očišta, umjetna rasvjeta je pokušaj da se [čovjek umiješa] u božji plan za svijet, koji za svijet predviđa mrak tijekom noći.
  • Iz očišta vladavine prava, oni pojedinci koji ne žele svjetlo, ne bi trebali biti prisiljeni plaćati za njega [kao porezni obveznici].
  • S medicinskog stajališta, emanacije svijetlećeg plina škode. Štoviše, rasvijetljene ulice navest će ljude da vani ostaju dulje, što izravno vodi u boleštine uzrokovane pothlađenjem.
  • Iz očišta moralnog, strah od mraka nestat će, no porast će pijanstvo i izopačenost.
  • Iz policajnog očišta, konji će bit ustrašeni, a lopovi ohrabreni.
  • Iz očišta narodno-gospodarstvenog, velike svote novca izvest će se u tuđe zemlje.
  • A iz očišta obična čovjeka, stalna noćna rasvjeta ulica otet će [velik dio] šarma prazničkoj rasvjeti.

Nisu se promijenili svih ovih 200 godina. Alal vjera!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #1000 u: 31.03.2016., 06:24:59 »
 :hmm
Fakat drže vodu!!!  :999
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1001 u: 31.03.2016., 08:00:47 »
A kad sam krenuo pisati imao sam nešto sasvim drugo na umu.
Naime, sad smo nekako u dvjestogodišnjici jednog drugog događaja. Jer, u ovo doba 1816. u Kölnskom „Dnevniku“ (Kölnischer Zeitung) objavljeno je:
Sedam najozbiljnih razloga
PROTIV JAVNE RASVJETE ULICA

  • S teološkog očišta, umjetna rasvjeta je pokušaj da se [čovjek umiješa] u božji plan za svijet, koji za svijet predviđa mrak tijekom noći.
  • Iz očišta vladavine prava, oni pojedinci koji ne žele svjetlo, ne bi trebali biti prisiljeni plaćati za njega [kao porezni obveznici].
  • S medicinskog stajališta, emanacije svijetlećeg plina škode. Štoviše, rasvijetljene ulice navest će ljude da vani ostaju dulje, što izravno vodi u boleštine uzrokovane pothlađenjem.
  • Iz očišta moralnog, strah od mraka nestat će, no porast će pijanstvo i izopačenost.
  • Iz policajnog očišta, konji će bit ustrašeni, a lopovi ohrabreni.
  • Iz očišta narodno-gospodarstvenog, velike svote novca izvest će se u tuđe zemlje.
  • A iz očišta obična čovjeka, stalna noćna rasvjeta ulica otet će [velik dio] šarma prazničkoj rasvjeti.

Nisu se promijenili svih ovih 200 godina. Alal vjera!
ne bi se previše miješao u razloge protiv rasvjete, pogotovo vjerske, ali zapitao sam se koji su razlozi ZA noćnu rasvjetu?
i tako sam mislio bar pet minuta i nisam našao nijedan(možda sam trebao duže). Koja je svrha noćne rasvjete(sa izuzećem centra grada/ova) osim da nekakva elektra trlja ruke i naplaćuje masnu lovu na neupućenom puku. Gledam, kad prolazim pored kapelice uz cestu, svijetle svake noći 8 lampi plus još kojih dvadesetak uz cestu koja vodi do nje, a noću tamo nema ni pasa, ako se doista neko dođe pomoliti tamo ili dođe za svjetla ili pak dođe autom, ok , ako već postoji potreba za tako nečim poput noćne molitve, zašto da si čovjek ne upali svijetlo, pritisne putac i bi svijetlo , ili pak na senzor. Slično je zapravo i po svim osvijetljenim prostorima, jednostavan senzor pokreta , čak tako nešto i nije više toliko skupo, nasuprot stalnom zagađenju noći.
bolje biti vjetar nego list

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #1002 u: 01.04.2016., 17:01:38 »
Za sve nove članove foruma veijedi obavijest - ako niste u roku par dana dobili aktivacijski mail, provjerite spam pretinac svoje e-pošte, možda je tamo zalutao!  :wavey :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #1003 u: 04.04.2016., 13:59:32 »
koji su razlozi ZA noćnu rasvjetu?

Kada imaš cca 8-9 godina i ideš u 21-22h  (nakon neke školske predstave) doma cestom uz koju nema kuća nego samo šuma, neopisivo si zahvalan na svaku banderu sa svjetlom :301

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1004 u: 04.04.2016., 14:40:43 »
ELVIS JE ŽIV!!!  :bravo2

istina je to što kažeš, no to svijetlo ne mora stalno svijetliti , već tek kad dođeš blizu, kad neko dođe, ne stalno, ne cijelu božju noć, na stotine tisuća žarulja u Hr svijetle bezveze posvuda, kao što sam i spomenuo prije.
bolje biti vjetar nego list