Autor Tema: Razno  (Posjeta: 247062 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Razno
« Odgovori #960 u: 24.08.2015., 18:11:23 »
btw, koja je sad fora sa tim novim refom, neka barufa bila?

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #961 u: 24.08.2015., 18:46:03 »
btw, koja je sad fora sa tim novim refom, neka barufa bila?

Vedrana skrenula totalno udesno, na svakom maršu šatoraša je ima, svaki antikomunistički-antifrljić-antiObi skup je u prvim redovima, svađa se sa svima, svugdje vidi zavjeru protiv nje, kad joj se ukazivalo na greške shvaća to kao osobni napad, očito smatra da je nezamjenjiva i da je ReF njen, otjerala je prvo osnivača Moravčeka, a onda preko noći i nas 11 Admina, sama i na svoju ruku, te smo pokrenuli novu slobodniju NReF. Za sada ide dobro, preko 2000 članova ima ... I puno više aktivnosti od stare.
Pokazala je Vedrana da je kao i Adamić na onom blogu, smatra da je nezamjenjiva, i malo previše se samopromovira nečim što nije bar tako mi mislimo njena prčija.
Rekao sam joj da kao kći partizana se jako promijenila. Žao mi je jer se nisam mislio involvirati, ali eto ...
Ukratko.  :wavey

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #962 u: 24.08.2015., 18:55:41 »
Ego je gadna stvar ...

BTW one dvije fotografije u Ilirijinom posto (staro -novo, odnosno "špica" novog REF-a), gdje je to? Kod postrojenja vodovoda kod Zvira ili?

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Razno
« Odgovori #963 u: 24.08.2015., 19:05:26 »
Ego je gadna stvar ...

BTW one dvije fotografije u Ilirijinom posto (staro -novo, odnosno "špica" novog REF-a), gdje je to? Kod postrojenja vodovoda kod Zvira ili?




Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Razno
« Odgovori #964 u: 24.08.2015., 19:49:17 »


Čera san na povratke z Šibenika da zbegnen gužvi šal malo po lokalneh cestah i va meste Pridraga naletin na ovo. Ne znan ča judi od struki (likovne) misle. Ja znan ča ja mislin.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Razno
« Odgovori #965 u: 24.08.2015., 22:37:57 »
zakon  :lol3

ima još jedan krasan, evo ga tu je u suknji  :pusiti :pusiti


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #966 u: 04.09.2015., 10:45:53 »
Pokazala je Vedrana da je kao i Adamić na onom blogu, smatra da je nezamjenjiva, i malo previše se samopromovira nečim što nije bar tako mi mislimo njena prčija.
Rekao sam joj da kao kći partizana se jako promijenila. Žao mi je jer se nisam mislio involvirati, ali eto ...
Ukratko.  :wavey


Ima li novosti?  :popcorn  :citam1

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Razno
« Odgovori #967 u: 04.09.2015., 10:51:47 »


Čera san na povratke z Šibenika da zbegnen gužvi šal malo po lokalneh cestah i va meste Pridraga naletin na ovo. Ne znan ča judi od struki (likovne) misle. Ja znan ča ja mislin.

ima oćali ko partijaneri na zrču... :pusiti
ki more-more...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #968 u: 04.09.2015., 11:50:44 »


ima oćali ko partijaneri na zrču... :pusiti
Ča misliš da je i on bil, ono...?
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #969 u: 12.09.2015., 21:41:44 »
 :yes :bravo5 :bravo :bravo3




NENADU Brixyju (Varaždinske Toplice 1924. - Zagreb, 1984.), književniku, novinaru, i prevoditelju, rođenom Topličancu, odana je počast postavljanjem Spomen ploče i otkrivanjem skulpture ispred njegove rodne kuće u Varaždinskim Toplicama, na inicijativu Udruge Trash.

Ta je udruga, u suradnji s Gradom Varaždinske Toplice i Turističkom zajednicom Varaždinskih Toplica, odlučila, u nizu događanja na ovogodišnjem Trash Film Festivala, odati i počast legendarnom Nenadu Brixyu, po mnogima jednom od najzaslužnijih za veliku popularnost stripa Alan Ford na prostoru nekadašnje države.

Govoreći o Brixyju i njegovim prevodima stripa „Alan Ford“, profesor na Filozofskom fakultetu u Zagrebu Tomislav Pletenac, rekao je da su mnogi drugi u bivšoj državi pokušali predvoditi taj strip, ali da su se svi uvijek vraćali upravo Brixyju.

Nama je Brixy oplemenio hrvatski jezik i frazeologijom i drugim stvarima. Nakon njega jezik više nije ono što je bio i to je zapravo genijalno, izjavio je Pletenac te pohvali ideju Udruge Trash da na ovaj način obilježi kuću u kojoj je rođen Brixy.

Sin zadovoljan skulpturom

Na otkrivanju Spomen ploče i skulpture bio je i sin Nenada, Davor Brixy.

Ovo je super. Oduševio me način na koji je napravljena skulptura jer sam se bojao da će to biti rezbarenje u drvu ili tako nešto, rekao je. Skulptura je djelo umjetnika rodom iz Varaždinskih Toplica, Tibora Turkalja, koji je lice Nenada Brixyja izlio u staklu.

Govoreći o djetinjstavu i odrastanju uz oca, koji je predvodi jedan tako popularan strip, Davor je otkrio da je Nenad Brixy prvi puta došao u doticaj sa „Alanom Fordom“ za vrijeme shopping posjeta Trstu. Naime, tada je tamo bio popularan roman „Killinger“ crtača Magnusa kojeg je Nenad redovito čitao. Čim je Magnus izbacio novi strip, "Alan Ford“, Nenad Brixy je u Trstu kupio taj strip i oduševio se njime.

Uz Udrugu Trash i grad Varaždinske Toplice u obilježavanju rodne kuće Brixya sudjelovala je i Turistička zajednica Varaždinske županije.

Direktorica Elizabeta Dolenec rekla je kako je ovo jedna od mini atrakcija koja će biti jako dobro posjećena budući se radi o prvom spomeniku devetoj umjetnosti na području Varaždinske županije. Ujedno je najavila da se u Varaždinskim Toplicama uskoro priprema i postavljanje spomenika Miroslavu Krleži jer je njegova teta živjela u Varaždinskim Toplicama gdje je često boravio i on sam kao dijete.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Razno
« Odgovori #970 u: 12.09.2015., 22:26:53 »
Tko leti-vrijedi :a045

Ne pasa dan da moj humor ne popravin z nekun monadun tipo alan ford
ki more-more...

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #971 u: 19.09.2015., 20:42:36 »
Ispred RB :-)

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #972 u: 19.09.2015., 22:41:56 »
 :cool2 :bravo3 :fotka :congratulations

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #973 u: 19.09.2015., 22:46:53 »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #974 u: 20.09.2015., 11:49:48 »
Misliš, ono, wow, super tuper cool ....


A onda.....


Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.